Māja

Daži radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"
Vakar, 21:26
16.okt
Otrdien, 16. oktobrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par pasākumiem augu aizsardzībai pret Xylella fastidiosa organismu, kas izraisa bīstamu bakteriālu slimību augiem. Noteikumu projekts izstrādāts, lai novērstu kaitīgā organisma ievešanu un izplatīšanos Latvijā.
 
16.okt
Dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojekta izskatīšana notiek strīdos. Saeimā šis likumprojekts izskatīts pirmajā lasījumā. Tomēr deputātiem nāksies šo problēmu izskatīt salīdzinoši ātri, jo līdz nākamā gada 1. maijam ir jāatrod cits risinājums piespiedu zemes nomas maksai, kas būtu taisnīgs gan pret zemes īpašniekiem, gan daudzdzīvokļu namu īpašniekiem.
 
15.okt
Helovīns jau vairs nav aiz kalniem, tādēļ droši vien nespēj sagaidīt, kad varēsi līdz sirdsdziļumiem pārbaidīt savus līdzcilvēkus.
 
13.okt
Mēs visi vēlamies, lai bērni, izauguši lieli, spētu domāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus, kā arī atrisināt nestandarta situācijas. Taču šī ir prasme, kuru nepieciešams attīstīt jau no mazotnes. Kā to darīt, stāsta psiholoģe Iveta Aunīte.
 
11.okt
31.oktobra vakarā daudzviet pasaulē tiek atzīmēts Halovīns. Portāls apkopojis vairākas receptes Halovīna svētku ēdienu pagatavošanai.
 
11.okt
Lokšķēres un matu taisnotāji var kļūt visnotaļ netīri ar matu kopšanas līdzekļiem. Tāpat, kad kļuvuši netīri, tie nestrādā tik labi, bet jauna pirkšana var dārgi izmaksāt maciņam. Bet bez raizēm! Ar dažiem sadzīves piederumiem lokšķēres un taisnotāji, kad tie beidz strādāt tik labi kā agrāk, var atgūt sākotnējo spozmi.
 
11.okt
Nerūsējošais tērauds tiešām piešķir virtuvei modernu un stilīgu odziņu, tomēr uz šikās virsmas viegli parādās pirkstu nospiedumi un ēdienu paliekas. Par laimi ir viegls veids, kā bez ķimikālijām šīs virsmas atkal padarīt spodras.
 
10.okt
Trešdien, 10. oktobrī, visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā Putras diena, kuras laikā īpaši tiek uzsvērta putras labā ietekme uz veselību un mūsdienīgi tās pagatavošanas veidi. Lai dažādotu putras baudīšanas iespējas, Dobeles dzirnavnieks sadarbībā ar kulinārijas bloga "upene.lv" autori Anniju Mihelsoni piedāvā karaliskas putras receptes.
 
9.okt
Dzērvenes, ķirbis, āboli...Sarakstu ar gardajām rudens veltēm varētu turpināt vēl ilgi jo ilgi. Kāpēc gan kādu no šiem gardumiem neapvienot ar lielisku recepti neceptās siera kūkas pagatavošanai?
 
7.okt
Straujiem soļiem tuvojas laiks, kad rudens arī Latvijā būs pilnbriedā un ārā redzēsim ne mazums krāsainu koku lapu. Kā izrādās, tad tās lieliski noder arī skaistu mājas dekoru pagatavošanai.
 
6.okt
Bērni ir atgriezušies skolās, un auļiem tuvojas gada tumšākie mēneši, kad vecākiem īpaši satraucoša kļūst bērna drošība ārpus mājas. Šīs piecas mobilās lietotnes, kas palīdzēs justies drošāk, kamēr atvases devušās patstāvīgās gaitās.
 
6.okt
Klāt rudens ar visu šim gadalaikam piemītošo burvību - dzestri saulainajiem rītiem, sārtajām koku lapām un āboliem, kas paukšķēdami krīt uz zemes. Taču līdz ar vēsāka laika iestāšanos klāt arī ikgadējās likstas, ar ko nākas saskarties daudzu mājokļu saimniecei, - rudens klāt, bet apkures sezona vēl nav sākusies. Gaiss kļūst mitrs, drēbes nežūst ne uz balkona, ne telpās, tādēļ ir īstais brīdis, kad apsvērt domu par veļas žāvētāja iegādi un pārliecināties, vai zini visu par šo ierīci, kas krietni atvieglo ikdienu.
 
6.okt
"Kas var būt labāks par šo!" Tā slavenais pavārs Mārtiņš Rītiņš cildināja nevienu vien no saviem pagatavotajiem ēdieniem. Šis teiciens attiecināms arī uz vienu no rudens gardumiem- ķirbi, kas viennozīmīgi būtu dēvējams par šīs sezonas "zvaigzni." Lūk, piecas idejas, ko no tā pagatavot.
 
5.okt
Svaiga, garšīga un uzturvielām bagāta maize ir mūsdienīgas un sabalansētas ēdienkartes neatņemama daļa. Speciālisti mudina atcerēties, ka nepareizi uzglabāts maizes klaipiņš var zaudēt savas labās īpašības. Īpaši tagad rudenī, kad gaiss kļūst mitrāks un ar rudens ražu mūsu mājās mēdz ienāk "negaidīti ciemiņi". Ko darīt, lai maize saglabātos svaiga, uzturvielām bagāta un garda?
 
5.okt
5. oktobrī izstādē “Design Isle 2018” apbalvoja konkursa “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” uzvarētājus. Labāko dizaina darbu sarakstā ir arī studenta Patrika Leo Palina izstrādātā dziednieciska interjera vīzija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļai “Atelpas brīdis”. Tam praktisku lietojumu saskata arī bērnu slimnīcas ārsti!
 
5.okt
Liela daļa Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka pavadot garas stundas un strādājot pie datora, tas atstāj iespaidu uz mūsu redzi. Tomēr, tikai ļoti maza daļa cilvēku, kuri izjūt redzes pasliktināšanos, laicīgi dodas pie optometrista. Tas pats attiecas arī uz ilglaicīgiem briļļu nēsātājiem – reti kurš apzinās, ka redzi būtu ieteicams pārbaudīt vismaz reizi gadā, lai pārliecinātos, ka esošās brilles joprojām atbilst acu veselības stāvoklim.
 
4.okt
Kas gan var būt labāks par kleitu ar kabatām? Tur var gan ielikt rokas, gan noslēpt telefonu un lūpu krāsu. Lai mīļākajai kleitai vai svārkiem iešūtu kabatas nav nepieciešams daudz.
 
4.okt
Tā kā šodien ir Pasaules dzīvnieku diena, varbūt laiks apsvērt kļūšanu par saimnieku mājdzīvniekam?
 
 
#{#}