Teātris

13.sep
Ar ierasto galā koncertu 5. septembrī sākusies kārtējā sezona Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Latvijas simtgades vilciņa griešanās inerce pamazām aprimst, arī opernama 100. sezona pavadīta, zeltītie baneri no fasādes novākti, jo laiks iet un «izrādei jāturpinās».
 
10.sep
Daugavpils teātris gatavojas viesizrādēm galvaspilsētā, kur rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvās daudzveidīgu programmu – mūziklu Džeina Eira, Spēlmaņu nakts žūrijas atzinīgi novērtētās izrādes Jubileja ‘98 un Kliedzēji, kā arī provokatīvu, festivālā Baltkrievijā skatītāju ievērību guvušu izrādi Kailais karalis.
 
10.sep
Mūžībā devies aktieris Imants Skrastiņš, otrdienas rītā , 10. septembrī, sociālajos medijos ziņo LTV raidījums "100 g Kultūras".
 
5.sep
Dailes teātra 2019./2020.gada sezonā gaidāmi 16 jauniestudējumi - 14 izrādes un divi koncerti, šodien žurnālistiem pastāstīja teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers.
 
28.aug
Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) vadītājs Zigmars Liepiņš jaunajai valdei novēl radošu un auglīgu darbu.
 
28.aug
Nākamnedēļ, 6. un 8. septembrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks Chanel Nr.1 pirmizrāde.
 
28.aug
No 7.septembra Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) piedāvā operas tulkojuma titrus lasīt mobilajā aplikācijā "OPERA titri", šodien preses konferencē pavēstīja LNOB vadītājs Zigmārs Liepiņš.
 
27.aug
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris uzstāsies 4.starptautiskās kultūras izstādes "Zīda ceļš (Dunhuanga)" noslēguma ceremonijā Ķīnā, šodien žurnālistiem pavēstīja Krievu teātra vadītāja Dana Bjorka.
 
27.aug
27. augusta agrā rītā mūžībā devās aktieris un režisors, viens no Valmieras drāmas teātra stūrakmeņiem, Felikss Deičs, vēsta teātris.
 
20.aug
23. un 30.septembrī uz "Concert Hall Studio 69" skatuves notiks melodrāmas "Fonogramma" pirmizrāde. Alekseja Ščerbaka jaunā luga rosinājusi slaveno Lilitu Ozoliņu atkal, pēc ilgāka pārtraukuma uzrunāt publiku no skatuves krievu valodā, bet Rīgas Krievu teātra vadošajam aktierim Igoram Čerņavskim ļāvusi nospēlēt lielu un ļoti negaidītu lomu. Izrādi iestudē Intars Rešetins, viņš 2017./2018. gada teātra sezonā tika nominēts kā Gada režisors par divām izrādēm - "Dēls" Dailes teātrī un "Patiesība" Rīgas Krievu teātrī.
 
16.aug
Ceturtdien, 15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis. Pagājušā gada “Lielais Kristaps” aizritēja Latvijas simtgades zīmē, bet šogad jāizceļ Latvijā producēto filmu nozīmīgie panākumi lielākajos starptautiskajos filmu festivālos. Tas nozīmē, ka pēdējo gadu laikā Latvijas kino ir ne tikai atguvis Latvijas skatītāju uzticību, bet ir arī konkurētspējīgs ārvalstīs.
 
15.aug
Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) šosezon būs skatāmi deviņi jauniestudējumi, no tiem piecus iestudē režisors Alvis Hermanis, ceturtdien preses konferencē pastāstīja pats Hermanis.
 
14.aug
«Šajā vasarā es esmu atpūtusies vairāk nekā citus gadus – četras nedēļas bez baleta treniņiem, un tas man ir daudz. Bet kopš jūlija sākuma atkal trenējos un jauno sezonu gaidu ar jaunu sparu,» saka Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Alise Prudāne (28).
 
11.aug
Liepājas teātris par nedēļu pārcēlis jaunās sezonas atklāšanas datumu, un līdz ar to atceltas arī piecas septembrī plānotās repertuāra izrādes. Tas esot izdarīts pēc režisora Regnāra Vaivara prasības, ziņo portāls liepajniekiem.lv.
 
5.aug
Latvijas Nacionālais teātris jaunajā sezonā piedāvās 14 jaunas izrādes, no kurām trīs radījuši līdz šim Nacionālajā teātrī nebijuši režisori. Pirmo reizi Nacionālajā teātrī bērnu izrādi uzvedīs aktrise un režisore Inga Tropa. Pirmo reizi izrādi radījis arī aktieris Klāvs Mellis, kurš režisējis Džeinas Ostinas darbu "Lepnums un aizspriedumi". Savukārt, no ārzemju režisoru darbiem šogad Nacionālajā teātrī varēs skatīt Maskavas režisora Ņikitas Kobeļeva iestudēto izrādi "Revidents", kuras pirmizrāde būs 5.decembrī.
 
1.aug
Dailes teātra Lielajā zālē 2019./2020.gada sezonā būs skatāmi pieci jauniestudējumi, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.
 
31.jūl
Šīs nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. augustam, jau ceturto reizi notiks Valmieras vasaras teātra festivāls.
 
11.jūl
Vēl tikai vienu reizi – sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20 Ventspilī uz centrālās Jūras svētku skatuves – būs iespējams izbaudīt dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes un komponista Ulda Marhileviča īpašo kopdarbu – skatītāju atzinīgi novērtēto muzikālo dziesmu spēli Tobāgo. Tas ir skaists un reizē skumjš stāsts par drosmīgo kurzemnieku gaitām tālajā Tobāgo salā un, protams, par mīlestību.
 
9.jūl
«Kad biju maza meitene, man ļoti patika skatīties seriālus – ģērbos visādos tērpos, vilku mammas kurpes un pati izspēlēju dažādas ainas no seriāliem,» saka aktrise un Operetes teātra jaunā soliste Elīna Avotiņa.
 
5.jūl
Eiropu apsēdušā nenormālā karstuma viļņa laikā Parīzes operas 350. jubilejas sezonā līdzās starptautiskajai operas pētnieku konferencei tosc@paris2019 spontāns lēmums nokļūt Dona Žuana izrādē Garnjē operā realizējās neaizmirstamā interpretācijas piedzīvojumā.
 
27.jun
«Nav tā, ka visām vecmāmiņām patīk Zilais lakatiņš. Vienai no manām vecmāmiņām, piemēram, mīļākā mūziķu grupa ir Rahu The Fool. Tu tādu zini?» smaidot jautā aktieris un režisors Klāvs Mellis. Sestdien, 29. jūnijā, pulksten 19 viņam pirmizrāde Cēsīs, festivālā Lampa – režisores Paulas Pļavnieces jauniestudējumā Vecmāmiņu valsts, kas tiks spēlēta Cēsu pilsmuižas klētī.