Māja

Jauna mode: Ēst avokado sēklas
Vakar, 17:00 2
17.jūl
Pat tad, ja īpaši neslāpst, laiku pa laikam jāatceras padzerties ūdeni. Tas nepieciešams, lai organisms varētu normāli darboties. Starp ķermeņa šūnām ir starpšūnu šķidrums, kas piegādā šūnām skābekli un barības vielas. Kad starpšūnu šķidruma trūkst, pasliktinās šūnu apgāde un līdz ar to arī vispārējā pašsajūta. Uztura speciālistu vērojumi rāda, ka cilvēki, aizņemti ar darba, sadzīves un attiecību jautājumu kārtošanu, mēdz ignorēt ķermeņa sūtīto signālu: gribu dzert!
 
16.jūl
Diēta pēc asinsgrupas ir visai savdabīga, taču pasaulē ļoti populāra, jo nav jāskaita kalorijas, vien jāizvēlas pareizie produkti. Jo, kā apgalvo ārsti, tieši nepareizs uzturs ir viens no daudzu saslimšanu iemesliem.
 
16.jūl
Asinsvadiem patīk aukstums, bet karstums – nepavisam ne. Tāpēc vasaras saulainajās dienās, par ko īpaši priecājamies, var rasties kāju tūska, kas savukārt rada diskomfortu un jūtami mazina dzīves kvalitāti.
 
15.jūl
Kas var būt labāks par šo: vieglai maltītei karstā vasaras dienā – kāda auksta zupa, kas gan piesien dūšu, gan patīkami veldzē. Klasiku klasika – auksta zupa ar bietēm uz kefīra bāzes – ir zināma katram, taču variāciju var būt neiedomājami daudz.
 
15.jūl
Mākoņdatošana strauju attīstību uzsāka pirms vairākiem gadiem līdztekus ar skepses pilnām prognozēm par nozares turpmāku attīstību, kas galvenokārt tika saistītas ar bažām par datu drošību, raksta Jānis Čupriks, SIA Datakom valdes loceklis.
 
15.jūl
Puse (52 %) ļaužu visā pasaulē joprojām neaizsargā mobilās ierīces ar paroli un tikai 22 % izmanto pretnozagšanas risinājumus, tāpēc viedtālruni nočiepuša garnadža loms var būt necerēti liels. Šī ir viena no jaunākajām problēmām, kam pievērš uzmanību Kaspersky Lab. Uzņēmuma speciālisti ir ievērojuši, ka ļaudis atstāj visiem pieejamas savas ierīces un tādējādi arī arvien vairāk tajās saglabāto vērtīgo datu.
 
14.jūl
“Labākais vecums, kad bērnam sākt darboties virtuvē, ir tad, kad viņš pats sāk par to izrādīt interesi – bieži vien tas notiek pat vēl nesasniedzot gada vecumu,” stāsta bloga “Viens + Viens” un “Mazo pavāru skoliņas” autore Laura Grēviņa.
 
14.jūl
Matu zudums ir straujāks tiem vīriešiem, kuri lieto veģetāru un vegānisku uzturu, informē Reader’s Digest.
 
13.jūl
Dabai labpaticis, ka ērkšķogas ienākas laikā, kad tām jākonkurē ar daudzām citām dārza un meža ogām. Par to, ka ērkšķogas nāk gatavas, bieži vien signalizē lapseņu ordas, kas lidinās ap krūmiem. Tas mūs neatturēs, ievērojot piesardzību, iet un palūkot, kāda ir situācija.
 
13.jūl
Gandrīz puse sieviešu 25–34 gadu vecumā nav apmierinātas ar savu dzimumdzīvi, konstatēts kādā Lielbritānijas sabiedrības veselības pētījumā, ziņo Health.
 
13.jūl
Kāzu sezona rit pilnā sparā un telefonu kameras iemūžina ikkatru mirkli. Samsung produktu treneris Dāvis Kurēns ir sagatavojis 7 ieteikumus, kā uzvesties gudri ar savu gudro telefonu jeb viedtālruņu lietošanas etiķeti kāzās.
 
12.jūl
Kas ir veselīgāk – dušoties vai vannoties? Šis ir viens no jautājumiem, uz kuru nav oficiālas, nepārprotamas un zinātniski pamatotas atbildes, lai gan tas ticis analizēts no visdažādākajiem aspektiem.
 
12.jūl
Ja kāds, neraugoties uz silto laiku, dziesmu svētkiem, atvaļinājumu un vitamīnu pilniem dārziem, tomēr jūtas skumjš, kaut arī nekādas milzu likstas nav piemeklējušas, tad viņš šķiet neriktīgs līdzcilvēkiem, kuri līksmi bauda vasaru, un arī pats sev. Ja nomāktība ieilgst, protams, jāmeklē ārsta padoms, bet varbūt tai ir pavisam vienkāršs izskaidrojums.
 
11.jūl
Lai­ka ap­stāk­ļus nav ie­spē­jams pār­vei­dot pēc pa­sū­tī­ju­ma, un – la­bi vien ir, jo da­žā­du pa­sū­tī­tā­ju gau­me var iz­rā­dī­ties kra­si at­šķi­rī­ga. Kad pie­nāk īs­ti kar­sta die­na, dažs glāb­jas no tvei­ces, kā vien spēj, cits tur­pre­tī cen­šas iz­man­tot kar­stu­mu sa­vā la­bā, jo, vi­ņa­prāt, pa­svīst ir ve­se­lī­gi.
 
10.jūl
Aizvien biežāk mūsdienās tiek novērota saslimstība ar alerģiju. Tā ir paaugstināta jutība pret organismā vai vidē esošām specifiskām vielām – alergēniem. Indijas tradicionālā medicīnas sistēma ājurvēda izmanto dabiskus preparātus, diētu un dzīvesveidu, lai saglabātu labu veselību, arī cīnītos ar alerģiju un siena drudzi, kas parādās  augu ziedēšanas laikā.
 
10.jūl
No 13. jūlija līdz 11. augustam sagaidāmi trīskārši aptumsumi, no kuriem viens trāpa "melnajā piektdienā", bet otrs tiek saukts par "Asiņaino Mēnesi". Tas viss jau tā skan gana nelāgi, taču astrofons vēsta, ka lielākie draudi gaidāmi dēļ milzīgās planētu spriedzes planētu cilpu un Dižčika laikā.
 
9.jūl
Pārbaudījums lauksaimniekiem un dārzkopjiem šogad ir ne vien sausā sezona, bet arī nopietnā kaitēkļu invāzija. Kas to veicinājis un kā ar kaitēkļiem cīnīties, - skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.
 
9.jūl
Mūsdienās stress var šķist kā ikdienišķa rutīnas sastāvdaļa, jo tā ir mūsu organisma atbildes reakcija uz gandrīz jebkuru pozitīvu vai negatīvu situāciju. Tomēr ilgstošs, nogurdinošs stress ir uzskatāms par lielāko kaitnieku cilvēka veselībai. Saspringtais laika grafiks, pārslodze vai izjustais spiediens darbā – tas, kā stress tiek uztverts, ir cilvēka psihes ietekmes rezultāts. Deviņus padomus, kā labāk atbrīvoties no stresa, iesaka “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.