Māja

24.mar
Šodien Ķīpsalā sākas būvniecības izstāde “Māja I 2022”, kur vienuviet aktuālo un jauno būvniecības jomā piedāvā vairāk nekā 280 uzņēmumu. Izstāde būs noderīga gan tiem, kuri māju būvē paši, gan tiem, kuri būvniecību uztic profesionāļiem. Izstāde notiks četras dienas – no 24. līdz 27. martam!
 
18.mar
Dažādi sējas kalendāri rāda dažādus datumus, kad sējami tomāti, tomēr pēc populārākajiem kalendāriem, tieši 17. līdz 20. marts ir tomātu sējamās dienas, taču arī vēlāk par šiem datumiem sēti tomāti, it īpaši tad, ja tie domāti izstādīšanai atklātās platībās, izaugs vareni un priecēs saimniekus ar labu ražu.
 
18.mar
Pēdējos gados cilvēki arvien biežāk izvēlas dzīvot laukos vai privātmājās mazpilsētās. Nekustamo īpašumu tirgus šajā segmentā ir kļuvis ļoti aktīvs – pērk novārtā pamestus īpašumus laukos, kur gadiem neviens nav dzīvojis, jaunā paaudze atgriežas vecvecāku mājās, ģimenes izvēlas privātmājas gan Rīgā, gan Pierīgā, gan mazpilsētās un ciematos. Ar ko sākt teritorijas iekopšanu, lai savs stūrītis zemes būtu ne tikai acij pievilcīgs, bet arī ērts dzīvošanai un sniegtu to labsajūtu, ko jaunais iemītnieks ir gaidījis?
 
18.feb
Vēloties ko veselīgu un zaļu, ne vienam vien uz palodzes gozējas sīpoliņi, kas izdzen pirmos lociņus. Taču tas nav vienīgais “zaļums”, ko var izaudzēt uz palodzes – faktiski katrs ik dienas var sev nodrošināt mikrozaļumu piedevu maltītei.
 
18.feb
Jau pēc jaunā gada sagaidīšanas un vēl agrāk visi, kam tuva dārzkopība, plāno pavasara darbus, iegādājas sēklas, zīmē dārza plānus, dezinficē siltumnīcas.
 
4.feb
Dzīvnieku patversme "Ķepu Ķepā" dalījusies ar vērtīgiem padomiem, kā rīkoties brīdī, kad pazudis mājas mīlulis.
 
3.feb
Nealtiekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) dalījies ar praktiskiem ieteikumiem, kam jābūt ikvienas mājsaimniecības aptieciņā.
 
31.jan
Ar pasaku "Pelnrušķīte" izaugusi ne viena vien paaudze. Pelnrušķīte (franču: Cendrillon, itāļu: Cenerentola, vācu: Aschenputtel) ir franču, itāļu un vācu tautas pasaka. Pelnrušķīte ir viena no populārākajiem pasaku tēliem pasaulē.
 
29.jan
Viena no ļoti daudzajām pasakām par stikla (glāžu) kalna virsotnes sasniegšanu ar īpašiem zirgiem pierakstīta JaunPlatonē. P.Šmits savam apkopojumam to ņēmis no A.Bīlenšteina krājuma.
 
25.jan
Honkongā kāmīšu saimnieki ir saniknoti par varasiestāžu lēmumu iznīcināt līdz pat 2000 mazo dzīvnieciņu, kas tiek pamatots ar bažām par koronavīrusa izplatīšanos no kāmīšiem uz cilvēkiem, vēsta lsm.lv.
 
30.dec 2021
Šogad nenotiks plaši publiski pasākumi un uguņošanas, tomēr, iespējams, mājsaimniecībās gadumijas svinībās tiks izmantoti pirotehniskie izstrādājumi. Lai Jaungada svinības neaizēnotu liekas rūpes un raizes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību!
 
24.dec 2021
Beidzot gada mierīgākajiem svētkiem cilvēki arī gatavojas mierīgāk, secināts tirdzniecības centra "Domina Shopping" ikgadējā Ziemassvētku iepirkšanās paradumu pētījumā*. Tajā noskaidrots, kad, kādas un kur Latvijas iedzīvotāji šogad plāno iegādāties dāvanas un citus gadu mijai raksturīgos atribūtus, lai iepriecinātu savus mīļos un tuvākos, ģimenes un arī sevi.
 
24.dec 2021
Zviedri Ziemassvētkos klāj bagātīgu mielasta galdu, kam ir pat īpašs vārds - Julbord, kas no zviedru valodas nozīmē "Ziemassvētku galds". Visbiežāk Julbord ir bufete, kur katrs var paņemt sev to, kas garšo vislabāk - visbiežāk tiek pasniegti zivju ēdieni, siltie ēdieni un deserti. Zviedru restorāna šefpavārs un IKEA ēdināšanas nodaļas vadītājs Oļegs Soročins dalās ar receptēm visās trīs kategorijās.
 
23.dec 2021
Apsekojot 300 spēkratus auto pārbaužu laikā, Circle K un Drošas Braukšanas Skola noskaidroja, ka autovadītāji nepievērš pienācīgu uzmanību lukturu tehniskajam stāvoklim, pirms sagatavo mašīnu ziemai.
 
15.dec 2021
Tēja ir viens no populārākajiem un senākajiem dzērieniem. Ik gadu cilvēki visā pasaulē izdzer miljardiem tējas tasīšu. Novērtējot ne tikai tās dažādās garšas un vērtīgās īpašības, bet arī bagātīgo vēsturi un tradīcijas, 15. decembrī svin Starptautisko tējas dienu.
 
11.dec 2021
Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko stingri piekodina: ja ir uzsākta putnu barošanu, tā noteikti jāturpina līdz pavasarim, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
29.okt 2021
Dzīves laikā cilvēks maina dzīvesvietu aptuveni 2 reizes, taču tikai retais izvēlas pārcelties tieši uz laukiem. Kādēļ? Jo pilsētā viss atrodas rokas stiepiena attālumā – darbs, lielveikali, kultūra, izklaide.
 
10.okt 2021
Šoruden aukstam laikam iestājoties agrāk nekā ierasts, daudzviet gan daudzdzīvokļu namos, gan privātmājās apkures sezona uzsākta jau septembrī. Diemžēl tās sākums ik gadu iezīmē paaugstinātu noslodzi ugunsdzēsējiem, kas saistīta ar nepienācīgi apsaimniekotām ēku apkures sistēmām. Gjensidige Latvija atgādina, ka ugunsnelaimes un citas ar apkures sistēmām saistītas avārijas iespējams novērst, laicīgi un pareizi sagatavojoties apkures sezonai.