\\Autori

SRSanta Raita

25.sep 2017
Jau vairākas nedēļas Latviju pārņēmis īsts sēņu trakums – brīvdienās, lai pirmie tiktu mežā, sēņotāji ceļas agrāk nekā uz darbu. Un, spriežot pēc nedēļas nogales ierakstiem un fotogrāfijām sociālajos tīklos, baravikas šoruden aug kā trakas.
 
22.sep 2017
Tie, kuri aktīvi sporto un rūpējas par savu fizisko formu, visticamāk, pievērš uzmanību arī savai ēdienkartei. Jo, kā zināms, sportiskās aktivitātes tikai tad dod rezultātu, ja tās iet rokrokā ar veselīgu uzturu. Šoreiz piedāvājam Top 10 produktus, kuri palīdzēs iegūt un saglabāt slaidu vidukli, ja īpašu uzmanību pievēršat tieši vēdera preses treniņiem.
 
21.sep 2017
«Mana paaudze tā tika audzināta: tev jābūt pirmajam, tev jābūt vislabākajam, tev jābūt ļoti īpašam. Ar tādu audzināšanu vienā brīdī ir ļoti grūti sadzirdēt sevi, ieraudzīt savu ceļu. Man liekas, ka visgrūtākā izvēle dzīvē ir kļūt par parastu cilvēku un ar to samierināties. Tas iespējams vien reizē ar zināmu pieaugšanu, bet tas ir pirmais solis uz dvēseles mieru un laimi,» sapratis režisors Dmitrijs Petrenko. Viņam rītvakar pirmizrāde Dailes teātrī, kur Mazajā zālē viņš iestudējis Ellas Hiksonas lugu jauniešiem par jauniešiem Zēni.
 
20.sep 2017
Kārpas, vējbakas, kontagiozie moluski, kašķis un utis – šīs ir biežāk sastopamās ādas infekciju slimības, no kā cieš bērni, kuri uzsākuši vai atsākuši bērnudārza vai skolas gaitas.
 
20.sep 2017
Mūsu senči, pirms iepazina cukura saldo garšu, ēda medu, dateles un citus saldus ēdienus. Salda garša ir pirmā, ko izjūt mazulis, tāpēc ir tik nozīmīga. Bet ne viss, kas iepriecina garšas kārpiņas, iepriecina arī ķermeni, tāpēc salduma daudzums ir jākontrolē.
 
19.sep 2017
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris (RKT) sestdien, 23. septembrī, ar jauniestudējumu Gandrīz laime, ko iestudējis režisors Sergejs Golomazovs, atklās savu 135. sezonu.
 
19.sep 2017
Rītvakar pulksten 19 mūzikas namā Daile gaidāma dziedātājas Ievas Kerēvicas jaunā solo programma Interpretācijas – populāras un šķietami ierastas melodijas ietērptas džeza noskaņā profesionālu džeza mākslinieku izpildījumā.
 
19.sep 2017
Piektdien pulksten 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars koncertā Lūsēns un Subramanjams. Veltījums Latvijai Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā klausītāju vērtējumam nodos komponista Jāņa Lūsēna pirmo simfoniju – Romantisko simfoniju.
 
18.sep 2017
Saule, lai arī vienmēr gaidīta, dod ne tikai pozitīvu noskaņojumu, bet arī atstāj nesaudzīgas pēdas gan uz sejas, gan ķermeņa ādas. Tāpēc rudens ir īstais brīdis izvērtēt ādas stāvokli un labot to, kas labojams.
 
14.sep 2017
Kā ierasts ik rudeni, arī šogad Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību var aplūkot Latvijas Dabas muzeja izstādē Sēņu dienas 2017.
 
14.sep 2017
«Vai vispār ir iespējams pilnībā iziet no stereotipu ierobežojumiem? Es nedomāju. Bet – mēs varam uz to tiekties un mēģināt būt par to, ko sauc par Cilvēku,» saka aktrise un režisore Inga Tropa. Viņai svētdien pulksten 19 pirmizrāde Dirty Deal Teatro (DDT), kur jaunā sezona tiks atklāta ar viņas iestudēto dramaturģes Justīnes Kļavas «kara drāmu virtuvē» Dvēseļu utenis.
 
13.sep 2017
«Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 2015./2016. mācību gadā 21,7% bērnu bija ar palielinātu svaru vai aptaukošanos. Tā vairs nav problēma, kas ir tikai televizora vai okeāna tanī pusē. Tā ir realitāte, kas arvien vairāk skar arī mūs, jo statistika ir biedējoša,» saka sertificēta uztura speciāliste Guna Bīlande.
 
13.sep 2017
«Šī būs mana pirmā uzstāšanās Latvijā, kopš piecpadsmit gadu vecumā esmu pārcēlusies uz dzīvi Anglijā. Tāpēc esmu ļoti patīkami satraukta,» atzīst Londonā dzīvojošā jaunā čelliste Margarita Balanas, kura tiek dēvēta par vienu no daudzsološākajām savas paaudzes čellistēm. Piektdienas vakarā viņa būs koncertzālē Cēsis, kas savu jauno – jau trešo – koncertsezonu atklās ar pašu organizēto starptautisko čellu festivālu Čello Cēsis.
 
12.sep 2017
Raidījuma LNT Brokastis reportiere un laika ziņu moderatore Rūta Dvinska, kura šovasar kļuva par māmiņu meitai Grietai, portālam skaties.lv uzticējusi savu stāstu par pēcdzemdību periodu.
 
12.sep 2017
Sestdien pulksten 18 mūzikas namā Daile gaidāms Latgales jauniešu postfolkloras grupas Rikši koncerts Sieju sovu.
 
12.sep 2017
Leļļu mākslai ir ierādīta goda vieta Rīgas kultūras notikumu karuselī, un šogad jau ceturto gadu šeit tiks svinēti leļļu mākslas svētki – ceturtdien Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā tiks atklāts Eiropas Profesionālās leļļu mākslas festivāls 2017, kas turpināsies līdz svētdienai.
 
12.sep 2017
Pēc veiksmīgām vasaras viesizrādēm Alžīrijas operas namā un pirms došanās otrajā izrāžu tūrē uz Ameriku pasaulē pazīstamie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli aicina Latvijas skatītājus uz unikālu pasākumu – Starptautiskajām iluzionistu cīņām Olybet MagicMania, kas piektdien no pulksten 19.30 notiks Olympic Voodoo Casino (viesnīcā Radisson Blu Latvija Elizabetes ielā 55).
 
11.sep 2017
Sātīga vakara maltīte var radīt ne tikai smaguma sajūtu vēderā, bet arī mokošu bezmiegu. Bet arī ar tukšu vēderu aizmigt ir ļoti grūti. Tad – ko ēst vakarā, lai labi nāktu miegs? Piedāvājam TOP 13 produktus, ko droši var izvēlēties vakara uzkodām, nebaidoties, ka būs jācīnās ar bezmiegu.
 
7.sep 2017
Teju 50 gadus veltījis latviešu estrādei, vairāku paaudžu klausītāju mīlētais dziedātājs Viktors Lapčenoks var atļauties savu 70. dzimšanas dienu, kas bija 16. janvārī, svinēt visa gada garumā. Un tā viņš arī dara – gada sākumā nodziedājis četrus pilnībā izpārdotus koncertus Rēzeknē, Cēsīs, Rīgā un Liepājā, dziedātājs vasarā ir atpūties, lai atkal satiktos ar saviem klausītājiem vēl sešās Latvijas pilsētās.
 
6.sep 2017
Svētdien, 10. septembrī, kad visā Latvijā tiks atzīmēta Tēvu diena, no pulksten 12 Rīgas kanālā starp Operas tiltiņu un Brīvības pieminekli norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais labdarības pasākums Pīļu skrējiens 2017.
 
6.sep 2017
Šodien pulksten 10 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā durvis ver Baltijā nozīmīgākais pārtikas nozares pasākums – 22. Starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, inovāciju, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde Riga Food 2017, ko organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un kas turpināsies līdz 9. septembrim.
 
5.sep 2017
Dziedātāja Ieva Kerēvica intervijā žurnālam Ieva atklājusi, ka, jau mācoties mūzikas skolā, uzstājās koncertos, bērēs un zaļumballēs un savas nodarbošanās un interešu konflikta dēļ pret viņu skolā tika īstenots psiholoģiskais terors.