Norvēģijas iedzīvotāji 2020.gadā tikai iepriecināti ar jauna parauga pasi, kuras dizainu izstrādājusi Oslo bāzēta grafiskā dizaina studija Neue Design Studio. Šis dizains bija īpašs ar to, ka godināja vienu no skaistākajām dabas parādībām - ziemeļblāzmu.
Mūžzaļos augus, kas visu gadu nemainīgi saglabājuši savu izskatu, jau ilgi pirms kristietības parādīšanās uzskatīja par īpašiem. Daudzās zemēs valdīja uzskats, ka šie augi aizsargā māju, aizgaiņā ļaunos garus, slimības un spokus, tāpēc jau izsenis tos plaši izmantoja māju dekorēšanai. Īpaši svētku laikā pie māju durvīm un logiem karināja priežu un egļu zarus.
2017.gada novembra vidū Christie's izsolē Ņujorkā glezna Salvator Mundi (Pasaules Glābējs) mazāk nekā 20 minūšu laikā tiek nopirkta par 450 miljoniem ASV dolāru, uzstādot rekordu par jebkad agrāk pārdota mākslas darba cenu. Glezna, kas izraisījusi zināmu apvērsumu mākslas tirgus pasaulē un kas ir tikpat noslēpumaina un mistikas apvīta, kā tās attēlotais sižets.
Kas ir balaklava un kur meklējami tās pirmsākumi? Formāli balaklava ir galvassega, ko izgudrojuši britu armijas zaldāti 1854. -1855. gada ziemā Krimas kara laikā pie Balaklavas pilsētas.
Šā gada ziema ir atnākusi ar vērienu, lielu snigšanu, daudz sniega un transporta līdzekļu kustības ierobežojumiem visā Eiropā. Tiek atcelti aviopārvadājumi un apstādināta vilcienu satiksme, tikmēr acis žilbst no spoži baltā skata pa logu.