Māja

23.feb
Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) aicina neiegādāties sēklas no nezināma vai apšaubāma pārdevēja internetā, pauda dienesta pārstāvji.
 
22.feb
Jauna dzīvokļa vai mājas iegāde ir liels notikums, sevišķi tad, ja tas ir jūsu pirmais mājoklis. Tukša telpa var šķist vienlaikus biedējoša un intriģējoša. Tikai jūsu ziņā ir tas, kā mājoklis izskatīsies, kad būs iekārtots. Taču nereti šo brīvības sajūtu pavada arī apmulsums - ar ko sākt?
 
20.feb
Iestājoties stabilam salam, vasaras nepatikšanas ar spītīgiem kukaiņiem un karstuma dūrienu tiek aizstātas ar ziemas problēmām - apsaldēšanās risks, saplaisājuši ķepu spilventiņi, iekaisuma procesu saasināšanās, saaukstēšanās, alerģiskas reakcijas un saindēšanās, ko izraisa uz ietvēm kaisītie reaģenti. Gjensidige Latvija sniedz ieteikumus, kā pastaigāties ar suni, kaķi vai citu mājdzīvnieku salā, lai novērstu sala izraisītos draudus mūsu mīluļiem.
 
20.feb
Sportošana mājās vai ārtelpās kļuvusi par jauno realitāti, taču arī tad ir noteikumi, kuri palīdz to darīt pareizi – vai tā būtu sekošana līdzi kādam YouTube vai online treniņam, svaru cilāšana vai joga. Akrobātu un deju šova komandas “Street Warriors” dalībnieks Vitālijs Prutskis stāsta: “Jau gandrīz gadu man ir iespēja apmācīt jauniešus, kuri vēlas attīstīt ķermeni, fizisko izturību, lokanību un iemācīties taisīt trikus, tādēļ diezgan regulāri jābūt sporta zālē. Mums kā akrobātiem jātrenējas bieži, jo nedrīkst zaudēt formu, taču šogad daudziem vairāk laika bija jāpavada mājās.” Vitālijs sniedz ieteikumus, kā trenēties mājās pēc iespējas efektīvāk.
 
13.feb
Valentīndiena ir jāsvin - tā uzskata 90% veiktās Valentīndienas aptaujas respondentu, par vissvarīgāko šajā dienā izceļot tieši kopā būšanu ar savu otro pusīti (47%), romantiskas noskaņas radīšanu (22%) un ģimenes sajūtas stiprināšanu (17%). Otro pusīti respondenti visbiežāk plāno iepriecināt ar mājās gatavotu maltīti (55%), dāvanu (35%), saldumiem (27%) vai ziediem (9%).
 
12.feb
Mājdzīvnieks sniedz ne tikai prieku un beznosacījuma mīlestību, bet var uzdāvināt arī gaužām nevēlamu velti – parazītus vai gana nopietnu slimību.
 
11.feb
Cīņā ar dažādiem kaitēkļiem mazie dziedātājputni ir vieni no lielākajiem dārzkopju palīgiem dārzā pavasara, vasaras un rudens sezonā. Ziema ir laiks, kad varam tiem atdarīt piebarojot, uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.
 
8.feb
Ceturtā daļa no atkritumiem, kas nonāk vieglo iepakojumu šķirošanas konteineros nav pārstrādājami. Iemesli tam ir vairāki, sākot ar cilvēku ļaunprātīgu rīcību, informācijas trūkumu un beidzot ar atkritumu šķirošanas procesa sistemātiskām problēmām. Lielāko daļu nepārstrādājamo atkritumu sastāda tekstila izstrādājumi (gandrīz 30%), tāpat nepārstrādājami ir celtniecības un mājokļa iekārtošanas materiāli (19,9%), taču gandrīz piektdaļu sastāda nepārstrādājams iepakojums, liecina AS "AJ Power Recycling", biedrības "Zero Waste Latvija" un SIA "ZAAO" kampaņas "Gudri pakot - gudri šķirot" ietvaros veiktas pētījums*.
 
7.feb
Gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju pandēmija ir mainījusi ierasto ikdienu mājās, un visbiežāk tas saistīts ar to, ka kāds no ģimenes locekļiem strādā vai mācās no mājām, tā liecina Swedbank aptauja.
 
7.feb
Kaut arī ziema šobrīd baudāma pilnā krāšņumā, pavasaris nav aiz kalniem - un līdz ar to sēšanas un stādīšanas darbi. Dārzā un siltumnīcās īstie darbi sāksies martā un aprīlī, taču ikvienam ir iespēja jau tagad priecāties par zaļiem asniņiem un smaržīgām pavasara puķēm, iekopjot dārziņu uz palodzes.
 
7.feb
Valsts meža dienests (VMD) aicina ievērot par piesardzības pasākumus egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās ierobežošanai, tostarp meža īpašniekus aicina beigt cirsmu izstrādi egļu audzēs līdz aprīļa sākumam, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
6.feb
Izvēloties savu nākotnes mājokli, ir pavisam viegli apjukt plašajā nekustamo īpašumu piedāvājumā. Lai saprastu, ar ko sākt un kā izdarīt pareizo izvēli, Kaspars Sausais, Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts, atklāj, kādi ir svarīgākie faktori jauna mājokļa izvēlē.
 
1.feb
“Lūdzu, piedod!” – īsi vārdi, kas pasaka daudz. Atvainošanās norāda uz to, ka cienām otra izjūtas un nožēlojam nodarīto. Kādās situācijās vecākiem būtu jāatvainojas bērniem, cik vecam bērnam vajadzētu atvainoties, bet kā tajā pašā laikā neieslīgt pārlieku lielā vainas izjūtā un atvainošanās bezgalīgumā, stāsta Rimi Bērniem emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte.
 
31.jan
Baltijas valstīs pērn vairāk nekā divkārt pieaudzis to mājsaimniecību un uzņēmumu skaits, kuri no enerģijas patērētājiem kļuvuši par tās ražotājiem.
 
31.jan
Izaicinājumi, kurus radījusi Covid-19 pandēmija, strauji paātrinājuši sabiedrības un ekonomikas digitalizācijas procesu. Tā rezultātā 2020. gadā e-veikalos biežāk sākuši iepirkties 9% iedzīvotāju, bet nepilni 5% tos izvēlējušies lielākajai daļai savu pirkumu ‒ tas ir teju divreiz vairāk nekā 2019. gadā, liecina “Maxima mazumtirdzniecības kompass” pētījuma dati. Katrs sestais jeb 6,5% respondentu attālināto iepirkšanos pērn izmēģinājuši pirmo reizi.
 
26.jan
Sejas maskas nēsāšana nu jau ir ikdienas norma. Vairums cilvēku atzīst, ka vairs pat nemana tās esamību, taču citādi ir, ja maska jāsalāgo ar brillēm.
 
24.jan
Vairāk nekā desmitdaļa (15 %) video un tiešsaistes spēļu spēlētāju Latvijā kaunas par to, cik daudz spēlē, un slēpj to no vecākiem. Par to liecina „Kaspersky” veikts pētījums Baltijas valstīs1.
 
23.jan
Tehnoloģiju jomā pat viens gads var nest lielas pārmaiņas, jo jaunu risinājumu radīšanai un ieviešanai visā pasaulē tiek veltīti ievērojami resursi. Tieši tāpēc ir skaidrs, ka pēc pieciem gadiem tehnoloģiju loma mūsu ikdienas dzīvē pavisam atšķirsies no tā, kāda tā ir šobrīd. Pateicoties lietu interneta (IoT), 5G un mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībai, nākamo 5 gadu laikā arvien vairāk cilvēku pasaulē izvēlēsies robotus kā palīgus ikdienas darbos, savukārt rūpniecībā arvien biežāk tos redzēsim, veicot monotonus un bīstamus uzdevumus. Šīs un citas tendences, kas ienāks mūsu dzīvē līdz 2025.gadam, prognozē Huawei tehnoloģiju eksperti.