Veselība

29.jūl
Zinātnieki no Ņūkāslas universitātes atklājuši, ka hroniska un jauna trauksme palielina demences attīstības risku attiecīgi 2,8 un 3,2 reizes. Kad emocionālais fons ir izlīdzināts, kognitīvo spēju samazināšanās iespējamība gluži pretēji samazinās. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American Geriatrics Society (JAGS).
29.jūl
Banāni ir vieni no visvairāk pārdotajiem augļiem lielveikalos, jo tos svaigus plauktos var atrast visu gadu. Tomēr daudzi nezina visu patiesību par šo gardumu, kas daudziem no mums ir kļuvis par ierastu ikdienas uztura sastāvdaļu.
28.jūl
Domājat, vai jūs varētu būt nomākts? Apgūstot izplatītākās depresijas pazīmes, varat saprast, ko darīt tālāk. Depresija ir garīgās veselības stāvoklis, kas bieži tiek pārprasts.
28.jūl
Tomātu ēšana var būt kaitīga. Tā teikts ASV Nacionālā diabēta, gremošanas un nieru slimību institūta pētījumā, kura rezultātus publicē "HealthDigest".
27.jūl
“Ja kādreiz esat sūdzējies par blāvu sejas krāsu, iespējams, esat pamanījis, ka arī jūsu mati un nagi ir vāji. Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc tas tā ir? Mirdzoši mati, mirdzoša āda un spēcīgi nagi bieži tiek uzskatīti par ārējiem veselības simboliem. Bet tajā ir kas vairāk,” raksta healthline.com.
27.jūl
Vasarā augstas gaisa temperatūras ietekmē un svaiga gaisa trūkuma dēļ daudzi cilvēki cieš no bezmiega, kas pasliktina viņu dzīves kvalitāti un krasi samazina darbaspējas.
27.jūl
Lai veicinātu veselīgāku un ātrāku matu augšanu, uzturā vairāk jālieto olbaltumvielas, kofeīnu saturošus produktus, jāizvairās no pastāvīgas krāsošanas un jāsamazina stress. Nav burvju formulas tūlītējai matu augšanai.
26.jūl
Saslimstība ar vēzi šajā vecuma grupā pieaug straujāk nekā jebkurā citā, raksta britu izdevums "The Times".
25.jūl
Vasara ir rosīgākais gadalaiks, kad mēdzam būt aktīvāki un vairāk laika pavadīt ārā, tādēļ ir neizbēgami saskarties ar nelielām brūcītēm, nobrāzumiem, skrāpējumiem un tulznām.
25.jūl
Lai arī lielākā daļa valsts sociālās aprūpes centru iemītnieku par uzturēšanos un aprūpi nemaksā, aprūpes centri nereti sniedz maksas pakalpojumus. Pamatojoties uz inflāciju, Labklājības ministrija rosina palielināt maksas pakalpojumu tarifus.
22.jūl
Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.
22.jūl
Jamagatas prefektūras asambleja ir pieņēmusi rezolūciju, kas mudina iedzīvotājus smieties vismaz reizi dienā, ziņo The Asahi Shimbun, ziņo Tengri Life.
22.jūl
Kristofers Normans, Nacionālās novecošanas padomes praktizējošais medbrālis, skaidro, ka novecojot vitamīnu un minerālvielu iegūšana kļūst arvien svarīgāka. Tie palīdz uzturēt enerģijas līmeni, imūnsistēmas darbību un samazina hronisku slimību attīstības risku. Turklāt vitamīni veicina kaulu veselību, kognitīvās funkcijas un vispārējo vitalitāti.
21.jūl
Vienlaikus zaudēt svaru, uzlabot garastāvokli un pašsajūtu? Izrādās, ka ir pavisam vienkārša metode, kā to paveikt!
19.jūl
“Gan pastaigas, gan skriešana sniedz vairākus ieguvumus veselībai. Labākais risinājums ir atkarīgs no jūsu veselības mērķiem, mobilitātes un personīgajām vēlmēm,” raksta healthline.com.
19.jūl
Melleņu laiks ir klāt! Mellenes ir ne vien gards un veselīgs našķis vasaras periodā, bet arī lielisks veselīgu vielu avots. To vērtīgais sastāvs un veselīgās īpašības ir padarījušas tās par populāru farmācijas preparātu un skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļu.
18.jūl
Parasti migrēnas izraisītāji ir šokolāde, kofeīns un sarkanvīns. Daudzas lietas var izraisīt migrēnas lēkmi, tostarp tas, ko mēs ēdam un dzeram.
18.jūl
Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc jums nemitīgi kārojas sāļi un pikanti ēdieni? Dietalogi izceļ piecus iemeslus, kāpēc tā notiek.
16.jūl
Šis kulinārijas augs uzlabo kognitīvās funkcijas un atmiņu, kā arī veicina smadzeņu veselību. Neirologi iesaka to regulāri iekļaut savā uzturā. Novecojot mēs vēlamies saglabāt savas smadzenes jauneklīgas. Daži pārtikas produkti un uztura bagātinātāji faktiski uzlabo mūsu ķermeņa veiktspēju.
16.jūl
Saldie kartupeļi jeb batātes ir ļoti barojošs un daudzpusīgs tīteņu dzimtas augs. Šis dārzenis ir labs A un C vitamīna, mangāna avots. Kas notiks ar organismu, ja savā ēdienkartē iekļausim saldos kartupeļus?