Svētdiena, 5.maijs

redeem Ģederts, Ģirts

arrow_downwardDzīvo zaļi

photo_camera
Strādīga un saticīga ģimene, kopti lauki, ziedošs dārzs, spodrs pagalms – tā vienmēr ir bijusi latviskā darba tikuma vizītkarte, un Avotu ozolos vēl šobaltdien šīs vērtības tiek turētas godā.
10.okt 2013 Margarita Guseva
photo_camera
Sudrabaini smalko lapu ieskautas, smiltsērkšķu ogas izskatās kā dzeltenoranži dzintara gabaliņi: tik skaisti, tik kārdinoši gardi...
7.okt 2013 Margarita Guseva
photo_camera
Laiks, kad svaigus garšaugus varēja plūkt tieši no dārza dobes, nu garām, taču ir vairāki paņēmieni, kā bez svaigiem un aromātiskiem zaļumiem nepalikt arī rudenī un ziemā.
7.okt 2013 Margarita Guseva
Sabiedrībā ik pa laikam parādās mode lietot konkrētus pārtikas produktus, kas pēc kā­da laika izzūd. Tendence uzturā izmantot veselīgas svaigi spiestas sulas ir parādījusies samērā nesen, lai gan ir cilvēki, kuri ēdienkartē bieži iekļauj šādas sulas.
6.okt 2013 Ina Zelča
Pirts rituāla sniegtā bauda ne vien uzmundrina garu, bet arī aplaimo ķermeni ar veselīgumu un sniedz mundrumu drēgnajā laikā. Lai ieguldījums veselībā būtu pilnvērtīgs un pēršanās pirtī izvērstos patīkamā piedzīvojumā, liela nozīme ir tam, kādi materiāli izmantoti pirtiņas būvniecībā un iekšējā apdarē.
30.sep 2013 Ginta Auzniece
Drēgnais oktobris, par spīti tam, ka prāts uz rušināšanos dobēs vairs nenesas, uzskatāms par pēdējo dārza darbu mēnesi. Līdzās priekam par lapu sārtumu, kastaņu lietus nebēdnīgumu un līksmajiem gājputnu kāšiem jāpagūst piepildīt grozus un pagraba plauktus ar pēdējām ražas veltēm un sagatavot dārzu ziemas guļai.
28.sep 2013 Ginta Auzniece
Ar šo publikāciju aizsākam rakstu sēriju par izplatītākajām mājas slimībām un to ārstēšanu. Viens no galvenajiem ēku un citu būvju ienaidniekiem ir mitrums. Mitruma pazīmes ir izmērāmās, redzamās un pat saožamās.
26.sep 2013 Antra Gabre
Ķīniešu virtuves mākslai ir vairāk nekā 4000 gadu sena pagātne, un tā tiek dēvēta par vienu no daudzveidīgākajām, bagātīgākajām un izsmalcinātākajām virtuvēm pasaulē. Baudot ķīniešu pavāra pagatavotu maltīti, tas ir ceļojums kontrastu pilnā garšas pasaulē.
26.sep 2013 Agnese Ģērmane
photo_camera
Jau no seniem laikiem latvietim pīlādzis (sērmūkslis, sērmūslis, pīlēģis, pucenis, saldoksnis, čārmyuška) bijis īpašs koks – maģiskām spējām apveltīts, katrai sētai svētību nesošs, no visa ļauna pasargājošs.
24.sep 2013 Margarita Guseva
photo_camera
Ir lietas, kas mainās ik gadu, un ir pārbaudītas vērtības, kas kalpo vairākām paaudzēm. Celtniecības bums jau kādu laiku ir pagātnē, un šodienas pircējs izvērtē izdevīgāko un taupīgāko pirkumu, ne tikai rēķinot iegādes izmaksas, bet gan izmaksas vairāku gadu griezumā.
18.sep 2013 Ina Zelča
photo_camera
Radio žurnāliste Ilona Jahimoviča par savu kolekciju jokojot saka – sadzīves atavisms. Katrā jokā ir daļa patiesības, jo antīkos spogulīšus, kas bija katras dāmas aksesuārs un ikdienas lietošanas priekšmets, ar laiku nomainīja pūdernīcas.
15.sep 2013 Antra Gabre
photo_camera
Jau vairāk nekā 20 gadu uzņēmums FAKRO ražo inovatīvu, augstas kvalitātes produkciju – ieviešot jauninājumus tiek izstrādāti produkti, kuri ir kļuvuši par nozares paraugu, un tāpēc patērētāji pasūta tieši tos.
15.sep 2013 Ginta Auzniece
Mūsdienās, kad aizvien vairāk paaugstinās enerģijas tarifi gan apkurei, gan siltumam, viens no optimālākajiem enerģijas izmantošanas veidiem ir koģenerācija.
13.sep 2013 Iveta Mediņa
photo_camera
Durbes novads var lepoties ar daudziem skaistiem dārziem. Vietējie iedzīvotāji novērojuši – cits no cita noskatās un dara daiļu savu apkārtni. Tā teikt, ne jau komisijām, bet lai paši justos labi, lai būtu, kur dvēselei veldzēties.
9.sep 2013 Dace Ezera
photo_camera
Pirmais priekšstats par māju rodas, uzlūkojot tās fasādi. Tai jābūt ne tikai funkcionālai, bet arī jāpriecē ar izskatu, jāharmonē ar apkārtējo vidi un jārada iekšējā noskaņa. Tādēļ arvien vairāk saimnieku savas mājas fasādi izvēlas veidot no dabīgiem materiāliem.
27.aug 2013 Iveta Mediņa
Mājokļa siltināšana ir atbildīgs uzdevums, kas pelnījis rūpīgu plānošanu un nevainojamu darba izpildi, lai turpmākos gadus varētu bez bažām ļauties gadalaiku maiņas krāšņumam, nebaidoties par siltumizolācijas drošumu.
27.aug 2013 Ginta Auzniece
photo_camera
Vasara šogad mūs dāsni lutinājusi ar karstu un saulainu laiku. Tomēr, paraugoties uz bagātīgo ogu birumu pīlādžu zaros, ne viens vien jau sāk apcerēt, ka rudens nav vairs aiz kalniem, un aizdomājas, kāda būs ziema – vai malkas pietiks, vai gāzes cenas necelsies...
26.aug 2013 Iveta Mediņa
photo_camera
Katru gadu, tuvojoties apkures sezonai, aktuāli kļūst jautājumi par pieaugošajām apkures, gāzes un elektrības izmaksām.
26.aug 2013 Ina Zelča
photo_camera
Vai tad nav tā, ka bieži, skatot mākslinieku rokām darinātas lietas, grūtsirdīgi nopūšamies un pie sevis nodomājam: sak’, ko nu es..., to spēj tikai viņi – īsti mākslinieki...
25.aug 2013 Margarita Guseva, speciāli Mājai
Logi, kā zināms, ir tā lieta, ko nemaina katru gadu, tāpēc pirkums parasti tiek izdarīts apdomīgi, vairākkārt apsverot plusus un mīnusus. Līdzīgi ir ar logu montāžu – tai jāpievērš gana liela uzmanība, jo tieši no tā, cik kvalitatīvi logi tiks uzstādīti, atkarīga mājokļa siltumizolācija un izturība pret mitrumu vairāku gadu garumā.
23.aug 2013 Ginta Auzniece
Ierasts domāt, ka rūpes par zālienu svarīgas tikai pavasarī un pašā vasaras pilnbriedā, taču tā gluži nav. Arī augusta izskaņā un rudenī mauriņa kopšanas darbi ir aktuāli – tas pilnvērtīgi jāsamēslo veiksmīgai pārziemošanai un, lai zāles sega nezaudētu savu glīto izskatu, jāturpina regulāri pļaut.
23.aug 2013 Ina Zelča
photo_camera
Tāda svelme, kāda Latviju pārņēma pagājušajā nedēļā, šovasar vairs nebūs, − tā apgalvo meteorologi. Un tas nozīmē, ka neizbēgami tuvojas rudens, kas allaž līdzi nes biežu laika apstākļu maiņu.
22.aug 2013 Santa Raita