Pēc vecāku iniciatīvas izveidotajai Brīvajai Māras skolai, kas ir Tautskolas 99 Baltie Zirgi pēc skaita ceturtā atvērtā filiāle, filozofija ir vispirms veidot bērnu kā personību, bet zināšanu ieguve ir sekundārais.
Virtuves darba virsma ir viens no svarīgākajiem virtuves elementiem, uz kuras ēdienu gan gatavo, gan servē, tādēļ tai jābūt ne tikai vizuāli pievilcīgai, bet arī funkcionālai un viegli kopjamai.
Ir dzirdēts kļūdains uzskats, ka apkures sistēmas sliktajā darbībā ir vainojams tikai apkures katls, kuru nepieciešams izskalot. Tas ir nepareizi, jo liela nozīme ir visai apkures sistēmai, kas arī var būt piesārņota.
Ēdoles pils kopējā noskaņa ir rāma un noslēpumaina. Un, lai gan pils pagalmā valda atturīgi romantiska gaisotne, ko spilgti papildina vēja nestās rudens lapas un caur koku galotnēm krītošie saules stari, pils telpās šī atturība zūd un romantiskā noskaņa kļūst piesātināta, pat dižciltīga.
Atpūtas komplekss Kapteiņu osta ar viesnīcu, kapteiņu un ziedu namiņiem un jahtklubu izvietojies Baltijas jūras krastā. Jūras klātbūtne, svaigs gaiss un plašā teritorija piešķir šai vietai savu pievienoto vērtību.
Viesojoties senatnīgajā un pagātnes noslēpumiem bagātajā Kukšu muižā Tukuma novadā, rodas sajūta – tāda tā bijusi te vienmēr. Majestātiska, stipra un ar savu smaržu.
Viesnīca Neiburgs, kas savu mājvietu radusi Vecrīgā un ieguvusi jūgendstila arhitektūras pieminekļa statusu, oficiāli savas durvis apmeklētājiem vēra 2010. gadā.
Viesnīca Promenade Hotel izveidota vecajā spīķerī Liepājas Tirdzniecības kanāla malā. Vecās noliktavas pārtapšana notikusi sadarbībā ar arhitektu Agri Padēli Līnu.
Ja nedēļas nogalē vai brīvdienās rodas vēlēšanās baudīt divvientulību romantiskā gaisotnē, ko papildina gaumīgs interjers, kurā zied rozes, tad tas nav nekas neiespējams.
Brīvmāksliniekam, vienam no kolorītākajiem un skatītāju iemīļotākajiem šova OKartes skatuve dalībniekiem Kašeram jeb Kasparam Blūmam-Blūmanim svarīgi, lai mājvietā būtu plašums.
Vasarā lielisks dārza, verandas vai terases dizaina elements ir šūpuļtīkls, taču arī mājā un pat nelielā dzīvoklī var īstenot šādu ideju – uzstādīt ērtu zvilni, kas sniedz relaksējošas un atslābinošas funkcijas ķermenim.
Filmu studijas Divi deviņi producenti Lauma un Aigars Neimaņi māju ar senlaicīgu elpu Smiltenes pusē iegādājās pirms astoņiem gadiem. Nu tā ir kļuvusi par saimnieku lutekli – vietu, kurā īstenot savas mākslinieciskās ieceres vēsturiska interjera saglabāšanā un pilnveidošanā.
Liepājnieks Ritvars Martinovs savu vienistabas dzīvokli pārveidojis par četristabu dzīvokli, nodalot sienas, jo tā viņam šķiet ērtāk. Tā izskatās interesanti, bet Ritvars saka, ka noteicošais bija finansiālie apstākļi.
Rīdzinieku Asnātes un Jāņa Avotnieku ģimene ar meitām Līnu (4 gadi) un Elzu Betu (1 gads un 9 mēneši) par savu mājvietu dēvē nelielu dzīvokli klusā vietā, netipiski Rīgas centram, aiz kura logiem pagalmā viss ir sazaļojis.
Bijušais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Juris Rekšņa ar dzīvesbiedri Ievu un bērniem Agnesi (12 gadi) un Tomu (18 gadi) pirms 11 gadiem ieguva savā īpašumā mantotu māju, kas celta 1903. gadā.
Deviņdesmitajos gados Duntes Urdziņu saimnieki Dagmāra un Romualds Lučkovski, domājot par pelnītu atpūtu vecumdienās, no Rīgas nolēma pārcelties uz laukiem. Tad arī radusies doma pievērsties tūrismam – piedāvāt interesentiem atpūtu glītā, sakoptā un klusā vietā pie jūras, kas šai vietai piešķir savu burvību.
Pirms četriem gadiem stikla māksliniece Aija Klintsone un viņas vīrs Vilnis Klintsons, prasmīgs būvniecības speciālists, nolēma uzsākt jaunas mājvietas meklējumus ārpus Rīgas, kamēr atrada kādreizējo Māla krogu, kas bija ļoti sliktā stāvoklī.
Ideja iekārtot mākslas klubu galeriju Arkādija divu ielu krustojumā radās spontāni, bet viss ir necerēti veiksmīgi izdevies, – tā tagad vērtē galerijas īpašnieki Mārtiņš Eglītis un Guntis Arājs.
Drogu bodes – tējnīcas Magonīte saimniecei Aigai Lūsiņai bērnībā katru vasaru bija jāvāc ārstniecības augi, tāpēc radās liela interese, kā tos pareizi lasīt, izžāvēt un daudzveidīgi izmantot.
Vibrāciju terapijas speciāliste, biedrības Es un Tu dibinātāja Dita Marksa kopā ar ģimeni savu mājvietu iekārtojusi minimālisma stilā ar hai–tek iezīmēm – daudz gaismas, plašuma, skaidras līnijas un daudzveidīgs spēcīgu krāsu lietojums.