Veselība

18.aug
Zinātnieki no Čārlza Darvina universitātes kā daļa no starptautiskās pētniecības grupas ir noskaidrojuši, ka līdz 2050. gadam vēža izplatība un mirstības rādītāji ievērojami palielināsies vīriešiem vecumā no 65 gadiem.
17.aug
Dietoloģe, uztura speciāliste Hilarija Raita atklāja, kurš dzēriens un kādā vecumā ir jāizslēdz no uztura ikvienam, kas vēlas dzīvot ilgāk, vēsta "Eat This, Not That".
17.aug
Skūpstīšanās ar kādu, kuru mīlat, ne tikai liek jums un jūsu partnerim justies labi un stiprina jūsu savienību, bet izrādās, ka var veicināt labu veselību. Piemēram, jums var nebūt noskaņojuma skūpstīt savu mīļoto brīžos, kad jums sāp galva, taču tieši tas var palīdzēt jums no sāpem atbrīvoties! Kādus veselības ieguvumus vēl sniedz skūpstīšanās?
15.aug
“Domājot par orgāniem, vispirms prātā var nākt sirds, plaušas un nieres. Bet jūs, iespējams, neievērojat sava ķermeņa lielāko un redzamāko orgānu ādu. Svarīgi ir apzināties, ka laba ādas veselība var uzlabot vispārējo veselību,” raksta healthline.com.
15.aug
Dzeriet vairāk ūdens, vingrojiet, ēdiet pareizi – šos veselīga dzīvesveida ieteikumus dzird katrs cilvēks. Bet kādus citus veselīgus ieradumus jūs varat ieviest savā dzīvē?
14.aug
Par aknu veselību bieži cilvēki aizdomājas vien tad, kad jau ir radušās kādas sūdzības un problēmas. Zīmīgi, ka aknu veselības problēmas var ilgstoši noritēt klusi un nemanāmi, tādēļ neatņemama aknu veselības profilakses sastāvdaļa ir gan veselīgs dzīvesveids, gan savlaicīgas veselības pārbaudes.
12.aug
Latvijas iedzīvotājiem pēdējā gada laikā biežāk ir bijuši aktuāli jautājumi par mentālo veselību, valsts drošību, valsts valodas lietošanu un taupīšanas iespējām, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" aptauja.
12.aug
Tēja visā pasaulē ir ļoti populārs dzēriens, un daudzi bez tās nevar iedomāties nevienu dienu pat vasaras karstumā. Tomēr ir cilvēki, kas vienu tējas maisiņu izmanto vairākas reizes. Cik tas ir droši, skaidro dietologi.
12.aug
Lai zaudētu svaru, ir jāvelta laiks fiziskajām aktivitātēm, taču mūsu ķermenis var sadedzināt taukus pat tad, kad mēs guļam, vēsta "prozoro.net".
10.aug
“Ja esat pamanījis, ka seja izskatās vairāk pietūkusi nekā parasti, iespējams, domājat, ko varat darīt, lai to ārstētu. Izlasiet un uzziniet, kā mazināt sejas pietūkumu,” raksta healthline.com.
9.aug
Un tas nav ingvers vai ķiploki, kā varētu domāt. Lai gan tie būs labi palīgi  aukstajā sezonā. Tieši kurkumai piemīt spēja aktivizēt imūnsistēmu, un gandrīz katras mājsaimnieces virtuvē ir šī spilgti dzeltenā garšviela. Tas viss attiecas uz tajā esošo polifenola savienojumu – kurkumīnu, kam var būt arī pretvīrusu, pretsēnīšu un pretmikrobu īpašības.
9.aug
Pastāvīgi paaugstinātu asinsspiedienu noteikti nav iespējams pazemināt bez dzīvesveida izmaiņām un medikamentiem. Bet, ja spiediens palielinājies nedaudz un tas ir vienreizējs notikums, var izmēģināt šo metodi.
8.aug
Ķīniešu filozofi teikuši, ka tēja ir labāka par vīnu, jo tā uzmundrina, neizraisot reibumu, un labāka par ūdeni, jo tā nepārnēsā infekciju.
5.aug
Jūs, iespējams, esat pieradis, ka katru dienu saņemat padomus par veselību. Izmēģiniet šo. Ēd šo. Dari šo. Nedariet to. Tas var būt grūti "sagremojams". Bet veselīgu paradumu iekļaušanai taču nav jābūt sarežģītai.
5.aug
Vasara ir augļu un dārzeņu sezona, kad katrs cenšas maksimāli piesātināt savu organismu ar vitamīniem. Taču ir svarīgi nepārspīlēt un atcerēties, ka ne visas dabas veltes var būt vienlīdz noderīgas, ja tās tiek patērētas pārlieku lielā daudzumā, raksta "prozoro.net.ua".
4.aug
Atteikšanās no pievienotā cukura pēc 40 gadiem palīdz palielināt dzīves ilgumu, jo samazinās risks saslimt ar diabētu, aptaukošanos, onkoloģiju un citām mūsdienās bieži diagnosticētām slimībām. Par to runājis medicīnas zinātņu doktors, onkologs Marks Gadzians, vēsta Tengri Life.
4.aug
Uztura speciāliste atklājusi, ka ir kāds "brīnumdzēriens", ar kuru katram jāsāk diena – silts citronūdens, vēsta "Express".
31.jūl
Stradiņa slimnīcas Zinātniskais institūts uzsācis divus apjomīgus un veselības aprūpes jomā svarīgus pētījumus. Sadarbībā ar Veselības inspekciju tiks izvērtēta slimnīcās sniegtās veselības aprūpes kvalitāte sirds un asinsvadu un onkoloģisko slimību ārstēšanā, savukārt kopā ar Rīgas Dzemdību namu plānots izveidot instrumentu pēcdzemdību riska faktoru noskaidrošanā.
30.jūl
Septembrī dzimušajiem ir visneveiksmīgākie! Ko pētnieki ir noskaidrojuši par dzimšanas mēneša saistību ar veselības stāvokli? Pētnieki uzskata, ka grūtnieču pakļaušana noteiktiem sezonas apstākļiem var būt faktors, kas ietekmē bērna veselību.
29.jūl
Veikalos piedāvātais gaļas klāsts ir plašs, tomēr kā atpazīt vai tā ir bijusi iepriekš sasaldēta un cik tas ir veselīgi, TV24 raidījumam “Ēdiens kā zāles” skaidro uztura zinātniece Vita Strazdiņa.