Māja

10.feb
Ik gadu ar priecīgu satraukumu interjera dizaina speciālisti un interesenti sagaida krāsu uzņēmums Pantone jau vairāk nekā 20 gadus izziņoto modernāko gada krāsu. Šogad tā ir klasiski zilā - miera, harmonijas un pašpārliecinātības krāsa. Taču tie nav vienīgie jaunumi, ar kuriem ir vērts iepazīties, ja esat nolēmuši veikt uzlabojumus sava mājokļa interjerā vai to pilnībā atjaunot, atgādina "K Senukai" iepirkšanās centra "Ozols" interjera dizainers un konsultants Jānis Krastiņš.
 
8.feb
Receptes gardiem ēdieniem, ko pagatavot nedēļas nogalē.
 
8.feb
Omniva 2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka dažādas ierīces (TV, dators, viedtālrunis) ik dienas lieto līdz pat 98 % bērnu vecumā no 3-11 gadiem, turklāt gandrīz puse (49 %) pie ekrāniem pavada 1-3 stundas dienā, 29 % - vairāk nekā 3 stundas dienā, bet 20 % šai nodarbei atvēl mazāk par 1 stundu dienā.
 
7.feb
Droši vien arī jūsu virtuvē atrodama tik pierastā un tik daudzu ēdienu pagatavošanai vajadzīgā zili baltā kartupeļu cietes paciņa. Šogad «zilajai paciņai», kā to ikdienā dēvē paši ražotāji, ir 30 gadu jubileja. Dizains šajā laikā nedaudz mainījies, bet atpazīstamību joprojām nodrošina tradicionālā krāsu kombinācija.
 
3.feb
Sausais ziemas gaiss nelabvēlīgi ietekmē ne tikai ādas, bet arī matu stāvokli – aukstais vējš un centrālā apkure padara matus sausākus, tie vairāk lūst, mēdz elektrizēties.
 
30.jan
Lai atgādinātu skolēniem par nepieciešamību mazgāt rokas pirms ēšanas, uzņēmums Baltic Restaurants ir izgatavojis un izvietojis skolās informatīvos plakātus. Tie ir izvietoti blakus izlietnēm pie skolu ēdnīcām kopumā 43 skolās. Plakāti veidoti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), uz tiem ir izvietots arī QR kods, ar kura palīdzību bērni var viedtālruņos noskatīties arī SPKC informāciju par roku mazgāšanu.
 
29.jan
“Ferratum Grupas” veiktais starptautiskais pētījums atklājis, ka 40% latviešu šajā gadā ir apņēmušies vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, kamēr citās valstīs šāda apņemšanās ir tikai 23% aptaujāto.
 
29.jan
Galvassāpēm var būt ap 200 iemeslu, tāpēc vispirms svarīgi noskaidrot, vai galvassāpes ir tikai simptoms pie kādas citas saslimšanas, vai pamatslimība. Akcijas "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros atbildes uz jautājumiem par galvassāpju ārstēšanu sniedz vadošie Latvijas neirologi un algologi, kā arī farmaceite.
 
26.jan
Valsts policija pagājušā mēnesī un šomēnes ir saņēmusi informāciju no vairākiem dažādu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājiem par to, ka nakts laikā nezināmas personas no ārpuses atslēgušas dzīvokļa durvis un no koridora nozagušas dažādas mantas, lielākoties, rokassomiņas. Zīmīgi, ka visiem šādā veidā apzagtajiem dzīvokļiem bijušas zirnekļveida mehānisma slēdzenes un saimnieki pa nakti durvīs no iekšpuses bija atstājuši atslēgas.
 
18.jan
8 no 10 Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka pilnībā nekoncentrējas televizora vērošanai un paralēli tai dara arī citas lietas, noskaidrots Samsung QLED TV aptaujā. Visbiežāk reizē ar TV skatīšanos respondenti ēd (66 %), lieto viedtālruni (53 %), tīra mājokli (47 %) vai gatavo ēst (43 %).
 
18.jan
Lai gan sīpolam maltītē reti kad atvēlēta galvenā loma, tā garšai ir sava pastāvīga vieta daudzu ēdienu garšas buķetē, varētu sacīt, ka sīpols ir komandas spēlētājs. Svaigs, cepts, marinēts vai kaltēts, samalts un iekļauts garšvielu maisījumā, tas nonāk mūsu galdā ik dienu, pat ja reizēm to neapzināmies. Taču ziemā pārmaiņas pēc var pievērsties ēdieniem, kur sīpoli ir galvenā sastāvdaļa.
 
16.jan
Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 100 elpceļu vīrusu paveidi, un tipiskajā vīrusu aktivitātes sezonā mums ir izredzes saslimt katrreiz ar citu – vienreiz tas ir rinovīruss, citreiz adenovīruss, gripas vīruss vai paragripas vīruss...
 
16.jan
«Sēdēšanas slimība» nu jau izvērtusies par globālu epidēmiju. Diemžēl pateikt, ka vajag vairāk kustēties, bieži vien nozīmē nepateikt neko. Kā lai es to izdaru – sašutis jautā cilvēks, kurš ne jau sava prieka pēc pavada garu darbdienu pie datora, telefona vai auto stūres. Lai noturētos savā darbā, daudzi ir gatavi strādāt pat vēl vairāk, nerēķinoties ar oficiālo likumos noteikto darba laiku.
 
15.jan
Lai gan aiz loga vērojams tāds kā pavasaris, tāds kā rudens, no rītiem mūs vēl spēj pārsteigt apledojušas ietves. Kamēr vēl ceram uz kaut nelielu sniega kārtiņu, apskati, kā jau laicīgi sagatavot savus apavus, lai tie neslīdētu uz ledus.
 
15.jan
Svētku laikā bieži vien pat gribot negribot ēdam pārāk daudz un ne pārāk veselīgi – patērējam vairāk našķu, arī alkoholu, smagākus ēdienus. Kādas ir visbiežākās sekas, ko izraisa šāda svētku ēdienkarte? Kā plānot savu ikdienas ēdienkarti veselīgi? Ieteikumos dalās eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
 
6.jan
Parasti prātā palicis fakts, ka Ziemassvētku egle mājās jātur vismaz līdz 6. janvārim. Vēl kaut kur "aizķēries", ka 6. janvāris ir Zvaigznes diena. Bet, vai patiesi zinām, kas šī ir par dienu un, kāpēc tā ir būtiska? Šī ir diena, kad iespējams novērot un paredzēt kādi laikapstākļi gaidāmi vasarā.
 
28.dec 2019
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienas tās tiek pielietotas daudz plašāk – dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos. Vairāk par ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz organismu stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
27.dec 2019
"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi - SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" - aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmumi saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvās vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu noglabāšanu poligonā pie kopējiem atkritumiem.