Māja

5.aug
Bieži vien mēs izvairāmies no maziem dzīvokļiem, baidoties par saspiestību un piekrāmētiem plauktiem. Taču arī mazā mājoklī var rast patīkamu un nepiespiestu atmosfēru, jo būtiski ir tas, kā šīs telpas tiek iekārtotas. Latvijas vadošais nekustamā īpašuma attīstītājs Bonava Latvija apkopojis praktiskus padomus, kā nelielam mājoklim piešķirt ievērojamu vizuālo plašumu ar itin vienkāršiem paņēmieniem.
 
5.aug
Ārā aiz loga karstuma periodi mijas ar vēsāku laiku, un nav viegli paredzēt kārtējās klimata kaprīzes. Savukārt mājoklis, jo sevišķi daudzstāvu apbūvē pilsētā, sakarst un arī atdziest lēnāk. Ja reiz karstums izkļuvis cauri sienām, tad tas saglabājas, pat ja laukā uz pāris dienām kļūst vēsāks, un mājoklis saviem iemītniekiem nesniedz gaidīto atelpu. Pat tad, kad nolīst pamatīgs lietus un temperatūra istabā par kādu grādu nokrītas, var sekot nākamie karstuma uzplūdi.
 
4.aug
Lai sarīkotu ballīti brīvā dabā vai dārza svētkus, neko daudz jau nevajag: pietiek ar patīkamu laiku, jauku kompāniju un maltīti, ko viegli pagatavot svaigā gaisā. Tas, ka ēdiens, gatavots ugunskurā vai uz oglēm, iegūst pavisam citu garšu, zināms katram, un šim nolūkam vispiemērotākais produkts ir un paliek gaļa. Salīdzinot ar citiem gaļas pagatavošanas veidiem, grilēšana ir vislabākā metode, jo cepšanas procesā gaļa saglabā daudz vairāk vērtīgo vielu, tikai… Lai grilējums izdotos īpaši gards un sulīgs, jāzina daži knifiņi.
 
4.aug
Statistika liecina, ka lielākoties ugunsgrēki izceļas dzīvojamās telpās, privātajā sektorā un bezsaimnieku objektos, kas ir apmēram 80 - 90% no kopējo uguns nelaimju skaita. Gandrīz trešdaļa no Latvijā notiekošajiem ugunsgrēkiem mājokļos izceļas tieši bojātas elektroinstalācijas dēļ. Apdrošināšanas kompānijas dati liecina, ka atsevišķos laika periodos pat 45% gadījumu tas bijis par iemeslu uguns nelaimei. Viens no skaidrojumiem - lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo daudzdzīvokļu mājās, kas celtas vēl padomju laikā un to elektroinstalācija ir krietni nolietojusies, bieži tā ir kritiskā un cilvēkiem bīstamā stāvoklī.
 
3.aug
Nepacietīgākie pircēji arbūzus meklē un atrod veikalos jau jūnijā, pat maijā, un gadās, ka arī janvārī, bet zinātāji apgalvo, ka īstie arbūzi, tie lielie un svītrainie, parādās augustā. Piedāvājums kļūst plašāks, cenas krīt, un tad nu var atļauties iet uz tirgu vai veikalu pēc kāda prāva svītraina eksemplāra, citādi – kas gan tā par vasaru, ja nav notiesāts neviens arbūzs.
 
3.aug
Rīdzinieki, kuri mēdz doties uz Vecāķu vai Bolderājas pludmalēm ir pārsteigti: šajās vietās ir neticami daudz skaistu tauriņu ar interesantu nosuakumu - "acainais raibenis" (aglais io). Iedzīvotājus interesē, kāpēc šo tauriņu ir tik daudz?
 
3.aug
Jo vairāk senioram ir hobiju, interesantu nodarbošanos, jo labāk. Sunītis, kas katru dienu jāizved pastaigā, dārzs, kur jārušinās, mazbērni, ar kuriem jāspēlējas. Tas ir lieliski un daudz labāk nekā visu dienu sēdēt mājās pie televizora. Bet pilnīgi viss ir jādara ar mēru un prātu, Neatkarīgajai saka fizioterapeite Anna Sproģe.
 
2.aug
Pē­ter­sī­ļu za­ļu­mi ir tik pie­rasts ēdie­nu ro­tā­jums, ka vairs īs­ti ne­spē­jam to de­ko­ra­tī­vo efek­tu no­vēr­tēt. Šo­dien pē­ter­sī­ļu la­pas, jo se­viš­ķi kru­zu­ļai­nās, ir sa­lā­tos, zu­pās un ot­ra­jos ēdie­nos, uz­ko­du šķīv­jos un uz sviest­mai­zēm, tās ma­nā­mas arī ku­li­nā­ri­jas pus­fab­ri­kā­tu sten­dos, rei­zēm gan ga­ta­vo­tas no plast­ma­sas – tāds mū­žam ne­vīs­tošs māk­slīgs za­ļums iz­mak­sā lē­tāk, un pir­cē­ji jau tik un tā īpa­šu uz­ma­nī­bu šim ak­se­su­āram ne­pie­vērš.
 
2.aug
Pēc stindzinošās ziemas Latvijā sagaidīta neparasti karsta vasara, kas atpūtniekus tā vien vilina doties pie dabas. Dažādos izbraucienos automašīna ir ērts un uzticams sabiedrotais, tomēr jāņem vērā, ka svelme var nodarīt skādi auto, kā arī karsti laikapstākļi var ietekmēt pārvietošanās drošību. Ar praktiskiem padomiem, ko, sēžoties pie stūres karstā laikā, īpaši ieteicams ņemt vērā jauniem, mazāk pieredzējušiem šoferiem, dalās “Volkswagen Komerctransports” pārstāvji.
 
1.aug
Dau­dzi cil­vē­ki sa­vā mā­jok­lī sa­ska­ras ar ne­pa­tī­ka­mu pro­blē­mu – pe­lē­ju­mu uz sie­nām. Pir­ma­jā mir­klī var šķist, ka tas nav ne­kas no­pietns, ta­ču ie­dzi­ļi­no­ties kļūst skaidrs, ka māj­vie­tas saim­nie­kiem tas var sa­gā­dāt ne­pa­tik­ša­nas nā­kot­nē.
 
31.jūl
Vi­su ci­tu Da­bas mā­tes dār­zā augo­šo ogu vi­dū mel­le­nes ir īpa­šas – vi­ta­mī­nu un vēr­tī­go mi­ne­rāl­vie­lu ta­jās ir daudz vai­rāk ne­kā ze­me­nēs, ave­nēs vai ci­tās da­bas vel­tēs. Jū­lijs – tas ir at­va­ļi­nā­ju­mu, lie­pu zie­dē­ša­nas un mel­le­ņu ie­nāk­ša­nās laiks, tā­pēc nav ko slin­kot – pa­šu la­sī­tas vai tir­gū pir­ktas, mel­le­nes ga­ran­tē ne­aiz­mir­sta­mu gar­šas bau­dī­ju­mu, jo kurš gan at­teik­sies no mel­le­ņu kū­kas, pa­snieg­tas ko­pā ar at­vē­si­no­šu sal­dē­ju­mu
 
30.jūl
Pe­ri­odis­ki sāp gal­va, bet ārsts nav at­ra­dis ne­kā­du ve­se­lī­bas pro­blē­mu, kas to va­rē­tu vei­ci­nāt? Iz­skaid­ro­jums gal­vas­sā­pēm var būt tik vien­kāršs, ka par to pat ne­ie­do­mā­ja­mies.
 
29.jūl
Šogad labie laikapstākļi mūs īpaši lutina, tādēļ strādājošie arvien vairāk novērtē atvaļinājumus un labprāt tos plāno garākus. Bet, ja tas nav iespējams, tad cenšas izmantot vakarus un nedēļas nogales, lai izbaudītu sauli un atpūtu dabā. Kā vislabāk organizēt atvaļinājumus un vasaras režīmu darbavietā - savā pieredzē dalās Ziemeļvalstu vadošā IT uzņēmuma “Visma Enterprise” personāla vadītāja Ineta Juškēviča.
 
29.jūl
Lai parūpētos par savu auto ikdienā, nevis tikai pirms tehniskās apskates, pietiek vien ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu. Turklāt – tādējādi arī varēsi būt drošs, ka atbildīgā brīdī nezaudēsi kontroli pār savu auto un samazināsi bīstamu situāciju iespējamību uz ceļa. Lūk, pieci vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un apdrošināšanas sabiedrības ERGO ekspertu padomi, kas noderēs autovadītājiem, lai pārbaudītu savu spēkratu un nepieciešamības gadījumā dotos pie sava meistara, kurš varēs jau laikus novērst bojājumus.
 
29.jūl
Katrs no mums vēlas kādā brīdī nomainīt vai atsvaidzināt savu mājokli un kāpēc gan nesākt ar virtuvi? Praktisks un funkcionāls veids, kā papildināt virtuves interjeru, ir izvēlēties sadzīves tehniku tumšos toņos. Tumšie toņi akcentē virtuves dizainu, padarot to vienlaikus modernu un funkcionālu. Lielisks veids, kā papildināt savu virtuves interjeru, ir iegādāties tumšas un pat melnas krāsas ledusskapi. Ar padomiem, kā papildināt virtuves interjeru, izmantojot tumšas krāsas sadzīves tehniku, kā arī - kādus ieguvumus sniedz nokalpojušas tehnikas maiņa, dalās vides stiliste Baiba Prindule-Rence. Ikviens sadzīves tehnikas pirkums var kalpot arī kā dizaina elements vai pat akcents dzīvojamās telpas interjerā, piemēram, virtuvē.
 
28.jūl
Puse jeb 51% vīriešu saulainā laikā nēsā saulesbrilles, savukārt sievietes - 46%, liecina optisko preču veikalu "Vision Express" īpašniece SIA "Vision Express Baltija" pētījuma dati.
 
28.jūl
Lai parūpētos par savu auto ikdienā, nevis tikai pirms tehniskās apskates, pietiek vien ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu. Turklāt – tādējādi arī varēsi būt drošs, ka atbildīgā brīdī nezaudēsi kontroli pār savu auto un samazināsi bīstamu situāciju iespējamību uz ceļa. Lūk, pieci vērtīgi un vienkārši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un apdrošināšanas sabiedrības ERGO ekspertu padomi, kas noderēs autovadītājiem, lai pārbaudītu savu spēkratu un nepieciešamības gadījumā dotos pie sava meistara, kurš varēs jau laikus novērst bojājumus.
 
28.jūl
Nenoliedzami, vecāki ir bērna nozīmīgākie skolotāji un padomdevēji, kas sagatavo savu atvasi turpmākai dzīvei. Būtiska prasme, ko vecāki cenšas bērnam iemācīt, ir dāsnums un dalīšanās ar citiem. Taču ko darīt tad, ja bērns atsakās dot savu mīļāko rotaļlietu māsai, ciemos atnākušajam draugam vai brālēnam? Ieteikumus, kā mudināt bērnu būt dāsnam, sniedz Rimi Bērniem eksperte, psihoterapeite Iveta Aunīte.
 
27.jūl
Apavu iegāde strauji augošam skolasbērnam ir viens no mācību gada pēdējā brīža priekšdarbiem, jo nav iespējams prognozēt, kādā tempā mainīsies kājas lielums. Bet nu jau gan ir laiks ķerties pie šā atbildīgā pienākuma. Nemaz nav vienkārši atrast apavus, kuri bērnam ir droši un ērti, pietiekami labi izskatās un ir pieejami arī cenas ziņā. Drošība un ērtums starp šiem kritērijiem ir pirmajā vietā, un priekšroka jādod tādiem apaviem, kuriem ir ortopēdiski pareizs iekšējais reljefs.
 
27.jūl
Tam, kurš nav profesionāls pilna laika dārznieks, nezāļu apkarošanā sekmes nereti ir mainīgas: puķu dobi, kuru vēl pirms dažām dienām varēja kaut žurnālam fotografēt, no malām atkal sāk pārņemt nezāles, bet izravēšanai var nepietikt laika vai spēka, jo vēl jau tomāti vācami, gurķi marinējami, vēlās jāņogas gaida, kad tiks nolasītas...
 
25.jūl
Tie, kuri aktīvi sporto un rūpējas par savu fizisko formu, visticamāk, pievērš uzmanību arī savai ēdienkartei. Jo, kā zināms, sportiskās aktivitātes tikai tad dod rezultātu, ja tās iet rokrokā ar veselīgu uzturu. Šoreiz piedāvājam Top 10 produktus, kuri palīdzēs iegūt un saglabāt slaidu vidukli, ja īpašu uzmanību pievēršat tieši vēdera preses treniņiem.
 
25.jūl
Pārtikas drošības nosacījumu ievērošana mājas apstākļos bieži tiek nepietiekami novērtēta, lai gan pārtikas uzglabāšanas un sagatavošanas procesā ir neskaitāmi riski un šķietami nelielu kļūdu sekas var būt dažādas nopietnas slimības. Nepietiek tikai ar higiēnas prasību ievērošanu – roku, trauku un darba virsmas regulāra mazgāšana vēl nenozīmē, ka pagatavotā pārtika būs nekaitīga veselībai.