Uztura padomi

25.mai
Lai justos labi, būtu veseli, enerģiski un skaisti, nepieciešams sekot līdzi tam, ko ēdam. Svarīgi ir ne tikai tas, ko mēs ēdam, bet arī kādas uzturvielas satur konkrētais ēdiens un produkti. Šoreiz pievērsīsim uzmanību šķiedrvielām!
23.mai
Pārēšanās un bada sajūta noteikti nevienam nav sveša! Kā laicīgi pamanīt to, kad nepieciešams apstāties un vairs neēst, lai neizjustu pārēšanos, bet kā pamanīt īsto brīdi pirms nerimstoša bada, lai neizjustu visas izriestošās sekas? Delnoras slimnīcas dietaloģe, ārste Audra Vilsone dalās ar padomiem, kā ikdienā izvairīties no pārēšanās un badošanās, kā arī kurš ir ideālais brīdis, kad ieturēt maltīti!
22.mai
Vai jūtaties uzblīdusi, nogurusi vai vienmēr izsalkusi pat pēc ēšanas? Pie tā var būt vainojams šķiedrvielu trūkums. Šķiedrvielu deficīts var izpausties dažādos veidos.
13.mai
Šīs uzkodas ir bagātas olbaltumvielām, šķiedrvielām un labajiem taukiem, kas ilgāk palīdzēs izjust sāta sajūtu.
4.mai
Melnas kafijas piesātināšana ar dažādām piedevām var bagātināt kafijas garšu, bet citreiz sabojāt to. Kafijas eksperts, barista Drjū Ponds nosauc četrus produktus, kurus nekādā gadījumā nevajadzētu pievienot klāt melnai vai baltai kafijai, tie sabojās šī dzēriena garšu!
28.apr
Ne visām uzkodām, kuras ir gardas, ir jābūt neveselīgām. Ir arī tādas veselīgas uzkodas, kuras garšo labi un mazinās jūsu tieksmi pēc neveselīgiem našķiem!
25.apr
Straujiem soļiem tuvojas vasara, ja joprojām domā par to, kā zaudēt pāris liekos kilogramus, lai iegūtu savu vēlamo "vasaras ķermeni", ir pēdējais laiks, lai ieviestu izmaiņas savā ikdienā. Šoreiz vēršam uzmanību uz pārtikas produktiem, taču jāatceras, ka svarīgas ir arī fiziskās aktivitātes. Iesakām sešu iecienītu pārtikas produktu alternatīvas, kuras saturēs mazāk kaloriju un taukus!
24.apr
Dietoloģe Eimija Gudsone ir pārliecināta, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju ikdienā uzņem mazāk olbaltumvielu, nekā nepieciešams. Nav viens konkrēts daudzums, cik daudz gramu olbaltumvielu cilvēkiem vajadzētu dienas laikā uzņemt, katram tas ir individuāli. Eksperte izceļ, ka gados vecākiem cilvēkiem, sportistiem, tiem, kas atgūstas pēc slimības vai ievainojumiem, cenšas zaudēt svaru, nepieciešams sekot līdzi olbaltumvielu patēriņam.
19.apr
Lieldienas ir jau tepat aiz stūra un, kā jau visos svētkos, šajā laikā mielosimies ar dažādiem gardumiem. Svētku laikā mēs, protams, sevi lutinām ar visu ko, kas var rezultēties kāda liekā kilogramā. Lai šajos svētkos nepieņemtos svarā, iesakām sekot līdzi šiem ieteikumiem.
6.apr
Augļu sulas sniedz veselībai virkni pozitīvu ieguvumu. Taču svarīgi ir sulas, tāpat kā citus dzērienus un ēdienus, lietot ar mēru. Augļu sulas satur daudz cukura. Lai arī sula nesatur "parasto" balto cukuru, tā satur augļu cukuru jeb fruktozi un arī tas ir jāuzņem ar mēru! Tāpēc ikdienā nevajadzētu dzert litriem sulas!
26.mar
Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību tam, cik daudz cukura viņi lieto. Pārmērīgs tā patēriņš var veicināt liekā svara attīstību, zobu emaljas bojājumus un citas veselības problēmas. Tāpēc pēdējos gados aizvien populārāki kļūst cukura aizvietotāji. Bet vai tie ir droši bērniem? Kādu saldvielu labāk izmantot? Ieteikumos ar dalās sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
16.mar
Ikvienam ir zināms, ka sapelējušu pārtiku nedrīkst ēst. Lai arī tas ir zināms, bieži vien cilvēki "piever acis" šim faktam un nogriežot nost no produkta bojāto daļu, atlikušo daļu apēd. Protams, nevajadzētu šādi rīkoties, jo tas nenozīmē to, ka atlikušā produkta daļa ir svaiga! Eksperti norāda, kurus pārtikas produktus kategoriski nedrīkst ēst, ja esat pamanījis uz tiem pelējumu!
13.mar
Lai arī kā nepatiktu izšķērdēt pārtiku, to izmetot miskastē, reizēm nākas no ēdiena šķirties, jo tas ir sabojājies. Sabojājušos, vecu ēdienu nav ieteicams ēst, tā varam nodarīt pāri savam organismam. Kā pārbaudīt un noskaidrot, ka pārtika kļuvusi veca? To palīdzēs noteikt acis, deguns un pirksti!
2.feb
Jaunais gads bieži vien nāk ar apņemšanos dzīvot veselīgāk – vairāk kustēties, atteikties no kaitīgiem ieradumiem un sakārtot ēšanas paradumus. Taču, sākot domāt par veselīgu ēšanu, nereti šķiet, ka tas ir laikietilpīgi, dārgi un sarežģīti.
31.jan
Olbaltumvielas ir būtiska mūsu uztura sastāvdaļa. Šī uzturviela ir īpaši svarīga mūsu muskuļu, ādas, iekšējo orgānu, īpaši sirds un smadzeņu, kā arī acu, matu un naglu veselībai. Mūsu imūnsistēmai ir nepieciešami proteīni, lai ražotu antivielas, kas cīnās ar vīrusiem. Vieglākais veids, kā uzņemt olbaltumvielas, ir ēst gaļu, zivis, olas un piena produktus. Tomēr labi olbaltumvielu avoti var būt augu valsts produkti.
27.jan
Eksperti atklāj, ko darīt, lai apēstu mazāk ēdiena un nepārēstos, bet vienmēr justies paēdušiem!
11.jan
Starp ēdienreizēm bieži vien mēs vēlamies ar kaut ko panašķēties. Šādos brīžos roka mēdz sniegties pēc neveselīgām uzkodām, kuras var veicināt svara pieaugumu. Šoreiz dalāmies ar veselīgu uzkodu idejām, kuras nesaturēs vairāk par 150 kalorijām!
6.jan
Lai gan par ēdienu bērnu ballītēs nereti domājam sekundāri, arvien vairāk vecāku sāk apzināties veselīga uztura nozīmi un rūpīgi plāno bērnu svētku galdu, izvēloties uzturvielām bagātus un radošus risinājumus. Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina dalās praktiskos ieteikumos, kā veidot veselīgu un interesantu svētku ēdienkarti, kas sniegs prieku gan mazajiem gaviļniekiem, gan viņu viesiem.
12.dec 2024
Veikalos pieejami dažādi produkti, kuri vēsta, ka tie ir diētiski un labi figūrai, ja vēlaties zaudēt svaru. Dietologi norāda ar kuriem it kā diētiskiem produktiem nevajadzētu pārlieku aizrauties, ja jūsu mērķis ir zaudēt svaru, jo tie var apgrūtināt šo procesu.
7.dec 2024
Ikdienas steiga, laika trūkums, stress, emocionālā ēšana, ieradums, nezināšana – tie ir vien daži no faktoriem, kuru rezultātā ikdienas maltītes apēdam pārlieku ātrā tempā, tādējādi nodarot kaitējumu savai veselībai un labsajūtai.