Teātris

9.mai
«Teātrim ar valsts atbalstu šai laikā ir ļoti paveicies. Protams, mums nav prieka eksistēt bez skatītājiem, bet, pateicoties Kultūras ministrijas sniegtajam finansiālajam atbalstam, kultūras dzīve nemirst, un tā ir milzīga laime,» saka režisors Oļegs Šapošņikovs, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un mākslinieciskais vadītājs.
 
6.mai
Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad notiks no 6. līdz 8.augustam, būs veltīts bērniem un jauniešiem, aicinot māksliniekus un apmeklētājus ieraudzīt pasauli cita acīm.
 
2.mai
Nacionālais teātris jau vairāk nekā desmit gadus cer uz otru skatītāju zāli un plašākām telpām darbiniekiem, ko iecerēts piebūvēt aiz vēsturiskās ēkas. 
 
21.apr
Latvijas Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne tikko pārkāpusi savas dzīves 80 gadus. Kā šodien paiet viņas dienas?
 
19.apr
No 20. līdz 24. aprīlim Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvās Radioteātra pirmatskaņojumu – godalgotas latviešu rakstnieces Janas Egles stāstu krājuma “Svešie jeb miļeņkij ti moj” iestudējumu, ko režisējis Intars Rešetins. Tas skanēs ik vakaru no pulksten 22.05 līdz 23.00 un būs pieejams arī mājaslapā latvijasradio.lv.
 
18.apr
«Piedāvājums no Radioteātra man bija ļoti negaidīts. Pirmkārt, tāpēc, ka radio sen neko nebiju darījusi, un, otrkārt, es nekad nebiju strādājusi kopā ar Intaru Rešetinu kā režisoru. Esam bijuši tikai skatuves kolēģi,» saka Dailes teātra aktrise Indra Briķe.
 
10.apr
Aktieris Kaspars Zāle grasās pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta viņa civilprasība pret Dailes teātri par vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, pavēstīja aktieris.
 
5.apr
Pēc teātra režisora Viestura Roziņa iniciatīvas vietnē «manabalss.lv» sākta balsu vākšana «Par teātra mākslas pieejamību klātienē».
 
2.apr
«Visa teātra dzīve ik pa septiņiem gadiem iet uz katastrofu,» saka Dailes teātra aktieris un režisors, jutīgais dzīves pētnieks Juris Strenga. Atzīmējot Dailes teātra simtgadi, mākslas telpa un izdevniecība «Aminori» laidusi klajā grāmatu «Mana grāmatvedība», kurā apkopoti aktiera un režisora Jura Strengas stāstīti atgadījumi par teātri un dzīvi.
 
28.mar
«Nekad mūžā nevienam režisoram nevienu lomu neesmu prasījusi. Drīzāk konfliktos gājusi un tādēļ sev daudz ko atņēmusi. Bet to, ka man kādreiz kādu lomu ļoti ir gribējies nospēlēt un ir nosāpējis, ka tā aizgājusi garām, es nevaru noliegt. Bet – lai es ietu un lūgtos, nemūžam! Arī tagad, savos gados, to nedomāju darīt,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne. Viņa tikko pārkāpusi savas dzīves 80 gadu slieksnim.
 
27.mar
Šodien, 27. martā, Starptautiskajā teātra dienā, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sumina Teātra dienas izcilības balvu laureātus.
 
26.mar
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijas Nacionālā teātra štata darbinieku skaits samazinājies vismaz par 30 cilvēkiem, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atklāja teātra direktors Jānis Vimba.
 
23.mar
Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) kā katru gadu paziņo Teātra dienas Izcilības balvu laureātus. 2021. gadā LTDS valde lēmusi:
 
23.mar
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidīja aktiera Kaspara Zāles civilprasību pret Jura Žagara vadīto Dailes teātri par vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu.
 
21.mar
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris publicējis lūgumu palīdzēt ilggadējam trupas aktierim Leonīdam Lencam, kurš pārcietis insultu un nu viņam nepieciešama rehabilitācija.
 
21.mar
Latvijas tiesās patlaban atrodas divu bijušo Dailes teātra aktieru prasības pret teātri par morālā kaitējuma piedziņu.
 
21.mar
«Ja es būšu vajadzīgs, tad man būs ko teikt. Un man arī ir ko dot,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Jānis Paukštello. Piektdien, 26. martā, viņš pārkāps savas dzīves 70 gadu slieksni.
 
19.mar
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšanu par teātra mākslas pieejamību klātienē, informēja iniciatīvas autors, režisors Viesturs Roziņš.
 
10.mar
Latvijas Nacionālais teātris aicina svinēt Starptautisko teātra dienu un 27. martā 19.00 kopīgi pieslēgties filmkoncertam “Īstā sālsmaize. Izlase”.
 
8.mar
Ar līdzšinējo valsts dotāciju Latvijas Nacionālais teātris var izdzīvot sešus mēnešus līdz pat gadu, pavēstīja teātra direktors Jānis Vimba.
 
1.mar
2.martā Madonas novadā savu 103. dzimšanas dienu svin viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un tā ilggadīgā aktrise Hilda Žīgure. Šogad, ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, ciemiņus uzņemt nav iespējams, taču Hilda par savu gadu skaitu nebrīnās un turpina sekot līdzi pasaules notikumiem.
 
27.feb
Par Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) valdes priekšsēdētāju ievēlēts bijušais Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.