Teātris

15.aug
Liepājas teātrim 115. sezonā pievienojušies deviņi jauni aktieri, kuri šovasar ir absolvējuši Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāti programmā «Aktiermāksla».
 
3.aug
Stāstot par Dailes teātra 102.sezonu, kas sāksies šodien, 3.augustā, “Dailes dārzā” ar koncertcikla “Dailes kanons” pirmizrādi, izcilā aktrise Olga Dreģe klātesošos ne tikai iepazīstināja ar fragmentu no sava un džeza pianista Edgara Cīruļa kopdarba, bet arī atminējās kādu epizodi, kas viņai saistās ar leģendāro režisoru Eduardu Smiļģi.
 
3.aug
Dailes teātris šodien plkst.20 sāks jauno sezonu ar aktrises Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu, kas atklās teātra simtgadei veltītu koncertciklu "Dailes kanons".
 
1.aug
Otrdien, 27. jūlijā, Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Savus šīs sezonas pirmos skatītājus teātris sagaidīs jau otrdien, 3. augustā, kad ar aktrises Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu tiks atklāts teātra simtgadei veltīts koncertcikls «Dailes kanons».
 
31.jūl
Ceturtdien, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātris atklāja jauno – 103. sezonu. Teātra direktors Jānis Vimba sumināja aizvadītajā sezonā labākos, pasniedza ceļojošās teātra balvas, atklāja jaunās sezonas radošās ieceres, kā arī sirsnīgi sveica aktierus, kuru ģimenēs ienākuši mazuļi un sumināja jaunlaulātos.
 
29.jūl
Latvijas Nacionālais teātra 103.sezonā, kas tika atklāta šodien, 29.jūlijā, gaidāmi vismaz astoņi vai deviņi jauniestudējumi. Turklāt, kā sezonas atklāšanas pasākumā pauda teātra valdes loceklis Jānis Vimba, teātris šosezon strādās pēc “zaļā” principa, izrādes ļaujot apmeklēt tikai tiem, kas pārslimojuši Covid-19 vai ir pilnībā vakcinēti.
 
29.jūl
Latvijas Nacionālā teātra (LNT) izrādes jaunajā 103.sezonā klātienē varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinēti vai šo slimību pārslimojuši cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.
 
26.jūl
Liepājas teātrī no darba atbrīvota aktrise Sigita Pļaviņa, kura par šo faktu informējusi sociālajā vietnē Facebook.
 
12.jūl
No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais “Jūrmalas festivāls”.
 
29.jun
Reaģējot uz jauno nodokļu reformu, dažādu mākslas jomu pārstāvji ar emocionāla videovēstījuma palīdzību izveic publisku protestu, aicinot ikvienu, kam rūp Latvijas kultūras nākotne, ar savu parakstu atbalstīt iniciatīvu interneta platformā manabalss.lv.
 
23.jun
Dailes teātra skatītāju skaits 2020.gadā samazinājies par 62% pandēmijas un tās radīto ierobežojumu ietekmē, liecina teātra pārskats par iepriekšējo gadu.
 
17.jun
Pēdējo reizi Jaunā Rīgas teātra (JRT) telpās Miera ielā 58a izrāde tika spēlēta 2020.gada 8.novembrī. Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ deviņus mēnešus izrādes klātienē nenotika, bet darbs pie jauniestudējumu tapšanas turpinājās. Jau jūlijā JRT skaitītājiem būs iespēja atgriezties JRT Lielajā un Mazajā zālē, informē teātra pārstāve Inga Liepiņa. 
 
16.jun
No 8. septembra līdz 18.septembrim Rīgā un reģionos norisināsies 26. Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus", informē pasākuma rīkotāju pārstāve Elza Lāma.
 
3.jun
2.jūnijā Eduarda Smiļģa dārzā tika pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas, ko ik gadu rīko "Latvijas Teātra darbinieku savienība" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju.
 
3.jun
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2.jūnijā ir nolēmusi izbeigt tiesvedību Dailes teātra un aktiera Kaspara Zāles strīdā par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, aģentūru LETA informēja tiesā.
 
2.jun
Valmieras drāmas teātris 15.jūnijā atsāks klātienes izrādes un gaidīs skatītājus uz sešām pirmizrādēm, kas tapušas no pagājušā gada novembra, informēja teātra pārstāve Marta Cekule.
 
2.jun
Dailes teātris pie skatītājiem atgriežas ar pagājušās sezonas dārgumu – četras “Spēlmaņu nakts” nominācijas un divas balvas saņēmušo izrādi “Elpa”. Pirmās izrādes 15. un 16. jūnijā. Biļetes iespējams iegādāties jau internetā, strādā arī teātra kase.
 
9.mai
«Teātrim ar valsts atbalstu šai laikā ir ļoti paveicies. Protams, mums nav prieka eksistēt bez skatītājiem, bet, pateicoties Kultūras ministrijas sniegtajam finansiālajam atbalstam, kultūras dzīve nemirst, un tā ir milzīga laime,» saka režisors Oļegs Šapošņikovs, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un mākslinieciskais vadītājs.
 
6.mai
Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad notiks no 6. līdz 8.augustam, būs veltīts bērniem un jauniešiem, aicinot māksliniekus un apmeklētājus ieraudzīt pasauli cita acīm.
 
2.mai
Nacionālais teātris jau vairāk nekā desmit gadus cer uz otru skatītāju zāli un plašākām telpām darbiniekiem, ko iecerēts piebūvēt aiz vēsturiskās ēkas. 
 
21.apr
Latvijas Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne tikko pārkāpusi savas dzīves 80 gadus. Kā šodien paiet viņas dienas?
 
19.apr
No 20. līdz 24. aprīlim Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvās Radioteātra pirmatskaņojumu – godalgotas latviešu rakstnieces Janas Egles stāstu krājuma “Svešie jeb miļeņkij ti moj” iestudējumu, ko režisējis Intars Rešetins. Tas skanēs ik vakaru no pulksten 22.05 līdz 23.00 un būs pieejams arī mājaslapā latvijasradio.lv.