Eksperti atklāj, ko darīt, lai apēstu mazāk ēdiena un nepārēstos, bet vienmēr justies paēdušiem!
Bieži vien pie liela izsalkuma vai baudot ļoti gardu maltīti mēs apēdam vairāk par vienu porciju, jo šķiet, ka esam vēl izsalkuši, taču tas var būt maldinoši. Lai izvairītos no pārlieku daudz ēdiena notiesāšanas, pirms otras porcijas uzlikšanas uz šķīvja nedaudz nogaidiet. Pagaidiet pāris minūtes un pēc tam sekojiet savām sajūtam. Ja joprojām jūtaties izsalkuši, lieciet otru porciju, pretējā gadījumā vairs neēdiet. Tāpat ēdienu servējiet uz mazākiem šķīvjiem, tādējādi spēsiet apmānīt prātu un apēstās porcijas lielums nebūs tik liels.
Daudzi cilvēki ēdot, savu uzmanību vairāk velta nevis maltītei, bet gan telefonam, televizoram vai citām lietām. Šādi novēršot uzmanību no ēšanas, iespējams, apēst vairāk nekā nepieciešams, jo varat palaist garām brīdi, kad ir iestājusies sāta sajūta un vēders ir pilns. Ēšanas laikā nepievērsieties nekam citam.
Kad esam izsalkuši, mēs mēdzam ēst lieliem kumosiem, lai ātrā veidā remdētu izsalkumu. Šādi ēdot mēs neizbaudām maltīti un varam apēst pārāk daudz jeb pārēsties, jo smadzenēm nepieciešams laiks, lai signalizētu mums to, ka esam paēduši.
Daudzi cilvēki domā, ka, izlaižot noteiktas ēdienreizes, viņi palielinās iespēju nomest svaru. Šis ir maldīgs priekšstats. Jūs varat radīt pilnīgi pretēju efektu. Pieaugs jūsu izsalkuma līmenis un nākamajā ēdienreizē notiesāsiet vairāk ēdiena nekā nepieciešams. Tāpēc ēdiet regulāri!
Ēst lēnām var šķist daudz grūtāk nekā sākotnēji liekas. Steidzīgajā ikdienas ritmā daudzi cilvēki ēd ļoti ātri, jo jāpaspēj tik daudz kas. Ātra ēšana gluži tāpat kā lielu kumosu notiesāšana nenāk mums par labu. Ēdot steigā, mēs varam apēst vairāk nekā mums nepieciešams un ir pavisam viegli pārēsties.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.