Teātris

27.feb
Par Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) valdes priekšsēdētāju ievēlēts bijušais Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.
 
27.feb
Gaidīts notikums un gaidīts pērnā gada kopsavilkums - tā varētu raksturot šodien paredzēto Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" pasniegšanas ceremoniju. Tā būs jau desmitā. Pērn virtuālās realitātes bija par daudz, klātbūtnes - par maz, bet kultūra tomēr noturējās - jo mēs visi kopā to cēlām un stiprinājām. Tāpēc ceremonija Kristīnes Želves un Gustava Terzena vadībā gādās par stabilitāti un vērtībām, ko nevar ietekmēt neviena pandēmija.
 
27.feb
Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors Alvis Hermanis sociālajos tīklos publicējis "septiņus ētiskos uzvedības noteikumus" teātra darbiniekiem un skatītājiem.
 
23.feb
Gaidīts notikums un gaidīts pērnā gada kopsavilkums - tā varētu raksturot šosestdien, 27.februārī, paredzēto Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" pasniegšanas ceremoniju. Tā būs jau desmitā. Pērn virtuālās realitātes bija par daudz, klātbūtnes - par maz, bet kultūra tomēr noturējās - jo mēs visi kopā to cēlām un stiprinājām. Tāpēc ceremonija Kristīnes Želves un Gustava Terzena vadībā gādās par stabilitāti un vērtībām, ko nevar ietekmēt neviena pandēmija.
 
3.feb
"Lielās mūzikas balvas 2020" žūrija šogad pieteikusi jaunu kategoriju - "Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos", informēja VSIA "Latvijas koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica, norādot, ka šogad nebūs kategorijas "Gada uzvedums".
 
27.jan
Valmieras teātris atmaksā naudu par nenotikušajām izrādēm pagājušā gada novembrī un decembrī, informēja teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.
 
9.jan
Vērts redzēt, dzirdēt, izbaudīt: Pauls un Kļava, Ašmanis un Tīna, «Bille» un «Cīrulīši»
 
19.dec 2020
«Es gadus neskaitu un, godīgi sakot, dažkārt pat nezinu, cik man to gadu ir. Deviņdesmit? Johaidī! Kur es tik ilgi esmu nodzīvojusi! Un, paldies dievam, vēl ar veselu saprātu,» saka vairāku paaudžu teātra skatītāju mīlētā aktrise Velta Skurstene. Viņa kā allaž ir optimisma un dzīvotprieka pilna. Šodien, 19. decembrī, cienījamā skatuves māksliniece pārkāpj savas dzīves 90 gadu slieksni.
 
14.dec 2020
Ņemot vērā, ka situācija ar Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu ievērojami neuzlabojas, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu.
 
13.dec 2020
«Iespēja strādāt, protams, ievērojot visus drošības noteikumus, šobrīd ir labākais, kas var būt, jo teātra cilvēkiem dīkstāve ir diezgan grūti panesama, uz garīgās nāves robežas,» saka režisors Edmunds Freibergs. Viņa ikdiena jau otro mēnesi paiet Valmierā, kur Valmieras drāmas teātrī (VDT) režisors iestudējis amerikāņu dramaturga un rakstnieka Tenesija Viljamsa 1947. gadā sarakstīto lugu «Ilgu tramvajs».
 
11.dec 2020
Dailes teātra simtgadē albumā "Dailes pieskāriens" ir apkopotas maestro Raimonda Paula 15 Dailes teātra izrādēm komponētas melodijas autora īpaši radītās klavierversijās, informēja teātra pārstāvis Marko Rass.
 
4.dec 2020
Latvijas Nacionālais teātris (LNT) pretendentēs uz 80% kompensāciju no biļešu pircējiem atmaksātajiem līdzekļiem par pasākumiem, kas atcelti kopš Covid-19 krīzes dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas sākuma, pastāstīja teātra direktors Jānis Vimba.
 
1.dec 2020
Jaunā Rīgas teātra (JRT) veidotā daudzsēriju mākslas filma "Aģentūra" iepriekšpārdošanā iegādāta gandrīz 3000 reižu, pavēstīja teātra pārstāve Inga Liepiņa.
 
28.nov 2020
«Domāju, ka manas izjūtas, saņemot šo balvu, nav pārāk oriģinālas – es esmu šokā un vienlaikus ārkārtīgi laimīgs. Šāds novērtējums dod spēku turpināt strādāt un mērķi iet uz priekšu,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kārlis Reijers. Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienā viņš saņēmis «Spēlmaņu nakts 2019/2020» balvu kategorijā «Gada aktieris».
 
24.nov 2020
Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Gada izrādes titulu un “Grand Prix” saņēma Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā”, kuras režisors Valters Sīlis plūca laurus arī kā gada režisors.
 
23.nov 2020
Šovakar Liepājas teātrī notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija, kurai šogad varēs sekot līdzi tikai tiešsaistē.
 
22.nov 2020
«Mūsu senči ir teikuši, ka cilvēkam nav jācenšas apgaismot visu pasauli – pietiks, ja viņš pats kļūs mazlietiņ gaišāks. Un es tam pilnībā piekrītu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Leonīds Lencs. Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, viņš saņems balvu «Par mūža ieguldījumu teātra mākslā».
 
20.nov 2020
Vakar, 19. novembrī, Dailes teātris atzīmēja 100. dzimšanas dienu. Vairāki aktieri dalījušies ar aizkustinošiem un sirsnīgiem vārdiem, kas veltīti darbam Dailes teātrī.
 
20.nov 2020
Dailes teātra aktrise Ieva Florence dalījusies ar kadru no fotosesijas izrādei, mudinot sekotājus uzminēt, kur fotogrāfija uzņemta.
 
20.nov 2020
Šodien tiešsaistē Kultūras ministrijas (KM) koordinētajai darba grupai pašvaldība prezentēs savu redzējumu par Liepājas teātra turpmāko darbību, informēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
19.nov 2020
VAS "Latvijas pasts", atzīmējot Dailes teātra 100 gadu jubileju, šodien izdos pastmarku un aploksni, kas veltīta teātra dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim, informēja "Latvijas pasta" pārstāve Vineta Danielsone.
 
17.nov 2020
Portāls "Meduza" ziņo, ka mūžībā devies teātra režisors un Krievijas Tautas skatuves mākslinieks Romāns Viktjuks.