Teātris

11.jan
Jau šodien, 11. janvārī publiskais ģenerālmēģinājums un rīt, 12. janvārī pirmizrāde iestudējumam “Pavasaris”. Šo iestudējumu Dailē, par pamatu ņemot klasiskā Oskara Lutsa romāna dramatizējumu, veidojis viens no zināmākajiem igauņu režisoriem, klasiķis un poētiskā teātra meistars Prīts Pedajass.
 
3.jan
Janvāris Dailes teātris sāksies ar diviem starptautiskiem projektiem un 12.janvārī pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Pavasaris", kur par pamatu izmantots Oskara Lutsa romāna dramatizējums un kuru veidojis igauņu režisors Prīts Pedajass.
 
31.dec 2021
Ieradās teātrī kā skatītājs, bet pēc izrādes godāts kā aktieris - tādu pārsteigumu leģendārajam aktierim, publikas mīlulim Gunāram Placēnam bija sarūpējis Dailes teātris, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
30.dec 2021
Trešdien Dailes teātrī izrādes "Smiļģis" laikā celšanas brīdī apgāzies skatuves dekorācijas segments, informēja teātra komunikācijas vadītāja Agnese Vārpiņa.
 
21.dec 2021
Jaunais Rīgas teātris (JRT) slēgts līdz 28. decembrim. Iemesls - Covid-19 uzliesmojums teatrī, vēstīts Evijas Kalnbērzas rakstā žurnālā "Privātā Dzīve".
 
23.nov 2021
"Spēlmaņu naktī"apbalvoti aizvadītās teātra sezonas izcilākie iestudējumi un individuālie sniegumi – pasniegtas 12 “Skatuves naglas”. “Grand Prix” jeb Gada izrādes titulu ieguva Dailes teātra iestudējums “Smiļģis”, vēsta lsm.lv.
 
23.nov 2021
Dailes teātrī šodien plkst.19 notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijai, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs.
 
15.nov 2021
DAILĒ 16. novembrī pirmizrāde Klāva Meļļa iestudējumam, melodrāmai “Esiet sveicinātas, skumjas”.
 
4.nov 2021
Kultūras un teātra mīļotāji nepacietīgi gaida, kad atkal būs iespējams piekopt rituālu - došanos uz teātri. Kamēr iespējas ir ierobežotas Jaunais Rīgas teātris piedāvā alternatīvu- iegādāties teātra izrāžu ierakstus.
 
25.okt 2021
Saistībā ar ārkārtējo situāciju un masu pasākumu aizliegumu telpās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris (MČRK) aptur savu darbību līdz "lokdauna" beigām - 14.novembrim, informē teātra pārstāve Kristīna Tolmadževa.
 
24.okt 2021
Latvijas Nacionālā teātra (LNT) aktieri un režisori turpina darbu pie jauniestudējumi, sacīja LNT valdes loceklis Jānis Vimba.
 
24.okt 2021
«Dažbrīd pelēkākās dienās jūtu, cik viegli būtu pamest pirmatnējo mīlestību pret teātri, jo dažādi vilinājumi un kairinājumi mēdz būt daudz uzrunājošāki. Bet es ļoti gribētu nepazaudēt savu mīlestību pret teātri, vēlmi kalpot teātrim un vienmēr atcerēties, kāpēc es gribu, nevis negribu to spēlēt,» saka Liepājas teātra jaunā aktrise Kintija Stūre (26).
 
19.okt 2021
No šodienas līdz nākamā gada janvārim ir atceltas Dailes teātra Stikla zāles izrādes, informē teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.
 
17.okt 2021
«Stājos Valsts Policijas koledžā, bet pēdējā kārtā paliku aiz strīpas. Iestājos Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā uz «meža mērniekiem», bet sapratu, ka tas mani galīgi nesaista. Un, kad vecākiem teicu, ka stāšos «aktieros», tas bija vairāk kā joks, bet sanāca nopietni,» smaidot saka Liepājas teātra jaunais aktieris Artūrs Irbe.
 
14.okt 2021
Dailes teātra repertuārā esošās izrādes, kas plānotas Lielajā zālē no šā gada 19.oktobra līdz 2022.gada 11.janvārim, patlaban netiek atceltas, un, lai visiem biļešu īpašniekiem sniegtu iespējas noskatīties izvēlēto izrādi, Dailes teātris plāno rīkot papildizrādes.
 
3.okt 2021
Pasākumi, uz kuriem var doties bez maksas
 
3.okt 2021
«Esmu ļoti priecīgs par visām lomām teātrī un kino, kas katra ir skaists un bagātīgs profesionālais izaicinājums. Bet tēva loma ir ārpus konkurences – es jūtos Dieva aplaimots un par šo lomu visvairāk esmu priecīgs,» saka skatuviski harismātiskais Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms.
 
15.aug 2021
Liepājas teātrim 115. sezonā pievienojušies deviņi jauni aktieri, kuri šovasar ir absolvējuši Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāti programmā «Aktiermāksla».
 
3.aug 2021
Stāstot par Dailes teātra 102.sezonu, kas sāksies šodien, 3.augustā, “Dailes dārzā” ar koncertcikla “Dailes kanons” pirmizrādi, izcilā aktrise Olga Dreģe klātesošos ne tikai iepazīstināja ar fragmentu no sava un džeza pianista Edgara Cīruļa kopdarba, bet arī atminējās kādu epizodi, kas viņai saistās ar leģendāro režisoru Eduardu Smiļģi.
 
3.aug 2021
Dailes teātris šodien plkst.20 sāks jauno sezonu ar aktrises Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu, kas atklās teātra simtgadei veltītu koncertciklu "Dailes kanons".
 
1.aug 2021
Otrdien, 27. jūlijā, Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Savus šīs sezonas pirmos skatītājus teātris sagaidīs jau otrdien, 3. augustā, kad ar aktrises Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu tiks atklāts teātra simtgadei veltīts koncertcikls «Dailes kanons».
 
31.jūl 2021
Ceturtdien, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātris atklāja jauno – 103. sezonu. Teātra direktors Jānis Vimba sumināja aizvadītajā sezonā labākos, pasniedza ceļojošās teātra balvas, atklāja jaunās sezonas radošās ieceres, kā arī sirsnīgi sveica aktierus, kuru ģimenēs ienākuši mazuļi un sumināja jaunlaulātos.