Demence

19.aug
Lai saglabātu labu smadzeņu darbību novecojot, mums ir vairāk jākustas. Par to, kas ir labākais un sliktākais, ko varam nodarīt savām smadzenēm, raksta “New York Post”.
3.aug
Gandrīz pusi no demences gadījumiem visā pasaulē varētu novērst vai aizkavēt, liecina jauns pētījums, kura ietvaros eksperti ir nosaukuši 14 riska faktorus izplatītās slimības attīstībai.
31.jūl
Ugunsgrēka dūmi var būt sliktāki smadzeņu veselībai nekā citi gaisa piesārņojuma veidi, liecina jauns pētījums, kas to saista ar paaugstinātu demences risku, raksta "ctvnews.ca".
29.jūl
Zinātnieki no Ņūkāslas universitātes atklājuši, ka hroniska un jauna trauksme palielina demences attīstības risku attiecīgi 2,8 un 3,2 reizes. Kad emocionālais fons ir izlīdzināts, kognitīvo spēju samazināšanās iespējamība gluži pretēji samazinās. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American Geriatrics Society (JAGS).
23.mai
Uztura eksperts doktors Maikls Moislijs no Apvienotās Karalistes atklāj - viņš katru dienu lieto uztura bagātinātāju, kas maksā tikai vidēji 2 centus dienā, lai novērstu demenci un vēzi, raksta mirror.co.uk.
13.apr
Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, tāpēc Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) sāks bezmaksas informatīvi izglītojošu semināru ciklu "Drosmīgi par demenci", informē RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.
8.apr
Jauns pētījums liecina, ka ķimikālijas, kas atrodamas dažādos tīrīšanas izstrādājumos, sākot no mēbeļu līdz matu kopšanas līdzekļiem, var būt saistītas ar neiroloģiskām slimībām, piemēram, multiplo sklerozi un dažādiem autisma spektra traucējumiem.
2.apr
Kāds psihologs cenšas pierādīt, ka ASV bijušajam prezidentam Donaldam Trampam ir demence, nosūtot petīciju medicīnas un garīgās veselības speciālistiem, raksta "mirror.co.uk".
4.feb
Mūzikas atskaņošana visas dzīves garumā ir saistīta ar labāku atmiņu un domāšanas prasmēm vecumdienās, norāda Ekseteras universitātes pētnieki.
4.feb
Sabiedrības novecošanās ir viena no problēmām, ar kuru saskaras ne tikai bagātās Rietumeiropas valstis, bet arī Latvija. Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā kvalitatīvi pavadīt vecumdienas, un kā samazināt risku iegūt demenci, kas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti ne tikai pašam senioram, bet arī viņa tuviniekiem, raksta Dr. Med. Viktorija Ķēniņa, PSKUS Reto neiroloģisko slimību centra vadītāja, Neiroimunulogu asociācijas valdes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.
25.jan
Jauns Gēteborgas universitātes pētnieku grupas pētījums atklājis, ka asins analīzes ir tikpat labas kā dārgākas un sāpīgākas metodes Alcheimera slimības pazīmju noteikšanai, raksta euronews.com.
6.jan
Brūsa Vilisa un Demijas Mūras meita Skauta tiešsaistē publicējusi fotogrāfijas ar tēvu, kurš tagad cīnās ar smagu slimību, raksta unian.net.
24.nov 2023
Cilvēki, kuri dienā apēd paciņu popkorna, iespējams, retāk saslimst ar demenci, liecina pētījums, raksta dailymail.co.uk.
31.aug 2023
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) 7.septembrī rīkos pirmo semināru "Vecumdienu pārsteigumi jeb kā sadzīvot ar demences skarto", īpaši aicinot to apmeklēt demences pacientu tuviniekus.
24.jūl 2023
Žurnālisti publicējuši video, kurā redzama Vladimira Putina un Krievijas amatpersonas Ivana Štokmana saruna. Kremļa galva nespēja atkārtot kāda bērna vecuma, kurš tika pieminēts burtiski pirms mirkļa, raksta focus.ua.
26.mar 2023
Hārvardas uztura speciālists un smadzeņu eksperts iesaka izvairīties no šiem 5 pārtikas produktiem, kas “vājina atmiņu un koncentrēšanos", raksta portāls "CNBC".
1.okt 2022
Zinātnieki veikuši jaunu pētījumu par alu. Tajā noskaidrots, ka šis dzēriens var atstāt pozitīvu iespaidu uz veselību, vēstīts "The Sun".
23.feb 2020
Ja cilvēkam ir laimējies atrast sev optimistisku otru pusīti, tad viņš ir mazāk pakļauts vecuma plānprātības attīstības riskam, vēsta Insider.
20.jun 2018
Honkongā nesen veikts pētījums, kas parāda, ka lasīšana ir viena no intelektuālām darbībām, kas lietderīga vecuma plānprātības riska mazināšanai, informē Medical Daily.