Teātris

16.aug
Piektdien, 17. augustā, rudens viesizrādes Rīgā sāks Valmieras teātris, izrādot četrus iepriekšējā sezonā tapušus iestudējumus, kuros visos tiek pētītas savstarpējās attiecības un mīlestības dažādā daba.
 
9.aug
15. augustā pulksten 19 Brasas apkaimē pirmizrādi piedzīvos brīvdabas izrāde Brasa. Pumpurs. Spēks.
 
7.aug
«Darbs šīs izrādes veidošanā tika ieguldīts ļoti liels, tāpēc man ir dubults prieks, ka tas atmaksājas – Piafa dzīvo, un es domāju, ka dzīvos vēl ilgi,» gandarīta ir Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone. Ceturtdienas un piektdienas vakarā Dailes teātra skatuve piederēs viņai un viņas atveidotai izcilajai māksliniecei Edītei Piafai.
 
31.jūl
«Tajā brīdī, kad festivāls ir piedzimis un ir vēl neapdauzījies praktiskajās problēmās un notikumos, tas ir vismīļākais. Pamazām tas paliek spurains kā pusaudzis, jo īpaši pēdējās nedēļas pirms festivāla lien ārā visādi niķi un stiķi, kaut kas negrib notikt tā, kā tam vajadzētu notikt. Bet, kad viss sāk notikt, tas kļūst par tavu kolēģi un labāko draugu,» saka scenogrāfs, režisors un Valmieras vasaras teātra festivāla direktors Reinis Suhanovs.
 
24.jūl
«Nekad neesmu piedalījies dziesmu un deju svētkos, skolas gados veiksmīgi izlavierēju, lai man nebūtu ne jādzied, ne jādejo,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins. Piektdien, 27. jūlijā, pulksten 19 viņam pirmizrāde Saulkrastu estrādē – lielizrādē ar dziesmām, jokiem un pārģērbšanos (Ne)Pareizie dziesmu svētki, ko iestudējis aktieris Mārtiņš Egliens.
 
17.jūl
«Annas Brigaderes stāsts ir par to mūžīgo cilvēku «meklēšanos». Nu nevar tas vīrišķis bez sievišķa un otrādi. Un tas celiņš uz otra sirdi ne vienmēr ir rozēm kaisīts,» saka aktieris un režisors Voldemārs Šoriņš, kurš kopā ar režisoru Juri Kalniņu veidojis teātra brīvdabas izrādi – Annas Brigaderes luga Lielais loms.
 
12.jūl
Piektdien, 13. jūlijā, pulksten 19 Rūjienas estrādē pirmizrādi piedzīvos jauna brīvdabas izrāde “Lielais loms”, kas tapusi pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.
 
7.jūl
Deju lieluzvedums "Māras zeme" ir viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem un dalībnieku ziņā kuplākajiem notikumiem. Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 7. jūlijā no plkst. 21.45 tiešraidē no Daugavas stadiona ielūkoties uzveduma tapšanas aizkulisēs.
 
27.jun
No šodienas Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amata pienākumus pildīs Jānis Vimba, informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
 
21.jun
Lai gan Nacionālā teātra kā valsts uzņēmuma darbība ir bijusi veiksmīga, tas patlaban strādā krīzes menedžmenta apstākļos, un šādi ilgi izdzīvot nav iespējams, intervijā aģentūrai LETA pauda jaunais teātra vadītājs Jānis Vimba, kurš amatā stāsies 27.jūnijā. Viņaprāt, repertuāra vienību teātrī ir par daudz, arī aktieru slodze ir pārāk liela - tas tikšot risināts.
 
20.jun
«Savulaik saklausījies, ka latviešiem nav humora izjūtas, gribēju to pārbaudīt – tā radās Pannas teātris, kas šogad svin savu desmito dzimšanas dienu. Jau pēc pirmajām izrādēm secinājām, ka latviešiem ir tik laba humora izjūta, ka brīžam pat netiekam tai līdzi, tāpēc – jo mums vairāk komēdiju, jo labāk,» uzskata Pannas teātra režisors Juris Rijnieks.
 
20.jun
Otrdien, 19. jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti Spēlmaņu nakts 2018 balvu pretendenti. Tie tika izvirzīti 16 kategorijās. Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumus vērtēja un nominantus izvirzīja žūrija. Tajā darbojas teātra kritiķe un zinātniece, žūrijas priekšsēdētāja Edīte Tišheizere, teātra kritiķe Andra Rutkēviča, teātra kritiķe un zinātniece Ieva Rodiņa, teātra vēsturnieks Jānis Siliņš, dramaturgs un vēsturnieks Eduards Liniņš. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 23. novembra vakarā Latvijas Nacionālajā teātrī.
 
19.jun
«Es lasīšu jāņuzāles, pīšu ziedu vainadziņu, lēkšu pāri ugunskuram un agrā Jāņu rītā noteikti iešu kaila rasā mazgāties,» savus svētku plānus atklāj Dailes teātra jaunā aktrise Lelde Dreimane. Viņa jau dzīvo Līgo noskaņās – jo spēlē Zāru Goldbaum Skroderdienās Silmačos, ko iestudējis režisors Intars Rešetins.
 
14.jun
«Šī izrāde varētu būt kā atgādinājums, ka nevajag ļaut attiecībām sarežģīties, bet, ja tomēr tā noticis, vajag ātrāk tās sakārtot, nevis tad, kad klāt pēdējā stundiņa, jo – var nepaspēt,» saka aktrise Ligita Dēvica.
 
11.jun
Ņujorkā svētdien "Tony" balvu ceremonijā ar desmit godalgām, arī labākā mūzikla balvu, triumfēja mūzikls "The Band's Visit", otrajā vietā ar sešām balvām atstājot lugas "Harry Potter and the Cursed Child" iestudējumu.
 
8.jun
Rīt, 9. jūnijā, pulksten 14 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, notiks Andreja Upīša komēdijas Atraitnes vīrs izrāde.
 
7.jun
Absolūti ekskluzīvi – tikai četros koncertos, šovakar un rītvakar pulksten 19, kā arī sestdien un svētdien pulksten 18 – Dailes teātra aktieri sezonas noslēgumā jau tradicionāli satiksies jautrā ballītē uz Lielās skatuves. Spanovska ballītē, kam šogad jau 4. sērija.
 
29.mai
«Kad pirmoreiz šo stāstu izlasīju, es, godīgi sakot, raudāju. Jo tajā ir kaut kas ļoti cilvēcisks, saprotams un reizē – arī apšaubāms un neizprotams. Tajā nav tikai melns un balts, tajā nav labais un sliktais – šajā stāstā atklājas cilvēks visās savās krāsās, un tieši tas mani ļoti uzrunā,» atzīst Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops. Ceturtdien, 31. maijā, pulksten 19 viņam pirmizrāde – Andžeja loma dramaturga Jāņa Baloža lugā Mežainis, ko LMT Jaunajā zālē iestudējis režisors Valters Sīlis.
 
24.mai
«Man mani trīsdesmit gadi asociējas ar vasaru un sauli – bija daudz sapņu un cerību, bija sajūta, ka viss vēl ir priekšā. Jā, manā atmiņā šis laiks ir ļoti gaišs, silts un priecīgs,» atzīst aktrise un režisore Ināra Slucka. Šovakar Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrāde viņas jauniestudējumam – Pētera Pētersona un Raimonda Paula muzikālajai melodrāmai Man 30 gadu ar Ditu Lūriņu galvenajā – Rozes – lomā.
 
22.mai
«Mans mērķis nav kļūt par režisori, es vienkārši gribēju šo darbu izdarīt. Nē, ne aiz garlaicības – man vienkārši šķita – ja es to nedabūšu no sevis laukā, es pati sajukšu prātā,» atzīst jaunā aktrise Marija Linarte (25). Piektdien, 25. maijā, pulksten 19 Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) pirmizrādi piedzīvos viņas debija režijā – iestudējums Anna: люболь, kas tapis pēc Ļeva Tolstoja romāna Anna Kareņina motīviem.
 
18.mai
Šovakar Dailes teātrī pirmizrāde klasikai – Antona Čehova Ivanovam!. Lomās lieliskie aktieri Artūrs Skrastiņš, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Artis Robežnieks, Vita Vārpiņa, Anete Krasovska, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Gints Andžāns, Lauris Dzelzītis, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Aldis Siliņš, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis, Kaspars Zīle, Niklāvs Kurpnieks, Edijs Zalaks. Saruna ar tās režisoru Regnāru Vaivaru notiek astoņas dienas pirms pirmizrādes. Esam norunājušies tikties teātra kafejnīcā pēc mēģinājuma, bet tā vien šķiet, visi ir iedegušies tik ļoti, ka mēģinājums nebeidzas, pat rindā pēc kafijas stāvot. Negaidot tradicionālo pirmspirmizrādes jautājumu, Regnārs Vaivars ķeras pie galvenā.
 
17.mai
«Vai Rietumiem un Austrumiem, šīm divām tik atšķirīgajām kultūrām, vispār ir iespējams satikties? Vai ir iespējams draudzēties, mīlēt, veidot ģimeni? Un kas no tā var vai nevar sanākt? Par to ir šis stāsts,» saka Dailes teātra aktrise Ērika Eglija.