Māja

14.aug
Rit pēdējais vasaras mēnesis. Tirgus un arī piemājas dārzs ir pilns ar svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Šie dabas gardumi palīdz uzņemt vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus, kas savukārt stiprina imunitāti. Bet kā ar smūtijiem un svaigām sulām bērna uzturā? Kad vislabāk tās iekļaut ēdienkartē? Vairāk stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
 
10.aug
Augļu un ogu platības stādījumu platības pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu pieaugušas par 736 hektāriem jeb 9%, sasniedzot 8600 hektārus, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta sagatavotais augļu un dārzeņu ražošanas pārskats par pagājušo gadu.
 
5.aug
Noteikti teju katrā ģimenē ir kāds cilvēks, kurš atceras vienu no 90.gados populārajām receptēm- saldās brokastu baltmaizes. Ja ir luste un vēlēšanās kādā no rītiem pagatavot vēsturisko gardumu, nekavējies un izlasi recepti!
 
4.aug
Rūpīga roku mazgāšana mazulim jāmāca jau līdz ar pirmajiem soļiem, taču darbiņš noteikti nav no vieglākajiem. Padomos, kā panākt, lai bērnam iemācītu rokas mazgāt ar prieku, dalās STENDERS attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova.
 
4.aug
Ceļu satiksmē vieni no neaizsargātākajiem ir gājēji ar redzes traucējumiem — tos var sastapt it visur, bet nereti autovadītāji nezina, kā rīkoties situācijās, kad sastop cilvēkus ar balto spieķi vai suni-pavadoni. Rūpēs par gājēju, autobraucēju un arīdzan riteņbraucēju drošību uz ceļa, vadošā degvielas uzpildes staciju tīkla un eksperti ir apkopojuši padomus drošai braukšanai, sastopot gājējus, kuri pārvietojas un šķērso ielas, izmantojot suni-pavadoni, cilvēku-pavadoni, optiskās un dzirdes elektroniskās palīgierīces, baltu spieķi vai neizmantojot papildu palīdzību.
 
2.aug
Pieaug mobilo tālruņu izmantošana, iepērkoties interneta veikalos, un tieši viedierīcēs tiek patērēts ilgākais laiks, pētot preču sortimentu, secinājis interneta veikals 220.lv. Tendenci apstiprina arī pētījumu kompānijas RAIT dati - Latvijā pērn 65% interneta lietotāji ar viedtālruņa starpniecību ir meklējuši sev tīkamo preci, savukārt Lietuvā un Igaunijā attiecīgi 70% un 64%.
 
31.jūl
Vasarā iedzīvotāji aizvien aktīvāk dodas mežā pakaļ gardajām sēnēm vai ogām pusdienu maltītei, krājumiem ziemas periodam vai vienkārši labas atpūtas pavadīšanai. Diemžēl pēdējā laikā aizvien vairāk sēņotājiem un ogotājiem gadās apmaldīties un ar grūtībām atrast izeju no meža masīva. Tāpēc Valsts policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem, dodoties sēņot un ogot, būt gudriem un prātīgiem, un nodrošināties ar pašu nepieciešamāko, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk varētu atgriezties mājās.
 
29.jūl
Tāpat kā katram piesardzīgam autovadītājam būtu jāpārbauda sava mašīna pirms došanās brīvdienu izbraucienā, arī viedtālruņu lietotājiem būtu jāapkopj un jāpalutina savs tālrunis, ieplānojot vasaras ceļojumu. Lai atpūtas laikā nepiedzīvotu nepatīkamus brīžus, Huawei dalās ieteikumos, kā parūpēties par savu tālruni.
 
29.jūl
Ikkatram viedtālrunim regulāri pienāk paziņojumi par atjauninājumu pieejamību, tomēr daudzi lietotāji atliek vai ignorē to uzstādīšanu. Samsung norāda, ka sekas tam var būt ļoti nopietnas - sensitīvas informācijas noplūšana, identitātes zādzība un korporatīvās informācijas apdraudējums.
 
29.jūl
Ierasts, ka lielai daļai ļaužu atvaļinājums paredzēts tam, lai dotos kādā ceļojumā vai arī lai paveiktu ne tikai iepriekšējā gada laikā sakrātus darbus, kas kādreiz tomēr būtu izdarāmi. Tomēr dzīve ir mainīga, ne vienmēr viss notiek saskaņā ar vēlmēm.
 
28.jūl
Garie, saulainie vakari un atvaļinājuma noskaņojums tā vien mudina nodoties nesteidzīgai dzīves baudīšanai un izmēģināt kādu atspirdzinošu dzērienu ar vasaras ogu aromātu, tādēļ uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone piedāvā viegli pagatavojama, vasarīga bezalkoholiskā mohito recepti, kas pārsteigs ar oriģinalitāti un ļaus izbaudīt ogu garšu valdzinājumu!
 
28.jūl
Mājdzīvnieka ienākšana ģimenē ir liels solis, kas prasa ne vien lielu atbildību no saimnieka puses, bet arī piemērotas mājvietas izveidi. Rīga Zoodārzā jau pavisam drīz, pateicoties “Maxima” klientu atbalstam akcijas “Mīluļu slepenā dzīve 2” ietvaros, taps mājoklis Sarkanajiem pandām, tādēļ apkopojām Zoodārza valdes priekšsēdētāja Ingmāra Līdakas piecus galvenos padomus, ko noteikti vērts paturēt prātā, ja veidojat mājokli savam mīlulim pašu spēkiem.
 
27.jūl
Kraupis šogad bumbieriem novērots nedaudz biežāk kā pērn, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) monitoringa dati.
 
27.jūl
Kafijas kultūras ziņā Eiropas lielpilsētas - Londona, Amsterdama - Latvijai ir soli priekšā un tur plašā sabiedrībā ir pašsaprotama, piemēram, specialty jeb īpašas kvalitātes kafijas baudīšana, ko pie mums piekopj vien šaurs interesentu loks. Savukārt attiecībā uz alternatīvajiem pieniem esam tikpat spēcīgi. Mēs labprāt baudām kafiju ar pienu, kas nesatur laktozi vai ir gatavots no dažādiem riekstiem, sēklām un graudaugiem. Kuri alternatīvie pieni vislabāk sader ar kafiju un kādas tendences virmo kafijas pasaulē, skaidro “Narvesen kafijas kluba” eksperti Edīte Vimba un Rihards Saksons.
 
27.jūl
Vasara ir pašā plaukumā, un tas nozīmē, ka apkārt ir daudz krāšņu vietu un dabas skatu, ko iemūžināt. Iedrošinot gan jaunos, gan pieredzējušos fotogrāfus parādīt savu radošumu un pārsteigt citus ar neparastiem attēliem, tehnoloģiju uzņēmums Huawei izsludinājis InFocus mobilās fotogrāfijas konkursu. Lai iedvesmotu konkursa dalībniekus, Huawei uzrunāja dabas fotogrāfu Kārli Buškevicu un lūdza viņam dalīties pāris fotografēšanas padomos.
 
26.jūl
Sen tas bija, kad rukolas vārds tikko sāka parādīties ceļojumu aprakstos un kulinārijai veltītās apcerēs un ēdienu receptes, kurās bija prasīta rukola, bieži atlikām malā, jo nebija skaidrs, kur lai meklē tādu virtuves modes kliedzienu un cik tas maksā. Tie, kuri neatmeta ar roku, drīz vien atklāja, ka šaurlapainais salātiņš, kuram jūsmotāji piedēvē «pikantu viegli rūgtenu sinepju un riekstu garšu», ir viegli izaudzējams dārzā vai pat puķupodā uz palodzes.
 
24.jūl
Šajā nedēļas nogalē tūkstošiem apmeklētāju dosies uz “Positivus” festivālu, bet vēl pēc nedēļas mūzikas un mākslas mīļotājus pulcēs festivāli “Laba Daba” un “Summer Sound”. Lai ilgi gaidītais notikums paliktu atmiņā tikai ar skaistiem brīžiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina festivāla apmeklētājus it visā ievērot mērenību un jau laikus paņemt līdzi visu nepieciešamo veselīgiem un drošiem svētkiem.
 
21.jūl
Vasara ir festivālu laiks, un īpašu popularitāti šogad iemantojuši tieši Street Food festivāli. Tāpat variācijas par Street Food jeb ēdienu, kuru pasniedz uz ielas, kļūst par vienu no karstākajām tendencēm arī restorānu ēdienkartēs – ēdiens ir daudzveidīgs, sātīgs un gards. Aicinot to baudīt ne tikai ārpus mājām, bet ienest to arī savā virtuvē, Rimi Gardēži piedāvā trīs receptes, kuras garšas kārpiņām neliks vilties.