Māja

Atklāti Latvijas iedzīvotāju vannošanās paradumi; katrs 10. vannojas kopā ar mīļoto
10.dec
10.dec
Viens no svarīgākajiem sadzīves tehnikas izvēles faktoriem ir energoefektivitāte. Pēc LG Electronics veiktā pētījuma* tika noskaidrots, ka puse no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem (49%) apstiprina, ka viņu sadzīves tehnika ir energoefektīva, savukārt, trešā daļa (28%) atzīst, ka viņu mājsaimniecības tehnika nav energoefektīva. Savukārt 22% aptaujāto atzīst, ka nepievērš uzmanību sadzīves tehnikas patērētajai elektroenerģijai un ūdens apjomam.
 
10.dec
Ziemassvētki ir laiks, kad savus mīļos vēlies īpaši palutināt gan ar darbiem, gan ar vārdiem. Lai nebūtu jābažījas par to, ko interesantu celt svētku galdā, ieskaties te! Šī recepte tev noteikti noderēs, un uzkoda būs ne vien garda, bet arī vizuāli neparasta
 
7.dec
Ja gada nogalē plānotas daudzas kopā nākšanas ar kopīgiem mielastiem, tad reizēm sāk trūkt ideju. Pat visgardākie tradicionālie ēdieni, īsā laika sprīdī celti galdā atkal un atkal, var apnikt un gribas kaut ko citādu un interesantāku. Dzirdot labas atsauksmes par Ropažu Vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba Rodenpoys rīkotajos pasākumos uz ugunskura viduslaiku tradīcijās vārīto zupu, Neatkarīgā nolēma noskaidrot, vai kaut ko līdzīgu nevarētu pagatavot arī citi interesenti.
 
6.dec
Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada nogalei, dāvanas tuviniekiem sarūpē 89% Latvijas iedzīvotāju, savukārt 11% atzīst, ka dāvanas nedāvina vispār, liecina iepirkšanas un izklaides centra “Akropole” veiktā aptauja. Vairums dāvanas meklē pēdējā mēneša laikā pirms svētkiem, sievietes tās sagādā savlaicīgāk nekā vīrieši, bet absolūts līderis dāvanu topā ir saldumi.
 
1.dec
Rudens un ziemas mēnešos esam nomodā vēl ilgi pēc tam, kad saule jau norietējusi, līdz ar to dzīvojam pastāvīgā saules gaismas deficītā. Taču daudzi nemaz nenojauš, ka nepietiekams apgaismojums var būt cēlonis galvassāpēm, sliktam garastāvoklim un miegainībai. Lai gaismas trūkums neietekmētu mūsu noskaņojumu, dienas ritmu un darbaspējas, svarīgi izvēlēties atbilstošu apgaismojumu, kas vakaros palīdz noskaņoties naktsmieram, savukārt rītos - vieglāk pamosties.
 
29.nov
Pēc neierasti karstās vasaras un siltā rudens Latviju piemeklējis sals, naktīs sasniedzot pat mīnus 10 grādus. Nereti mīnus grādos ir apgrūtināta auto iedarbināšana, un iemesli var atšķirties atkarībā no mašīnas dzinēja. Ar biežākajiem iemesliem niķīgam dīzeļdzinējam un risinājumiem dalās „Volkswagen komerctransporta“ pārstāvji.
 
27.nov
Mālpils iedzīvotāja savā īpašumā ļāva deklarēt dzīvesvietu cilvēkiem, kuri tur dzīvo un šo īpašumu īrē. Pēc neilga laika viņa konstatēja, ka īrnieki mājoklī deklarējuši savus radiniekus. Nav skaidrs, vai papildus deklarētās personas tur uzturas, bet mājokļa īpašniece nav mierā ar šādu patvaļu – uz mājvietu tiek nesti sūtījumi viņai nezināmiem cilvēkiem. Viņa, kārtīgs cilvēks būdama, tos gādā atpakaļ uz pastu, skaidrojas, kāpēc adresāts nav atrodams.
 
21.nov
Gatavoties Ziemassvētkiem, viena no jaukākajām lietām ir dāvanu izvēle, iegāde un saiņošana, jo tas ir veids, kā varam padomāt par katru sev mīļo un tuvo cilvēku, izrādīt viņam uzmanību, iepriecināt. Bet idejas Ziemassvētku dāvanām nebūt nav tik viegli izdomāt. Jā, veikalu plaukti ir pilni ar mantām, bet gribas taču, lai ir jēgpilni, lai prieks par saņemto ir patiess, tāpēc ir patiešām grūti izlemt, ko likt zem eglītes.
 
16.nov
«Tā kā mums ir svētki, galdā noteikti ir jābūt kūkai,» atzīst konditors, kafejnīcas Kairi saimnieks Jānis Kairis, un šai domai acīmredzot piekrīt daudzi, jo 18. novembra priekšvakarā konditoriem nākas krietni pastrādāt, pildot visdažādākos pasūtījumus. Darba kolektīvi svētkiem izvēlas biešu kūkas, medus kūkas, kliņģerus. Konditors neliedz savus ieteikumus arī tiem, kuri iecerējuši Latvijas simtgadei par godu cept kūkas paši.
 
12.nov
Iedvesmojoties no nesen aizvadītajām modes nedēļām lielākajās pasaules metropolēs, šā rudens aktuālākās grima tendences iesaka latviešu blogeres MalvinaMoney, Annika Petraškeviča, Emīlija Sama un zīmola Artistry skaistuma eksperts Andžejs Savickis.
 
11.nov
Sācies aktīvais sveču dedzināšanas laiks - daudzi sveces mājās iedegs 11. novembrī, drīz pēc tam sāksies arī Adventes laiks. If Apdrošināšana speciālisti iepazīstina ar situācijām, kad neuzmanīga apiešanās ar svecēm var aizsākt ugunsgrēku.
 
11.nov
Latvijas iedzīvotāji vēlētos, lai viņiem mājās būtu mazāk mantu, taču daudzi turpina glabāt lietas, kas viņiem nav nepieciešamas, atklāj IKEA pētījums “Dzīve mājās”, kas pirmo reizi veikts arī Latvijā. Kā uzglabāt mantas tā, lai tās aizņemtu mazāk vietas un netraucētu ikdienā?
 
10.nov
Lai gan veikalos atrodami neskaitāmu formu, krāsu un materiālu puķpodi, tomēr daudz ko varam uztaisīt arī paši savām rokām. Turklāt, ja puķpoda veidošanā iesaistīsim arī pārējos ģimenes locekļus, tad tas būs vēl viens veids, kā kopā jautri un interesanti pavadīt laiku. Izmēģini mūsu piedāvātos veidus neparasta un interesanta puķpoda izveidei.
 
9.nov
Novembris ir pēdējais laiks, lai sagatavotu savu automobili ziemai. Tas ir process, kurā jāparūpējas gan par tādiem sīkumiem, kā saulesbrillēm cimdu nodalījumā, gan par nopietnākiem darbiem, kā akumulatora uzlādēšana un dzinēja autonomās apsildes uzstādīšana. 16 galvenos aspektus iezīmē "Toyota Baltic AS" tehniskais eksperts Lauri Erts (Lauri Ert).
 
6.nov
Tu jau droši vien esi atklausījies atliku likām, cik ļoti plastmasa kaitē dabai. Tomēr vairākas ikdienā izmantotās lietas atstāj ne mazāk sliktu iespaidu.
 
6.nov
«Kāpēc maksa par atkritumu izvešanu tik krasi atšķiras? Nezināju, ka cena lēkā kā summas biržā. Izrādās, maksa kāpj katru mēnesi,» neizpratnē ir Sarkandaugavas iedzīvotāja Līga.
 
6.nov
Sākoties aukstajiem gada mēnešiem, izmaksas par apkuri un rēķini par elektrību jūtami pieaug. Ikviens no mums vēlas savā mājoklī justies komfortabli, bet vienlaikus nesaķert galvu, ieraugot kārtējo rēķinu. Ne viens vien noteikti ir uzdevis jautājumu – vai un kā iespējams ietaupīt? Izrādās, ka tas ir iespējams. Atslēgvārds – pārdomāti tehnoloģiski risinājumi.