Māja

4.jūl
Meža zemenes pazīst visi, un tā ir īpaša jūlija delikatese, taču meža zemenēm (Fragaria vesca) ir kādas ne tik plaši pazīstamas, bet izcilas radinieces, kas atrodamas dabiskajās pļavās - spradzenes (Fragaria viridis).
 
3.jūl
Aptaujas rezultāti liecina, ka 67% Latvijas iedzīvotāju labprāt samazinātu atkritumu daudzumu savā mājsaimniecībā, tomēr katrs piektais atzīst, ka tam trūkst motivācijas un ka īsti nav redzams paradumu maiņas dotais labums.
 
26.jun
Kas vēl var būt atsvaidzinošāks par vēsu dušu karstā vasaras dienā? Tāpat kā mēs tiecamies saules svelmē veldzēties, arī mūsu piemājas zāliens un augi priecājas par atvēsinošu ūdens devu. Lai vasaras karstajā svelmē laikā zāliens būtu mitrināts un joprojām zaļotu, Fiskars ir sagatavojis padomus, kā pilnveidot savu vasaras dārza laistīšanas rutīnu un kādus rīkus izmantot, lai to padarītu pēc iespējas relaksējošāku.
 
25.jun
Nekustamā īpašuma atrašanās vieta un tuvākā apkaime ir viens no izšķirošajiem faktoriem, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi. Kā noteikt, vai apkārtne, kurā noskatīts mājoklis, būs atbilstoša pircēja vajadzībām un vēlmēm, skaidro mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.
 
25.jun
Ja nu gribas izmēģināt kādu diētu un veselība to atļauj, tad visprātīgāk meklēt tādu, kuras autors ir profesionāls mediķis. 17 dienu diētu izveidojis Maiks Moreno, amerikāņu ģimenes ārsts no Sandjego pilsētas Kalifornijā. Sākotnēji šis uztura plāns bija adresēts viņa paša pacientiem ar lieko ķermeņa masu, bet ar laiku kļuva ļoti populārs. Diētas iedarbība balstīta uz ciklisku ēdienkartes maiņu, apmulsinot organisma vielmaiņu un neļaujot tai ieslīgt rutīnā, jo tieši pielāgošanās pastāvīgam ēšanas stilam bieži ir vainojama pie tā, ka svars nekrītas.
 
25.jun
Drošības eksperti apkopojusi vienkāršus un efektīvus ieteikumus, kas palīdzēs izvairīties no nelaimes mājoklī.
 
12.jun
Kurš gan kaut reizi nav ilgojies pēc vasaras ziemas spelgonī vai balta, mirdzoša sniega vasaras tveicē! Laika apstākļus aiz loga ietekmēt nevaram, toties varam likt savā interjerā valdīt jebkuram gadalaikam.
 
12.jun
Lai gan netrūkst pamatotu, veselīgu uztura ieteikumu, cilvēki, cerot ātri zaudēt svaru, izmanto ekstrēmas diētas, kas var būt bīstamas.
 
6.jun
Jau vairāk nekā gadu dzīvojot tik neierastos un neērtos apstākļos, pieaug emocionālā spriedze. Desmitajai daļai Latvijas iedzīvotāju (10%) pārvarēt pandēmijas izraisīto emocionālo spriedzi palīdz zaļie augi viņu dzīves telpā, liecina dārzkopības centra "Hortes" veiktā aptauja.
 
25.mai
No suņu kodumiem gadā cieš vairāk nekā 100 bērni (2016. gadā - 148 bērni vecumā līdz 18 gadiem), no tiem 60% ir bijuši bērni vecumā līdz 9 gadiem. “Suns ir tikai dzīvnieks – viņš var pārprast cilvēka rīcību. Turklāt suns vēlas būt bara vadonis, īpaši saskarsmē ar bērnu,” brīdina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Katrs trešais sakostais bērns ir cietis no pašu ģimenē turēta suņa.
 
23.mai
Laikā, kad savu ikdienu lielākoties pavadām mājās, kopā ar darāmo darbu sarakstu, ir pieaudzis arī negadījumu skaits mājās. To starpā ir gan ikdienišķas ķibeles, gan nopietni un dzīvību apdraudoši negadījumi.
 
21.mai
Kucēna un kaķēna izaudzināšana par veselīgu un priecīgu mājdzīvnieku un tālākā dzīves kvalitātes nodrošināšana ietver daudz dažādu lietu – pilnvērtīgu ēdināšanu, regulāras aktivitātes un rūpes par veselību. Mājdzīvnieku vakcinācija ir viena no rutīnas lietām, kas saimniekam jāievēro un jānodrošina savam mīlulim. Kāpēc svarīgi vakcinēt mājdzīvniekus skaidro veterinārārste Anete Kalniņa.
 
21.mai
Kurš gan bērnībā nav licis ceļmallapu pie svaiga nobrāzuma? Šī gudrība nodota no paaudzes uz paaudzi. “Šaurlapu ceļteka ir sen zināma Eiropas tautu tradicionālajā medicīnā – svaigas lapas gadsimtiem ilgi lietotas kā antiseptisks līdzeklis ādas iekaisumu un brūču dziedēšanai un arī gremošanas traucējumu novēršanai,” farmaceits Dailonis Pakalns.
 
12.mai
Zaļais dzīvesveids, rūpes par apkārtējo dabu un ilgtspējīga domāšana visā pasaulē kļuvusi par tendenci, kas arvien vairāk liek aizdomāties arī par savu artavu tīras un sakoptas apkārtējās vides uzturēšanā. Tomēr atkritumu kalni joprojām kļūst arvien lielāki.
 
4.mai
Attālinātais režīms ir kļuvis par īstu izaicinājumu vecākiem. Tagad bez darba, sadzīviskajām un personīgajām lietām, sarakstam ir pievienojusies arī bērnu pieskatīšana un skološana mājas apstākļos.
 
4.mai
Nekur tā neiet kā dzīvē - par šī vecā teiciena patiesumu ik dienas pārliecinās apdrošinātāji, regulāri saņemot atlīdzību pieteikumus par neiedomājamām klientu ķibelēm mājoklī.
 
4.mai
Kad saule sāk ne tikai spīdēt, bet arī sildīt, dārza, lauku sētas vai pat nelielas terases īpašniekiem ir iespējas pamodināt sevī mītošo kulināru un šaurā ģimenes lokā pagatavot restorāna cienīgos grila ēdienus. Taču, lai gan gatavošana process, gan rezultāts sagādātu prieku, ir svarīgi izvēlēties pareizo grilu.
 
4.mai
Izmest bioloģiski noārdāmos atkritumus nešķiroto sadzīves atkritumu konteinerā ir ne vien izšķērdīgi, bet arī neilgtspējīgi. Tā ne tikai palielinās rēķins par atkritumu apsaimniekošanu, bet arī tiek liegta iespēja izmantot vērtīgu resursu augsnes bagātināšanai, vēsta "Clean R".