Teātris

Vakar, 20:45
21. un 22.janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī ar P. Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu notiks šī gada Aviņonas festivāla gaidītākā notikuma un sensācijas - režisora Kirila Serebreņņikova izrādes Outside (Ārpusē) - viesizrāde. Bērniem līdz 18 gadu vecumam izrādes apmeklējums nav ieteicams.
 
16.jan
«Šī izrāde ir par cilvēka izaugšanu un acu atvēršanu, realitātes ieraudzīšanu un tās pieņemšanu, un cenšanos mainīt uz labu sevi, līdz ar to – pasauli,» saka aktrise Lauma Balode, kura šodien debitē Jaunajā Rīgas teātrī iestudējuma Zalkša līgava pirmizrādē.
 
9.jan
«Es pat nedomāju par to, kā šajā izrādē skartā tēma rezonēs sabiedrībā, jo tas, uz kāda fona notika tās mēģinājumu process, man pašai bija kā psihoterapijas seanss, kas par daudz ko lika domāt,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Elīna Vāne.
 
6.jan
Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā piešķirta teātra zinātniecei Silvijai Radzobei, savukārt Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmusi mūzikas kritiķe Lauma Malnace informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.
 
29.dec 2019
Skatītāji par Valmieras Drāmas teātra gada izrādi atzinuši "Hamletu" Indras Rogas režijā, informēja teātra pārstāvji.
 
17.dec 2019
«Šajā stāstā ir gan smiekli, gan traģēdija, gan brīžam pilnīgs absurds. Tajā ir viss, kas jebkurās cilvēku attiecībās, un tas nolasās ļoti skaidri. Skatoties šo izrādi, brīžam ir kauns un neērti, un brīžam pat drusku bail, cik precīzi ir atklāti cilvēku raksturi un būtība,» saka Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
 
12.dec 2019
Režisors Elmārs Seņkovs ir viens no tiem māksliniekiem, kas nebaidās un nevairās no klasiķiem, cenšoties iedziļināties un izprast pagātnes dižgaru mantojumu. Vienlaikus viņš apzinās, ka to iestudēšana mūsdienu publikai piedāvā tikpat daudz risku, cik iespēju.
 
5.dec 2019
Šodien Nacionālajā teātrī Nikolaja Gogoļa komēdijas Revidents pirmizrāde; galvenajā lomā – Arturs Krūzkops.
 
30.nov 2019
Šodien, 30. novembrī, pirmizrādi Dailes teātra lielajā zālē gaida Iemīlējies Šekspīrs. Pasaulslavenās filmas scenāriju, ko radījuši Marks Normens un Toms Stopards, dramatiskā materiālā pārvērtis Lī Hols, bet jaunās izrādes režisors būs Rolands Atkočūns. Viņu Neatkarīgā sastapa pēc mēģinājuma nedēļu pirms pirmizrādes. Likumsakarīgi, mūsu saruna sākās ar to, kāpēc režisors vēlējies iestudēt tieši šo nebūt ne vienkāršo materiālu, kam līdzi nāk Holivudas kino un Oskaru slavas radītie stereotipi.
 
28.nov 2019
Aizvadītās "Spēlmaņu nakts" balvas pasniegšanas ceremonijas uzmanības centrā bija mākslinieks, nevis kāda konkrēta teātra aktieris, komentējot Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktores Danas Bjorkas atklāto vēstuli, ziņu aģentūrai sacīja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa.
 
28.nov 2019
«Impulss šim stāstam ir pavisam reāls – abi mana vīra vecāki ir neredzīgi, un tas man šķiet gana īpaši, lai par to būtu vērts parunāt. Bet pats stāsts, protams, ir papildināts ar ļoti lielu manas iztēles devu – gan ar pieredzi no manas bērnības, gan ar manu kā mammas pieredzi,» saka dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce (31).
 
27.nov 2019
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra kolektīvam ir "rūgta pēcgarša" pēc teātra apzinātas vai neapzinātas nosacītas "ignorēšanas" "Spēlmaņu nakts" ceremonijas scenārijā un režijā, sacīts Čehova teātra direktores Danas Bjorkas atklātajā vēstulē.
 
27.nov 2019
«Inspektora Tutū loma ir mana pirmā lielā loze pēc desmit gadiem, neko tik fiziski smagu vēl nebiju darījusi – es vispār nenoeju no skatuves, turklāt man ir polsterēts kostīms un jārunā vīrieša balsī. Tas man ir tāds trenažieris, ka jau pēc pirmā cēliena esmu putās, un liekas, ka izrādei jābeidzas. Bet nē – ir vēl otrais cēliens,» smaidot saka Dailes teātra aktrise Inita Sondore.
 
26.nov 2019
Piektdien, 29. novembrī, Valmieras teātrī pirmizrāde – Ernesta Hemingveja romāna Ardievas ieročiem skatuves versijai Vara Braslas režijā ar Elīnu Hanzenu un Rihardu Jakovelu galvenajās lomās.
 
23.nov 2019
Sestdien, 23.novembrī, Dailes teātrī notiks ikgadējā Latvijas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" pasniegšanas ceremonija.
 
21.nov 2019
«Savu teātru stiprais balsts. Uzticīgi tam – gan teātra spožajos, gan tumšajos brīžos. Ja būtu iespējams, blakus balvai par mūža ieguldījumu es jums abiem piešķirtu Teātra bruņinieka titulu,» tā par abiem Spēlmaņu nakts 2018/2019 balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņēmējiem – Valmieras drāmas teātra (VDT) aktieri Rihardu Rudāku un Liepājas teātra aktieri Jāni Dreiblatu – saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Lolita Cauka.
 
21.nov 2019
Novembris Latvijā ir svētku mēnesis. 11. novembrī pieminam Brīvības cīņās kritušos, noliekot svecīti Daugavmalā, 18. novembrī svinam Latvijas dzimšanas dienu, šogad jau simtu pirmo.
 
15.nov 2019
Latvijas Nacionālajā teātrī 21.janvārī un 22.janvārī plkst.19 būs skatāma krievu režisora Kirila Serebreņņikova, kurš aprīlī tika atbrīvots no pusotra gada ilga mājas aresta, izrāde "Outside", informēja viesizrāžu organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.
 
11.nov 2019
Nacionālā teātra aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balva par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino mākslā šodien tiks pasniegta Dailes teātra aktierim Artūram Skrastiņam un Jaunā Rīgas teātra aktierim Vilim Daudziņam.
 
6.nov 2019
«Izrāde tapa deviņus mēnešus un desmit dienu. Tā ir iznēsāta kā bērns,» saka Lauma Balode, kura izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi atveido leģendāro latviešu rakstnieci un tulkotāju.
 
6.nov 2019
Ingas Tropas iestudētā Alise Brīnumzemē bija, iespējams, viena no gaidītākajām šīs sezonas pirmizrādēm.
 
30.okt 2019
«Man ļoti patīk un es gribu strādāt Jaunajā Rīgas teātrī, man tā ir viskomfortablākā vieta šobrīd, kur attīstīties – tieši tā, kā es to vēlos. Bet vai man ir bail, ka manis tur varētu arī nebūt? Man būtu žēl, būtu skumji, bet – bail man nav. Jo es uzskatu, ka katrs ir savā vietā – tieši tur, kur viņam ir jābūt,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Marija Linarte. Viņai rītvakar pirmizrāde – režisora Gata Šmita jauniestudējumā Meklējot Spēlmani.