Māja

24.dec 2021
Zviedri Ziemassvētkos klāj bagātīgu mielasta galdu, kam ir pat īpašs vārds - Julbord, kas no zviedru valodas nozīmē "Ziemassvētku galds". Visbiežāk Julbord ir bufete, kur katrs var paņemt sev to, kas garšo vislabāk - visbiežāk tiek pasniegti zivju ēdieni, siltie ēdieni un deserti. Zviedru restorāna šefpavārs un IKEA ēdināšanas nodaļas vadītājs Oļegs Soročins dalās ar receptēm visās trīs kategorijās.
23.dec 2021
Apsekojot 300 spēkratus auto pārbaužu laikā, Circle K un Drošas Braukšanas Skola noskaidroja, ka autovadītāji nepievērš pienācīgu uzmanību lukturu tehniskajam stāvoklim, pirms sagatavo mašīnu ziemai.
15.dec 2021
Tēja ir viens no populārākajiem un senākajiem dzērieniem. Ik gadu cilvēki visā pasaulē izdzer miljardiem tējas tasīšu. Novērtējot ne tikai tās dažādās garšas un vērtīgās īpašības, bet arī bagātīgo vēsturi un tradīcijas, 15. decembrī svin Starptautisko tējas dienu.
11.dec 2021
Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko stingri piekodina: ja ir uzsākta putnu barošanu, tā noteikti jāturpina līdz pavasarim, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
29.okt 2021
Dzīves laikā cilvēks maina dzīvesvietu aptuveni 2 reizes, taču tikai retais izvēlas pārcelties tieši uz laukiem. Kādēļ? Jo pilsētā viss atrodas rokas stiepiena attālumā – darbs, lielveikali, kultūra, izklaide.
10.okt 2021
Šoruden aukstam laikam iestājoties agrāk nekā ierasts, daudzviet gan daudzdzīvokļu namos, gan privātmājās apkures sezona uzsākta jau septembrī. Diemžēl tās sākums ik gadu iezīmē paaugstinātu noslodzi ugunsdzēsējiem, kas saistīta ar nepienācīgi apsaimniekotām ēku apkures sistēmām. Gjensidige Latvija atgādina, ka ugunsnelaimes un citas ar apkures sistēmām saistītas avārijas iespējams novērst, laicīgi un pareizi sagatavojoties apkures sezonai.
7.okt 2021
Septembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 1,1%, bet 2021.gadā kopumā - par 9,9%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā tirgus apskatā.
19.sep 2021
Vasaras izskaņa ir vēstnesis, kad tuvojas arī dārza darbu sezonas beigas. Lai arī priekšā vēl ir viena no dārza entuziastu iemīļotākajām aktivitātēm - ražas novākšanas darbi, jau laicīgi nepieciešams parūpēties par dārzā mītošajiem augiem, lai arī nākamajā pavasarī tie skaisti uzziedētu un augtu.
14.sep 2021
Sekojot baristu trendiem pasaulē, iesakām izmēģināt kādu no četriem kafijas dzērieniem ar rudens garšu, lai ikdienišķo kafijas baudīšanu padarītu interesantāku.
5.sep 2021
Drēbes, no kurām ātri izaug vai kuras vēl neder, rotaļlietu kalni, grāmatas, zīmuļi, nemaz nerunājot par bērna radītajiem mākslas darbiem un citiem svarīgiem niekiem – bērna ienākšana ģimenē liek pārskatīt standartus attiecībā uz to, ko nozīmē “kārtība”.
28.aug 2021
Finanšu jautājumu apspriešana ģimenē bieži nav patīkams temats, taču no tā nav iespējams un arī nevajadzētu izvairīties, jo skaidru paradumu un principu ieviešana budžeta plānošanā var kalpot par spēcīgu atbalsta punktu ģimenes saliedētībai, skaidro Luminor biznesa attīstības vadītāja Baltijā Jekaterina Ziniča.
25.aug 2021
Beznosacījumu mīlestība, pozitīvas emocijas un kompanjons uz mūžu. Suņu mīļotāji zina, ka mājdzīvnieks var būt cilvēka labākais draugs un vairot prieku. Rīt, 26. augustā visā pasaulē pat svin Starptautisko suņu dienu. Bet vai tiešām ķepaiņu īpašnieki ir laimīgāki par citiem cilvēkiem?
23.aug 2021
Katru gadu vasarā mediķi ziņo par gadījumiem, kad sēņotāji saindējušies ar salasītajām meža veltēm. Lai šādi gadījumi gadītos iespējami retāk, portāls nra.lv apkopojis informāciju par tām sēnēm, kuras sastopamas Latvijas mežos, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu lietot uzturā.
22.aug 2021
Mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā bērns pie personīgās viedierīces tiek septiņu gadu vecumā, un vidēji dienā viens bērns viedierīces izmanto 3 stundas un 46 minūtes. Kopumā 77% bērnu jau ir sava viedierīce – visbiežāk tas ir viedtelefons un dators.
12.aug 2021
Sēņošanas sezonu visbiežāk atklājam tieši ar gailenēm. Tās ir viegli pamanāmas, viegli tīrāmas un viegli gatavojamas. Mazsvarīgi nav arī tas, ka gailenes ir grūti sajaukt ar citām sēnēm, tāpēc tās droši var vākt pat nepieredzējuši sēņotāji un bērni, bez savas gaileņu saujas nepaliks arī cilvēki ar slikti trenētu «sēņu redzi». Ievērojot tradīciju, pirmās gailenītes latvietis parasti liek sēņu mērcē ar speķi un sīpoliem. Bet jācer, ka sekos arī otrās, trešās un turpmākās gailenes, varēs izmēģināt dažādas jaunas receptes un vēl sagatavot krājumus ziemai.
10.aug 2021
Lai arī džems pagatavots no dārzeņiem, izdodas salds – gluži kā jebkurš ogu vai augļu ievārījums. Labi garšo ar pankūkām, biezpiena plācenīšiem un plātsmaizēm.
8.aug 2021
Ja mā­jās ir sa­kal­tu­si mai­ze, tad to no­teik­ti ne­va­jag iz­mest.
8.aug 2021
Lai gan augusts vairāk saistās ar ražas novākšanu un vasaras izskaņu, tas ir lielisks laiks sēšanai un stādīšanai. Līdz salnām iespējams izaudzēt otru ražu, bet divgadīgie un daudzgadīgie augi būs pateicīgi, jo paspēs līdz ziemai iesakņoties un nākamvasar jau krāšņi ziedēs, stāsta speciāliste Līna Spure.
6.aug 2021
Kustība par dabisku ģimeni aicina sekot līdzi vērtīgām, dziļām un pārdomu pilnām sarunām par tematiku "Ģimene".
3.aug 2021
Kā vislabāk maizi uzglabāt vasarā? Vasara ir pikniku laiks – kā, dodoties piknikā, maizi paņemt līdzi, lai tā ilgāk būtu svaiga un garda? It kā visu jau labi zinām, tomēr ir vērts ieklausīties, ko iesaka eksperts - Fazer produktu attīstības vadītāja Baltijā Arlita Sedmale.
1.aug 2021
Zaļš stūrītis dzīvojamā istabā vai viens iemīļots kaktusiņš mazītiņā podiņā – lai kādas būtu katra cilvēka attiecības ar telpaugiem, tie ir spilgti un oriģināli interjera elementi, kas atdzīvina un padara mājīgāku katru mājokli.
28.jūl 2021
Šis ir aktuāls jautājums laikā, kad daba nobriedina ogas un augļus un noris aktīvi konservēšanas darbi.