Teātris

2.jun
Laikā, kad ierastās teātru sezonas noslēguma tradīcijas ir mainījušās, Dailes teātris no 12.jūnija Vasaras dārzā sešus vakarus organizē koncertus divās daļās "Sezonas pieslēgums". Idejas autori - aktieri Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis.
 
31.mai
«Mājās mēs esam drošībā, katrs savā komforta zonā un pilnīgi citā pasaulē. Savukārt uz skatuves, lai rastos brīnums, mums sevi ir jāatkailina, un tas mūs padara trauslus un neaizsargātus. Tāpēc, ilgāku laiku sēžot mājās, ķermenis pie šī komforta pierod, un tam ir zināms šoks, kad atkal jākāpj uz skatuves,» atzīst Liepājas teātra aktrise Everita Pjata-Gertnere.
 
24.mai
Pērn Latvijas Nacionālais teātris trijos spēles laukumos nospēlējis 568 izrādes, kas bija par 19 izrādēm mazāk nekā 2018.gadā, liecina teātra 2019.gada pārskats.
 
23.mai
«Top 10» notikumi kultūrā – ko vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
 
23.mai
«Tāda sezona, kāda teātrī līdz šim bija ierasta, šodien vienkārši nevar būt – mēs nevaram spēlēt izrādes lielajā zālē divdesmit pieciem cilvēkiem, kā to pieprasa attiecīgā brīža noteiktais sanitārais protokols,» saka Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. Tāpēc ceturtdien, 28. maijā, Latvijas Nacionālais teātris ar e-teātri «X paaudze» Ināras Sluckas režijā atklās jaunu spēles laukumu «Baltais kubs».
 
22.mai
Ievērojot tā saukto sanitāro protokolu, šodien VSIA "Daugavpils teātris" atsāks skatītājiem izrādīt izrādes, informē teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
 
20.mai
28.maijā Latvijas Nacionālais teātris ar e-teātri "X paaudze" Ināras Sluckas režijā atklās jaunu spēles laukumu "Baltais kubs". E-teātris ir jauna teātra forma, kas ļauj teātrim ne tikai strādāt ieilgušās ārkārtējās situācijas apstākļos, bet varētu turpināt pastāvēt arī tad, kad teātra darbs atgrieztos ierastajā kārtībā.
 
17.mai
«Būtu jau labi, ja kāds varētu pateikt, ka septembrī teātri būs vaļā un izrādes varēs notikt. Bet neviens tā nesaka. Ir tikai dažādi minējumi, un tieši šī neziņa mani visvairāk baida,» atzīst Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis. Viņš spēlē grāmatvedi Robertu pirmajā tuvplānu komēdijseriālā «#VisiMājās», kas veidots pašizolācijas apstākļos.
 
13.mai
Ievērojot tā saukto sanitāro protokolu, maija beigās Daugavpils teātris atsāks skatītājiem izrādīt izrādes, informēja teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
 
12.mai
19.maijā režisors Gatis Šmits sāks darbu pie britu autora Roberta Aika darba "Ārsts" iestudējuma, bet 20.maijā darbu pie britu autora Dankana Makmillana darba "Elpa" iestudējuma sāks režisors Dmitrijs Petrenko.
 
11.mai
Ņemot vērā valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, beigusies arī Latvijas Nacionālā teātra sezona, liecina informācija sociālajā tīklā facebook.
 
6.mai
Latvijas Nacionālais teātris jaunā koronavīrusa Covid-19 laikā tērē līdzekļus, kas bija paredzēti jauniestudējumiem, pavēstīja teātra direktors Jānis Vimba.
 
5.mai
Dailes teātra vadība mēģina panākt vienošanos ar diviem aktieriem par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu, pavēstīja teātra direktors Juris Žagars.
 
30.apr
Jaunais Rīgas teātris uzsācis darbu pie brīvdabas izrādes Miera ielas ēkas pagalmā ar nosaukumu "Ķīniešu stāsti", liecina teātra ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".
 
30.apr
Jaunais Rīgas teātris uzsācis darbu pie brīvdabas izrādes Miera ielas ēkas pagalmā ar nosaukumu "Ķīniešu stāsti", liecina teātra ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".
 
29.apr
Valdība vakar apstiprināja finansējumu ‒ 34,592 miljonus eiro ‒ Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku pārbūvei (par laika periodu no 2013. līdz 2022. gadam). Jaunajām, pēc arhitektes Zaigas Gailes projekta pārbūvētajām ēkām Lāčplēša ielā jābūt gatavām līdz 2022. gada 31. augustam.
 
28.apr
Ja Covid-19 pandēmijas dēļ stingri ierobežojumi saglabāsies līdz pat gada beigām, tad kultūras pasākumu rīkotājiem radītie zaudējumi varētu būt tuvu pie 30 miljoniem eiro, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK). 
 
22.apr
Jaunais Rīgas teātris vsociālajā vietnē Facebook veltījis sirsnīgus atvadu vārdus mūžībā aizgājušajai literatūras un teātra zinātniecei, teātra kritiķei Silvijai Radzobei.
 
21.apr
Dailes teātris ir uzsācis sarunas par iespējamu darba attiecību sākšanu ar Valmieras drāmas teātra aktieriem Imantu Stradu un Elīnu Vāni, lai gan paralēli tam tiek vērtēta iespēja par atsevišķu teātra aktieru atlaišanu.
 
21.apr
Prognozes par kultūras norišu atsākšanos Latvijā pēc Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtas situācijas nav tik spožas, kā sākotnēji domāts, intervijā telekanālam TV3 atzina kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).
 
16.apr
Liepājas teātris sagatavojis jaunu projektu – trīs latviešu autoru darbu fragmentu radiolasījumus. Stāsti no Paula Bankovska krājuma Trakie veči, fragmenti no Noras Ikstenas un Imanta Ziedoņa grāmatas Nenoteiktā bija un Janas Egles stāsts Aiziet jūriņā!, sākot no piektdienas, 17. aprīļa, izskanēs Rietumu radio trīs piektdienas pēc kārtas.
 
31.mar
 28.martā 80 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis, informē Latvijas Nacionālais teātris.