Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardTeātris

Dailes teātris kopā ar juristiem ir izstrādājis grozījumus darba likumdošanas normatīvajos aktos, kas ļautu ar aktieriem slēgt terminētus darba līgumus, un šie grozījumi ir iesniegti Latvijas Teātra darbinieku savienībā (LTDS), intervijā aģentūrai LETA sacīja Dailes teātra direktors Juris Žagars.
23.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Nav pareizi, ka aktieriem ir beztermiņa darba līgumi, jo aktiera darbs un profesija paģērē zināmu projekta statusu, komentējot pēdējā laika diskusijas teātra vidē, intervijā aģentūrai LETA saka Dailes teātra direktors Juris Žagars. Viņš arī atzīst, ka pašlaik Latvijas teātros īsā laika posmā ir notikuši vairāki skandāli, kas rada turbulenci nozarē.
22.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pašvaldības uzņēmums "Liepājas Leļļu teātris" izsludinājis pieteikšanos uz vakanto mākslinieciskā vadītāja un aktiera vietu, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.
21.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Nacionālajā teātrī 3.oktobrī pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu aktieri Uldi Dumpi 80.gadu jubilejā.
17.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Dailes teātra Lielajā zālē šodien īpaši gaidīts notikums - sezonas atklāšana ar aktiera un režisora Džona Malkoviča izrādes "Leopoldštate" pirmizrādi.
15.sep 2023 Portāls nra.lv
3. oktobrī uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu Uldi Dumpi 80. jubilejā.
15.sep 2023 Portāls nra.lv
Latvijas Nacionālajā teātrī šodien plkst.19 pirmizrādi piedzīvos Raiņa un Justīnes Kļavas muzikālā satīra "Spēlēju, dancoju" Elmāra Seņkova režijā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.
14.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Liepājas teātra galvenais režisors Dmitrijs Petrenko šodien stājas Igaunijas Krievu teātra mākslinieciskā vadītāja amatā, liecina informācija Igaunijas Krievu teātra mājaslapā.
14.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Nacionālajā teātrī 14.septembrī pirmizrādi piedzīvos Raiņa un Justīnes Kļavas muzikālā satīra "Spēlēju, dancoju" Elmāra Seņkova režijā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.
5.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Latīņu un svinga ritmi, franču šansons, hip hops, džezs un kora mūzika mazliet neierastākā skanējumā izcilas un profesionālas radošās komandas sniegumā - sagatavošanā jauns mūzikls “ZUM ZUM”. Tā izveidē apvienojušies divi ļoti talantīgi un jauni komponisti - Nīderlandē dzīvojošā Laura Polence un Raimonds Petrauskis, stāstu radījuši Edgars Niklasons un Annija Putniņa, dziesmu tekstus - Andris Akmentiņš un Raimonds Petrauskis, informē "Producentu grupa 7".
5.sep 2023 Portāls nra.lv
Sajūtot nepieciešamību pēc pārtraukuma, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa no šīs sezonas nolēmusi turpmāk strādāt Dailes teātra ārštatā, aģentūru LETA informēja mākslinieces pārstāve Agnese Tauriņa.
30.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Uzklausot abas puses - kā Liepājas teātra aktierus, tā vadību, Liepājas pašvaldības vadītājs Gunārs Ansiņš rosinās sludināt atklātu konkursu uz teātra valdes locekļa un mākslinieciskā vadītāja amatu.
27.aug 2023 Portāls nra.lv
Liepājas mērs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"), respektējot aktieru trupas lēmumu, rosinās Liepājas teātra kapitāldaļu turētājam rīkot atklātu konkursu uz Liepājas teātra valdes locekļu amatiem, sociālajos tīklos paziņojis mērs.
23.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Liepājas teātra valdes loceklis Herberts Laukšteins noraida aktieru pārmetumus par komunikācijas iespēju trūkumu.
23.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Liepājas teātra aktieri aicina pašvaldību izsludināt atklātu konkursu uz valdes locekļa un mākslinieciskā vadītāja vietām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā aktieru atklātā vēstule pašvaldības vadītājam Gunāram Ansiņam ("Liepājas partija").
22.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksā ir pabeigtas abas jaunās "Black box" zāles, savukārt Lāčplēša ielas pusē ir atsegta teātra ēkas restaurētā fasāde, aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
15.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Daugavpils teātris sezonu sāks septembrī, piedāvājot repertuāra izrādes, savukārt pirmos jauniestudējumus varēs baudīt no oktobra, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Janīna Ivanova.
13.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ar mērķi izkrāpt finanšu līdzekļus sestdienas vēlā vakarā uzlauzts Valmieras teātra "Facebook" konts, aģentūru LETA informēja teātra pārstāvji.
13.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Liepājas teātra 117.sezonu atklās ar režisores Ingas Krasovskas iestudējumu "Svešā āda" pēc Daces Rukšānes romāna "Krieva āda" motīviem, teātra rīkotajā preses konferencē mediju pārstāvjus informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.
9.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pašlaik konflikti Latvijas Nacionālā teātra kolektīvā ir pārvarēti, uzskata jaunais teātra direktors Māris Vītols.
4.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Uzsākot 105. sezonu, režisors Elmārs Seņkovs informēja, ka neturpinās darbu kā teātra mākslinieciskais vadītājs. Lēmumu mainīt juridisko attiecību formu izteikuši arī pārējie trīs Elmāra Seņkova mākslinieciskās komandas locekļi – teātra galvenais mākslinieks Reinis Suhanovs, muzikālās daļas vadītājs Edgars Mākens un horeogrāfe Elīna Gediņa.
2.aug 2023 Portāls nra.lv
Šodien Latvijas Nacionālajam teātrim liela diena - tika atklāta 105. sezona.
1.aug 2023 Portāls nra.lv