Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardSanta Raita / Autori

«Es nepazīstu terminu «rudens depresija», jo vizuāli tik skaists nav neviens cits gadalaiks Latvijā. Es to baudu ar acīm un visām pārējām maņām un, pastaigājoties pa mežu, smeļos iedvesmu. Varbūt tas ir vecmodīgs vai romantisks teiciens, bet rudens krāsas mani patiešām iedvesmo,» atzīst izcilais pianists Vestards Šimkus.
17.okt 2017 Santa Raita
No svētdienas līdz pat 2. decembrim Maestro Raimonds Pauls kopā ar solistiem Kristīni Prauliņu, Dināru Rudāni un Mārtiņu Ruski koncertēs vairākās Latvijas pilsētās, piedāvājot jaunu koncertprogrammu Ielūdz Maestro Raimonds Pauls.
17.okt 2017 Santa Raita
Šīs nedēļas lielākais notikums gaidāms piektdien, jo 20. oktobris būs īpaša diena Latvijas Televīzijas (LTV) iemīļotajam bērnu raidījumam Kas te? Es te! – tas svinēs savu desmit gadu jubileju.
16.okt 2017 Santa Raita
Tikai divas dienas – piektdien un sestdien – uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies Maestro Raimonda Paula mūzikls Dāmu paradīze.
12.okt 2017 Santa Raita
Piektdien Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Sandras Krastiņas un Viļa Daudziņa izstāde #dienasvaronis. Tā būs aplūkojama līdz 22. decembrim.
12.okt 2017 Santa Raita
«Izmēģiniet ko jaunu – sarunāties uz papīra. Rakstiet, zīmējiet, līmējiet un krāsojiet – šādi izteikt savas sajūtas, domas un emocijas ir vieglāk, nekā izstāstīt mutiski. Tas būs nebijis un interesants veids, kā mammai un meitai iepazīt vienai otru no pavisam citas puses,» aicina trīs gadus vecās Elizabetes mamma Aija Selga-Brikmane.
12.okt 2017 Santa Raita
Katru otro sekundi pasaulē kāds bērns piedzimst priekšlaikus. Ik gadu Eiropā tie ir 500 tūkstoši, Baltijas valstīs – 3500, bet Latvijā – vairāk nekā tūkstotis. Jebkuram zīdainim viņa dzīves pirmajos mēnešos vislabākais uzturs ir mammas piens, bet vismazāko un reizē neaizsargātāko bērniņu attīstībā pareizam uzturam ir izšķiroša nozīme – mammas piens dod spēku izdzīvot, attīstīties un augt.
11.okt 2017 Santa Raita
«Pats Olbijs ir teicis, ka pasaules dramaturģijā ir divas virsotnes, un tas vēl esot diskutējams jautājums, kura ir augstāka – Hamlets vai Džordžs. Jo aktierim, kuram jāspēlē Džordžs, ir jāmāk lidot ar trijām lidmašīnām vienlaikus,» saka Dailes teātra aktieris Ivars Auziņš. Viņam šovakar pirmizrāde – Džordža loma Edvarda Olbija attiecību drāmā Kam no Vilka kundzes bail?. Radošo meklējumu cikla Brīva skatuve ietvaros to iestudējis jaunais režisors Toms Treinis.
10.okt 2017 Santa Raita
«Kad man piedzima meitiņa Klēra, es iestigu pēcdzemdību depresijā. Tās nebija skaistas ciešanas, kā bieži labpatīk domāt, kad uznāk drūms garastāvoklis. Tās bija pretīgas, tumšas, baisas sajūtas un trauksme, kas pārņēma mani un kurās bija jānoraugās maniem tuvajiem,» vaļsirdīgi atzīstas aktrise Madara Melne-Tomsone.
9.okt 2017 Santa Raita
«Laikā, kad par saviem tuvajiem zinām mazāk nekā par svešajiem, kad neesam līdz galam drosmīgi izrunāt kādas lietas, kas mūsos notiek visdziļāk, rodas daudz pārpratumu un veidojas lieli konfalikti. Tas noved pie panikas lēkmēm, nervu sabrukuma, depresijas, tikai bieži par to nerunā. Varbūt arī Hedai Gablerei dzīvē viss būtu kārtībā, ja tuvāko cilvēku lokā būtu kāds, kuram līdz galam uzticēties un kurš palīdzētu sakārtot galvu,» domā Liepājas teātra aktrise Anete Berķe.
5.okt 2017 Santa Raita
«Es biju redzējusi viņu filmās, pat zināju atsevišķus citātus no šīm filmām, bet, gatavojoties šai izrādei, viņu ieraudzīju pavisam savādāku. Protams, arī man ir interesanti, vai tas, ko par viņu runā, ir taisnība vai nav,» saka aktrise Karina Lučiņina.
4.okt 2017 Santa Raita
Katru gadu gripu pārslimo aptuveni 10% iedzīvotāju. Lai arī lielākoties šī slimība norit vieglā vai vidēji smagā formā, iespējama arī smaga saslimšana ar nopietnām sekām. To pierāda arī ikgadējā Slimību profilakses un kontroles centra veiktā gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti.
4.okt 2017 Santa Raita
Vai ceļojumā, kad matus nav iespējams izmazgāt ar ūdeni, vai saaukstēšanās gadījumā, kad nav ieteicams slapināt galvu, vai steidzīgos rītos, kad katastrofāli pietrūkst laika, bet dienas gaitā ir jāizskatās labi, glābējs ir sausais matu šampūns, kas sola vienā mirklī padarīt matus atkal tīrus.
4.okt 2017 Santa Raita
Valmieras teātra izrāde jauniešiem “Labie bērni” oktobrī un novembrī viesosies Rīgā, mūzikas namā “Daile” (Kr. Barona ielā 31). Izrāde, kas atklāti un skarbi parāda sociālo tīklu nozīmi jauniešu ikdienā, būs skatāma 9. un 10. oktobrī pulksten 15 un 19, 6. novembrī pulksten 15 un 19, 7. novembrī pulksten 15, 8. novembrī pulksten 15 un 19.
3.okt 2017 Santa Raita
«Skolotāji ir vieni no svarīgākajiem cilvēkiem mūsu dzīvē, tikai, kamēr mācāmies, mēs to nesaprotam un īsti nenovērtējam. Arī es to saprotu tikai tagad. Un patiesībā vai liktenis, vai Dieviņš no augšas mani ir ļoti lutinājis, jo man ar saviem skolotājiem tiešām ir ļoti paveicies,» saka diriģents Jānis Ozols.
28.sep 2017 Santa Raita
Latvijā jau pienācis rudens, arī vasarā saulainu dienu bija pavisam maz, tāpēc, iespējams, daudzi tieši šajā periodā plāno doties uz tuvākām un tālākām siltajām zemēm, lai izbaudītu sauli un pagarinātu vasaras prieku.
27.sep 2017 Santa Raita
Ikviens, kurš cieš no miega traucējumiem, tiek aicināts apmeklēt privāti praktizējošo psihiatru un neirologu bezmaksas konsultācijas, kas līdz pat novembrim norisināsies Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Saldū un Valmierā.
27.sep 2017 Santa Raita
«Kas ir mačo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kāds mūsdienās ir īsts vīrietis? Var jau pasmieties, meklējot atbildes uz šo jautājumu, bet pa lielam šis jautājums tieši mūsdienās ir diezgan nopietns,» uzskata Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis.
27.sep 2017 Santa Raita
Līdz ar jaunā mācību gada sākšanos, kad pēc vasaras atpūtas klāt nāca papildu slodze un stress, daudzi skolasbērni jau ir padevušies saaukstēšanās slimībām.
27.sep 2017 Santa Raita
«Es jau gan omi un vecomammu brīdināju, ka viņām manu izrādi nebūs viegli skatīties, bet viņas bija drosmīgas, atnāca, noskatījās un – izdzīvoja,» smaidot saka jaunā režisore Laura Upeniece. Viņai piektdien pirmizrāde Latvijas Nacionālajā teātrī, kur Aktieru zālē tiks izrādīta dokumentāla fikcija Līdz kāzām sadzīs.
26.sep 2017 Santa Raita
Neviens krēms, botulīna injekcija vai ķirurģiska iejaukšanās neaizvieto to, ko acu skaistumam dod miegs – vismaz 7–8 stundas diennaktī. Negulētas naktis agrāk vai vēlāk atstāj iespaidu uz jutīgo acu zonu, un mūsdienu pasaulē tā ir problēma, kas skar ne tikai sievietes, bet arī vīriešus.
25.sep 2017 Santa Raita
Trauku mazgātāja un aplokšņu algas, Latgales skaistums, tradīcijas un sirsnīgie cilvēki, izmeklētājas Veras skarbā ironija un režisores Lauras Grozas-Ķiberes radītais Kritušais eņģelis – tas viss šonedēļ TV ekrānos.
25.sep 2017 Santa Raita