Viesnīca Promenade Hotel dod vēsturei otru elpu

© F64

Viesnīca Promenade Hotel izveidota vecajā spīķerī Liepājas Tirdzniecības kanāla malā. Vecās noliktavas pārtapšana notikusi sadarbībā ar arhitektu Agri Padēli Līnu.

«Tas ir arhitekta izaicinājums – sakombinēt senatnīgo kopā ar mūsdienīgo, lai atbilstu gan gaumei, gan vēstures faktiem,» teic mūsu gids un viesnīcas pārdošanas vadītājs Kristaps Ruicēns.

Oriģinālā ēka celta 1797. gadā un vairākas reizes pārbūvēta. Spīķera korpusi kalpojuši kā sāls un graudu noliktava. Zināms, ka pazīstamākie saimnieki bijuši Lorenss Joahims Hike un Antons Vite, divi vācu izcelsmes tirgotāji. Viņu vārdos Liepājā nodēvētas ielas. Arī viesnīcā atdots gods abiem liepājniekiem – Promenade Hotel ēkas otrajā stāvā ir divas zāles, nosauktas Vites un Hikes vārdos.

Viesnīcas projekts arhitektam bijis liels izaicinājums, jo jāsavieno divi spīķera korpusi kopā vienā veselumā. «Ķieģelis un koks ir autentiski, tur nav nekas mākslīgi veidots, tāpēc būvniecības procesi bija vēl sarežģītāki. Nojaukt un uzcelt no jauna ir vieglāk nekā restaurēt, turklāt tik trauslus materiālus kā ķieģeli un koku! Tur ir ko darboties!» izrādīdams ēku, teic Kristaps.

2007. gada jūlijā, kad viesnīcu atvēra, tā kļuva par pirmo dizaina viesnīcu ārpus Rīgas. «2008. gadā ieguvām pieczvaigžņu statusu,» palepojas gids un stāsta, ka viesnīcā nav divu vienādu istabiņu un katrs stūrītis iekārtots ar gaumi. «Cilvēki brauc ne tikai pārnakšņot un biznesa darīšanās, bet novērtē arī mūsu viesnīcas senatnīgo stilu. Brauc arī ekskursanti.»

Viesnīca no pagājušā gada iekļauta zaļajā maršrutā. «Esam tūrisma mītne, kura rūpējas par savu vidi. Kopš 2010. gada mums ir zaļās atslēgas sertifikāts, jo esam izpildījuši visus videi draudzīgas saimniekošanas kritērijus. Viesnīca ir kļuvusi par objektu, kuru ir vērts apskatīt. Vēstures, izcelsmes un saimniekošanas dēļ,» pārliecināts Kristaps.

Kristaps Ruicēns ir ne tikai viesnīcas pārdošanas vadītājs, bet vada arī ekskursijas pa viesnīcu. Daudz ekskursantu braucot, lai apskatītu tieši to, kā senatnīgais mijas ar mūsdienīgo arhitekta izstrādātajā un realizētajā projektā.

Pirmajā stāvā ir divas banketu zāles – Rožu un Kamīnzāle. Rožu zālē sienas grezno rozes, un šo telpu nereti izmanto arī kāzinieki. Te ir vietas līdz 30 personām. Dizainā izmantotais koks un ķieģelis nedaudz ar citu interjera piesitienu, jo jāpieskaņojas sienu gleznojumam.

Restorāna Piano Rožu zāle. Restorāns savu nosaukumu ieguva no vecā flīģeļa, kas ražots 1913. gadā. Pianists katru vakaru spēlē skaistas melodijas. Pārējā laikā flīģelis tiek aizslēgts, lai bērni nedraiskotos un nebojātu to.

 Restorāna Piano terase iekārtota tā, lai viesi nesteidzīgi, ar baudu varētu padzert kafiju un parunāties ar draugiem vai paziņām. Te ir klusums un nekas nevar traucēt viņu mieru.

Viesnīcas pirmajā stāvā ir iekārtota mākslas galerija Promenade. Ik pēc diviem mēnešiem mākslinieki no Liepājas, Latvijas, nereti arī no ārzemēm eksponē šeit savus darbus. Mēbeles iegādātas no visdažādākajām vietām. Daudzas ir autentiski ražojumi. Izstādes galerijā notiek visu gadu ar pusotra, divu mēnešu starplaiku. Pērn bijis aktīvāks periods, jo tad katru mēnesi bijusi jauna izstāde.

Svarīgākais