Veselība

24.feb 2021
Daudzi cilvēki izvēlas gulēt ar zeķēm kājās, taču mediķi atklājuši, ka tas nebūt nav veselīgi, raksta "Maximum".
22.feb 2021
Vai jūti pastāvīgu izsalkumu un nespēj gūt pienācīgu sāta sajūtu? Iztura speciāliste, endokrinoloģe Albina Komissarova nosaukusi iemeslus, kāpēc visu laiku jūtamies badā.
19.feb 2021
Skaisti sniegotā ziema kombinācijā ar pandēmijas ierobežojumiem liek iedzīvotājiem daudz vairāk laika pavadīt ārā. Līdzīgi kā vasarā āda var apdegt, arī bargs aukstums var atstāt nopietnas sekas ne vien ādai, bet visam organismam, brīdina dermatologs Raimonds Karls.
19.feb 2021
Valda priekšstats, ka ķermeņa svars ir tieši saistīts ar uzņemtajām kalorijām un gribasspēku, taču patiesībā liela loma tajā ir arī hormonu darbībai. Tieši hormoni nodrošina, ka tiek patērēts tāds pārtikas daudzums, lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Kuri hormoni atbildīgi par ēstgribu un kas ietekmē to darbību, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.
18.feb 2021
Ir sācies gavēnis, kas līdz pat Lieldienām vismaz daļai cilvēku ikdienā ienesīs ēšanas un uzvedības paradumu izmaiņas. Gavēnis var būt gan reliģisku, gan arī nereliģisku apsvērumu vadīts (reizēm saukts arī par badošanos), piemēram, lai samazinātu holesterīna līmeni un nomestu lieko svaru.
17.feb 2021
Rieksti ir ļoti labs uztura bagātinātājs. Tie satur daudz dažādas organismam vērtīgās un nepieciešamās vielas. Tomēr ne visi rieksti ir tik labi, cik mums tie šķiet. Daži no riekstiem var kaitēt mūsu veselībai, ja tos pārāk daudz lietojam uzturā, savukārt citi ir pavisam "nedraudzīgi" mūsu videi un apkārtējai dabai. Izlasi un uzzini no kuriem riekstiem labāk atteikties savās ikdienas maltītēs!
16.feb 2021
Holesterīna pārpalikums nelabvēlīgi ietekmē sirds un sinsvadu sistēmu. Šie augļi palīdzēs to izvadīt no asinīm.
15.feb 2021
Darbs, mācības un cilvēku savstarpējā komunikācija šobrīd notiek attālināti, izmantojot dažādas digitālās ierīces. Tas ievērojami pastiprina slodzi acīm, tāpēc īpaša vērība jāpievērš savas redzes un acu veselībai. Modes un izklaides centrs Rīga Plaza sadarbībā ar optikas veikalu ķēdi Vizionette ir sagatavojis praktiskus ieteikumus, kā rūpēties par tehnoloģiju nogurdinātām acīm.
15.feb 2021
Istabas augi spēj atdzīvināt telpu un padarīt to mājīgu. Taču izvēloties istabas augus, jāņem vērā arī to, ka tiem var piemist īpašības, kuras apdraud ne tikai mūsu, bet arī mājas mīluļu veselību.
12.feb 2021
Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās ir rādītājs tam, ka visticamāk organismā iekļuvusi infekcija, ar ko tas uzsācis cīņu. Kādēļ svarīgi to zināt? Kādu termometru turēt mājās? Atbildes uz jautājumiem sniedz farmaceits Vadims Brižaņs.
12.feb 2021
Ziema ir laiks, kad no dienvidu zemēm uz Latviju atceļo plašs citrusaugļu klāsts - veikalos ir pieejami pavisam svaigi un sulīgi apelsīni, mandarīni, pomelo, citroni, kumkvati, laimi. Tie ir iekarojuši pastāvīgu vietu mūsu ēdienkartē. Daudziem tas ir veselīgs gardums un C vitamīna avots imunitātes stiprināšanai, taču nekontrolēts citrusaugļu patēriņš nav ieteicams un veselīgs. Kā citrusaugļi ietekmē veselību, cik daudz tos var ēst, bet kuriem cilvēkiem no šiem augļiem būtu jāatturas, skaidro  farmaceite Zane Melberga.
10.feb 2021
Mēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis. Varbūt tā arī ir, taču acis spēj pateikt arī ļoti daudz par tavu veselības stāvokli. Ilgi strādājot pie datora mūsu acis var nogurt, sākt "grauzt" un var rasties nepatīkamas sajūtas. Bieži vien paņemot pauzi no darbiem, atpūšoties diskomforts mazinās. Tomēr ir dažās pazīmes, kuras nav ieteicams ignorēt. Aplūko šīs deviņas pazīmes, kuras var liecināt par veselības problēmām!
9.feb 2021
Ikviens zina, cik svarīgi ir uzņemt vitamīnus un minerālvielas, jo tie pilda dažādas būtiskas organisma funkcijas. Taču, kā zināt, ka organisms nesaņem sev vajadzīgo pietiekamā daudzumā? Farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kuri vitamīni un minerālvielas ir svarīgas ikvienam, kas var liecināt par to trūkumu un kādi produkti ikdienas ēdienkartē jāiekļauj, lai tos uzņemtu pietiekami.
8.feb 2021
Straujajā ikdienas ritmā mēs bieži vien cenšamies apvienot vairākas lietas un darīt tās vienlaicīgi. Ne reti ikdienas darbos mēs piemirstam paēst vai arī to darām paralēli kamēr strādājam. Tas nav labi un no tā vajadzētu izvairīties. Ilgstoši sēžot pie rakstāmgalda var samazināties produktivitāte un palielināties stresa līmenis. Tāpēc nevis paralēli ēdot turpini strādāt, bet gan izkusties un paēd pusdienas citā vietā. Tas nāks gan par labu tavai veselībai, gan prātam!
7.feb 2021
Nevienam nav noslēpums, ka augsts "sliktā" holesterīna līmenis palielina sirds un asinsvadu slimību risku, aizsprostojot artērijas. Tāpēc ir ļoti svarīgi laikus pamanīt organisma signālus, kas brīdina par augstu holesterīnu. Mediķi nosaukuši četrus fiziskus simptomu, kurus ir viegli pamanīt.
5.feb 2021
Metabolisms ir vielmaiņas process organismā. Cilvēkiem ar ātru vielmaiņu ir vieglāk saglabāt veselīgu svaru. Taču šo procesu iespējams kontrolēt. Šie deviņi ieradumi no rīta palīdzēs ķermenim absorbēt pārtiku ātrāk un veicinās straujāku kaloriju sadedzināšanu. Vislabāk ir tos ievērot visus kopā.
1.feb 2021
Olīveļļu mēs ikdienā mēdzam izmantot dažādu ēdienu pagatavošanā. Tomēr tajā esošie mikroelementi ir tik labi mūsu veselībai, ka speciālisti iesaka šo eļļu izmantot ne tikai produktu pagatavošanā, bet iesākt arī ar to mūsu rītus. Olīveļļā atrodas vērtīgie mikroelementi, kuri var nodrošināt enerģiju un palēlināt citu barības vielu uzsūkšanos ēdienreizes laikā, tādējādi veicinot ilgstošāku sāta sajūtu. Tā satur A, D, E un K vitamīnus. Pārliecinies pats par olīveļļas brīnumainajām īpašībām un maini savus paradumus. Sāc rītus ar karoti olīveļļas!
31.jan 2021
Balss ikdienā pilda ļoti svarīgu funkciju, jo cilvēks pēc dabas ir sociāla būtne, kam nepieciešams komunicēt ar apkārtējiem. Tāpēc brīžos, kad balss aizsmok vai “pazūd pavisam”, jūtams izteikts diskomforts un pat ikdienišķas darbības kļūst grūtāk paveicamas. Visbiežāk aizsmakums ir simptoms kādai no elpceļu saslimšanām, un to pavada arī sauss klepus, taču tas nav vienīgais aizsmakuma cēlonis. Vairāk par to, kas rada aizsmakumu un ko darīt, lai balsi pēc iespējas ātrāk atgūtu, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
31.jan 2021
Jauns gads ir sācies, un nu laiks īstenot savas Jaungada apņemšanās! Daudzi solījušies šogad ēst veselīgāk, vairāk sportot un kopumā ievērot veselīgāku dzīvesveidu. Kā to panākt, izvairoties no skarbām diētām, bet neatsakoties no gardām maltītēm, stāsta sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
28.jan 2021
Aukstā laikā mēs izteiktāk izjūtam vitamīnu un mikroelementu tŗūkumu organismā. Uzzini, kuri pieci elementi šobrīd pietrūkst organismam un jāpiedomā pie to līmeņa paaugstinšanas.
26.jan 2021
Šīs medus - citrona - ingvera konfektes ir viegli pagatavojamas un palīdzēs iekaisušam kaklam, pateicoties tajās esošajām dabīgajām sastāvdaļām.
25.jan 2021
Omega-3 taukskābes ir ļoti nozīmīgas mūsu organismam, jo palīdz imūnsistēmas, plaušu, sirds, asinsvadu sistēmai darboties pareizi. Ja ir šo taukskābju deficīts, var rasties veselības problēmas. Apskatām 5 iespējamās omega-3 deficīta pazīmes un simptomus, kas palīdzēs laikus saprast, ka par maz tās uzņemam.