Izrāde jauniešiem “Labie bērni” viesosies Rīgā

 
©Matīss MARKOVSKIS

Valmieras teātra izrāde jauniešiem “Labie bērni” oktobrī un novembrī viesosies Rīgā, mūzikas namā “Daile” (Kr. Barona ielā 31). Izrāde, kas atklāti un skarbi parāda sociālo tīklu nozīmi jauniešu ikdienā, būs skatāma 9. un 10. oktobrī pulksten 15 un 19, 6. novembrī pulksten 15 un 19, 7. novembrī pulksten 15, 8. novembrī pulksten 15 un 19.

Naomi Iizukas luga “Labie bērni” pēta atgadījumu Amerikā, kas noticis ar vidusskolnieci Hloju sestdienas vakara ballītē. Pati Hloja neko neatceras, bet skolā visi sačukstas. Sociālajos tīklos sāk parādīties komentāri, vēlāk bildes un video. Izrādās, ka Hloja ir cietusi nodarījumā, ko veikuši viņas vienaudži. Notikums ir nofilmēts, safotografēts un negaidīti tiek publiskots.

Matīss MARKOVSKIS

»Labie bērni” ir Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauno aktieru diplomdarba izrāde. To veidojis režisors Reinis Suhanovs, un tās pirmizrāde notika 30. maijā Valmieras teātra Apaļajā zālē. Publikas atsaucība un izrādes tiešo adresātu ieinteresētība mudināja to iekļaut repertuārā, jo izrādes tēmas aktualitāte, problēmu analīze un attiecību pētījums mudina domāt par visas Latvijas jauniešu iesaisti izrādes skatītāju rindās. Precīzi, skarbi, pārdomas mudinoši - gan vecākiem, gan vidusskolniekiem. Ar sajūtu, ka vienaudži sarunājas ar vienaudžiem viņiem saprotamā valodā.

Matīss MARKOVSKIS

Lomās - jaunie aktieri, kuri šogad 22. jūnijā saņēmuši LKA diplomus: Elīna Avotiņa, Anna Nele Āboliņa, Alise Danovska, Ilva Centere, Elīna Dambe, Aminata Diarra, Madara Bore, Klinta Leja, Toms Veličko, Andris Gindra, Pauls Iklāvs, Emīls Krūmiņš un Oskars Vīksne.

Biļetes uz izrādi var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Teātra kases tālrunis rezervācijām 64207335.

Matīss MARKOVSKIS