7 svarīgas lietas, kas jādara, kad pazudis suns

© pexels.com

Dzīvnieku patversme "Ķepu Ķepā" dalījusies ar vērtīgiem padomiem, kā rīkoties brīdī, kad pazudis mājas mīlulis.

Kā norāda patversme, ja pazudis suns uzreiz jāuzsāk aktīva meklēšana, apbraukājot apkārtni, kurā suns pazudis un iztaujājot satiktos cilvēkus, visiem atstājot savus kontaktus.

Jāapzvana tuvākās patversmes, jāinformē pašvaldības policiju un vietējos mednieku kolektīvus, ja suns pazudis lauku apvidū.

Tāpat iesaka ielikt informāciju sociālajos tīklos, Dzīvnieku policijas lapā, sludinājumu portālos.

Var lūgt atskaņot informāciju radio stacijām, jo ne visi cilvēki lieto sociālos tīklus.

Patversme iesaka visur (autobusu pieturās, pie veikaliem, citās cilvēku apmeklētās vietās, arī ceļu malās uz stabiem) līmēt informācijas lapas (vēlams, A4 formāta un krāsainas).

Ieteicams apbraukāt viensētas, visur atstāt savus kontaktus, mest info lapas viensētu pastkastēs, ja suns pazudis lauku apvidū.

Patversme atzīmē, ka, ja suns neatrodas uzreiz, jāveic aktīvus meklējumus jau plašākā teritorijā ap pazušanas vietu.

"Ņemiet vērā, ka suns pirmajā pazušanas dienā var noskriet līdz pat 30 km lielu attālumu un katrā nākamajā vēl ap 20 km!" - atklāj "Ķepu Ķepā" un atzīmē, ka suns var atrasties arī pēc ilgāka laika, tāpēc aicina nepārtraukt aktīvu meklēšanu.

Mīluļi

4. jūlijā amerikāņi svin ASV Neatkarības dienu. Šajā dienā amerikāniete Emīlija Svifta bija devusies šo nozīmīgo notikumu atzīmēt uz Rodailendu, lai savām acīm skatītu "WaterFire" jeb uguns priekšnesumu uz ūdens, bet viņas uzmanību novērsa kādas sievietes rīcība, raksta "UPI". 

Svarīgākais