Viss, kas vajadzīgs laiskam vakaram mājās, ir laba filma un laba pidžama. Īpaši pēc svētku dienās, kad ir nepārvarama vēlme pēc iespējas ilgāku laiku pavadīt horizontālā stāvoklī un pēc iespējas lēnāk ieskrieties jaunā gada darbos.
Astrologi vienā balsī mums katru gadu piekodina - kā Jauno gadu sagaidīsi, tā to pavadīsi. Citiem vārdiem sakot - tērps, kurā sagaidīsi pusnakti, iedos tev emocionālo lādiņu visam gadam. Mantra šā gada nogales svētkiem - samts, fliteri, spalvas, metallic, asimetrija un viegla caurspīdīgums.
Svētku laikā vienmēr varam atļauties mazliet vairāk - pamanāmāku tērpu, svinības līdz vēlai naktij un ko gardāku galdā. Pēc kā garšo svētki? Sulīgas un viegli krakšķošas, sāļas pērlītes ir viena no tradicionālajām delikatesēm, ar ko palutināt savas garšu kārpiņas gada nogalē.
Šos salātus mēs pazīstam arī kā “Olivjē” un “Gaļas salātus” un neatkarīgi no tā nosaukuma, ko lietojam, skaidrs ir viens - tuvojas svētki. Praktiski neatņemama teātra apmeklējuma sastāvdaļa un mīļākie mājas salāti, kas ik reizi raisa viegli nostaļgiskas sajūtu notis.
Ziemas saulgrieži ir auglības, cerības un gaismas vairošanas svētki, kas likumsakarīgi ir arī gada visbagātīgākā svētku mielasta laiks. Ziemas saulgriežos nakts ir visgarākā un diena visīsākā. Ar gaismas vairošanu ir saistītas daudzas senlatviešu tradīcijas, bet Ziemassvētkos svin tās uzvaru pār tumsu.
Laba dāvana ir jāprot atrast. Runā, ka vislabāk dāvināt to, kas patīk arī pašam. Domāju, ka šis jāpapildina - ir jādāvina tas, par ko skaidri zini, ka otram patiks. Labāk dāvanas sagatavot jau laikus un pārdomāti, lai nav lieks stress pēdējā brīdī, to meklējot rokā.
Norvēģijas iedzīvotāji 2020.gadā tikai iepriecināti ar jauna parauga pasi, kuras dizainu izstrādājusi Oslo bāzēta grafiskā dizaina studija Neue Design Studio. Šis dizains bija īpašs ar to, ka godināja vienu no skaistākajām dabas parādībām - ziemeļblāzmu.
Pasaulē 12. decembris tiek atzīmēts kā piparkūku namiņa diena. Adventes laikā, Ziemassvētkus un Jauno gadu gaidot, tradicionāli Eiropā un tostarp arī Latvijā ir piparkūku cepšanas laiks. Tās var būt ļoti dažādas - plānas un cietas, biezākas un mīkstas, gaišākas un tumšākas, ar vairāk pikantuma vai saldenākas.
Mūžzaļos augus, kas visu gadu nemainīgi saglabājuši savu izskatu, jau ilgi pirms kristietības parādīšanās uzskatīja par īpašiem. Daudzās zemēs valdīja uzskats, ka šie augi aizsargā māju, aizgaiņā ļaunos garus, slimības un spokus, tāpēc jau izsenis tos plaši izmantoja māju dekorēšanai. Īpaši svētku laikā pie māju durvīm un logiem karināja priežu un egļu zarus.
2017.gada novembra vidū Christie's izsolē Ņujorkā glezna Salvator Mundi (Pasaules Glābējs) mazāk nekā 20 minūšu laikā tiek nopirkta par 450 miljoniem ASV dolāru, uzstādot rekordu par jebkad agrāk pārdota mākslas darba cenu. Glezna, kas izraisījusi zināmu apvērsumu mākslas tirgus pasaulē un kas ir tikpat noslēpumaina un mistikas apvīta, kā tās attēlotais sižets.
Kas ir balaklava un kur meklējami tās pirmsākumi? Formāli balaklava ir galvassega, ko izgudrojuši britu armijas zaldāti 1854. -1855. gada ziemā Krimas kara laikā pie Balaklavas pilsētas.
Šā gada ziema ir atnākusi ar vērienu, lielu snigšanu, daudz sniega un transporta līdzekļu kustības ierobežojumiem visā Eiropā. Tiek atcelti aviopārvadājumi un apstādināta vilcienu satiksme, tikmēr acis žilbst no spoži baltā skata pa logu.