Māja

13.okt
Vairākums (71 %) Latvijas iedzīvotāju, veikalā izvēloties maizi, pievērš uzmanību tās sastāvam, liecina "Latvijas Maiznieks" aptauja, kas organizēta sadarbībā ar pētījumu centru "Norstat". Turklāt 46 % iedzīvotāju ir būtiski, lai izvēlētā maize sastāvētu no dabiskām izejvielām.
 
13.okt
Oktobris tradicionāli ir tas mēnesis, kurā sporta zāles piepilda cilvēki, kuri vēlās vingrot. “Vasara ir beigusies, ņemot sev līdzi sauso un silto laiku, kurā bija patīkami trenēties ārā, tāpēc sporta zāles piepildās ar tiem, kuri vai nu vasarā netrenējās vispār vai deva priekšroku sportošanai ārā. Tomēr, ja tie, kuri “atgriežas” vai ir jaunpienacēji, nepareizi izmanto trenažierus, ir pakļauti riskam sporta zālē iegūt traumu,” stāsta Edijs Cīrulis, treneris ar daudzu gadu pieredzi. Lūk, daži ieteikumi, kuri jāņem vērā sporta zālē, lai veselību uzlabotu, nevis nodarītu tai pāri.
 
12.okt
Biežākais sadzīves negadījums, kas piemeklē iedzīvotājus, ir santehnikas un ūdensvadu bojājumi, kā rezultātā tiek appludināts savs vai kaimiņu īpašums. Šāda problēma aktuāla ir vidēji katram trešajam iedzīvotājam. Dzīvokļa vai mājas appludināšana tā īpašniekam izmaksā vidēji ap 1375 EUR, liecina Gjensidige Latvija atlīdzību dati. Sākoties apkures sezonai, risks saskarties ar šīm problēmām palielinās, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību ne tikai apkures sistēmu, bet arī ūdensvadu stāvoklim un laicīgi veikt to profilaksi.
 
11.okt
Mēdz teikt, ka virtuve – tā ir mājas sirds. Te cep, vāra, sarunājas, pavada laiku kopīgās maltītēs, tādēļ šī telpa pati par sevi bieži vien šķiet mājīgāka par istabām, taču tagad, kad aiz loga rudens, un jo īpaši gribas ļauties omulībai un siltumam, salona ARENS dizaineri iesaka piecus dažādus elementus, kas virtuvi padarīs vēl mājīgāku.
 
11.okt
Vēsā laikā garšvielu buķetē īsti labi iederas ingvers – patiesi universāls, lietojams saldiem un sāļiem ēdieniem, tējām un citiem dzērieniem. Ingvers iekļauts arī rūpnieciski ražotajos garšvielu maisījumos karija, piparkūku un dažādu citu ēdienu pagatavošanai. Reizēm tas var spēlēt pirmo vijoli, bet vēl biežāk izceļ un padara izteiksmīgāku citu sastāvdaļu garšu, tāpēc pavāri ingveru labprāt izmanto dažādās garšvielu kombinācijās.
 
6.okt
“Cilvēks miegā pavada gandrīz trešo daļu savas dzīves, tādēļ miega kvalitāte ir ļoti būtiska. Ērta gulēšanas poza, matracis un spilvens – tie ir trīs tieši cilvēka ķermeni ietekmējošie faktori. Protams, miega kvalitāti ietekmē arī guļamistabas temperatūra, apgaismojums, skaņas, cilvēka emocionālais stāvoklis un pašsajūta. Diemžēl nav viens universāls matracis, kas derētu visiem, taču ir vairāki tehniskie rādītāji, kas jāņem vērā, izvēloties sev atbilstošāko,” skaidro fizioterapijas klīnikas “Spars” sertificēta fizioterapeite Sandija Bergmane.
 
6.okt
Lielākā daļa iedzīvotāju (98%) uzturā patērē dažādus konservētus produktus, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI rīkotā aptauja, turklāt vairums aptaujāto (84%) atzīst - konservēšanai labprāt nododas arī paši, gardus konservus gatavojot gan no savā dārzā audzētiem (34%), gan radinieku iedotiem (19%), gan veikalā vai tirgū (24%) nopirktiem produktiem. 21% aptaujāto norāda - ogas un sēnes konservēšanai labprāt vāc arī savvaļā. Iecienītākie dārzeņi konservu pagatavošanai ir gurķi - tos konservē 32% aptaujāto, savukārt augļu vidū vispopulārākie ir āboli - ievārījumus, kompotus un citus kārumus no āboliem gatavo 38% respondentu.
 
5.okt
Āda ir veselības un pašsajūtas spogulis, tādēļ rūpēm par to mēdzam veltīt daudz laika un līdzekļu, tomēr – vai vienmēr zinām, kā pareizi rūpēties par ādu?
 
3.okt
Kupla ģimene nelielā mājoklī? Virtuve, kur nepietiek vietas atsevišķai ēdamzonai? Visu var atrisināt. Ar pārdomātu iekārtojumu dzīvojamo istabu var pārvērst par daudzfunkcionālu telpu dažādām vajadzībām. IKEA dizainere Barba Romanovska iesaka izvēlēties mēbeles ar vairākām funkcijām, lai telpā varētu ieturēt maltītes, strādāt, gulēt un rotaļāties, vārdu sakot, - ērti dzīvot.
 
2.okt
Kumelītēm vai lavandai, ko izmanto tēju pagatavošanai pirms gulētiešanas, uzradusies mazāk zināma konkurente – banānu mizu tēja, informē Well+Good.
 
29.sep
Latvijā 69% aptaujāto iedzīvotāju apģērba iegādei tērē līdz 300 eiro gadā, liecina vides apsaimniekotāja "Latvijas zaļais punkts" aptauja par iedzīvotāju atkritumu šķirošanas paradumiem.
 
29.sep
Atvaļinājuma laikā un vasarā mēs ģērbjamies viegli un brīvi. Galu galā - saules iesauļotai ādai, atvaļinājuma mirdzumam sejā un vēja izpūstiem, brīvi krītošiem matiem piestāv gandrīz viss. Atpūsties ir skaisti, bet vasarai beidzoties ir vairāk jāpiedomā, ko vilkt, lai labi izskatītos un vienlaikus būtu silti - ja vēl to visu papildina jauna rudens garderobe, kas liek justies īpaši pārliecinoši. Ko īsti izvēlēties šajā rudenī? Kā atstāt lielisku iespaidu, izskatīties skaisti un profesionāli, vienlaikus jūtoties ērti un komfortabli?
 
29.sep
Līdz ar rudens sezonas iestāšanos universālveikals Stockmann aicināja vadošos stila ekspertus ielūkoties jaunākajās modes kolekcijās un dalīties padomos par ieteicamākajiem apģērbu salikumiem saskaņā ar aktuālajām tendencēm.
 
28.sep
Siltais un saulainais laiks ir beidzies, un atnākušais rudens nozīmē tikai vienu - ir sākusies gada aukstā sezona. Taču atceries - drūmiem laikapstākļiem nav jāatspoguļojas Tavā garderobē! Atdzīvini savu tēlu ar jauniem zābakiem, kuri spīdēs par spīti daudzajiem biezo apģērbu slāņiem. "Rupji ceļotāju zābaki, panku kniedes, biezas platformas un uzmanību piesaistoši čūskādas raksti ir šīs sezonas topā, un tiem obligāti jābūt Tavā skapī," jauno Deichmann apavu kolekciju komentē modes influencere Diāna Kubasova, kas iesaka piecus visstilīgākos šī rudens apavu rendus - dažādiem stiliem un personībām.
 
26.sep
Gandrīz 70 procentu aptaujāto sacīja, ka vēlas mājās mainīt interjera stilu, pārkārtot mēbeles, atbrīvoties no daudzām mantām vai tās parocīgāk sakārtot. IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere dalās ar padomiem, kā par pieņemamu cenu iekārtot funkcionālu un ērtu guļamistabu.
 
26.sep
Ja tava mājokļa apkures sistēma savu laiku jau ir nokalpojusi un nevēlies kā alternatīvu tai izmantot vilnas zeķes un karstu tēju, tad šis ir vispiemērotākais brīdis jauna risinājuma izvēlei. Jau šajā nedēļas nogalē – no 27. līdz 29. septembrim – Ķīpsalā notiks izstāde “ComfortHome 2019”, kas piedāvās aktuālāko apkurei.
 
23.sep
Jauna mājokļa iegāde vienmēr ir ne vien atbildīgs, bet arī aizraujošs un patīkamām gaidām piepildīts process. Brīdī, kad tiek apsvērta jauna mājokļa iegāde, automātiski gribas doties ekspedīcijā pa sludinājumu portāliem cerībā, ka tur ieraudzītais būs tieši tas, kas meklēts. Tomēr biežāk, pēc vairākām meklējumos pavadītām stundām, nepamet sajūta, ka meklētais vai nu vispār neeksistē, vai nav sasniedzams. Īpašuma atrašana un iegāde ir laikietilpīgs process, kas var aizņemt no viena mēneša līdz pat gadam aktīvas meklēšanas, tādēļ vērts rūpīgi sagatavoties. Lai meklējumi tomēr rezultētos izsapņotajā mājoklī, nekustamo īpašumu kompānija “Latio” apkopojusi piecus vienkāršus, bet svarīgus soļus tiem, kas pašu spēkiem nolēmuši iegādāties savu pirmo īpašumu.
 
23.sep
Kā zināms, atkritumu izvešanas maksa konkrētajai mājai ir atkarīga tostarp arī no mājas iedzīvotāju saražotā atkritumu daudzuma. Taču nereti uz konteineru, kas atrodas pie noteiktas mājas, dodas svešinieki, piemēram, privātmāju iedzīvotāji, kuri ar šādu negodīgu rīcību cenšas ieekonomēt naudu. Ko darīt šādā situācijā, pastāsta "Rīgas namu pārvaldnieka" darbinieki, vēsta portāls riga.lv.