Teātris

1.dec
Jaunā Rīgas teātra (JRT) veidotā daudzsēriju mākslas filma "Aģentūra" iepriekšpārdošanā iegādāta gandrīz 3000 reižu, pavēstīja teātra pārstāve Inga Liepiņa.
 
28.nov
«Domāju, ka manas izjūtas, saņemot šo balvu, nav pārāk oriģinālas – es esmu šokā un vienlaikus ārkārtīgi laimīgs. Šāds novērtējums dod spēku turpināt strādāt un mērķi iet uz priekšu,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kārlis Reijers. Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienā viņš saņēmis «Spēlmaņu nakts 2019/2020» balvu kategorijā «Gada aktieris».
 
24.nov
Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Gada izrādes titulu un “Grand Prix” saņēma Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā”, kuras režisors Valters Sīlis plūca laurus arī kā gada režisors.
 
23.nov
Šovakar Liepājas teātrī notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija, kurai šogad varēs sekot līdzi tikai tiešsaistē.
 
22.nov
«Mūsu senči ir teikuši, ka cilvēkam nav jācenšas apgaismot visu pasauli – pietiks, ja viņš pats kļūs mazlietiņ gaišāks. Un es tam pilnībā piekrītu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Leonīds Lencs. Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, viņš saņems balvu «Par mūža ieguldījumu teātra mākslā».
 
20.nov
Vakar, 19. novembrī, Dailes teātris atzīmēja 100. dzimšanas dienu. Vairāki aktieri dalījušies ar aizkustinošiem un sirsnīgiem vārdiem, kas veltīti darbam Dailes teātrī.
 
20.nov
Dailes teātra aktrise Ieva Florence dalījusies ar kadru no fotosesijas izrādei, mudinot sekotājus uzminēt, kur fotogrāfija uzņemta.
 
20.nov
Šodien tiešsaistē Kultūras ministrijas (KM) koordinētajai darba grupai pašvaldība prezentēs savu redzējumu par Liepājas teātra turpmāko darbību, informēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
19.nov
VAS "Latvijas pasts", atzīmējot Dailes teātra 100 gadu jubileju, šodien izdos pastmarku un aploksni, kas veltīta teātra dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim, informēja "Latvijas pasta" pārstāve Vineta Danielsone.
 
17.nov
Portāls "Meduza" ziņo, ka mūžībā devies teātra režisors un Krievijas Tautas skatuves mākslinieks Romāns Viktjuks.
 
10.nov
Dailes teātris līdz 29.decembrim pārtrauc iestudējumu publisku izrādīšanu, liecina paziņojums teātra mājaslapā.
 
9.nov
Pasākumu rīkotājiem šobrīd jādomā par reālu naudas atgriešanu skatītājiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
8.nov
«Mēs strādājam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai strādātu. Un šī personīgi man ir būtiskākā šīs izrādes un šī laika atziņa,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Marija Linarte.
 
7.nov
82 gadu vecumā mūžībā devies latviešu aktieris Leons Krivāns. Par aktiera nāvi sociālajā vietnē "Facebook" paziņojusi viņa meita.
 
2.nov
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šonedēļ atsāk publisko darbību, piedāvājot 5.novembra plkst.19 apmeklēt krievu komponista Pētera Čaikovska baletu "Apburtā princese", norādīts LNOB tīmekļvietnē.
 
30.okt
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) plāno nākamnedēļ atsākt publisko darbību daļu operas iestudējumus, kuros būtu jābūt arī korim, aizstājot ar baleta izrādēm, aģentūrai LETA apliecināja LNOB valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.
 
29.okt
Jau novembrī skatītāju vērtējumam tiks nodota Jaunā Rīgas teātra daudzsēriju mākslas filma, tomēr to skatīt varēs tikai, veicot samaksu. Seriāla cena raisījusi plašas diskusijas sociālajos tīklos.
 
29.okt
Šodien plkst.14, mūzikas un drāmas telpā "OratoriO", Rīgā, Sporta ielā 2 notiks preses konference par "OratoriO" atklāšanu un jaunāko amerikāņu autora Šona Grenana lugas "Tagad un tad" iestudējumu Rēzijas Kalniņas režijā, informēja pasākuma rīkotāji.
 
25.okt
Pēc valdības lēmuma samazināt pasākumos iekštelpās atļauto dalībnieku skaitu Dailes teātris skatītājiem piedāvās apmeklēt izrādes citos datumos, aģentūrai LETA pavēstīja teātra mārketinga un komunikācijas direktors Marko Rass.
 
25.okt
Mūzikas un drāmas telpā "Oratorio" 30.okotbra plkst.19 pirmizrādi piedzīvos aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas amerikāņu autora Šona Grenana lugas "Tagad un tad" iestudējums, informēja radošās komandas pārstāve Agnese Tauriņa.
 
22.okt
Dailes teātris savā mājaslapā paziņojis, ka atceļ vairākas izrādes, lai samazinātu iespējamos inficēšanās riskus un maksimāli pasargātu no saslimšanas vienu no Dailes teātra lielākajiem dārgumiem – skatuves veterānus.
 
19.okt
Veicot papildu testēšanu, Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) korī atklāti vēl trīs Covid-19 slimnieki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).