Pirmdiena, 6.maijs

redeem Didzis, Gaidis

arrow_downwardZenta Sokolova / Autori

Ar bažām sekojot informācijai par jauno koronavīrusu, pret kuru pagaidām nav vakcīnas, kā arī cīnoties ar ikgadējo pavasara nogurumu, arvien labāk saprotam un novērtējam iedzimtās imunitātes nozīmi. Mēdz teikt, ka organisma imunitāte atgādina bateriju, kuru mēs nepārtraukti tukšojam vai arī uzlādējam, un tas notiek ik brīdi: strādājot, staigājot, pārdzīvojot stresu, uzņemot uzturvielas, guļot, ceļojot, saskaroties ar vīrusiem un baktērijām.
11.mar 2020 Zenta Sokolova
Ir tik daudz situāciju, ko var izbojāt nelaikā sadumpojies vēders – diskomforts un bieža vajadzība skraidīt uz tualeti traucē strādāt, mācīties, sportot un kur nu vēl apmeklēt svinības vai kultūras pasākumus.
8.mar 2020 Zenta Sokolova
Vīrs vai sieva, draugs vai draudzene ir savdabīgs dzīvesveida faktors, kurš ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu. Cenšoties saprast, kādi apstākļi cilvēkam veicina dažādas kaites, jāņem vērā ne tikai viņa ēdienkarte, kustību daudzums, miega kvalitāte vai kaitīgie ieradumi, bet arī tas, kāds ir pastāvīgais partneris, ar kuru kopā šis cilvēks dzīvo.
7.mar 2020 Zenta Sokolova
Tā nu sagadījies, ka jaunās vīrusu infekcijas draudu ēnā roku mazgāšanai tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Vairs nepietiek ar paviršu pirkstu galiņu noskalošanu zem krāna, kā daudzi to ieraduši darīt. Rokas jāmazgā ne vien biežāk, bet arī rūpīgāk, un atklājas jaunas nianses, kas agrāk pat neienāca prāta.
4.mar 2020 Zenta Sokolova
Ja gadalaiku maiņa notiktu līgani un pakāpeniski, tas ļautu mums labāk adaptēties. Taču laika apstākļi ir svārstīgi un untumaini, un vēsā, mitrā un vējainā laikā elpceļu vīrusi jūtas labāk nekā cilvēki. Ja neuzmanāmies, rezultāts bieži vien ir akūtas augšējo elpceļu infekcijas, akūts bronhīts vai pat pneimonija. Un, neko darīt – ja esi saslimis, tad jāpaliek mājās un jāizslimo līdz galam.
27.feb 2020 Zenta Sokolova
Ar normālu miegu ir tāpat kā ar daudz ko citu: kamēr viss kārtībā, mēs to bieži vien nenovērtējam, uztveram kā pašsaprotamu, un tikai tad, kad nākas saskarties ar miega problēmām, saprotam, cik tās var būt traucējošas.
26.feb 2020 Zenta Sokolova
Var nosaukt vismaz sešus veselīgus iemeslus, kāpēc ir vērts regulāri nodarboties ar seksu.
23.feb 2020 Zenta Sokolova
Ja cilvēkam ir laimējies atrast sev optimistisku otru pusīti, tad viņš ir mazāk pakļauts vecuma plānprātības attīstības riskam, vēsta Insider.
23.feb 2020 Zenta Sokolova
Miega inerce ir stāvoklis, kad cilvēks no rīta nepamostas možs un kādu laiku nespēj atmiegoties. Ko darīt, lai to pārvarētu, stāsta Popsugar.
23.feb 2020 Zenta Sokolova
Cīņā ar pirmsskolas vecuma bērnu aptaukošanos lielāku uzmanību vajadzētu pievērst miegam.
22.feb 2020 Zenta Sokolova
Pēdējā laikā sociālajos tīklos darbojas influenceri, kas apgalvo, ka atteikušies no ūdens dzeršanas, un aicina sekot savam piemēram, vēsta Insider.
22.feb 2020 Zenta Sokolova
Krustziežu dzimtas dārzeņi – kāposti, ziedkāposti, brokoļi, rožu kāposti, lapu kāposti un citi – jālieto uzturā, lai mazinātu aknu aptaukošanās risku, informē Eating Well.
22.feb 2020 Zenta Sokolova
Ja nevari darīt to, kas tev patīk, tad lai tev iepatīkas tas, ko tu dari – tā filozofiski noskaņoti mierinātāji mēdz teikt cilvēkam, kurš nav apmierināts ar savu darbu. Dažkārt seko arī skarbāka piebilde: priecājies, ka tev vispār ir darbs. Atkal jau atskan runas par ekonomikas sabremzēšanos, un ko var zināt, ja nu nāksies zaudēt to pašu nepatīkamo. Šī doma diez ko nemierina, toties mobilizē gan, un cilvēks cenšas noturēties.
20.feb 2020 Zenta Sokolova
Ziema iet uz beigām, tā arī īsti nesākusies, un daudzi jūtas paguruši. Kas īsti ir šis izdaudzinātais pavasara nogurums – dabiska parādība vai mūsu pašu nepareizā dzīvesveida rezultāts? Kategoriski noskaņoti ārsti teic: ja tavs dienas režīms, uzturs, fiziskā un garīgā slodze pastāvīgi ir līdzsvarā, tad nekāda pavasara noguruma nav. Savukārt hronobioloģija pavasara nogurumu skaidro ar to, ka šajā gadalaikā cilvēka organismā strauji paplašinās daudzu orgānu un orgānu sistēmu bioritmu amplitūda – tā mūsu iekšējais bioloģiskais pulkstenis reaģē uz dienas pagarināšanos, pastiprināto Saules un aktivitāti un norisēm Zemes magnētiskajā laukā. Kamēr organisms šajā ceļā no ziemas uz vasaru pārkārto un saskaņo visu sistēmu darbu, tas ir vairāk pakļauts dažādu nelabvēlīgu ārēju faktoru ietekmei, tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija.
20.feb 2020 Zenta Sokolova
Ziema pagaidām ne šāda, ne tāda, bet sākam jau runāt par pavasara nogurumu. Tam ir gan dabiski, gan mūsu pašu izraisīti cēloņi. Tiek skaidrots, ka nogurums ir organisma veģetatīva reakcija uz pārmaiņām dabā, jo vielmaiņa un hormonu ražošana jāpielāgo dabiskajam apgaismojumam un gaisa temperatūrai, bet tas neizdodas uzreiz, tāpēc vajadzīgs pārejas periods, kas var izpausties ar miegainību un enerģijas trūkumu. Savukārt mēs paši veicinām nogurumu ar savu haotisko dzīvesveidu, pārslodzi, nepilnvērtīgu uzturu un kaitīgiem ieradumiem.
19.feb 2020 Zenta Sokolova
Ja cilvēks jūtas slikti fiziski, piemēram, ir saaukstējies, tad pilnīgi pašsaprotama un atbildīga ir doma, ka derētu palikt mājās, atpūsties un ārstēties, un katram ir daudzmaz zināms, ko tieši vajadzētu darīt – pagulēt, dzert zāļu tējas, uzēst jogurtu ar labajām baktērijām, skalot kaklu vai degunu un tā joprojām. Pēdējā laikā tiek atzīts, ka brīvu dienu vajadzētu ņemt arī garīgās veselības uzlabošanai, jo par nopietnu problēmu kļūst stress un izdegšanas draudi.
19.feb 2020 Zenta Sokolova
Ar īpaši apmācītu suņu palīdzību iespējams diagnosticēt veselu virkni slimību.
16.feb 2020 Zenta Sokolova
Tiem, kuri cīnās ar lieko svaru, nevajadzētu ieturēt maltītes kompānijā, norāda Medical Daily.
16.feb 2020 Zenta Sokolova
Kanādā radītas medicīniskās sejas maskas, kas nevis vienkārši aiztur vīrusus, bet tos arī neitralizē, informē Business Insider. Jautājums par sejas maskām īpaši aktualizējies koronavīrusu infekcijas draudu dēļ.
15.feb 2020 Zenta Sokolova
Sociālās darbinieces, medicīnas māsas, aprūpētājas un veikalu kasieres – šajās profesijās strādājošām sievietēm ir sliktāka sirds veselība nekā tām, kuras darbojas citās jomās, vēsta FOX News.
15.feb 2020 Zenta Sokolova
Gājēji, kuri, ejot pa ielu, viedtālrunī raksta ziņas, biežāk cieš negadījumos nekā tie, kuri tikai klausās mūziku vai risina telefona sarunas, šis loģiskais pieņēmums tagad guvis apstiprinājumu arī Kalgari universitātes zinātniskajā pētījumā, ziņo Reuters.
15.feb 2020 Zenta Sokolova
Nevajag automātiski pieņemt, ka videospēles nāk par sliktu visu bērnu garīgajai veselībai.
12.feb 2020 Zenta Sokolova