Māja

28.mar
“Maxima Latvia” piedāvā 6 padomus kā organizēt ikdienu, lai saņemtu nepieciešamības pārtikas un sadzīves preces tiem, kuri šobrīd atrodas karantīna vai ir izvēlējušies sevi pasargāt un neapmeklēt veikalus un citas sabiedriskās vietas. Bet varbūt tieši Tu šobrīd vari palīdzēt kādam radiniekam, draugam vai kaimiņam. Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, pielāgojoties esošajiem ārkārtas apstākļiem.
 
28.mar
Pavisam svaiga informācija: prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam vīrietim par vārnu šaušanu, un paredzēts, ka viņam varētu piemērot nosacītu cietumsodu. Apsūdzētais 2016. gada 6. augustā ar pneimatisko ieroci bez pamatota iemesla šāva daudzdzīvokļu namu pagalmā kokā sēdošo vārnu virzienā. Viena no vārnām ievainota nokrita uz zemes un nomira. Prokurore vienojusies ar apsūdzēto par sodu, proti, viens gads nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Lieta nodota tiesai vienošanās apstiprināšanai.
 
28.mar
2020. gada 29. martā pulksten 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, – vēstīts Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Arī tas vēl!
 
27.mar
Neziņa un trauksmes sajūta ir kļuvušas par mūsu ikdienas pavadonēm, taču nevajadzētu ļaut tām pārņemt visu dzīvi. Praktiskos padomos, kā pārvarēt bailes un stresu un saskatīt pozitīvus aspektus katrā situācijā, dalās psiholoģe Iveta Aunīte.
 
25.mar
Paniskās bailes par iespēju saslimt ir izplatījušās vēl straujāk par vīrusu, un viens no aktuālajiem jautājumiem ir – kā tikt galā ar bailēm, kā neļauties destruktīvam nemieram?
 
23.mar
Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20.martam, Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās - brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.
 
20.mar
Sakarā ar ļoti ātro Covid-19 vīrusa izplatību, ir nepieciešams maksimāli izsargāties no iespējas tikt inficētiem.Pieradums būt nešķirtiem ar mūsu telefoniem un pastāvīgi turēt tos rokās padara telefonu par lielisku mikrobu pārnēsātāju.
 
20.mar
Šodien sākas astronomiskais pavasaris, kaut gan sezonai raksturīgais netikums – kūlas dedzināšana Latvijā norisinās jau no 16.janvāra, kad tika reģistrēts pirmais šā gada kūlas ugunsgrēks, kur Rīgā pērnā zāle dega 100m2 platībā. Šobrīd valstī reģistrēti jau 75 kūlas ugunsgrēki un aizvadīto dienu statistika liecina, ka pērnās zāles ugunsgrēku skaits strauji pieaug.
 
19.mar
Daudzi no mums šobrīd ir spiesti ik dienas uzturēties savos mājokļos ārkārtējās situācijas dēļ. Daudzi izvēlējušies šajā laikā doties uz laukiem, atstājot savus mājokļus nepieskatītus. Negodprātīgajiem šis ir labs laiks noziegumu pastrādāšanai, tāpēc uzzini, kā parūpēties, lai mājoklis būtu drošībā arī tad, kad tas atstāts bez uzraudzības.
 
1.mar
Mājas ir miera osta, kur atgriezties, ko sargāt un par kuru rūpēties. Bet kā pasargāt savu īpašumu, ja atļaujat tajā dzīvot kādam citam? Kuram jāapdrošina īzīrētais mājoklis – īpašniekam vai īrniekam? Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka īrnieku neuzmanīgas vai ļaunprātīgas rīcības sekas var izmaksāt pat vairākus tūkstošus eiro, savukārt īpašnieku zināšanas par iespējām sevi pasargāt ne vienmēr ir pietiekamas.
 
27.feb
2019. gadā ievērojami pastiprinājusies mobilo ierīču reklāmas Trojas zirgu un stalkerprogrammatūru darbība, arvien vairāk apdraudot viedtālruņu lietotāju personas datus. Pirmajiem ir vērojams konstatēto instalācijas pakotņu skaita divciparu pieaugums, savukārt otrie ir uzbrukuši mobilo sakaru lietotājiem vismaz divas reizes biežāk nekā 2018. gadā. Uzbrukumiem bija pakļautas arī Baltijas valstis: 2019. gadā mobilo ierīču apdraudējumi uzbrukuši 7537 lietotājiem, kas ir par 7% mazāk nekā 2018. gadā. Šie ir vieni no galvenajiem konstatējumiem gadskārtējā pārskatā "Mobilo ļaunprogrammatūru attīstība".
 
25.feb
Rīgā, Piebalgas ielā 10a, vairākdzīvokļu kaimiņmājas atkritumu konteiners ir novietots nevis šīs mājas teritorijā, bet uz ielas un ļoti tuvu privātmājas robežai. Konteinera vāks bieži netiek aizvērts, atkritumi plivinās pa gaisu, kaimiņmājas iedzīvotāji pie konteinera atstāj ne tikai to, ko var ielikt miskastē, bet visu, kas mājās lieks. Pagājušajā nedēļā pie konteinera bija sakrautas autoriepas, ko šādā veidā nedrīkst utilizēt. Kā panākt, lai konteineru, ko izmanto daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji, pārvieto šīs mājas teritorijā, nevis atstāj uz robežas ar kaimiņiem? Imants
 
25.feb
Ik gadu, sākot no 1. marta, ir iespējams atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), iesniedzot gada ienākuma deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Visērtāk to izdarīt elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS), jo lielākā daļa informācijas par attaisnotajiem izdevumiem nonāk deklarācijā automātiski. Arī maksājumu dokumentus, kuri apliecina attaisnotos izdevumus, tur var pievienot elektroniski.
 
21.feb
Kressalātu dīgsti jeb, kā tagad mēdz teikt, mikrozaļumi, noteikti jāiekļauj savā ēdienkartē, gaidot pavasari. Tos var pirkt veikalā vai izaudzēt kabatlakata lieluma dārziņā uz palodzes, laiku pa laikam pievienojot kādu šķipsniņu salātiem, zupai, omletei vai uzliekot uz sviestmaizes – būs gan rotājums, gan svaigs garšas akcents.
 
21.feb
Ir noslēgusies Nacionālā botāniskā dārza un Paulig Coffee Latvia sadarbības projekta - par kafijas biezumu izmantošanu dārzkopībā, pirmā sezona. Iegūtie rezultāti ļauj droši izmantot zinātnieku atziņas un padomus, kā pareizi pielietot kafijas biezumus – kādiem augiem piemēroti, kā cīnīties pret kaitēkļiem un nezālēm.
 
17.feb
Viens no labas veselības stūrakmeņiem ir rūpes par sevi. Nav nepieciešams krasi mainīt savus paradumus, pietiks vien ar pāris darbību iekļaušanu savā ikdienā, lai justos daudz labāk.
 
15.feb
Paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks - ne velti lielākajai daļai cilvēku acis iemirdzēsies, kad kāds sāks runāt par ēdienu vai degunā tiks sajusta kāda garduma smarža. Ikdienišķo ēšanas rituālu vienmēr cenšamies padarīt pēc iespējas mājīgāku un sirdij tuvāku, gan izvēloties, ko gatavot, gan kur ēst, gan ar ko kopā to darīt. Coca-Cola veiktajā pētījumā atklājas, kādi ir Latvijas iedzīvotāju paradumi, ēdienreizes baudot kopā ar saviem mīļajiem.
 
15.feb
Kāda īsti ir jūsu attieksme pret Valentīna dienu? Droši vien katrs pazīst kādu, kurš to kategoriski neatzīst, un kādu citu, kuram ap šo laiku jau rīta kafija pasniegta gultā, rožu pilna māja un ledusskapī visneiedomājamākā kūka sirds formā. Bet ļoti daudziem cilvēkiem, jo sevišķi tādā dzīves posmā, kad mīlas lietās valda stabilitāte, attieksmi nosaka mirkļa noskaņa: ja redzi, ka apkārt visi skraida, puķes pirkdami un romantiskas vakariņas plānodami, tad var jau ļauties impulsam un arī pagatavot kaut ko valentīndienīgu.