Teātris

19.feb
Šonedēļ liepājnieki piecas dienas būs Valmierā, lai iepazīstinātu skatītājus ar četriem iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī (VDT), gan koncertzālē Valmiera. Savukārt Daugavpils teātris savu krāšņo mūziklu Džeina Eira šovakar rādīs uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves.
 
19.feb
«Mani interesē jaunrade – jauni meklējumi, jauni izaicinājumi. Man ir interesanti strādāt žanrā, kurā satiekas dažādi mākslinieciskie virzieni un nav robežu. Šajā jauniestudējumā skatītājus sagaida gan operetes un kabarē dziedājumi, gan laikmetīgā cirka elementi, gan autentiska čigānu mūzika,» atklāj režisors Juris Jonelis.
 
18.feb
Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātrī iestudē Vasīlija Sigareva lugu “Kareņins”, kas veidota pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem. Iestudējums Lielajā zālē būs skatāms no 2019. gada 29. marta.
 
14.feb
5. februārī ir dzimšanas diena amerikāņu rakstniekam Viljamam Barouzam – bītņikam, postmodernistam un multimāksliniekam, kurš cita starpā sarakstījis savulaik par skandaloziem dēvētos romānus Narkomāns (1953) un Kailās brokastis (1959) un kura citāts nejauši aizķērās uz manas soctīklu laikjoslas: «Ko ēd naudas mašīna? Tā ēd jaunību, spontanitāti, dzīvi, skaistumu, un pāri visam – tā ēd radošumu. Tā ēd kvalitāti un pēc sevis atstāj kvantitāti.»
 
14.feb
Lelles teātrī nav domātas tikai bērniem – marionetes ļoti labi iederas izrādēs pieaugušajiem. Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis ir iestudējis izrādi pieaugušajiem – Kazanova. Viegli pikantu fantāziju par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā. 16+. Pirmizrāde šodien, Visu mīlētāju dienā.
 
13.feb
Rītvakar, 14. februārī, pulksten 19 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars pirmizrāde – režisors no Sanktpēterburgas Sergejs Ščipicins ar aktieriem Agnesi Jēkabsoni, Sandi Pēci, Lauru Jerumu un Kasparu Kārkliņu iestudējis kanādiešu dramaturga Bernarda Sleida populārāko lugu – melodrāmu Nākamgad tai pašā laikā.
 
13.feb
Piektdien, 15. februārī, pulksten 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Ērika Emanuela Šmita luga Valoņas nakts, kas stāsta par pasaulslaveno mīlētāju Donu Žuanu. Režisors – Rolands Atkočūns (Lietuva).
 
7.feb
«Ne jau vēsture mani interesē, bet šodiena un rītdiena. Vēsturē var saskatīt, no kā veidojās mūsdienu politiskās un demokrātiskās kultūras trūkumi. Jo tie jau neveidojās šodien, tie veidojās no dziļām traumām un pāridarījumiem. Bet mēs nedrīkstam nevēlamus vēstures aspektus paslaucīt zem tepiķa un uzskatīt, ka tādu nav bijis,» uzskata režisors Viesturs Kairišs. Šovakar Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde viņa iestudētajam Zigfrīda fon Fēgezaka Baltiešu gredzenam.
 
6.feb
Džakomo Pučīni opera Bohēma ir LNOB repertuāra zelta fondā. 1995. gadā Pētera Krilova veidotais iestudējums sasniedzis jau teju Franko Dzefirelli klasikas cienīgu vecumu. Tas piedzīvojis vairākkārtējus atjaunojumus un sastāva maiņas.
 
5.feb
Trešdien, 6. februārī, pulksten 19 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs skatāms jauniestudējums Meistars un Aleksandra. Par mākslinieci un sievieti, kurai piemita stiprs, nelokāms raksturs, liela izturība, gribasspēks, pašdisciplīna un īpatnējs stoicisms, – Aleksandru Beļcovu (1892–1981).
 
5.feb
«Mēs esam unikāls kurss – četriem no mums ir savs teātris: Kasparam Godam ir neatkarīgais Goda teātris Liepājā, Egijai Silārei ir kultūras telpa 3 māsas Vecrīgā un Imantam Stradam ir radošā apvienība Valmieras kinostudija,» saka aktrise Ilze Lieckalniņa. Kopš pērnā rudens viņai ir Cēsu mazais teātris, un viņa tic, ka teātris Cēsīs var veidoties, augt un attīstīties, un vēl vairāk bagātināt pilsētas kultūras dzīvi.
 
1.feb
Šovakar, 1. februārī, Dailes teātra lielajā zālē pirmizrāde Artūra Millera lugai Salemas raganas (The Crucible). Protams, ka tādā vērienīgā iestudējumā teātris mobilizējis labākos spēkus, un arī intriga šoreiz pamatīga, jo ASV dramaturģijas klasiķa darbs ir nopietns izaicinājums jebkuram teātrim un jo īpaši sabiedrībai, kurā aizvien biežāk izskan aicinājumi pievilkt grožus, lai pievērstos vienīgajām īstajām vērtībām. Ja vēl kāds zinātu, kuras ir tās pareizās un īstās… ASV pilsētiņā Salemā 1692. gadā norisinājās šausmīgas lietas, kurām nav ne mazākās loģikas vai attaisnojuma. Puritāniskie kristieši savās konsekvencēs nonāca līdz zvērībām, kas samērojamas vien ar inkvizīcijas plosīšanos viduslaiku Eiropā. Kāpēc tā notika, ko šis darbs var pateikt mums, par to saruna ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi.
 
31.jan
Režisors Alvis Hermanis Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) iestudē izrādi par tā dēvēto "čekas maisu" radītajiem jautājumiem sabiedrībā ar nosaukumu "Vēstures izpētes komisija", kuras pirmizrāde Lielajā zālē plānota 2. aprīlī, liecina paziņojums JRT mājaslapā.
 
31.jan
«Man šis darbs sagādā lielu aizrautību un prieku, un es ceru, ka to jutīs arī skatītājs,» saka komponists un jauniestudējuma Ceļojums uz ziemeļiem autors Jēkabs Nīmanis. Pirmizrāde – otrdien, 5. februārī, Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē.
 
30.jan
Sestdien, 2. februārī, Dailes teātra mazajā zālē pirmizrāde Šona Grenana lugas Alvas sieviete iestudējumam. «Šī ir tēma, par ko sabiedrībā īpaši nerunā. Pirms šīs lugas iestudēšanas, es kā pilsone nemaz nezināju, ka internetā ir iespējams reģistrēt iesniegumu, kurā es varu piekrist un ļaut savus orgānus izmantot pēc nāves, lai glābtu citu cilvēku dzīvību,» saka izrādes režisore Rēzija Kalniņa.
 
30.jan
Martā otrajā pusē notiks Liepājas teātra viesizrādes Rīgā. Uz galvaspilsētu tiks vesti iestudējumi Zilā istaba un Mizantrops. Abi tikuši nominēti Spēlmaņu nakts balvai divās nominācijās.
 
24.jan
Sestdien, 26. janvārī, pulksten 18 Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde pirmajam aktiera Māra Korsieta režijā tapušajam iestudējumam pieaugušajiem 100 nakts pārpratumi. 16+.
 
24.jan
«Mocīties nav īpaši jēgas. Bet, ja tev ir kā dēļ dzīvot – un man tā ir sieva un meita –, tad ir spēks visu izturēt un parādās arī interese dzīvot,» saka režisors Mihails Gruzdovs. Jau otro reizi izgājis cauri smagam likteņa pārbaudījumam, viņš dzīvespriecīgs un mundrs ir atgriezies savā profesijā un Dailes teātrī, kur Kamerzālē iestudējis bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas lirisko komēdiju Smilšu cilvēciņi. Pirmizrāde trešdien, 30. janvārī.
 
10.jan
Rīt Latvijas Kara muzejā (LKM) atklās ekspozīciju Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920, kas ir muzeja nozīmīgākais valsts simtgades projekts.
 
3.jan
Ceturtdien, 3.janvārī, mūžībā devies Dailes teātra aktieris Āris Jānis Rozentāls.
 
29.dec 2018
Dailes teātra Lielajā zālē sācies darbs pie nākamās izrādes – Artūra Millera “Salemas raganas”. Pasaulslaveno stāstu par raganu medībām iestudē režisore Laura Groza-Ķibere. Iestudējums skatītāju vērtējumam tiks nodots 1. februārī.
 
28.dec 2018
Jau trešo gadu pēc kārtas decembra izskaņā Daugavpils teātris aicina savus skatītājus uz Jaungada koncertu – 29. un 30. decembrī, lai kopā atvadītos no aizejošā gada, atceroties burvīgākos mirkļus un radot kopā jaunus.