Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardTeātris

Noslēdzot teātra sezonu, jūnijā Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris vedīs viesizrādi uz Itāliju, piedaloties 30.Dženovas starptautiskajā poēzijas festivālā "Parole spalancate", kas norisināsies no 6.jūnija līdz 16.jūnijam Dženovā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Agnese Rozentāle.
28.mai Ziņu aģentūra LETA
Dailes teātris ziņo, ka mūžībā devusies ilggadēja Dailes teātra trupas vadītāja Dace Zenne
21.mai Portāls nra.lv
tālijā, Milānas Pikolo teātri, no šodienas līdz sestdienai būs skatāms Dailes teātra iestudējums "Rotkho", aģentūru LETA informēja Dailes teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Ziedoņa mēneša pašā viducī, pavasara krāsu un smaržu pilnbriedā mūžībā aizsaukta daudzu paaudžu teātra un kino skatītāju mīlētā Nacionālā teātra aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932 – 14.05.2024).
14.mai Santa Raita
Svinot Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja simtgadi, muzejā notika aptuveni 80 Latvijas amatierteātra kolektīvu un folkloras kopu performances, informēja iestudējuma "Viena diena mūsmājās" režisors Kārlis Anitens.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
«Valentīnas Freimanes dzīve bija milzīgs vērtību un cilvēcības kopums. Ja mēs vairāk iedziļinātos un izprastu šādu dzīvesgudru personību dzīvi, pasaulē beigtos kari,» uzskata šarmantā operas dīva Sonora Vaice.
3.mai Santa Raita
Pirmizrādes: Petrenko, Sīlis, Seņkovs, Blūzma, Butusovs, Treinis, Šmits, Suhanovs, Džeimss, Dauburs un Bērziņa, izbraukuma izrādes, 100. izrāde, otrā un pēdējā izrāde.
1.mai Santa Raita
«Es nevaru savu dzīvi iedomāties bez fiziskām aktivitātēm un jogas. Vismaz divas reizes nedēļā apmeklēju fiziski un mentāli norūdošas prakses – es ļoti intensīvi strādāju ar savu fizisko ķermeni un tikpat nopietni pieeju garīgām pieredzēm. Tas mani harmonizē un līdzsvaro,» atklāj aktrise Lelde Dreimane.
26.apr Santa Raita
Leons Leščinskis no maija vairs nebūs štata aktieris Liepājas teātrī, aģentūru LETA informēja teātris.
22.apr Ziņu aģentūra LETA
Pateicoties kādai negaidītai norunai saistībā ar vienu no maniem projektiem Instagram blogā “Teātra Gariņš”, nokļuvu arī Latvijas Leļļu teātrī. Sen jau gribēju to apmeklēt, taču, teiksim jau kā ir, arī mani vienmēr ir vadījis klasiskais stereotips - Leļļu teātris ir paredzēts tikai bērniem.
14.apr Teātra gariņš
«Man ir diezgan garlaicīgi, nu, loģiski. Neko neredzu, tikai klausos, pamatā – Latvijas Radio 2. Palūdzu, lai man pārslēdz prom no Latvijas Radio 1, jo vairs nespēju klausīties ziņu pārraides – to ārprātu, kas notiek pasaulē, tostarp Ukrainā, Austrumu zemēs, manas smadzenes nespēj aptvert. Tā taču ir sātana agonija!» domā tautā mīlētais aktieris Rūdolfs Plēpis (73).
12.apr Santa Raita
Palielinot teātra pamatkapitālu, Kultūras ministrija (KM) piešķīrusi Dailes teātrim finansējumu 8,3 miljonu eiro apmērā, deleģējot atsevišķus valsts pārvaldes uzdevumus kultūras jomā, liecina abu pušu noslēgtais līgums, kas pieejams teātra tīmekļvietnē.
9.mar Ziņu aģentūra LETA
Jaunā Rīgas teātra (JRT) atjaunotā ēka ir gan skaista, gan funkcionāla, ceturtdien atklāšanas pasākumā uzsvēra JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.
29.feb Ziņu aģentūra LETA
VEF kultūras pilī nākamā gada 22.februārī izrādīs Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperu "Sfinksa", kas ir muzikāls stāsts par pareģa Eižena Finka likteni, aģentūru LETA informēja "Producentu grupas 7" pārstāvis Edvards Grieze.
22.feb Ziņu aģentūra LETA
Jaunais Rīgas teātris kā komēta tuvojas savam kartējam spožuma maksimumam ar izredzēm beidzot tomēr iekrist acīs vai lokatoros kaut daļai no tiem, kuri līdz šim palikuši neziņā, ka jau 31 gadu tāda komēta mūsu galaktikā riņķo un dažkārt padara debesis gaišākas.
18.feb Arnis Kluinis
Īsi pirms atgriešanās savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris piedāvā saviem skatītājiem grāmatu “Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās”. Ļaujot ielūkoties teātra dzimšanas laikā un tālākajā dzīvē vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs.
7.feb Portāls nra.lv
Dārdoši aplausi pavadīja Dženovas Karlo Felice teātrī iestudēto "Madama Butterfly" pirmizrādi, kurā izmantota 2016.gadā Alvja Hermaņa režija "Madama Butterfly" izrādei "Las Scala" opernamā. Jaunākais Pučīni operas "Madama Butterfly" iestudējums Dženovas teātrī ir tapis par godu dižā itāļu komponista nāves simtgadei.
23.jan Portāls nra.lv
Liepājas Leļļu teātris izsludina divus starptautiskus konkursus: konkursu dramaturgiem un konkursu teātra izrāžu veidotājiem, informē Ieva Hmieļevska, SIA “Liepājas Leļļu teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja.
18.jan Portāls nra.lv
Dailes teātrim nav juridiska pamata lauzt telpu nomas līgumu ar kompānijas "Kyiv Grand Ballet" izrādes organizatoriem - Čehijā reģistrēto pasākumu producentu kompāniju "ART Partner CZ S.R.O", norāda teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.
3.jan Ziņu aģentūra LETA
Ekspluatācijā nodots Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku komplekss, aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvji.
27.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ogres novada dome ir nolēmusi līdz 2024.gada 1.februārim pārveidot savulaik kā amatierteātri dibināto Ogres kolektīvu par pašvaldības iestādi.
27.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
42 gadus vecais amerikāņu izcelsmes aktieris Bens Fosters 2018. gadā Liebritānijas "The Lowry" teātri kopā ar trupu uzveda mūziklu "Elfs", kas radīts balstoties uz 2003. gada tāda paša nosaukuma filmu. Uzstājoties skatītāju priekšā notika negadījums un galvenās lomas aktieris cieta, vēsta "The Sun".
25.dec 2023 tautaruna.lv