Māja

29.dec 2022
Skatītāji un klausītāji aicināt iesūtīt savus jautājumus uz Ukraina@nra.lv, savukārt tiešraide pēc tam būs noskatāma arī ierakstā jebkurā laikā portāla sadaļā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā".
24.dec 2022
Lai svētku prieku neaizēnotu raizes par sabojātu mājokli, svecītes eglītē nepārvērstos bīstamās liesmās, lampiņas neradītu īssavienojumu un svētku salūts nenodarītu kaitējumu tā vērotājiem, apdrošināšanas sabiedrība ERGO aicina svētkus svinēt atbildīgi un atgādina par galvenajiem drošības pamatprincipiem.
30.jūl 2022
Gatavojoties rudens un ziemas sezonai, daudzi jau tradicionāli veido arī kādus uzkrājumus – ievārījumus, dārzeņus. TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, vai šogad iedzīvotāji plāno veidot vairāk uzkrājumu nekā parasti.
16.apr 2022
Domājot par individuālajām vai ģimenes Lieldienu olu krāsošanas tradīcijām, 74% Latvijas iedzīvotāju Lieldienu olu krāsošanai izmanto sīpolu mizas, liecina “Kantar TNS” aptauja.
15.apr 2022
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
24.mar 2022
Šodien Ķīpsalā sākas būvniecības izstāde “Māja I 2022”, kur vienuviet aktuālo un jauno būvniecības jomā piedāvā vairāk nekā 280 uzņēmumu. Izstāde būs noderīga gan tiem, kuri māju būvē paši, gan tiem, kuri būvniecību uztic profesionāļiem. Izstāde notiks četras dienas – no 24. līdz 27. martam!
18.mar 2022
Dažādi sējas kalendāri rāda dažādus datumus, kad sējami tomāti, tomēr pēc populārākajiem kalendāriem, tieši 17. līdz 20. marts ir tomātu sējamās dienas, taču arī vēlāk par šiem datumiem sēti tomāti, it īpaši tad, ja tie domāti izstādīšanai atklātās platībās, izaugs vareni un priecēs saimniekus ar labu ražu.
18.mar 2022
Pēdējos gados cilvēki arvien biežāk izvēlas dzīvot laukos vai privātmājās mazpilsētās. Nekustamo īpašumu tirgus šajā segmentā ir kļuvis ļoti aktīvs – pērk novārtā pamestus īpašumus laukos, kur gadiem neviens nav dzīvojis, jaunā paaudze atgriežas vecvecāku mājās, ģimenes izvēlas privātmājas gan Rīgā, gan Pierīgā, gan mazpilsētās un ciematos. Ar ko sākt teritorijas iekopšanu, lai savs stūrītis zemes būtu ne tikai acij pievilcīgs, bet arī ērts dzīvošanai un sniegtu to labsajūtu, ko jaunais iemītnieks ir gaidījis?
18.feb 2022
Vēloties ko veselīgu un zaļu, ne vienam vien uz palodzes gozējas sīpoliņi, kas izdzen pirmos lociņus. Taču tas nav vienīgais “zaļums”, ko var izaudzēt uz palodzes – faktiski katrs ik dienas var sev nodrošināt mikrozaļumu piedevu maltītei.
18.feb 2022
Jau pēc jaunā gada sagaidīšanas un vēl agrāk visi, kam tuva dārzkopība, plāno pavasara darbus, iegādājas sēklas, zīmē dārza plānus, dezinficē siltumnīcas.
4.feb 2022
Dzīvnieku patversme "Ķepu Ķepā" dalījusies ar vērtīgiem padomiem, kā rīkoties brīdī, kad pazudis mājas mīlulis.
3.feb 2022
Nealtiekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) dalījies ar praktiskiem ieteikumiem, kam jābūt ikvienas mājsaimniecības aptieciņā.
31.jan 2022
Ar pasaku "Pelnrušķīte" izaugusi ne viena vien paaudze. Pelnrušķīte (franču: Cendrillon, itāļu: Cenerentola, vācu: Aschenputtel) ir franču, itāļu un vācu tautas pasaka. Pelnrušķīte ir viena no populārākajiem pasaku tēliem pasaulē.
29.jan 2022
Viena no ļoti daudzajām pasakām par stikla (glāžu) kalna virsotnes sasniegšanu ar īpašiem zirgiem pierakstīta JaunPlatonē. P.Šmits savam apkopojumam to ņēmis no A.Bīlenšteina krājuma.
25.jan 2022
Honkongā kāmīšu saimnieki ir saniknoti par varasiestāžu lēmumu iznīcināt līdz pat 2000 mazo dzīvnieciņu, kas tiek pamatots ar bažām par koronavīrusa izplatīšanos no kāmīšiem uz cilvēkiem, vēsta lsm.lv.
30.dec 2021
Šogad nenotiks plaši publiski pasākumi un uguņošanas, tomēr, iespējams, mājsaimniecībās gadumijas svinībās tiks izmantoti pirotehniskie izstrādājumi. Lai Jaungada svinības neaizēnotu liekas rūpes un raizes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību!
24.dec 2021
Beidzot gada mierīgākajiem svētkiem cilvēki arī gatavojas mierīgāk, secināts tirdzniecības centra "Domina Shopping" ikgadējā Ziemassvētku iepirkšanās paradumu pētījumā*. Tajā noskaidrots, kad, kādas un kur Latvijas iedzīvotāji šogad plāno iegādāties dāvanas un citus gadu mijai raksturīgos atribūtus, lai iepriecinātu savus mīļos un tuvākos, ģimenes un arī sevi.