Veselība

3:30
Mūsdienās veikalu plauktos ir desmitiem, ja ne simtiem, dzērienu veidu. Taču lielākā daļa no tiem tikai kaitēs mūsu organismam.
2:30
Medicīnas eksperti iesaka dienu sākt nevis ar kafiju, bet gan ar glāzi ūdens istabas temperatūrā. Šāds rīta rituāls, pēc ekspertu domām, palīdz uzturēt organisma hidratāciju, uzlabo iekšējo orgānu darbību un samazina kafijas blakusparādību risku.
24.jun
Uzsākot aktīvāk sportot vai būtiski palielinot fizisko slodzi ikdienā, ķermenis patērē ne tikai vairāk enerģijas, bet arī lielāku daudzumu dažādu mikroelementu. Ja neuzņemsi tos pietiekami, organisms nespēs pilnvērtīgi nodrošināt muskuļu atjaunošanos un optimālu imunitāti, turklāt iespējams piedzīvot pāragru nogurumu un citus nepatīkamus simptomus. Kuri vitamīni un minerālvielas ir īpaši nozīmīgi aktīva dzīvesveida piekritējiem, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.
15.jun
Zinātnieki no visas pasaules centušies noskaidrot, kādas izmaiņas notiek mūsu ķermenī vasaras laikā. Daži no viņu atklājumiem ir visai pārsteidzoši.
6.jun
Somijas eksperti ir noteikuši kritisku periodu cilvēka dzīvē, kad slikti ieradumi nodara vislielāko kaitējumu veselībai. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā "Annals of Medicine", vecums no 36 līdz 46 gadiem ir visbīstamākie 10 gadi smēķēšanas, alkohola lietošanas un mazkustīga dzīvesveida uzsākšanai.
2.jun
Ne visi, kas mostas agri, ir cīruļi. Un tie, kam patīk palikt nomodā vēlu, ne vienmēr ir pūces. Lai saprastu savu patieso hronotipu, nepietiek tikai aplūkot savu pamošanās laiku, raksta RBC.
2.jun
Tas, ka alkohols ir kaitīgs organismam, nevienam nav noslēpums, taču dažādi dzērieni mūs ietekmē atšķirīgi, nodarot kaitējumu mūsu organismam dažādos mērogos.
1.jun
Ar urīnpūšļa vēži var saslimt gan sievietes, gan vīrieši, lai arī stiprā dzimuma pārstāvji atrodas lielākā riska zonā. Vēzis piezogas klusi. Bez sāpēm vai izteiktiem veselības traucējumiem. Tomēr attīstoties tas mēdz izraisīt acīm redzamus simptomus – asins piejaukumu urīnā. Labā ziņa – profilaktiski nododot urīna analīzes, saslimšanu iespējams atklāt agrīnās stadijās, kas nodrošina lielu iespēju izārstēties pilnībā. Latvijas Urologu asociācija aicina negaidīt un reizi gadā lūgt ģimenes ārstam norīkojumu uz analīzēm, slimību atklājot savlaicīgi.
24.mai
Somijas Laurea Lietišķo zinātņu universitātes pētnieki veica plaša mēroga, ilgtermiņa pētījumu un noteica kritisko vecumu, pēc kura slikto ieradumu sekas kļūst īpaši bīstamas. Par to ziņo izdevums Unilad.
19.mai
Mūsdienu straujajā dzīves ritmā atrast laiku regulārām fiziskām aktivitātēm var būt grūti. Tomēr jauna tendence – mikropastaigas – piedāvā vienkāršu veidu, kā uzlabot veselību, integrējot īsas pastaigas jūsu ikdienas rutīnā, raksta "The Times of India".
12.mai
Māksla var pozitīvi ietekmēt pašsajūtu ne tikai apmeklējot mākslas galerijas, bet arī tad, ja māksla ir slimnīcā. Kembridžas Universitātes ekspertu komanda analizēja 38 zinātniskus rakstus, apkopojot 6805 dalībnieku pieredzi, lai detalizēti izpētītu, kā mākslas darbu uztvere ietekmē labsajūtu, raksta tandfonline.com.
11.mai
Sīpoli ir viens no daudzpusīgākajiem dārzeņiem, kas atrod savu vietu daudzos tradicionālos un iemīļotos ēdienos. Daudzi cilvēki to labprātāk ēd arī neapstrādātu, pievienojot salātiem vai vienkārši kā uzkodu, taču der atcerēties, ka tas ne visiem nāk par labu.
3.mai
Daudziem ir pazīstama roku un kāju nejutīguma sajūta. Vairumā gadījumu tā ir īslaicīga un nav bīstama, taču dažkārt tā var liecināt par nopietnām veselības problēmām.
3.mai
Protams, ķermenī nav nevajadzīgu orgānu, jo katrs no tiem veic noteiktu dzīvības funkciju. Bet, ja veiktu domu eksperimentu un sakārtotu visas mūsu ķermeņa daļas pēc svarīguma, aknas, iespējams, būtu saraksta augšgalā.
24.apr
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā notiek "Hormonu diena", kur Stradiņa slimnīcas Endokrinoloģijas centra ārsti sniedz izglītojošas prezentācijas par hormonu lomu veselībā.
10.apr
Parkinsona slimība, kas ir visstraujāk augošais neiroloģiskais stāvoklis pasaulē, un šis skaitlis pieaug, 11. aprīlī ir Pasaules Parkinsona slimības diena. 
4.apr
Pēc garās ziemas sezonas, kurā lielāko daļu laika pavadījām iekštelpās un praktiski vienīgais regulārais vingrinājums, ko veicām, bija staigāšana no dīvāna līdz ledusskapim, iespējams, ka mūsu locītavas un muskuļi ir kļuvuši stīvi un vāji - tāpēc, pirms sākat pavasara skrējienus vai pārgājienus, ir svarīgi sagatavot savu ķermeni, lai izvairītos no traumām un diskomforta, raksta portāls “limon.postimees.ee”.
1.apr
Sirdslēkme var notikt pēkšņi, bet dažos gadījumos no tās var izvairīties, mainot savus ēšanas paradumus. Īpaši piesardzība jāievēro, lietojot enerģijas dzērienus, kas var negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu sistēmu, vēsta Prozoro.
25.mar
Skūpstīšanās ar kādu, kuru mīlat, ne tikai liek jums un jūsu partnerim justies labi un stiprina jūsu savienību, bet izrādās, ka var veicināt labu veselību. Piemēram, jums var nebūt noskaņojuma skūpstīt savu mīļoto brīžos, kad jums sāp galva, taču tieši tas var palīdzēt jums no sāpem atbrīvoties! Kādus veselības ieguvumus vēl sniedz skūpstīšanās?
23.mar
Zinātnieki aicina cilvēkus ikdienā maltītes gatavot, izmantojot olīveļļu, nevis sviestu, ja vēlaties dzīvot garāku mūžu, raksta "The Sun".