Māja

16.feb
Ziema ir īstais laiks, kad padomāt par savu veselību un, piemēram, pašiem pagatavot gardu un veselīgu karsto dzērienu. Netrūkst recepšu, kurām jāpievieno arī citronu sula, tāpēc šoreiz publicējam padomu, kurā parādīts, kā izspiest citronu sulu tā, lai pašu augli pēc tam varētu izmantot atkal.
 
15.feb
Ja cilvēks regulāri iepērkas lielveikalos, tad, klīstot gar bakalejas plauktiem, produktu klāstā noteikti ir pamanījis arī kvinoju. Ne visi par to ieinteresējas, bet derētu gan. Kvinoju ir vērts iepazīt bagātīgā uzturvielu sastāva un patīkamās garšas dēļ. Pēdējā laikā tā gūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Daudziem iepaticies šis viegli pagatavojamais un viegli sagremojamais produkts, kurš piemērots gan sāļiem, gan saldiem ēdieniem un piedevām ir arī veselīgs.
 
13.feb
Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu etiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiks izsūtīta Latvijas skolām.
 
12.feb
Pie kādas Ziepniekkalna daudzdzīvokļu mājas iemītnieces ieradies kaimiņš un aicinājis parakstīt piekrišanu, ka sievietei nav iebildumu, ja viņš savā pirmā stāva dzīvoklī «atdalās» no kopējās apkures sistēmas un uzstāda siltumenerģijas skaitītājus. Visu apmaksāšot pats, pārējos apkures izmantotājus tas neietekmēšot. Tik vien kā piekrišana vajadzīga.
 
12.feb
Ja WhatsApp no drauga saņemat ziņu, ka Disnejlenda izdala brīvbiļetes, pieklājīgi ignorējiet to, jo tā ir mānīšanās.
 
11.feb
Gada aukstākā sezona roku ādai ir vislielākais pārbaudījums, jo sals, vējš un mitrums padara to raupju un sausu.
 
10.feb
Personu datu pārkāpumi, bieži ļaunprogrammatūras uzbrukumi, mikromērķētas un personalizētas reklāmas sociālajos tīklos ir tikai daži no mūsdienu digitālajiem riskiem. Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
 
9.feb
Droši vien kādam ir gadījies, ka iegādāti garšaugi, taču daļu no tiem nav nepieciešams izmantot uzreiz. Izrādās, ir pavisam vienkāršs veids, kā no tiem mājās pagatavot garšvielas.
 
8.feb
Ziemā pieprasījums pēc mārrutkiem kļūst lielāks – to apstiprina arī Māris Lapiņš, uzņēmuma MārLapiņi saimnieks. Tajā top dažādi mārrutku produkti, sākot no tradicionāliem un beidzot ar gluži pārsteidzošiem, kā, piemēram, mārrutku čipsi vai mārrutku trifeles, tāpat arī mārrutki ar avenēm, ar ingveru un citronu, ar bietēm, ar smiltsērkšķiem un citām piedevām.
 
7.feb
Nekustamā īpašuma iegāde pieder pie dzīves nozīmīgākajiem finanšu lēmumiem, kas prasa rūpīgu iedziļināšanos, laiku un arī zināšanas.
 
6.feb
Aukstajā sezonā ādai klājas grūti – sals, mitrums un vējš spēj ievērojami ietekmēt ne vien ādas izskatu, bet arī laupīt labsajūtu. Kādi ir piemērotākie risinājumi, kā mazināt ādas stresu un diskomfortu? Konsultē rezidente dermatoloģijā Lana Kasparane un farmaceite Rūta Vasiļevska.
 
4.feb
Pievilcīgam un vienlaikus ērtam apģērbam ir daudz priekšrocību – tas palīdz atklāt valkātāja personību, izceļ auguma aprises un ļauj justies pašpārliecinātākam. Sportiskais stils jau vairākas sezonas ir aktuāla modes tendece, ko iemīļojuši ne vien pieaugušie, bet arī bērni; kā vīrieši, tā sievietes. Fizkultūras stundu sporta apģērba laiki jau sen ir pagājuši – šodien gan sporta zālē, gan ielās var redzēt oriģinālas un mūsdienīgas sporta apģērbu kombinācijas.
 
4.feb
Ja briljanti ir meiteņu labākie draugi, tad viena no labākajām draudzenēm noteikti ir šokolāde. Lai gan vislabāk būtu, ja šajā statusā būtu tikai kakao bez cukura.
 
2.feb
Atspēkojam sabiedrībā izplatītus mītus par bezkontakta kartēm. Kā ir patiesībā? Bezkontakta maksājumi ir tikpat droši kā ar PIN kodu aizsargātie.
 
1.feb
Pret kalmāriem rodas daudz aizspriedumu, tos pat nenogaršojot – kā var ēst tādu glumu briesmoni ar taustekļiem? Nostāsti par milzīgiem kalmāriem – krākeniem, kuri ar saviem taustekļiem spēj sagrābt un nogremdēt kuģus, cirkulē jau gadsimtiem ilgi. Pētnieki atzīst, ka tajos ir daļa patiesības, jo pasaulē mīt ap 300 kalmāru sugu un daži eksemplāri spēj sasniegt pat 14 metru garumu, taču tie kalmāri, kurus lieto uzturā, nav ne tuvu tik lieli.
 
30.jan
Gaidības un bērna ienākšana ģimenē ir prieka pilns un satraucošs mirklis, tomēr tas ievieš arī emocionālas un fiziskas pārmaiņas sievietes dzīvē. Papildu ikdienas rūpēm gan prāts, gan ķermenis jāsagatavo jaunam dzīves posmam. Kā pēc iespējas ērtāk un labāk justies grūtniecības laikā un kā ar fiziskiem vingrinājumiem sev palīdzēt, skaidro kundalinī jogas pasniedzēja Agnese Guļāne.
 
28.jan
Lai saglabātu un stiprinātu veselību ziemas mēnešos, ir svarīgi ne tikai ēst sabalansēti, bet arī uzņemt organismam svarīgus vitamīnus un mikroelementus.
 
27.jan
Tehnoloģija ir mainījusi mūsu pasaules darbību un katrā nozarē dažādu tehnoloģiju adaptācijas tempi kļūst arvien straujāki. Piemēram, viedtālruņi jau tiek aprīkoti ar virtuālajiem asistentiem, kas radīti, lai padarītu mūsu dzīvi vieglāku un ietaupītu laiku. Tiek lēsts, ka jau 2020. gadā vismaz vienā no trim viedtālruņiem tiks piedāvātas MI funkcijas. Kas slēpjas aiz šī termina, skaidro tehnoloģiju RTU Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociētais profesors Egons Lavendelis.