Māja

13.nov
Gada vēsais periods vienmēr prasa īpašu ādas kopšanu, turklāt apvienojumā ar sejas masku lietošanu veselas un skaistas sejas ādas saglabāšanai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Kā parūpēties par sejas ādu, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
11.nov
Valsts svētku laiks allaž ir saistīts ar sveču dedzināšanu gan telpās, gan ārpus telpām. Tā ir skaista tradīcija, kas rada patīkamu atmosfēru, tomēr bez rūpēm par drošību, sveču liesmas var radīt arī postu, atgādina Valsts ugunsdzēsības unglābšanas dienests (VUGD).
 
8.nov
Oktobrī pasauli pāršalca ziņa, ka nīderlandietis uzlauzis ASV prezidenta Donalda Trampa “Twitter” kontu, vienkārši ar piekto reizi uzminot paroli. Vismaz uz īsu brīdi viņam bija iespēja uzrunāt 87 miljonus Trampa “Twitter” sekotājus. Arī Latvijā hakeru uzlauzti privātpersonu un uzņēmumu konti nav vairs retums. Tā septembrī tika uzlauzts biznesa ziņu portāla db.lv konts “Facebook”. Arī “Rīgas satiksmes” “Facebook” lapa cieta no atkārtota uzbrukuma. Krāpniekiem ar viltus e-pasta palīdzību ir izdevies pārņemt dziedātāja Intara Busuļa “Instagram” kontu. Par virtuālo krāpnieku upuriem ir kļuvušas arī Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko, radio Star FM ētera balss Maija Rozīte-Krištopane un bijusī svarcēlāja Rebeka Koha – viņām tika uzlauzti “Instagram” konti.
 
7.nov
Sākas gada tumšākie mēneši - laiks, kad dienasgaismas trūkums un skopie saules stari daudziem liedz justies harmoniski. Taču tumsu var kliedēt ar piemērotu apgaismojumu, turklāt ne tikai mājās, bet arī ārpusē - uz ēkas fasādes, dārzā un pagalmā. Kā izvēlēties efektīvus gaismekļus, stāsta speciālists Andris Tēraudkalns.
 
6.nov
Pēc Citadeles novērojumiem turpinās aktīva interneta krāpnieku darbība ar mērķi iegūt klientu internetbankas pieejas datus. Lai vairotu klientu zināšanas un padarītu drošāku klientu digitālo dzīvi, Citadeles IT drošības daļas vadītājs Kaspars Briška sniedz praktiskus padomus.
 
1.nov
Kad ģimenē ir pieņemts lēmums iegādāties jaunu mājdzīvnieku, daudzi pat neapsver domu adoptēt dzīvnieku no patversmes, jo sabiedrībā valda dažādi mīti, kas no tā attur. Ko patiesībā nozīmē dzīvnieku adopcija, atklāj dzīvnieku patversmes Ulubele pieredzes stāsts.
 
1.nov
Līdz ar iepirkšanās internetā popularitātes pieaugumu bankas arvien biežāk saņem arī apkrāptu pircēju iesniegumus ar lūgumiem apturēt vai atgriezt maksājumus.
 
31.okt
Ēdiens mēdz būt aktuāls temats daudzās ģimenēs – te bērni ēd par daudz, te pārāk neveselīgi. Bet ko darīt, ja bērns negrib ēst, ja bērnam nav izteiktas apetītes un vecākiem šķiet, ka dienas laikā mazais teju neko neapēd, skaidro veselīgas ēšanas eksperte, uztura speciāliste Olga Ļubina.
 
30.okt
„Vai zināt, higiēnas un dezinfekcijas prasības, ja mājās slimnieks? Piemēram, kā mazgāt slima cilvēka drēbes un veļu?” vaicā farmaceite Ērika Pētersone. Par to mēs neaizdomājamies pieņemot, ka veļas mazgājamā mašīna pati par visu parūpēsies.
 
25.okt
Latvijā 42% iedzīvotāju vecumā no 20 līdz 30 gadiem tuvāko piecu gadu laikā plāno iegādāties paši savu mājokli, tikmēr pārējās Baltijas valstīs šāds plāns ir lielākai daļai jauniešu, secināts Luminor bankas aptaujā par jauniešu vēlmēm un iespējām attiecībā uz mājokļiem.
 
25.okt
Covid-19 pandēmijas un ar to saistītās ārkārtas situācijas ietekmē Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus līdz šim ierastos ēšanas paradumus, iegādāto produktu daudzveidību un to izcelsmes valsti, liecina pētījums*. Saskaņā ar pētījumā iegūtajiem datiem, jauniegūtie paradumi tiks saglabāti arī turpmāk teju katram piektajam aptaujas dalībniekam.
 
24.okt
Rudens sezonā īpaši svarīgi stiprināt savu organismu un nodrošināt to ar nepieciešamajām uzturvielām un enerģiju ikdienai. Pētījumā* noskaidrots, ka 43% aptaujāto izmanto riekstus kā uzkodu starp ēdienreizēm, bet 17% riekstus izmanto papildu enerģijas lādiņam vai brīžos, kad nepieciešams koncentrēties. Riekstu izvēli visvairāk ietekmē: garša, kvalitāte un cena.
 
18.okt
60 % Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka šogad Ziemassvētki tiks svinēti citādi. Pandēmija ietekmēs lielāko daļu svētku tradīciju, bet ir īpaši radinieku sanākšanu plašā lokā, kā arī Ziemassvētku pasākumu un tirdziņu apmeklēšanu. Taču nemainīgi vairums iedzīvotāju arī šogad rotās savu mājokli, gatavos Ziemassvētku mielastu un vēl vairāk naudas ieguldīs mājokļa labiekārtošanā.
 
15.okt
Pērn Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) reģistrējis kopumā ap 9000 ugunsgrēku, no kuriem aptuveni 3300 izcēlušies dažādās dzīvojamās un nedzīvojamās ēkās. Katru trešo ēku ugunsgrēku izraisījusi klienta īpašumā esoša nedroša elektroinstalācija vai bojātas elektroierīces. AS "Sadales tīkls" uzsver: novecojis vai nekvalitatīvs iekšējais elektrotīkls bojā ikdienā izmantojamās elektroiekārtas un rada ne vien ugunsgrēku, bet arī elektrotraumu riskus. Iestājoties gada tumšajam un aukstajam laikam, kas var palielināt elektroierīču lietošanas intensitāti, iedzīvotāji tiek aicināti pārliecināties, ka īpašuma iekšējais elektrotīkls ir drošs un nepieciešamības gadījumā tā tehnisko pārbaudi vai remontdarbus uzticēt sertificētam speciālistam.
 
13.okt
Ar ko jāsāk, plānojot telpas iekārtojumu? Kā gudri iekārtot nelielu virtuvi? Kā nepazaudēt mājīgumu, krāsojot tumšas sienas? Ja arī tev ir līdzīgi jautājumi par mājokļa labiekārtošanu, tad jau 23.–25. oktobrī dodies uz mēbeļu un dizaina izstādi “Furniture & Design Isle 2020” Ķīpsalā un konsultējies ar profesionāliem interjera dizaineriem!
 
12.okt
“No mikologa viedokļa skatoties, baravikām ir vismaz trīs dažādas sugas. Ir vasaras baravikas, kas aug vasaras sākumā, ap Jāņiem, tās aug zem lapu kokiem – liepām, parkos, tādos mežos, kuros ir ozoli un liepas. Tradicionālās egļu baravikas aug zem eglēm, bērziem. Priežu baravikas, kuras ir sarkanbrūnas ar sarkanīgiem kātiņiem, jāmeklē priežu mežos” RīgaTV 24 jaunās sezonas raidījumā “Saimnieks.Zeme.Valsts” sēņošanas noslēpumus atklāja Latvijas Nacionālā dabas muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja, mikoloģe Diāna Meiere.
 
11.okt
Šobrīd ceļošanas iespējas ir ierobežotas, tomēr daudzi pavada lielu daļu mūža tādā režīmā, it kā pastāvīgi mainītu laika zonas. Ar to saskaras, piemēram, naktsmaiņu darbinieki un tie, kam darbs sākas ļoti agri. Tiek izjaukts organisma dabiskais ritms, jo cilvēkam visu laiku jāmostas agrāk, nekā gribētos. Tā notiek arī tad, ja cilvēks nedēļas nogalē guļ ilgāk nekā darba dienās.
 
11.okt
Viens no mājokļa centrālajiem elementiem, pie kura ikdienā pulcējas ģimenes, bērni un draugi, ir televizors. Nereti tā veiksmīgai iekļaušanai viesistabas interjerā nākas saskarties ar vairākiem izaicinājumiem.