Demence

4.jan
Kāda vecāka gadagājuma Teksasas Kongresa locekle, kura jau sešus mēnešus šķietami ir pazudusi no Kapitolija, atrasta dzīvojam pensionāru kopienā, kas specializējas demences pacientu aprūpē, vēsta ASV medijs “The National Pulse”.
10.dec 2024
Izrādās, ka pirmie demences simptomi var būt kas tāds, ko no pirmā acu uzmetiena nevaram saistīt ar šo slimību, turklāt šis simptoms var parādīties pat desmit gadus pirms slimības aktīvās fāzes, raksta “New York Post”.
4.dec 2024
Kustības ir svarīgas ne tikai ķermenim, bet arī smadzenēm. Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā “Annals of Behavioral Medicine”, liecina, ka fiziskās aktivitātes var paātrināt informācijas apstrādi un uzlabot kognitīvo darbību, samazinot risku saslimt ar demenci.
18.nov 2024
Komanda no Tjaņdzjiņas Medicīnas universitātes Ķīnā atklāja, ka televīzijas skatīšanās piecas stundas dienā palielina demences attīstības risku par gandrīz 50%.
2.nov 2024
Ir dažas acīmredzamas slikta nakts miega pazīmes, piemēram, nogurums, aizkaitināmība un koncentrēšanās problēmas, un tām var būt arī nopietnas slēptas sekas, vēsta “The Fox News”.
30.okt 2024
Pēc 55 gadu vecuma cilvēkiem arvien biežāk rodas biedējošas domas par vecumu. Tomēr izrādās, ka daudzi priekšstati par vecumdienām ir nepareizi. Zinātnieki no ASV Nacionālā novecošanas institūta runā par desmit izplatītiem mītiem, kas saistīti ar vecumdienām.
25.okt 2024
Putins BRICS samitā piedzīvojis kārtējo neveiklo mirkli - viņš nevarēja pareizi izrunāt Turcijas prezidenta Erdogana uzvārdu, raksta “dialog.ua”.
19.aug 2024
Lai saglabātu labu smadzeņu darbību novecojot, mums ir vairāk jākustas. Par to, kas ir labākais un sliktākais, ko varam nodarīt savām smadzenēm, raksta “New York Post”.
3.aug 2024
Gandrīz pusi no demences gadījumiem visā pasaulē varētu novērst vai aizkavēt, liecina jauns pētījums, kura ietvaros eksperti ir nosaukuši 14 riska faktorus izplatītās slimības attīstībai.
31.jūl 2024
Ugunsgrēka dūmi var būt sliktāki smadzeņu veselībai nekā citi gaisa piesārņojuma veidi, liecina jauns pētījums, kas to saista ar paaugstinātu demences risku, raksta "ctvnews.ca".
29.jūl 2024
Zinātnieki no Ņūkāslas universitātes atklājuši, ka hroniska un jauna trauksme palielina demences attīstības risku attiecīgi 2,8 un 3,2 reizes. Kad emocionālais fons ir izlīdzināts, kognitīvo spēju samazināšanās iespējamība gluži pretēji samazinās. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American Geriatrics Society (JAGS).
23.mai 2024
Uztura eksperts doktors Maikls Moislijs no Apvienotās Karalistes atklāj - viņš katru dienu lieto uztura bagātinātāju, kas maksā tikai vidēji 2 centus dienā, lai novērstu demenci un vēzi, raksta mirror.co.uk.
13.apr 2024
Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, tāpēc Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) sāks bezmaksas informatīvi izglītojošu semināru ciklu "Drosmīgi par demenci", informē RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.
8.apr 2024
Jauns pētījums liecina, ka ķimikālijas, kas atrodamas dažādos tīrīšanas izstrādājumos, sākot no mēbeļu līdz matu kopšanas līdzekļiem, var būt saistītas ar neiroloģiskām slimībām, piemēram, multiplo sklerozi un dažādiem autisma spektra traucējumiem.
2.apr 2024
Kāds psihologs cenšas pierādīt, ka ASV bijušajam prezidentam Donaldam Trampam ir demence, nosūtot petīciju medicīnas un garīgās veselības speciālistiem, raksta "mirror.co.uk".
4.feb 2024
Mūzikas atskaņošana visas dzīves garumā ir saistīta ar labāku atmiņu un domāšanas prasmēm vecumdienās, norāda Ekseteras universitātes pētnieki.
4.feb 2024
Sabiedrības novecošanās ir viena no problēmām, ar kuru saskaras ne tikai bagātās Rietumeiropas valstis, bet arī Latvija. Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā kvalitatīvi pavadīt vecumdienas, un kā samazināt risku iegūt demenci, kas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti ne tikai pašam senioram, bet arī viņa tuviniekiem, raksta Dr. Med. Viktorija Ķēniņa, PSKUS Reto neiroloģisko slimību centra vadītāja, Neiroimunulogu asociācijas valdes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.
25.jan 2024
Jauns Gēteborgas universitātes pētnieku grupas pētījums atklājis, ka asins analīzes ir tikpat labas kā dārgākas un sāpīgākas metodes Alcheimera slimības pazīmju noteikšanai, raksta euronews.com.
6.jan 2024
Brūsa Vilisa un Demijas Mūras meita Skauta tiešsaistē publicējusi fotogrāfijas ar tēvu, kurš tagad cīnās ar smagu slimību, raksta unian.net.
24.nov 2023
Cilvēki, kuri dienā apēd paciņu popkorna, iespējams, retāk saslimst ar demenci, liecina pētījums, raksta dailymail.co.uk.