Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardTeātris

Martā 16. dzimšanas dienu atzīmē Dramaturgu teātris, kas par savu dibināšanas dienu uzskata 17. martu, kad 2007. gadā šajā dienā notika pirmā izrāde “Padomju sekss”, kurā ietilpa divas Hermaņa Paukša lugas – “Pirmā sniega sindroms” un “Baloža skelets”.
23.mar Portāls nra.lv
Viens no spilgtākajiem 21. gadsimta pašmāju māksliniekiem ir Kristians Brekte, kuru Latvija ir iepazinusi ar tā provokatīvajiem darbiem. Šoreiz scenogrāfs izdaiļojis Latvijas Nacionālo teātri, kur savā izstādē "Nekā personīga" velk paralēles ar Nacionālā teātra arhitektūru un kultūras kanona vērtībām.
17.mar Ziņu aģentūra LETA
Dailes teātris šogad dotācijā no valsts saņems 3,4 miljonus eiro, liecina informācija teātra tīmekļvietnē.
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Nacionālais teātris šogad saņems valsts dotāciju 3,3 miljonu eiro apmērā, no šīs summas 200 000 eiro iezīmēti zemes un ēkas nomas maksas izdevumu segšanai Rīgas domei, liecina informācija teātra tīmekļvietnē.
11.mar Ziņu aģentūra LETA
Labas teātra izrādes sevi atpelna ļoti ātri, līdz ar to nav pamata uztraukties, ka no ārzemēm uzaicinātiem režisoriem vai aktieriem būtu jāmaksā vairāk, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Dailes teātra direktors Juris Žagars.
10.mar Ziņu aģentūra LETA
Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatu noteiktajā termiņā pieteikušies septiņi pretendenti, informē KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
8.mar Ziņu aģentūra LETA
Dailes teātrī šā gada rudenī gaidāms plaši pazīstamā aktiera un režisora Malkoviča iestudējums "Leopoldštate", kas iecerēts kā jaunās teātra sezonas atklāšanas notikums, aģentūru LETA informēja Dailes teātra komunikācijas vadītāja Agnese Vārpiņa.
7.mar Ziņu aģentūra LETA
1. martā savu 85. jubileju svinēja izcilā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe.
2.mar Portāls nra.lv
Kultūras ministrijas (KM) izveidotā vērtēšanas komisija lēmusi izsludināt konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra vadītāja amatu, informē KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcija strauji virzās uz priekšu, un to ir iespējams pabeigt līdz 2023.gada beigām, nepiesaistot papildu finansējumu. Nepieciešams tikai mazināt birokrātiskos šķēršļus un paātrināt savstarpējo norēķinu procesu.
9.feb Portāls nra.lv
“Atšķirībā no Ņinas, kura tiecas pēc slavas un pārliecināti iet uz savu mērķi, es, lai arī esmu aktrise, drīzāk baidos no lielas uzmanības, apkārtējo skatieniem un uzmanības apliecinājumiem,” atzīst Liepājas teātra jaunā aktrise Agnija Dreimane.
5.feb Santa Raita
"28. februārī JRT notiks pati pēdējā pirmizrāde GOGOLIS. NATURE MORTE, " sociālajā vietnē "Facebook" raksta JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.
18.jan Portāls nra.lv
Kultūras ministrija (KM) pieņēmusi lēmumu nepagarināt darba tiesiskās attiecības ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku un izsludināt konkursu uz teātra valdes locekļa amatu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pastāstīja KM valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš.
4.jan Ziņu aģentūra LETA
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Kairišs un Poga, Busulis un Rajecka, Bulajevs un Egliņa, trīs Raimondi un mātes Sibīrijā
24.dec 2022 Santa Raita
Dailes teātris 2023.gada 14.februāra izrādi "Smiļģis" piemērojis cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, un tā būs skatāma ar latviešu valodas titriem.
14.dec 2022 Portāls nra.lv
TV šovā „Vakariņas ar savējiem” leģendārajai latviešu aktrisei Mirdzai Martinsonei mājas saimnieku meita uzdeva jautājumu: "Kā kļūt par aktrisi?"
20.nov 2022 Portāls nra.lv
Latvijas Leļļu teātra ilggadējam direktoram Vilnim Beķerim vakar bija pēdējā darba diena šajā amatā, vēsta lsm.lv.
8.nov 2022 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Valmieras drāmas teātra pārbūvi plānots pabeigt 2024.gada pavasarī, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs. 
13.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Tukuma novada iedibināto Žaņa Katlapa balvu par izcilām lomām teātrī un kino šogad saņems Juris Bartkevičs un Baiba Broka, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.
9.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Covid-19 pandēmijas laikā pilnībā aizvērt teātrus bija kļūda, jo tādējādi tika pazaudēta saikne un ieradumi patērēt kultūru, aģentūrai LETA skaidroja Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
9.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
  Jau šajā sestdienā, 8. oktobrū, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Šveiks – toreiz un tagad”.
8.okt 2022 Sandris Vanzovičs
Ceturtdien Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) preses konferencē savienības priekšsēdētājs Ojārs Rubenis nosauca 2021./2022.gada sezonas Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" pretendentus 13 nominācijās, informēja LTDS Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs.
29.sep 2022 Ziņu aģentūra LETA