Teātris

14.aug
«Šajā vasarā es esmu atpūtusies vairāk nekā citus gadus – četras nedēļas bez baleta treniņiem, un tas man ir daudz. Bet kopš jūlija sākuma atkal trenējos un jauno sezonu gaidu ar jaunu sparu,» saka Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Alise Prudāne (28).
 
11.aug
Liepājas teātris par nedēļu pārcēlis jaunās sezonas atklāšanas datumu, un līdz ar to atceltas arī piecas septembrī plānotās repertuāra izrādes. Tas esot izdarīts pēc režisora Regnāra Vaivara prasības, ziņo portāls liepajniekiem.lv.
 
5.aug
Latvijas Nacionālais teātris jaunajā sezonā piedāvās 14 jaunas izrādes, no kurām trīs radījuši līdz šim Nacionālajā teātrī nebijuši režisori. Pirmo reizi Nacionālajā teātrī bērnu izrādi uzvedīs aktrise un režisore Inga Tropa. Pirmo reizi izrādi radījis arī aktieris Klāvs Mellis, kurš režisējis Džeinas Ostinas darbu "Lepnums un aizspriedumi". Savukārt, no ārzemju režisoru darbiem šogad Nacionālajā teātrī varēs skatīt Maskavas režisora Ņikitas Kobeļeva iestudēto izrādi "Revidents", kuras pirmizrāde būs 5.decembrī.
 
1.aug
Dailes teātra Lielajā zālē 2019./2020.gada sezonā būs skatāmi pieci jauniestudējumi, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.
 
31.jūl
Šīs nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. augustam, jau ceturto reizi notiks Valmieras vasaras teātra festivāls.
 
11.jūl
Vēl tikai vienu reizi – sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20 Ventspilī uz centrālās Jūras svētku skatuves – būs iespējams izbaudīt dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes un komponista Ulda Marhileviča īpašo kopdarbu – skatītāju atzinīgi novērtēto muzikālo dziesmu spēli Tobāgo. Tas ir skaists un reizē skumjš stāsts par drosmīgo kurzemnieku gaitām tālajā Tobāgo salā un, protams, par mīlestību.
 
9.jūl
«Kad biju maza meitene, man ļoti patika skatīties seriālus – ģērbos visādos tērpos, vilku mammas kurpes un pati izspēlēju dažādas ainas no seriāliem,» saka aktrise un Operetes teātra jaunā soliste Elīna Avotiņa.
 
5.jūl
Eiropu apsēdušā nenormālā karstuma viļņa laikā Parīzes operas 350. jubilejas sezonā līdzās starptautiskajai operas pētnieku konferencei tosc@paris2019 spontāns lēmums nokļūt Dona Žuana izrādē Garnjē operā realizējās neaizmirstamā interpretācijas piedzīvojumā.
 
27.jun
«Nav tā, ka visām vecmāmiņām patīk Zilais lakatiņš. Vienai no manām vecmāmiņām, piemēram, mīļākā mūziķu grupa ir Rahu The Fool. Tu tādu zini?» smaidot jautā aktieris un režisors Klāvs Mellis. Sestdien, 29. jūnijā, pulksten 19 viņam pirmizrāde Cēsīs, festivālā Lampa – režisores Paulas Pļavnieces jauniestudējumā Vecmāmiņu valsts, kas tiks spēlēta Cēsu pilsmuižas klētī.
 
18.jun
Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts 2018/2019" pretendenti kategorijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" tiks paziņoti oktobrī, šodien žurnālistus informēja "Spēlmaņu nakts 2018/2019" nominantu paziņošanas pasākumā.
 
18.jun
Visvairāk "Spēlmaņu nakts" nomināciju šogad piešķirtas izrādēm "Pūt, vējiņi", "Vēstures izpētes komisija" un "MUMU".
 
6.jun
«Par aktrises profesiju sapņoju jau kopš piecu gadu vecuma un ļoti apzināti gāju uz savu mērķi,» saka aktrise Maija Arvena (30), kura aktrises izglītību ieguvusi 2015. gadā ASV, absolvējot Ņujorkas filmu akadēmiju (New York Film Academy).
 
6.jun
Latvijas Nacionālais teātris ir pelnījis mūsdienīgu teātra zāli, nevis pielāgotu kostīmu noliktavu vai ogļu pagrabu, kā tas bijis un ir līdz šim. Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis metu konkursu par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi Simtgades alejā. Teātra jauno piebūvi varētu sākt būvēt ap 2022. gadu, kad būs beidzies līgums ar pašreizējo tenisa kortu apsaimniekotāju.
 
5.jun
Ceturtdien, 6. jūnijā, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 100. sezonas sākumā – augustā, septembrī un oktobrī. Piedāvājumā arī trīs pirmizrādes – Reja Kūnija “Neiespējamā misija” Lielajā zālē, Ivana Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni” Mazajā zālē un Luidži Lunari “Trīs šūpolēs” Kamerzālē.
 
4.jun
«Diplomdarba izrāde ir mans pirmais lielais pieteikums, un tas ir sava veida pašportrets. Tāpēc, meklējot materiālu, man bija svarīgi, lai tas uzrunā mani personīgi, lai tas ir gaišs, dzīvi apliecinošs un cerību pilns. Jo tā es pati jūtos,» saka jaunā režisore Diāna Kaijaka.
 
3.jun
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 3. jūnijā plkst. 19.00 tiešraidē no mūzikas nama "Daile " vērot ikgadēju labdarības uzvedumu teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu".
 
3.jun
Šovakar, 3. jūnijā, pulksten 19 Mūzikas namā Daile jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies labdarības uzvedums Es esmu, kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam.
 
31.mai
Sestdien, 1. jūnijā, pulksten 19 Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas Kvadrifrons izrāde LV vs RU. Iestudējums ir jaunā režisora Reiņa Botera diplomdarbs, noslēdzot režijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā.
 
24.mai
«Tas biju es, kurš gribēja iestudēt Bīstamos sakarus,» bez vilcināšanās saka režisors Jans Villems van den Boss, – «tomēr, ja pavisam godīgi, šīs sarunas bija tik sen, ka vairs neatceros, kā īsti viss notika.»
 
21.mai
Šodien pirmizrāde režisores Ilonas Brūveres veidotajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai Konstrukcijas – stāstam par izcilo dzejnieku un tulkotāju, Literatūras gada balvas 2019 laureātu Uldi Bērziņu un viņa dzimtu, kas mīt vienā namā Rīgā, Maskavas forštatē. Ar filmas pirmizrādi tiek atzīmēta arī dzejnieka 75. dzimšanas diena.
 
21.mai
«Pieredzes ziņā šī sezona man bijusi diezgan veiksmīga – daudz bija jāiemācās. Man patīk mācīties, man tas rada prieku, tāpēc arī piekrītu projektiem, kuros man ir papildu izaicinājumi,» saka jaunā aktrise Anna Nele Āboliņa.