Māja

12.apr
Diedzēti graudi, sēkliņas un dīgsti ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai sajustu pavasara vēsmas savā ēdienkartē. Šos produktus var nopirkt gatavus, bet arvien vairāk cilvēku atklāj, ka nav nemaz tik grūti diedzēt sēkliņas pašiem, tas ir pat aizraujoši.
 
6.apr
Kad ceļojuma galamērķis izvēlēts, var sākties ceļojuma plānošana. Iespēju ir daudz - kultūras un vēstures pieminekļu apmeklēšanas, dabas brīnumu izzināšana, aktīvā atpūta un sportiskas aktivitātes, iepirkšanās, vietējā dzīvesveida iepazīšana. Kā izvēlēties sev piemērotāko, kas jāņem vērā, kā neapjukt lielajā piedāvājumā un ko noteikti pirms ekskursijas pasūtīšanas pajautāt organizatoriem? Ar saviem ieteikumiem dalās gide Turcijā Linda Piegava.
 
6.apr
Iestājoties pavasarim, ielās uzrodas arvien vairāk velosipēdistu. Daudzi cilvēki izvēlas velosipēdu par savu ikdienas pārvietošanās līdzekli - tas ir lētāk, videi draudzīgāk, turklāt patīkami just, kā saulīte un vējš spēlējas matos. Taču velobraukšana dod daudz laba arī veselībai, atgādina farmaceite Ieva Zvagule.
 
5.apr
Aprīļa astroloģiskais fons ir labvēlīgs radošām aktivitātēm un sirdslietām, bet ar darījumiem un lietišķām tēmām jābūt uzmanīgiem. Ja šovasar plānoti nopietni būvdarbi, tad tos vajadzētu iesākt līdz aprīļa beigām.
 
25.mar
Ir pienācis pavasaris un daudzi no mums vēlas izlikt sev pie mājas vai dārzā putnu būrīti. Pirms būrīti izgatavot pašam vai iegādāties to veikalā, ir svarīgi zināt, vai tas būs piemērots putniem un vai, vēloties darīt labu, īstenībā nenodarām kaitējumu. Jāņem vērā, ka arī veikalā pirkts būrītis ne vienmēr ir putniem derīgs! Esam apkopojuši svarīgākos Latvijas Ornitoloģijas biedrības ieteikumus par putnu būrīšu izvēli.
 
24.mar
Vēl viena aromātiskā svece, pārāk lielas čības, nekur neliekama dekoratīvā figūriņa vai kārtējā krūzīte ar muļķīgu uzrakstu - kuram gan kādreiz nav nācies saņemt dāvanu, kas labākajā gadījumā neiepriecina! Toties, ja dāvinātājs tomēr pasniedzis patiesi “nejēdzīgu” dāvanu, 39% it nemaz nemulst un atdāvina to kādam citam, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) veiktā aptauja. Laba un jēgpilna Latvijas iedzīvotāju skatījumā ir tāda dāvana, kas ir pārdomāta un praktiski pielietojama. Vairāk nekā puse (54%) Latvijas iedzīvotāju svētkos labprāt saņemtu dāvanu karti.
 
21.mar
Plaši izplatītais uzskats, ka, klausoties mūziku, cilvēks spēj domāt radošāk, ne vienmēr atbilst patiesībai, informē Newsweek.
 
21.mar
Jutīgi zobi ir daudziem. Daudzi jūt diskomfortu, ēdot karstu vai aukstu, citi - saldu vai skābu, ir arī tādi, kam sāpes sagādā jebkāda veida kairinātāji, tostarp nepiesardzīga zobu tīrīšana. Zobārste Olga Palušina stāsta, ka ar šo problēmu saskaras gandrīz puse iedzīvotāju un bojāta zobu emalja ir galvenais šīs problēmas iemesls. Ārste dalās padomos, kā pasargāt zobus, lai nepatīkamās sāpes netraucētu baudīt karstu rīta kafiju vai iecienītāko kokteili.
 
19.mar
Kopš janvāra stājusies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabiskās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu. Citiem vārdiem sakot, tvaika nosūcēju virtuvē nedrīkst pievienot ventilācijas šahtai pa taisno.
 
15.mar
Pavasara tuvums lielai daļai sabiedrības nāk ar vēlmi ātrāk nolikt plauktā ne vien smagos ziemas mēteļus, bet arī iegūt jaunas enerģijas rezerves un tikt vaļā no pāris liekiem kilogramiem, lai silto laiku un pludmales sezonu sagaidītu iespējami labākā formā. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā piecus padomus, kā pavasarim gatavoties gudri un pārdomāti!
 
15.mar
Latvijā teju visi iedzīvotāji mājas uzkopšanu veic pašu spēkiem un pienākumu sadalījums dzimumu starpā ir ļoti līdzīgs. Tīrīšanas darbus veic 98% sieviešu un 86% vīriešu, noskaidrots “Snapshot” veiktajā aptaujā pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma.
 
15.mar
Gavēņa ēdieniem raksturīga pieticība un vienkāršība, tomēr tas nenozīmē vienveidību. Cilvēki, kuri pieder konfesijām, kam raksturīgs ilgstošs un stingrs gavēnis, laika gaitā radījuši tādas ēdienu receptes, kuras ir vērts izmēģināt arī citiem un, iespējams, iekļaut savā ikdienas ēdienkartē.
 
9.mar
Brīvdienu rīti reizēm ir laiks, kad sev un mīļajiem varam pagatavot ko gardu. Šoreiz iesakām pagatavot pufīgās brokastu pankūkas.
 
8.mar
Ja kāds mileniālis nezina, kas ir tējas sēne, tad viņš gan jau zina, ka ir tāda kombuča, no kuras top stilīgi dzērieni, ko var iegādāties jau gatavus, pudelēs pildītus, ar dažādām piedevām. Nemaz nesaistās ar gļotaino «medūzu», ko vecvecmāmiņa esot turējusi trīslitru burkā virtuves plauktā.
 
8.mar
Iešana gulēt ar slapjiem matiem nav tik liels grēks, kā daudzi domā, atzīst Time.
 
8.mar
Nav noslēpums, ka tehnoloģijas un mobilais internets, to jēgpilni izmantojot, var darīt dzīvi vienkāršāku. Īpaši modernai sievietei, kuras dienas ritms ir ļoti intensīvs – laiks ģimenei, karjerai, rūpēm par sevi un sev tuvākajiem. Kā to visu paspēt? Mobilo sakaru operators “Tele2” Starptautiskajā sieviešu dienā apkopojis derīgas mobilās aplikācijas, kurām ir vieta ikvienas sievietes viedtālrunī.
 
6.mar
Latvijas ziemā, kad tik ļoti trūkst saules, bet ādu nomoka straujas gaisa temperatūras svārstības, sals un ledaini, mitri vēji, sejas āda pienācīgi “jāsaģērbj”, lai saglabātu skaistumu un starojumu. Jebkuram ādas tipam, arī taukainai un jaukta tipa ādai, ikvienā gadalaikā ir nepieciešama mitrināšana. Kā pareizi kopt sejas ādu ziemā un kas jāņem vērā aukstajos gada mēnešos, stāsta kosmētikas ražotāja "Stenders" Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova.
 
4.mar
Par bērzu sulām šaubu nav nevienam, vismaz nevajadzētu būt – pavasarī tās ir lielisks organisma tīrītājs, tas zināms sen, un tikai no katra apņēmības vai slinkuma atkarīgs, vai ar tām tiks lutināts organisms. Toties kļavu sulu dziedinošais spēks zināms ne visiem.