Māja

4.mai
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus pēc pirmdienas spēcīgā vēja pārbaudīt ēku jumtu, nojumju un citu konstrukciju stāvokli.
 
28.apr
Klāt ilgi gaidītais pavasaris! Diemžēl daudzi to sagaida ar tekošu degunu, asarojošām acīm un biežu šķaudīšanu, ko rada kāds no alergēniem - baktērijas, putekļu ērcītes un pelējums.
 
25.apr
Vasarai dārzā piestāv nesteidzīgi rīti un laiski vakari, ko baudīt ar aromātiskas tējas tasi vai glāzi limonādes. Ērtas dārza mēbeles šos jaukos brīžus var padarīt vēl tīkamākus. Kādas dārza mēbeles un pēc kādiem kritērijiem izvēlēties?
 
25.apr
Daļai cilvēku multitaskings jeb vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana ir kļuvis par ikdienas ieradumu. Taču laikā, kad cilvēki pilnībā vai daļēji savus ikdienas uzdevumus - darbu, mācības un citas nodarbības - veic mājās, to apvienošana ar sadzīviskiem darbiem ir liels izaicinājums.
 
23.apr
Rīt, 24. aprīlī, četrpadsmito reizi norisināsies akcija Lielā Talka. Gluži tāpat kā pagājušajā gadā, ievērojot valstī noteiktos drošības noteikumus, talkot var doties SOLO, DUO, Ģimenes lokā vai kopīgās talkās līdz 10 cilvēkiem, informē organizatori.
 
12.apr
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds Laura (9227), savukārt no vīriešu vārdiem - Rūdolfs (2746).
 
5.apr
Latvijas Radio raidījuma "Kā labāk dzīvot" viesi norādā, ka pavasarī nevajadzētu dzert ūdeni, bet koku sulas. Raidījums skaidro, cik tās ir noderīgas un kā pareizi izmantot dabas veltes veselības uzturēšanai.
 
5.apr
Energoefektivitāte, par kuru vēl pirms dažiem gadu desmitiem dzīvojamo ēku kontekstā diez ko nerunāja, nu kļuvusi par pašsaprotamu prasību, būvējot jaunas mājas un modernizējot esošās.
 
4.apr
Vasarnīca, nojume vai pagalms - ir laiks gatavoties vasaras sezonai!
 
2.apr
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
 
1.apr
Tradīciju cienītājiem noderēs padomi, kā nokrāsot spilgtas un netipiski košas olas dabas krāsvielās, savukārt pavasarīgās ligzdiņas būs īstā izvēle vegānu Lieldienu galdam.
 
30.mar
Lieldienas nav iedomājamas bez olu ripināšanas, krāsošanas un arī ēšanas. Taču – kādas olas izvēlēties un vislabāk lietot uzturā?
 
28.mar
Harmonija ar dabu, svaigs gaiss, vēsa brīze un siltie saules stari - tas ir laiks, lai sāktu veidot atpūtas vai darba vietas stūrīti savā dārzā vai pagalmā, kas līdz ar pandēmijas radīto nogurumu šogad ir īpaši svarīgi, jo kalpos kā vēl viena zona, kurā uzturēties.
 
26.mar
Līdz ar jaunas televīzijas programmas TV4 pievienošanu virszemes televīzijas apraides tīklam, iedzīvotājiem, kuri skatās bezmaksas un maksas virszemes apraidē esošās programmas, 1.aprīlī nepieciešams veikt TV programmu pārskaņošanu savu televizoru uztvērējos, informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC).
 
21.mar
Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atdzīst, ka pēdējā gada laika mājās ēdienus gatavo biežāk nekā iepriekš, tāpēc ikdienas ērtības ir svarīgākas nekā jebkad.
 
21.mar
Šobrīd lielākā daļa laika tiek pavadīta mājās, bieži vien darba zona tiek iekārtota virtuvē, attālinātās tikšanās notiek turpat, arī izklaides tiek organizētas mājās. Ņemot vērā, ka uzturoties savā dzīvesvietā, ēdiens lielākoties ir teju rokas stiepiena attālumā, ir svarīgi izvērtēt, kāda pārtika ik dienu ir pieejama, lai ieviestu veselīgus ēšanas paradumus. Uztura un maltīšu plānošana sākas mājās, kur izveidojam ēdienreižu grafiku un pārskatam, kādi produkti jau ir pieejami, un turpinās veikalā, kad veicam izvēles par labu konkrētiem produktiem.
 
20.mar
Lasīt grāmatu ir viens, bet izlasīto izmēģināt dzīvē ir pavisam kas cits! Arī bērni noteikti daudz vieglāk un ātrāk apgūst mācību vielu tieši praktiskā ceļā. Pieļaujot, ka šajos apstākļos bioloģijas stundas mājās nav tik interesantas kā skolā, kad varēja ar skolotājiem pildīt dažādus praktiskus uzdevumus, STEaMup.lv komanda piedāvā vienkāršas alternatīvas, kā mājās izpētīt dažādus dabas procesus.
 
20.mar
Puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem bērnībā bijis jānēsā apģērbs, kas nav paticis, liecina modes un izklaides centra "Rīga Plaza" veiktā aptauja.