Māja

5.sep
Drēbes, no kurām ātri izaug vai kuras vēl neder, rotaļlietu kalni, grāmatas, zīmuļi, nemaz nerunājot par bērna radītajiem mākslas darbiem un citiem svarīgiem niekiem – bērna ienākšana ģimenē liek pārskatīt standartus attiecībā uz to, ko nozīmē “kārtība”.
 
28.aug
Finanšu jautājumu apspriešana ģimenē bieži nav patīkams temats, taču no tā nav iespējams un arī nevajadzētu izvairīties, jo skaidru paradumu un principu ieviešana budžeta plānošanā var kalpot par spēcīgu atbalsta punktu ģimenes saliedētībai, skaidro Luminor biznesa attīstības vadītāja Baltijā Jekaterina Ziniča.
 
25.aug
Beznosacījumu mīlestība, pozitīvas emocijas un kompanjons uz mūžu. Suņu mīļotāji zina, ka mājdzīvnieks var būt cilvēka labākais draugs un vairot prieku. Rīt, 26. augustā visā pasaulē pat svin Starptautisko suņu dienu. Bet vai tiešām ķepaiņu īpašnieki ir laimīgāki par citiem cilvēkiem?
 
23.aug
Katru gadu vasarā mediķi ziņo par gadījumiem, kad sēņotāji saindējušies ar salasītajām meža veltēm. Lai šādi gadījumi gadītos iespējami retāk, portāls nra.lv apkopojis informāciju par tām sēnēm, kuras sastopamas Latvijas mežos, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu lietot uzturā.
 
22.aug
Mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā bērns pie personīgās viedierīces tiek septiņu gadu vecumā, un vidēji dienā viens bērns viedierīces izmanto 3 stundas un 46 minūtes. Kopumā 77% bērnu jau ir sava viedierīce – visbiežāk tas ir viedtelefons un dators.
 
12.aug
Sēņošanas sezonu visbiežāk atklājam tieši ar gailenēm. Tās ir viegli pamanāmas, viegli tīrāmas un viegli gatavojamas. Mazsvarīgi nav arī tas, ka gailenes ir grūti sajaukt ar citām sēnēm, tāpēc tās droši var vākt pat nepieredzējuši sēņotāji un bērni, bez savas gaileņu saujas nepaliks arī cilvēki ar slikti trenētu «sēņu redzi». Ievērojot tradīciju, pirmās gailenītes latvietis parasti liek sēņu mērcē ar speķi un sīpoliem. Bet jācer, ka sekos arī otrās, trešās un turpmākās gailenes, varēs izmēģināt dažādas jaunas receptes un vēl sagatavot krājumus ziemai.
 
10.aug
Lai arī džems pagatavots no dārzeņiem, izdodas salds – gluži kā jebkurš ogu vai augļu ievārījums. Labi garšo ar pankūkām, biezpiena plācenīšiem un plātsmaizēm.
 
8.aug
Ja mā­jās ir sa­kal­tu­si mai­ze, tad to no­teik­ti ne­va­jag iz­mest.
 
8.aug
Lai gan augusts vairāk saistās ar ražas novākšanu un vasaras izskaņu, tas ir lielisks laiks sēšanai un stādīšanai. Līdz salnām iespējams izaudzēt otru ražu, bet divgadīgie un daudzgadīgie augi būs pateicīgi, jo paspēs līdz ziemai iesakņoties un nākamvasar jau krāšņi ziedēs, stāsta speciāliste Līna Spure.
 
6.aug
Kustība par dabisku ģimeni aicina sekot līdzi vērtīgām, dziļām un pārdomu pilnām sarunām par tematiku "Ģimene".
 
3.aug
Kā vislabāk maizi uzglabāt vasarā? Vasara ir pikniku laiks – kā, dodoties piknikā, maizi paņemt līdzi, lai tā ilgāk būtu svaiga un garda? It kā visu jau labi zinām, tomēr ir vērts ieklausīties, ko iesaka eksperts - Fazer produktu attīstības vadītāja Baltijā Arlita Sedmale.
 
1.aug
Zaļš stūrītis dzīvojamā istabā vai viens iemīļots kaktusiņš mazītiņā podiņā – lai kādas būtu katra cilvēka attiecības ar telpaugiem, tie ir spilgti un oriģināli interjera elementi, kas atdzīvina un padara mājīgāku katru mājokli.
 
28.jūl
Šis ir aktuāls jautājums laikā, kad daba nobriedina ogas un augļus un noris aktīvi konservēšanas darbi.
 
18.jūl
Ar katru gadu redzam, ka Latvijā meteoroloģiskie apstākļi mainās. Ja bargi negaisi, krusa un spēji nokrišņi pirms tam nebija bieži viesi, tad tagad jau trešo nedēļu ir iestājies šāds periods. Tas nozīmē, ka mums atkal jāiemācās pielāgoties šiem apstākļiem. Noteikti kāds teiks, ka jumtu jau virs dārza neuzcelsi. Taisnība, bet sakārtot dārzu tā, lai postījumi būtu vismazākie, gan varēs.
 
17.jūl
Nepacietīgākie pircēji arbūzus meklē un atrod veikalos jau jūnijā, pat maijā, un gadās, ka arī janvārī, bet zinātāji apgalvo, ka īstie arbūzi, tie lielie un svītrainie, parādās augustā. Piedāvājums kļūst plašāks, cenas krīt, un tad nu var atļauties iet uz tirgu vai veikalu pēc kāda prāva svītraina eksemplāra, citādi – kas gan tā par vasaru, ja nav notiesāts neviens arbūzs.
 
4.jūl
Meža zemenes pazīst visi, un tā ir īpaša jūlija delikatese, taču meža zemenēm (Fragaria vesca) ir kādas ne tik plaši pazīstamas, bet izcilas radinieces, kas atrodamas dabiskajās pļavās - spradzenes (Fragaria viridis).
 
3.jūl
Aptaujas rezultāti liecina, ka 67% Latvijas iedzīvotāju labprāt samazinātu atkritumu daudzumu savā mājsaimniecībā, tomēr katrs piektais atzīst, ka tam trūkst motivācijas un ka īsti nav redzams paradumu maiņas dotais labums.
 
26.jun
Kas vēl var būt atsvaidzinošāks par vēsu dušu karstā vasaras dienā? Tāpat kā mēs tiecamies saules svelmē veldzēties, arī mūsu piemājas zāliens un augi priecājas par atvēsinošu ūdens devu. Lai vasaras karstajā svelmē laikā zāliens būtu mitrināts un joprojām zaļotu, Fiskars ir sagatavojis padomus, kā pilnveidot savu vasaras dārza laistīšanas rutīnu un kādus rīkus izmantot, lai to padarītu pēc iespējas relaksējošāku.