Magnētiskā vētra šonedēļ gaidāmas mērenas; spēcīgas ģeomagnētiskās vētras nav gaidāmas. Tomēr, pēc zinātnieku domām, kopējā ģeomagnētiskā situācija daudziem cilvēkiem var radīt diskomfortu. Informācija par magnētiskajām vētrām no 8. līdz 12. jūlijam un to, kā pasargāt savu veselību.
8.jūlijs, otrdiena: G1 (mērena aktivitāte). Iespējama samazināta koncentrēšanās spēja, miegainība, nogurums.
9.jūlijs, trešdiena: mērena ģeomagnētiskā aktivitāte līdz G1 līmenim. Iespējamas viegla galvassāpes, apātija, miega traucējumi.
10.jūlijs, ceturtdiena: mērena magnētiskā vētra G1 līmenī, kas var izraisīt vieglu diskomfortu un vājumu.
11.jūlijs, piektdiena: sāks pastiprināties mērena magnētiskā vētra, kas dienas otrajā pusē var pāriet no G1 uz G2. Iespējamas problēmas ar asinsspiedienu, vājums, aizkaitināmība, galvassāpes
12.jūlijs, sestdiena: mērena magnētiskā vētra G1 līmenī, ar iespējamiem lokāliem paisumiem līdz G2
Kas ir magnētiskā vētra?
Katru dienu Saulē notiek Saules uzliesmojumi un sprādzieni, kas kosmosā atbrīvo lielu skaitu lādētu daļiņu. Šīs daļiņas var ātri pārvietoties dažādos virzienos, tostarp Zemes virzienā, raksta RBC.
Kad tās sasniedz Zemes magnetosfēru, rodas traucējums, kas pazīstams kā magnētiskā vētra.
Vētras tiek klasificētas pēc intensitātes un ietekmes uz cilvēku dzīvi. Spēcīgas magnētiskās vētras var izraisīt labsajūtas pasliktināšanos un ietekmēt elektronikas un sakaru sistēmu darbību.
Šādas izmaiņas ietekmē cilvēkus, kuriem ir jutīgi laikapstākļi, grūtnieces, vecāka gadagājuma cilvēkus, bērnus un cilvēkus ar hroniskām slimībām.
Kā magnētiskās vētras ietekmē cilvēkus
Saskaņā ar daudziem pētījumiem vājas magnētiskās vētras cilvēkiem ir gandrīz nemanāmas. Spēcīgākas ietekmē bioritmus un izraisa daudz dažādu simptomu, piemēram:
Pēc ārstu domām, pilnībā izvairīties no magnētiskās vētras ietekmes nav iespējams, taču ir efektīvas metodes, kas var uzlabot vispārējo labsajūtu.
Pietiekami izgulieties. Ejiet gulēt un mostieties vienā un tajā pašā laikā, un guliet vismaz 7-9 stundas.
Neaizmirstiet par ūdeni. Dzeriet pietiekami daudz tīra ūdens, jo dehidratācija izraisa sliktu pašsajūtu un galvassāpes.
Ēdiet sabalansētu uzturu. Vairāk dārzeņu, augļu un pilnvērtīgu ēdienu. Izvairieties no alkohola un smagas un neveselīgas pārtikas.
Samaziniet stresu. Nestrīdieties, neielaidieties konfliktos un kontrolējiet stresa līmeni. Nepārslogojiet sevi emocionāli.
Svaigs gaiss. Vairākas reizes dienā vēdiniet telpas un dodieties pastaigās dienas laikā un pirms gulētiešanas.
Esiet uzmanīgi ar dzērieniem. Nedzeriet pārāk daudz kafijas vai enerģijas dzērienu.
Ierobežojiet laiku pie ekrāna. Īpaši vakarā, dažas stundas pirms gulētiešanas.
Cilvēkiem ar hroniskām slimībām ieteicams vairāk atpūsties un turēt zāles pa rokai. Ja veselības stāvoklis pasliktinās vai rada bažas, meklējiet medicīnisko palīdzību.