IZLASI UN IEGAUMĒ! Šīs Latvijas mežos sastopamās sēnes ir indīgas

Katru gadu vasarā mediķi ziņo par gadījumiem, kad sēņotāji saindējušies ar salasītajām meža veltēm. Lai šādi gadījumi gadītos iespējami retāk, portāls nra.lv apkopojis informāciju par tām sēnēm, kuras sastopamas Latvijas mežos, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu lietot uzturā.

Andrejs Terentjevs/F64 Photo Agency

BALTĀ MUŠMIRE

Ļoti indīga sēne ir Latvijā sastopamā baltā mušmire. Visbiežāk laika posmā no jūlija līdz oktobrim to atradīsies skujukoku mežos. Tās cepurīte ir aptuveni 3-7 cm plata, sākumā puslodes formā, galotnē koniska, vēlāk izpletusies, ar ieliktu malu. Mitrā laikā cepurīte nedaudz gļotaina. Mīkstums balts, ar izteiktu smaku. Lapiņas koši baltas, ciešas. Sēnes kātiņš var būt aptuveni 5-12 centimetrus garš.

Nāvējoši indīga sēne - saindēšanās, apēdot vienu lielu augļķermeni, ap 50% gadījumu beidzas ar nāvi. Saindēšanās pazīmes parādās pēc 8-30 stundām, kad toksīni jau ir smagi bojājuši gremošanas orgānus. Lapā "fungi.lv" norādīts, ka nekāda termiska vai cita veida apstrāde šo sēni nepadara ēdamu.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.