Veselība

5:00
Kļuvis zināms, kāds dzēriens var novērst novecošanās problēmas un stimulēt smadzeņu darbību. To atklāja Ņūkāslas universitātes zinātnieki pēc pētījuma veikšanas, kurā piedalījās cilvēki, kas vecāki par 85 gadiem.
30.sep
Palūdziet 50 cilvēkiem definēt, kas ir “veselīgs dzīvesveids”, un, iespējams, saņemsit 50 dažādas atbildes. Tas ir tāpēc, ka nav viena veida, kā būt veselam. Veselīgs dzīvesveids vienkārši nozīmē darīt lietas, kas sagādā prieku un cilvēks jūtas labi.
30.sep
Zinātnieki nosaukuši kaitīgāko bezalkoholisko dzērienu pasaulē, pārsteidzot sabiedrību ar negaidīto spriedumu, vēsta Prozoro.
29.sep
Diez vai kāds cits ēdiens pēdējos gados ir izraisījis tādu ažiotāžu kā avokado. Ar savu krēmīgo konsistenci un nepārspējamo garšu tas ir kļuvis par iecienītu sastāvdaļu visdažādākajos ēdienos.
29.sep
Tomāts ir miljoniem cilvēku iecienīts dārzenis. Turklāt “zelta ābols”, kā tomātus dēvē itāļi, var lepoties arī ar lielu daudzumu vērtīgu vielu.
29.sep
Zināms, ka nav drošas alkohola devas – tas kaitīgi iedarbojas uz visiem orgāniem un organisma sistēmām. Dr. Ričards Restaks, grāmatas "Kā novērst demenci: eksperta rokasgrāmata par ilgtermiņa smadzeņu veselību" autors, ir atklājis precīzu vecumu, kurā pilnībā jāpārtrauc alkohola lietošana, lai pasargātu sevi no demences.
15.sep
Daudzi no mums nevar iedomāties dienu bez vakara tējas, daži cilvēki dzer šo aromātisko karsto dzērienu ne tikai aukstajā sezonā, bet arī vasaras karstumā. Tomēr vai esat kādreiz domājuši par to, kā tas ietekmē organismu?
15.sep
Eksperti salikuši visus punktus uz i jautājumā par pamošanos pulksten 4.00, ar ko katru nakti saskaras tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.
11.sep
Jau sen tiek uzskatīts, ka pirms gulētiešanas ir optimāli lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, lai samazinātu rīta sirdslēkmes un insultu risku. Jauni dati tika prezentēti 2024. gada Eiropas Kardiologu biedrības kongresā.
9.sep
Jebkura sieviete vēlas palikt jauna un skaista pēc iespējas ilgāk, bet, kā izrādās, lielākā daļa katru dienu veic darbības, kas noved pie pretēja rezultāta.
5.sep
“Bez vitamīniem un mikroelementiem nav iespējama organisma pastāvēšana. Vitamīni cilvēkiem ir vitāli svarīga uzturviela, jo tie palīdz nodrošināt vairākas organisma funkcijas.
5.sep
Ābolu ražas laiks rit pilnā sparā! Taču vai zināt, kādas veselīgas vielas satur āboli un kā tos izmanto farmācijā un skaistumkopšanā?
4.sep
Dažas emocijas, ko vīrieši izrāda pārmērīgi, var izraisīt dzimumorgānu slimības. Kas jāzina par prostatīta psihosomatiku. Konkrētas slimības aktivators var būt emocionāls faktors. Daudz kas ir atkarīgs no tā, kā cilvēks reaģē uz apkārtējo vidi, kā viņš spēj tikt galā ar stresu, panākumiem un neveiksmēm.
4.sep
Atklāts, kā izvairīties no saindēšanās, ēdot arbūzu, raksta "Prozoro", atsaucoties uz blogu "Семейный сад".
1.sep
“Gan peldēšana, gan skriešana ir lieliski kardio vingrinājumu veidi. Galu galā tie veido divas trešdaļas no triatlona. Abi ir lieliski veidi, kā uzlabot kardio fizisko sagatavotību un sadedzināt kalorijas,” raksta healthline.com.
31.aug
Tiek uzskatīts, ka novecošanās ir vienmērīgs process, kas sākas organismā salīdzinoši jaunā vecumā. Taču nesenais Stenfordas universitātes zinātnieku pētījums liek apšaubīt šo pārliecību.
26.aug
Lai zaudētu svaru, ir jāvelta laiks fiziskajām aktivitātēm, taču mūsu ķermenis var dedzināt taukus pat tad, kad mēs guļam.
25.aug
Pat pēc pāris kilogramu zaudēšanas jūs sāksit pamanīt pozitīvas izmaiņas savā ķermenī. Tas ir fakts – zaudēt svaru nav viegli, it īpaši, ja esat vecāks par 30-40 gadiem. Bet nevajag mest plinti krūmos, pat ja spogulī neredzat nekādas būtiskas izmaiņas un neviens neapbrīno jūsu slaidumu.
25.aug
Kvalitatīvs miegs ir labas veselības atslēga. Tā trūkums ietekmē ne tikai mūsu izskatu un pašsajūtu, bet arī garīgo veselību. Daudzi cilvēki neapzinās, ka šajā jautājumā var palīdzēt ne tikai meditācija un medikamenti, jo, kā izrādās, ir produkti, kas var uzlabot miega kvalitāti. UNIAN atklāj, ko ēst vakarā, lai ātri aizmigtu un nepamostos līdz rītam.
20.aug
Sirds un asinsvadu slimības ir viens no galvenajiem saslimstības un mirstības iemesliem Latvijā un pasaulē. Tās ir visizplatītākais nāves cēlonis Latvijā, veidojot aptuveni pusi no visiem nāves gadījumiem.