Teātris

23.mar
Turpinās kultūras iestāžu labdarības akcijas, nupat savu izrāžu digitālo arhīvu atvēris Dailes teātris, piedāvājot iespēju vienu mēnesi skatīties desmit iestudējumus, kas tapuši iepriekšējos desmit gados un kuri vairs nav šī teātra repertuārā. Izrāžu ieraksti tapuši sadarbībā ar Latvijas Televīzijas projektu teātris.zip.
 
21.mar
Kamēr Dailes teātrim ir liegta iespēja demonstrēt izrādes uz skatuvēm, tas atver digitālo izrāžu arhīvu, piedāvājot noskatīties desmit iestudējumus, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.
 
18.mar
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un publisko pasākumu aizliegumu, arī teātra trupa Kvadrifrons ir atcēlusi visas izrādes līdz 14. aprīlim un aicina cilvēkus būt atbildīgiem par sevi un citiem un pēc iespējas ierobežot došanos sabiedrībā.
 
17.mar
«Es atzīstu, ka neesmu eņģelis ar spārniņiem, bet – visi aktieri taču ir dulli. Es, protams, atvainojos ikvienam, kam esmu nodarījusi pāri, tomēr es uzskatu, ka ikviens cilvēks ir pelnījis, lai viņam tiktu dota otra iespēja. Un, ja tas tiek solīts, skumji, ka solījums netiek turēts,» saka skatītāju mīlētā aktrise Gunta Virkava.
 
12.mar
Piektdien, 13. martā, Valmieras teātrī režisora Georgija Surkova iestudējuma Tilti pirmizrāde. Galvenajās lomās Elīna Vāne un Tālivaldis Lasmanis.
 
10.mar
«Ja šodien teātris pārsvarā runā mūsdienīgā valodā, tad šajā izrādē, kuras darbība notiek 19. gadsimta trīsdesmitajos gados, no skatuves plūdīs nevis svaiga, bet antīka gaisa malks. Es pats pēdējoreiz ko līdzīgu esmu darījis, studējot Kultūras akadēmijā, kad strādājām ar seno literatūras dižgaru darbiem,» saka aktieris un režisors Reinis Boters (27).
 
10.mar
Piektdien, 13. martā, Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde iestudējumam Vīrieši un sievietes. Janai Čivželei tā būs dubulta pirmizrāde – kā aktrisei un kā kostīmu māksliniecei.
 
6.mar
Pirmajā nedēļā kopš stāšanās Dailes teātra direktora amatā Juris Žagars teātrī veicis personālstruktūras izmaiņas, ieviešot dažus jaunus amatus, bet citus - likvidējot.
 
3.mar
«Pēdējos desmit gadus man teātrī ir mazāk darba, un es nebaidos teikt, ka personisku iemeslu dēļ. Bet tam ir milzīga pievienotā vērtība, jo es esmu cilvēks, kurš attīstās, tikai nonākot krīzes situācijā,» saka Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Pavasara sievišķīgākajā dienā, 8. martā, sievišķīgi šarmantā skatuves māksliniece svinēs apaļu dzīves jubileju – ar lomām izrādē Esi sveicināta, bohēma!
 
2.mar
No šodienas Dailes teātra direktora pienākumus sāk pildīt Juris Žagars, kurš pārņem amata pienākumus no līdzšinējā teātra direktora Andra Vītola, informēja teātrī.
 
1.mar
Šogad Fon Stricka Villa ir nospraudusi mērķi kļūt par vienu no Rīgas kultūras dzīves epicentriem. Teātris, mūzika, mūsdienu māksla… "Mēs aktīvi iesaistāmies ambiciozu kultūras projektu īstenošanā," - saka Fon Stricka Villas namatēvs Mārtiņš Mielavs.
 
28.feb
Radīta jauna latviešu teātra apvienība Freshfreshfr. To oficiāli savā vārdā izplatītajā relīzē izsludinājis režisors Viesturs Meikšāns, norādot uz vēl vienu partneri – scenogrāfi Moniku Pormali.
 
27.feb
«Gan pašam atļauties runāt par to, kas tevi satrauc, sāpina un nomāc, gan spēt uzrunāt un arī sadzirdēt otru – tā ir mācība mūža garumā,» uzskata Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Anatolijs Fečins (41).
 
27.feb
Vadības maiņa Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kā jau ierasts, nākusi ar zināmu viļņošanos un pārmaiņām, kuras lielākoties skar teātra iekšējo dzīvi un publikai paliek neredzamas, ja vien tām uzmanību nepievērš mediji.
 
26.feb
Latvijas Nacionālais balets devies viesizrādēs uz Vāciju, kur Hannoveres Valsts teātrī izrādīs Ādolfa Adāna baletu Korsārs un Jura Karlsona baletu Karlsons lido… Abu iestudējumu horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.
 
26.feb
«Tagad jau ir ļoti moderni ielūkoties otra cilvēka privātajā dzīvē – viņa skapī, viņa telefonā... Skatītājiem tas būs bišķiņ piedūriens, kā tas notiek uz skatuves,» domā skatītāju mīlētais Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.
 
25.feb
Vēl visu marta mēnesi turpināsies pieteikšanās Dramaturgu teātra 23. aktiermeistarības studijai, kas darbu sāks šā gada aprīlī. Nodarbības studijā vadīs teātra galvenais režisors Hermanis Paukšs, kas jau četrdesmit gadus nodarbojas ne vien ar režiju un rakstniecību, bet arī ar teātra pedagoģiju un laika gaitā ir izveidojis un turpina pilnveidot efektīvu aktieru apmācības sistēmu.
 
12.feb
«Esmu jauns cilvēks, es neatceros leģendāro iestudējumu pirms 20 gadiem Liepājas teātrī, man nebija ne jausmas, kas tas patiesībā ir,» saka aktieris Raimonds Celms, kurš atveidos Kaupēna lomu rokoperas Kaupēn, mans mīļais jauniestudējumā.
 
11.feb
Ar divām izrādēm – Dž. Dž. Džilindžera iestudēto komēdiju Hantele killeram un režisora Viestura Roziņa Spēlmaņu naktī 2018/2019 godalgotajiem Kliedzējiem – Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Siguldu, Ogri un Alūksni.
 
4.feb
«Izrādēs bērniem un jauniešiem spēlēju jau tik ilgi, ka jūtos pārliecināta par sevi šajā lauciņā un uzdrošinos teikt, ka daru to tiešām profesionāli. Man arī ļoti patīk dauzīties, un es izbaudu to, ko daru, bet – man ir trīsdesmit gadu un, veidojot dramaturģiju izrādei, es varu tikt uztverta arī kā nopietna dāma,» smaidot saka aktrise Ance Muižniece.
 
30.jan
Ingas Tropas iestudētā Zalkša līgava pēc Aspazijas lugas Zalša līgava motīviem Jaunajā Rīgas teātrī ir konceptuāli drosmīgs mēģinājums atdzīvināt lugu, kura Latvijas teātra vēsturē iestudēta tikai vienu reizi uzreiz pēc uzrakstīšanas 1928. gadā (rež. A. Mierlauks).
 
17.jan
21. un 22.janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī ar P. Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu notiks šī gada Aviņonas festivāla gaidītākā notikuma un sensācijas - režisora Kirila Serebreņņikova izrādes Outside (Ārpusē) - viesizrāde. Bērniem līdz 18 gadu vecumam izrādes apmeklējums nav ieteicams.