Teātris

24.jun
Jāņos latviešiem ir daudz tradīciju. Un viena no tām, iespējams, ir noskatīties Rūdolfa Blaumaņa lugu "Skroderdienas Silmačos". Ar tās spilgtajiem tēliem un viņu stāstiem ir izaugušas vairākas paaudzes – ne tikai skatītāji, bet arī aktieri. Jo lielāka pieredze šo lugu spēlējot uz skatuves, jo garšīgāki arī stāsti par tās aizkulisēm, vēsta LTV raidījums "Rīta Panorāma".
 
17.jun
Dramaturga Andra Zeibota, Hermaņa Paukša inscenējumā tapusī pravietiskā komēdija “Melnais pasts” apskata tēmas, kas pašreizējo pasaules notikumu kontekstā ir īpaši aktuālas. 21. jūnijā teātra apmeklētājiem būs iespēja to skatīt savām acīm.
 
16.jun
Sveicot Dailes teātra aktieri un režisoru Juri Strengu 85 gadu jubilejā, Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī pasniedza viņam Cildinājuma rakstu, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
 
11.jun
Pērn Latvijas Nacionālā teātra apgrozījums bija 4,1 miljons eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2020.gadā, liecina teātra 2021.gada pārskats. Pērnais gads, kas tika aizvadīts Covid-19 zīmē, teātrim bijis sliktākais pēdējos gados gan apmeklētāju skaita, gan nospēlēto izrāžu ziņā.
 
10.jun
"Nevienam negribam liegt apmeklēt mūsu teātri, bet vārda brīvībai kara apstākļos būs jauni noteikumi," paziņojumā presei raksta Rīgas Jaunais teātris.
 
3.jun
Liepājas teātra skatītāju balsojumā par labākajiem aktieriem atzīti Egons Dombrovskis un Agnese Jēkabsone, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.
 
29.mai
Šorīt 80 gadu vecumā mūžībā devusies aktrise Ausma Kantāne, informē Latvijas Televīzijas Zieņu Dienests.
 
26.mai
LTV Kultūras raidījumu redakcijas žurnāliste Henrieta Verhoustinska Holivudas aktierim Džonam Malkovičam taujāja, vai arī viņš izjūt šo starptautisko, politisko situāciju, Ukrainas karu kā kaut ko, kas attiecas uz viņu?
 
24.mai
28. maijā Bernāra Marī Koltesa lugas "Kokvilnas lauku vientulībā" iestudējuma pirmizrādē uz Dailes teātra Lielās zāles skatuves kāps teātra un kino zvaigznes Džons Malkovičs un Ingeborga Dapkunaite. Darbs, kā to LTV raidījumā "Kultūrdeva" raksturo Malkovičs, ir par vienlaicīgu "vēlmi un kaunu par vēlmi" un nebūt nav no vienkāršākajiem.
 
24.mai
Dailē pirmizrādi šodien, 24. maijā piedzīvos koncertizrāde “Keruaka ceļš”, atsākot arī īpašus noskaņu vakarus Dailes dārzā. Koncertizrādes pamatā ir bītu jeb bītiņiku, šīs pagājušā gadsimta 50. gadu jauniešu kontrkultūras, Bībele – Džeka Keruaka romāns “Ceļā”.
 
20.mai
Pēc pandēmijas radītās pauzes darbu pie savas otrās lugas “Upe” iestudēšanas atsākusi Dramaturgu teātra jaunā režisore un dramaturģe Antra Legzdiņa, informē teātra pārstāvji.
 
10.mai
Dailes teātris sociālajās vietnēs dalās sēru vēstī. Mūžība devies aktieris Pēteris Liepiņš.
 
23.apr
Šogad tapusi dramaturga un režisora Hermaņa Paukša detektīvkomēdija “Ķerra”, kas tiks iestudēta ar farsa un pat klaunādes elementiem. Izrāde vienlaikus būs gan Dramaturgu teātra 23. studijas diplomdarbs, gan 25. studijas otrā mācību izrāde, turklāt sastāvu papildinās arī teātra pamatsastāva aktieri, informē teātra pārstāvji.
 
17.apr
Darbu pie savas otrās lugas “Pārceltuve” iestudēšanas sācis Dramaturgu teātra dramaturgs un režisors Māris Gipters, informē teātra pārstāvji.
 
2.apr
Aprīlī beidzot pie skatītājiem nonāks Hermaņa Paukša psiholoģiskās drāmas „Saukšu tevi par Madaru” iestudējums, kuras režisors ir Dramaturgu teātra aktieris un režisors Artūrs Zemdega.
 
17.mar
Šonedēļ 15. dzimšanas dienu atzīmē Dramaturgu teātris, kas par savu dibināšanas dienu uzskata 17. martu, kad 2007. gadā šajā dienā notika pirmā izrāde “Padomju sekss”, kurā ietilpa divas Hermaņa Paukša lugas – “Pirmā sniega sindroms” un “Baloža skelets”, informē teātra pārstāvji.
 
22.feb
Valsts prezidents Egils Levits, sveicot Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Baibu Indriksoni 90 gadu jubilejā un novērtējot viņas mūža ieguldījumu latviešu kultūrā, lēmis piešķirt aktrisei Cildinājuma rakstu, ziņots Valsts prezidenta kancelejas mājaslapā.
 
12.feb
«Man nav visu laiku jānes tas «vaibs», kāds bija pirms pieciem gadiem Rīgā, «rajonā», bezmērķīgi klīstot pa ielām kopā ar čaļiem, kuriem nav nākotnes vīzijas. Es varu uzvilkt arī citas drēbes, ielūkoties spogulī un saprast, ka arī tāds es joprojām esmu godīgs pret sevi. Bet, protams, vienmēr ir vērtīgi atcerēties, no kurienes esi «izlīdis», tā ir svēta lieta, taču – tu vari arī mainīties un būt savādāks,» sapratis Liepājas teātra jaunais aktieris Valts Skuja.
 
31.jan
Uz Dailes teātra Lielās zāles skatuves 1. februārī pirmizrādi piedzīvos kustību izrāde “Ļoti labas minūtes”.
 
27.jan
Vakar, 26. janvārī, Dailē pirmizrādi piedzīvoja jauns starptautisks projekts – britu komēdija “Izrāde, kas saiet sviestā”. Jauniestudējums ir teātra kompānijas “Mischief Theatre” radītās un Londonas Vestendā populārās izrādes “The Play That Goes Wrong” Latvijas versija jeb replika.
 
25.jan
No otrdienas līdz 30.janvārim Nacionālajā teātrī atceltas visas izrādes, aģentūrai LETA pavēstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.
 
11.jan
Jau šodien, 11. janvārī publiskais ģenerālmēģinājums un rīt, 12. janvārī pirmizrāde iestudējumam “Pavasaris”. Šo iestudējumu Dailē, par pamatu ņemot klasiskā Oskara Lutsa romāna dramatizējumu, veidojis viens no zināmākajiem igauņu režisoriem, klasiķis un poētiskā teātra meistars Prīts Pedajass.