Teātris

20.sep
«Nav vairs tie auļi, kas bija agrāk – ir cits ātrums ieslēdzies, viss ir savādāk. Protams, ja ceļā gadās kalns, kā tas ir tagad, mēģinot jaunu izrādi, tad pēc inerces ātrums ir lielāks,» saka Valmieras teātra aktrise Inese Ramute. Viņai šodien pusapaļa jubileja un pirmizrāde teātra apaļajā zālē – režisora Reiņa Suhanova jauniestudējumā «Ģimene», kura pamatā ir amerikāņu dramaturga Stīvena Karama (Stephen Karam) luga «The Humans» (2015).
 
19.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Zvīgulis un Vimba, Tiguls un Jančevskis, Krauze un Dž. Dž. Džilindžers, Čehovs, Čaklais un «Čello Cēsis»
 
15.sep
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti pretendenti "Spēlmaņu nakts 2019/ 2020" balvām 18 kategorijās. Pasākumā piedalījās teātru, žūrijas un preses pārstāvji.
 
15.sep
Rīgā, kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē, šodien plkst.18 notiks sarīkojums, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.
 
13.sep
«Es biju no tiem, kuriem dīkstāves laikā bija diezgan liela depresija, jo domāju, ka tas var ievilkties tik ilgi, ka savas dzīves laikā diez’ vai ar savu profesiju vēl nodarbošos. Lai arī ar prātu mēģināju ticēt, ka tā jau nebūs, mana emocionālā puse to tiešām uztvēra ļoti saasināti,» atzīst Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Piektdien, 18. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde – titulloma britu autora Roberta Aika lugas «Ārsts» iestudējumā, ko no angļu valodas tulkojis un iestudējis režisors Gatis Šmits.
 
12.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jančevska un Burkovska, Maliks un Ozoliņš, Krēmers un Osokins, «Melo-M» un Rudāne, Ziedonis performancē un kartupeļu talkā
 
7.sep
25.septembrī pl.18.30 notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā "XXL", kas būs jau trešais režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Daugavpils teātrī. Šoreiz Dž. Dž. Džilindžers iestudēs amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nīla Labuta lugu "Resnā cūka", kuru no angļu valodas tulkoja Evita Mamaja, informē VSIA "Daugavpils teātris" Sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.
 
4.sep
Šodien skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, un ar iestudējumu "Mališ" Dmitrija Petrenko režijā tiks atklāta teātra 114.sezona, norāda teātra pārstāve Zanda Borga.
 
3.sep
Daugavpils teātris jauno sezonu 11.septembrī atklās ar režisora Ivara Lūša iestudēto komēdiju krievu valodā "Mīlestība 32m2", informēja teātra pārstāve Janīna Ivanova.
 
1.sep
Pēc Liepājas teātra primāro vajadzību nodrošināšanas, jārod stabils Liepājas teātra pastāvēšanas modelis, tādu aicinājumu Liepājas pašvaldības vadībai un teātrim paudis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
30.aug
«Šis ir stāsts par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējams – mīlēt tos, kuri ir līdzās, rīkoties godīgi un nesavtīgi,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš iestudējis lietuviešu režisora Marjus Ivaškeviča lugu «Malыš», ar ko 4. septembrī skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, atklājot 114. sezonu.
 
26.aug
Dailes teātris šogad svin simtgadi, jubilejas gadā skatītājiem piedāvājot 11 jauniestudējumus. Kā centrālais notikums iecerēta teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītā izrāde “Smiļģis”. Sezonu teātris uzsāks ar angļu rakstnieka Roberta Aika darba “Ārsts” iestudējumu Gata Šmita režijā, kura pirmizrāde paredzēta 18. septembrī.
 
21.aug
Mūžībā aizgājis aktieris, režisors un horeogrāfs Vladimirs Grigorjevs, informē teātris.
 
20.aug
Šodien Liepājas dome lems par finansējuma piešķiršanu Liepājas teātrim Covid-19 izraisītās krīzes seku likvidēšanai, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).
 
9.aug
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 150 eiro sodu aktrisei un VSIA "Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris" valdes loceklei Danai Bjorkai par aizliegtu amata apvienošanu ar citu amatu privātā uzņēmumā.
 
8.aug
Šodien Kocēnu novada Dikļos jau 24. reizi norisināsies amatierteātru festivāls "Teātra svētki - 2020".
 
6.aug
6. augustā Latvijas Nacionālais teātris sāk biļešu tirdzniecību septembra izrādēm un pārdošanā būs pieejamas biļetes uz Dailes teātra izrādēm oktobrī, informē teātru pārstāvji.
 
5.aug
Lai pārrunātu iespējas Liepājas teātra finanšu situācijas stabilizēšanai, 5. augustā kultūras ministrs Nauris Puntulis un Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone uz sarunu aicināja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni un Liepājas teātra vadītāju Herbertu Laukšteinu. Puses vienojās par risinājumiem Liepājas teātra darbības nepārtrauktībai – teātra dalību Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā nākotnes kultūras piedāvājuma veidošanai un Liepājas domes atbalstu teātrim.
 
5.aug
Ja pašvaldības kapitālsabiedrības statuss ir pamatā nevienlīdzīgai attieksmei pret Liepājas teātri Covid-19 krīzes laikā, tad pilsētas domei vajadzētu pieņemt lēmumu jautājumā par tā nodošanu vai nenodošanu valsts paspārnē, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).
 
4.aug
Rīt gaidāmajās sarunās ar Kultūras ministrijas (KM) pārstāvjiem finansiālajās grūtībās nonākušā Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins mēģinās rosināt teātra atgriešanos valsts paspārnē.
 
2.aug
«Ir vienlīdz stulbi dzīvot Amerikā, Padomju Savienībā vai Latvijā, ja tu nevari darīt to, ko tu gribi,» saka skatītāju mīlētais teātra un kino aktieris Mārtiņš Vilsons. Pirmdien, 3. augustā, pulksten 19 viņam pirmizrāde «Willa Teātrī» (Rīgā, K. K. fon Stricka villas zālē) – krievu disidenta Venedikta Jerofejeva loma krievu dramaturga Igora Gatina lugā «Petuški» («Петушки»), ko iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers.
 
31.jūl
Viens no Liepājas "ārkārtīgi spēcīgiem resursiem" kultūras nozarē ir Liepājas teātris, un ir ļoti svarīgi gan pilsētai, gan valstij šobrīd atrast resursus un palīdzēt Liepājas teātrim pārvarēt krīzi, intervijā "Rietumu radio" sacīja kādreizējā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).