Māja

1.dec
2019./2020. gada ziemas sezona sevi piesaka gan ar klusināti pelēkiem toņiem un ekstravagantu spilgti zeltaino, gan ar klasiski baltu toni un pat gaišbrūnu cukurotu mandeļu krāsu. Katra krāsa stāsta savu stāstu - ļauj izcelties vai saplūst ar pūli, bet kopumā šīs ziemas sezona paredz izteiktas pašapziņas dominanti, centrā izvirzot valkātāja personību un piedāvājot pamatkrāsas, kas ir saprotamas, bet vienlaikus sniedz atjautīgu skatījumu uz ziemas sezonu. Tās ir krāsas, kas dod spēku un pārliecību, parāda valkātāja noskaņojumu un personību. Ķeramies klāt!
 
1.dec
Garšvielu pievienošana ēdienam ne tikai papildina tā garšu un smaržu, bet arī palīdz dziedēt organismu. To veicina garšvielās atrodamās aktīvās vielas, kam var būt dažāda iedarbība, piemēram, antibakteriāla vai gremošanu veicinoša. Šobrīd veikalos pieejama plaša garšvielu izvēle no visas pasaules un nevajadzētu baidīties tās izmantot ēdienkartē, jo, pareizi uzglabātas, garšvielas savas vērtīgās īpašības nezaudē. Ziemā organisms īpaši novērtēs sildošās un pat karsējošās garšvielas. Gada farmaceite 2019 Laila Zālīte stāsta, kā garšvielas var uzlabot veselību, kā tās pareizi pievienot un kādiem ēdieniem tās vislabāk piestāvēs.
 
27.nov
Kad aiz loga tik agri satumst, daudzos mājokļos tiek iedegtas svecītes. Siltās, mirgojošās sveču liesmiņas sniedz daudz patīkamāku sajūtu nekā asā un aukstā elektriskā gaisma, tās rada siltuma un mājīguma izjūtu. Arī Adventes laikā, Ziemassvētku un Jaungada svinēšanā parasti neiztikt bez svecēm.
 
25.nov
Braucieni automašīnā ar bērnu nereti vecākiem sagādā lielu uztraukumu un rada daudz jautājumu - kur sēdināt bērnu, vai mazulim autokrēsliņā ir ērti, vai bērns ir droši piesprādzēts, kā viņš jūtas? Bieži vien jaunie vecāki ir nedroši par bērnu komfortu un drošību automašīnā, iespējams, tāpēc, viens no vecākiem izvēlas sēdēt aizmugurē - blakus bērnam - ja vien ir tāda iespēja. Bet ko darīt, ja esi automašīnā divatā ar bērnu? Par to, kā šādā situācijā būtu pareizi braukt, konsultē DBS Autoskolas apmācības procesu direktors Edmunds Ozolnieks.
 
24.nov
Auto eksperts, LAMB prezidents Juris Zvirbulis atgādina, ka riepu nomaiņa ir tikai viens no uzdevumiem, lai sagatavotu transportlīdzekli ziemas sezonai. Eksperts norāda, ka ir jāpievērš uzmanība arī auto lukturiem, vējstiklam un nepieciešamajiem ziemas auto kopšanas līdzekļiem pirms temperatūra ir nokritusies zem nulles.
 
23.nov
Ziemassvētki ir ne tikai vieni no gaidītākajiem svētkiem gadā, bet daudziem no mums asociējas arī ar steigu un stresu. Kā šogad piedzīvot bezstresa Ziemassvētkus? Interneta veikals Latvijā “1a.lv” kopā ar ģimenes psiholoģijas centra “Līna” psihoterapeiti Mārīti Biti apkopojuši sešus padomus, kas var palīdzēt samazināt steigu, satraukumu un piedzīvot prieku par svētkiem.
 
22.nov
Ēdieni mēdz būt garšīgi, negaršīgi un arī tādi, kuriem nav ne vainas, bet kuri kaut kā piemirstas. Šajā kategorijā bieži nonāk arī klimpas – ekonomiski izdevīgas, samērā viegli pagatavojamas, der kā sāļajos, tā saldajos ēdienos, turklāt var aizstāt kartupeļus, makaronus vai rīsus, ja tie apnikuši vai krājumi pēkšņi beigušies. Klimpu gatavošana prasa mazliet vairāk darba, tomēr nekā sarežģīta tur nav.
 
21.nov
Alveja ir ļoti populārs ārstniecības augs, ko cilvēki lieto pret saaukstēšanos un citām vajadzībām, bet ne visi zina, kā to sagatavot.
 
16.nov
Neatkarīgi no tā, kādas mums katram ir 18. novembra svinēšanas tradīcijas, tajās noteikti ir vieta arī svētku maltītei, un šī ir tā reize, kad jo īpaši gribas celt galdā ēdienus no Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem, atcerēties vecās, labās receptes vai, gluži otrādi, pagatavot no tradicionālām izejvielām kaut ko netradicionālu.
 
12.nov
Ir noslēgusies 31. Rīgas modes nedēļa (Riga Fashion Week, RFW), kuras programma ietvēra labāko Latvijas modes mākslinieku un ārvalstu dizaineru 2020. gada pavasara/vasaras sezonas kolekciju skates. Neatkarīgā apkopojusi Latvijas modes dizaineru interesantākos un karstākos piedāvājumus nākamā gada pavasara/vasaras sezonai.
 
3.nov
Vai vēl atceraties, kāda bija sajūta, kad jūs pirmoreiz mūžā nomēģinājāt hurmu? Kuram palaimējās, auglis izrādījās salds; kuram nē, tam jau no pirmā kumosa mute tik pamatīgi savilkās čokurā, ka pārgāja vēlēšanās ēst hurmu vēl kādreiz. Ēdieniem veltītās sociālo mediju lapās joprojām sastopami palīgā saucieni – nopirku, izrādījās sīva, ko nu darīt, tomēr daudzi jau iemācījušies orientēties košo subtropu augļu stiķos un niķos.
 
28.okt
Saaukstēšanās mānīgajos un mainīgajos rudens mēnešos nav nekas neparasts. Tomēr, ja puncī aug un attīstās mazulis, tad pat iesnas, klepus, kakla sāpes un citi simptomi prasa papildu uzmanību. Par to, kā ārstēties topošajām māmiņām, konsultē Veselības centra 4 ģimenes ārste Gita Gaņģe.
 
26.okt
Alerģijas ir plaši izplatītas, ne vien cilvēku, bet arī ģimenes mīluļu vidū, svarīgi zināt, ka alerģiska reakcija var parādīties jebkurā vecumā, arī tiem mājdzīvniekiem, kuri iepriekš nav bijuši alerģiski. Kādi ir alerģiju veidi un iespējas ar to cīnīties, stāsta kluba Rimi Mājdzīvniekiem dzīvnieku veselības eksperte, sertificēta veterinārārste Anete Kalniņa.
 
21.okt
Sākoties apkures sezonai, aktuāla problēma ir tās radītais sausais gaiss telpās. Mitruma līmeni gaisā samazina ne tikai centrālapkure, bet arī apsildāmās grīdas un dažādas citas elektroniskās ierīces. Ilgstoši atrodoties pārāk sausā gaisā, mazinās imunitāte, āda kļūst sausa un jutīga, kā arī pastiprinās alerģiju risks, jo putekļu cirkulācija ir intensīvāka. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa skaidro, kā sauss gaiss ietekmē ikviena pašsajūtu un dalās padomos, kā pasargāt organismu apkures sezonā.
 
21.okt
Ābolu ražas laiks – tā ir viena no pirmajām asociācijām, domājot par rudeni. Šī iemesla dēļ sulīgais auglis var tikt dēvēts par rudens karali, un ne velti – no āboliem iespējams pagatavot ne tikai dažādas garšīgas kūkas, plātsmaizes, sulas, biezeņus un citus gardumus, kā arī ēst tos svaigus, bet tie ir arī lielisks un vitamīniem bagāts uzturvielu avots. Šodien, 21.oktobrī, visā pasaulē tiek atzīmēta ābolu diena, tādēļ t/c Origo ir apkopojis vairākus iemeslus, kādēļ āboli būtu jāiekļauj ikviena cilvēka ēdienkartē.
 
18.okt
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) apkopojusi 7 vienkāršus, bet ļoti svarīgus ieteikumus, kas palīdzēs sagatavot auto gada tumšajam un aukstajam laikam.
 
16.okt
Kāda ģimene ārvalstīs publicējusi foto, kuros redzams, kā izpostīts ģimenes miteklis pēc tam, kad mājās aizdedzies elektrisais veļas žāvētājs. Zaudējumu apmērs- 10 000 mārciņu.
 
14.okt
"Carlsberg Group" turpina savu ceļu uz pasaulē pirmo "papīra" pudeli, kas izgatavota no ilgtspējīgu resursu koka šķiedrām, kas ir gan 100% bioloģiskas, gan pilnībā pārstrādājamas.