Māja

6.jan
Parasti prātā palicis fakts, ka Ziemassvētku egle mājās jātur vismaz līdz 6. janvārim. Vēl kaut kur "aizķēries", ka 6. janvāris ir Zvaigznes diena. Bet, vai patiesi zinām, kas šī ir par dienu un, kāpēc tā ir būtiska? Šī ir diena, kad iespējams novērot un paredzēt kādi laikapstākļi gaidāmi vasarā.
 
28.dec 2019
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienas tās tiek pielietotas daudz plašāk – dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos. Vairāk par ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz organismu stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
27.dec 2019
"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi - SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" - aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmumi saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvās vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu noglabāšanu poligonā pie kopējiem atkritumiem.
 
27.dec 2019
Gada beigas ierasti ir laiks, kad cilvēki pārdomā un izvērtē aizgājušajā gadā paveikto, kā arī izvirza nākamā gada mērķus un uzdevumus, lai kaut ko mainītu savā dzīvē. Mobilo sakaru operatora “Tele2” tehnoloģiju eksperts Gints Peičs iesaka piecas populāras lietotnes, kas var palīdzēt īstenot kādu no ierastajām jaunā gada apņemšanās, piemēram, iemācīties kādu jaunu valodu vai atmest sliktu ieradumu.
 
27.dec 2019
Lai arī svētku uguņošana ir neatņemama svētku sastāvdaļa, tā vienlaikus ir arī ir viena no visgrūtāk iemūžināmajām lietām, it īpaši ar tālruņa kameru. Tādēļ Huawei eksperti ir apkopojuši noderīgus padomus, ar ko iepazīties pirmssvētku laikā, lai šogad uguņošanas bildes un video beidzot izdotos lieliski.
 
26.dec 2019
Latvijā darbību ir uzsācis jauns bezmaksas mantu sludinājumu portāls Atdodmantas.lv.
 
24.dec 2019
Ja vien ziemas brīvlaikā būtu sniegs, tad ilgi nebūtu jāprāto, ko darīt brīvdienās. Taču šogad ziema mūs nav pārāk lutinājusi ar sniegu un šķiet, ka plāns saturīgai laika pavadīšanai tomēr būs nepieciešams. Pārdomās par to, kā interesanti un pilnvērtīgi pavadīt skolēnu brīvlaiku, dalās Rimi Bērniem eksperti Klāvs un Lība Smildziņi.
 
24.dec 2019
Turpmāk īpašniekiem savi suņi ar mikroshēmu būs jāapzīmē un jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē līdz suņu četru mēnešu vecumam, informēja Zemkopības ministrijā.
 
23.dec 2019
Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju lielākais izaicinājums, kas saistīts ar Ziemassvētkiem, ir izdomāt un atrast dāvanas– tas parasti sagādā visvairāk galvassāpju. Apkopojot dažādus pētījumu datus, var secināt, ka visdrošākā dāvanu izvēle Latvijas iedzīvotājiem ir praktiskas lietas, bet visvairāk cilvēki nevēlētos dāvanā saņemt tīrīšanas līdzekļus vai arī jebkuru citu dāvanu, kas jau kādreiz kādam bijusi uzdāvināta vai arī pirkta uz parāda.
 
22.dec 2019
Latvijā 54% aptaujāto iedzīvotāju joprojām izvēlas tradicionālo maltīšu pasūtīšanu klātienē restorānā pie kases, nevis klientiem paredzētos digitālos risinājumus, liecina ikgadējā ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" veiktā aptauja par pircēju paradumiem un ātrās ēdināšanas tirgus tendencēm Baltijas valstīs.
 
22.dec 2019
Vientulība ir plaši izplatīta visā pasaulē, arī Latvijā. To apliecina projekta "Parunāsim?" ietvaros veiktā aptauja par vientulības izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū*. Vairāk nekā puse (52%) no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir atzinuši, ka ir jutušies vientuļi vismaz reizi gadā. Gandrīz puse (42%) respondentu ir norādījuši, ka vientulība cilvēku biežāk piemeklē tieši gada aukstajos mēnešos, savukārt 23% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka tas notiek svētkos.
 
22.dec 2019
Arvien biežāk daudzviet pasaulē internetā redzamas smaguma segu reklāmas, kas nezinātājos raisa izbrīnu, bet patiesībā tas ir zinātniski pamatots izstrādājums, raksta Popsugar.
 
21.dec 2019
Kaķis un mazulis – abiem vajadzīga uzmanība un rūpes. Bet ko darīt, ja minka kļūst pārlieku ziņkārīgs? Jeb greizsirdīgs? Kā sagatavot mīluli bērniņa ienākšanai ģimenē?
 
21.dec 2019
Ziemassvētku mūzika kalpo ne tikai noskaņai, bet arī mārketinga mērķiem, taču ne vienmēr šāda pieeja attaisnojas, izpētījuši amerikāņu praktiskie psihologi un patērētāju paradumu analizētāji, informē BestLife.
 
20.dec 2019
Līdzās pelēkajiem zirņiem Ziemassvētku galdā jābūt arī pupiņām. Senos laikos cilvēki pupas esot ēduši sausas un vārītas. Ja vēl gaļa un kāds taukumiņš klāt – tad pavisam labi. Šodien meklējam interesantākus veidus, kā pagatavot daudzkrāsainās pupas un pupiņas, kas audzētas tepat Latvijā vai mērojušas tālu ceļu no citām zemēm. Pasaulē ik gadu izaudzē ap 20 miljoniem tonnu pupiņu. Kādu puskilogramu no tām Ziemassvētkos un Vecgada vakarā, iespējams, pieveiks arī vidējā latviešu ģimene.
 
19.dec 2019
Ik gadu svētku laikā pieaug cietušu, satraukuma pārņemtu un tā rezultātā arī pazudušu mājdzīvnieku skaits: dzīvnieki sabīstas no uguņošanas trokšņiem, pārēdas svētku gardumus vai savainojas rotaļājoties. Kas būtu jāzina suņu un kaķu saimniekiem, lai svētkus pavadītu bez raizēm par mājdzīvnieku veselību un drošību, stāsta kluba “Rimi Mājdzīvniekiem” mājdzīvnieku veselības eksperte, sertificēta veterinārārste Anete Kalniņa.
 
19.dec 2019
Kad visa diena jāpavada birojā, sēžot pie datora, tas nāk par labu karjerai, taču ne veselībai. Aptuveni puse sēdošā darba darītāju ar laiku tiek pie liekā svara un jūt, ka pēcpusei krēslā kļuvis par šauru. Mazkustīgums nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Strādājot pie datora, cieš arī acu veselība. Labi, ja no darba brīvajā laikā var apmeklēt sporta klubu, baseinu vai vismaz pavingrot mājās. Taču ir dažas lietas, ko ikviens darbinieks var pasākt birojā, lai padarītu kustīgāku un veselīgāku savu ikdienu.
 
19.dec 2019
Lai arī laiks pirms ziemas saulgriežiem nereti ir viens no intensīvākajiem periodiem gadā, kad, šķiet, neko nevar paspēt, ir daži darbiņi, kam tomēr jāatrod gan laiks, gan enerģija.