Dārza dzīve

10.sep
Ne visi zina, ka ziedus var ēst. Kuri augi ir tieši piemēroti šim nolūkam, kādas ir vienkāršas receptes no šiem ziediem. Esam pieraduši audzēt gurķus, tomātus, kāpostus un sīpolus, lai vēlāk varētu novākt ražu un baudīt augļus. Daudzi cilvēki audzē ziedus tikai skaistuma dēļ, viņi saka, ka tie priecē acis, un tās var dāvināt.
9.sep
Kas jādara, lai istabas augi kalpotu pēc iespējas ilgāk. Iestājoties vēsākam laikam, daudzi sāk domāt par augu pārnešanu no lauka uz istabu. Lai augi būtu skaisti un veselīgi, ir jāizvairās no kļūdām istabas augu kopšanā.
1.sep
Piekritīsiet, ka Zinību dienai ir savs šarms. Bērni un jaunieši saposušies, skolotāji arī, direktore ļauj svinīgi izskanēt pirmajam skolas zvanam. Nemaz nerunājot par tiem bērniem, kuriem šogad ir pienācis pats 1. septembris, kas nozīmē, ka svētku brīdis ir arī viņu vecākiem. Pilns neziņas, satraukuma un prieka.
27.aug
Vasaras beigas ir laiks gatavoties rudenim, ko tradicionāli uzskata par auksto sezonu. Ir svarīgi stiprināt imūnsistēmu, lai veiksmīgi pretotos slimībām. Kā pavadīt atlikušo augustu un septembra sākumu: ko ēst un dzert un cik tērēt fiziskajām aktivitātēm.
21.aug
Parasti, kā notiek? Veikalā nopērk kaut kādu kūdriņu, ieliek augus un brīnās, kāpēc kūdra neder un kāpēc augi neaug. Tas ir tāpēc, ka kūdra ir tukša substance, kurai ir zināms skābuma līmenis, bet parasti kūdra ilgtermiņā kā zeme neder.
18.aug
Kabačus var saglabāt veselus, konservēt vai uzglabāt saldētavā. Galvenais ir zināt, kā pareizi rīkoties, lai dārzeņi nesabojātos. Kabaču sezona sākas augusta pirmajā pusē un ilgst līdz rudenim.
17.aug
Saskatoties bildes ar balto hortenziju stādījumiem, parasti iesācēji izvēlas kokveida (ne koku) hortenziju Anabella un tad saskaras ar daudzām šīs šķirnes kopšanas problēmām. Lūk, manuprāt lieliska baltā alternatīva, ko kopt noteikti būs daudz vieglāk.
13.aug
Zīdkoki ražo aromātiskas ogas, ko bauda visā pasaulē, un bieži tiek uzskatītas par superēdienu, jo tajās ir daudz vitamīnu, minerālvielu un spēcīgu augu savienojumu. Ogu dienas deva ir pussauja.
5.aug
Augi sāk dīvaini izskatīties? Jā, ilgi stāvošs ūdens neļauj piekļūt saknēm skābeklim, sākas augsnes mikroorganismu bojāeja, iet bojā labās augsnes sēnes un ir iespējama dažādu patogēno sēņu vairošanās un dažādas puves.
3.aug
Tas nav obligāti, bet hortenziju lielie speciālisti dara.
29.jūl
Pirmā reakcija uz ezīti lielākajai daļai cilvēku ir vēlme to pacelt, samīļot un aplūkot tuvāk. Šie radījumi tiešām izraisa pieķeršanos, taču no ežiem vienkārši jāturas tālāk, jo kontakts ar tiem nav drošs.
27.jūl
Ne sauss, ne lietains laiks nevar pietiekami labi padzirdīt pirmo gadu Gulbenē zaļojošo piramidālo ozolu audzi Brīvības ielā.
23.jūl
Padoms dārzniekam iesācējam pavisam īss: tūjām, kas pārāk ilgi augušas podā, ir jāattaisa sakņu sistēma, ja tā podā ir ļoti satinusies.
20.jūl
Tev jāzina, kāpēc vajadzīgs bambuss pie stumbra, kā to nostiprināt, cik garu un kam jāseko. Hortenziju koks ir ne tikai jāiestāda, bet arī pareizi jānostiprina, lai tas vējā nenolūztu.
16.jūl
Šodien stāsts par divām ļoti skaistām graudzālēm, par kurām tev noteikti ir jāzina.
11.jūl
Vai zināji, ka daudzas priežu šķirnes, ko dēvējam par dzeltenajām, vasarā ir pieticīgi zaļas, esot par brīnišķīgu fonu košajiem ziediem, bet laikā, kad sākt trūkt saules, pirmajās salnās sāk mainīt toni uz dažāda toņa dzelteno atkarībā no šķirnes un līdz pat vēlam pavasarim priecē ar košu saules toni mūsu dārzos.
8.jūl
Dārznieku iesācēju kļūda - mēs savārījām augam sakni. Ieraugam dārzniecībā skaistu augu, nopērkam, viss ar to ir kārībā un nesam mājā, noliekam pie fasādes vai tur, kur stādīsim. Un tūlīt jau vakarā iestādīsim, bet ko mēs darām?
1.jūl
Hortenziju koki jau nav sen retums Latvijas dārzos, bet iesācēji dārza jomā ir un būs, un tas ir burvīgi. Atbilde par augststumbra hortenziju šķirnēm lasāma šeit.
28.jun
Karstuma viļņi ir pazīstami kā klusie slepkavas — tie izraisa vairāk nāves gadījumu nekā jebkurš cits ārkārtējs laikapstākļu notikums. Lai gan mēs, cilvēki, varam aiziet uz telpām ar gaisa kondicionētāju vai izģērbties, lai atvēsinātos, mums lielajā karstumā jāņem vērā mūsu pūkaini draugi — gan mājdzīvnieki, gan apkārtējie savvaļas dzīvnieki.
26.jun
Atceries, ka zāļu vircu tagad pēc Jāņiem vairs nevar izmantot daudzgadīgie augiem, jo zāļu virca ir spēcīgs slāpekļa avots, bet šajā laikā ir jābeidz piebarot ar slāpekli, jo citādi ziemā augi var izsalt.
19.jun
Tūlīt sāksies cukīni trakums! Sākam gatavoties un apgūt jaunas receptes, jo  pavisam drīz tev dos cukīni vai tos pats dāvināsi draugiem, paziņām un ne tikai.
18.jun
Verbena ir daudzveidīga augu ģints, kuras dzimtene galvenokārt ir Dienvidamerika. Tā mēdz būt viengadīga, bet ar nektāru bagāto ziedu pārpilnību ir iemīļots augs dārzos.