\\Autori

MKMāris Krautmanis

1.apr
Par to, kā Jūrmalas dome ir «uzmetusi» basketbola komandu, par Latvijas sporta spēļu dzīvi koronavīrusa ēnā un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar biedrības Jūrmalai un sportam vadītāju Jāni Voinu.
 
26.mar
Par jaunā koronavīrusa Covid-19 ietekmi uz finanšu un nodokļu politiku, par pasākumiem krīzes pārvarēšanai un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar finanšu ministru Jāni Reiru (Jaunā Vienotība).
 
20.mar
Par administratīvi teritoriālās reformas kļūdām un pretrunām, par vīrusa ietekmi uz ekonomiku un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Saeimas deputātu Viktoru Valaini (ZZS).
 
12.mar
Par romu tautas problēmām Eiropā un Latvijā, par «industriju» uz romu rēķina, par gaidāmo pasaules romu kongresu, par sadarbību ar Indiju un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Starptautiskās Romu apvienības (International Romani Union (IRU) prezidentu Normundu Rudeviču.
 
5.mar
Joahims Zīgerists ir Vācijas žurnālists un politiķis, kurš pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados darbojās Latvijas politikā – sākumā kā LNNK, vēlāk Tautas kustības Latvijai (TKL) līderis un 5. Saeimas deputāts (1993–1995). Zīgerista izveidotā TKL 6. Saeimas vēlēšanās ieguva 16 mandātus. Taču ar to bija par maz, lai kļūtu par valdību veidojošas koalīcijas partiju. 7. Saeimas vēlēšanās TKL starts bija pagalam neveiksmīgs, un Zīgerists atgriezās Vācijā, kur piedalījās Die Deutschen Konservativen aktivitātēs un nodarbojās ar publicistiku. 2016. gadā iznāca viņa memuāri Joahims Zīgerists. Par sevi, par Vāciju un arī par Latviju. Zīgerists ir lakoniskas, uzbrūkošas, mērķtiecīgas politiskās reklāmas meistars. Ar to viņš prata pārsteigt, iemantojot daudz atbalstītāju un arī daudz ienaidnieku. Par viņu ilgu laiku nekas nebija dzirdēts, tāpēc Neatkarīgās intervija par to, ko viņš dara, ko domā un ko plāno.
 
2.mar
Par Nacionālās apvienības (NA) iecerētajiem darbiem pašvaldībā pirms un pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām un citiem politiski svarīgiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Nacionālās apvienības ģenerālsekretāru Raivi Zeltītu.
 
11.feb
Aloizs Vaznis (11.03.1934.–09.02.2020.)
 
4.feb
Par «atkritumu krīzi», kuras dēļ parlaments gatavojas atlaist Rīgas pašvaldību, un citām galvaspilsētas aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Rīgas domes Gods kalpot Rīgai frakcijas vadītāju, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko.
 
23.jan
Par savu lēmumu aprīlī pamest amatu, par iespējamo iešanu vai neiešanu politikā, par būvnieku karteli, Rīgas atkritumu krīzi un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāju Skaidrīti Ābramu.
 
3.jan
Uz diskusiju par ASV sankcijām pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, tranzīta sabiedriskajām organizācijām un Ventspils brīvostas pārvaldi Neatkarīgā aicināja cilvēkus, kas ilgus gadus strādājuši politikā un tranzīta nozarē – Kārli Leiškalnu un Saeimas deputātu no ZZS frakcijas Uldi Auguli.
 
3.jan
Uz diskusiju par ASV sankcijām pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, tranzīta sabiedriskajām organizācijām un Ventspils brīvostas pārvaldi Neatkarīgā aicināja cilvēkus, kas ilgus gadus strādājuši politikā un tranzīta nozarē – Kārli Leiškalnu un Saeimas deputātu no ZZS frakcijas Uldi Auguli.
 
31.dec 2019
«Būt vai nebūt – tāds ir jautājums» – slavenā frāze, kuras autors ir angļu dramaturgs Viljams Šekspīrs, visa gada garumā bija aktuāla ne tikai britiem, bet arī daudziem kontinentālās Eiropas iedzīvotājiem. Proti, nebija nekādas skaidrības, vai Apvienotā Karaliste realizēs savu nodomu izstāties no Eiropas Savienības un, ja jā, tad ar kādiem nosacījumiem šis Brexit notiks. Tikai 12. decembra vēlēšanas, kurās pārliecinošu uzvaru izcīnīja premjera Borisa Džonsona vadītie konservatīvie, devušas nopietnas cerības, ka tagad viss beidzot noritēs saskaņā ar iepriekš apstiprināto plānu un par izstāšanās dienu kļūs nākamā gada 31. janvāris.
 
20.dec 2019
2019. gada beidzamais mēnesis aizrit globālo klimata pārmaiņu zīmē. Daudzās ziemeļu puslodes valstīs šis gads jau atzīts par siltāko visā novērojumu vēsturē, un, lai gan tuvojas decembra vidus, īsta ziema daudzviet vēl nesteidz iestāties. Klimata pārmaiņu problēmas ir šajās dienās Madridē notikušo ANO sarunu epicentrā, to ierobežošana ir viens no galvenajiem jaunās Eiropas Komisijas mērķiem, bet zviedru pusaudzi Grētu Tūnberju, kura aktualizējusi šo problēmu, prestižais žurnāls Time ir atzinis par Gada cilvēku pasaulē.
 
9.dec 2019
Par mediķu algām, partiju finansējumu un tradicionālās politiskās sistēmas sabrukumu pasaulē un Latvijā Neatkarīgās intervija ar fotogrāfu un politikas vērotāju Mārci Bendiku.
 
27.nov 2019
Par mediķu streikiem un mediķu algām, par to, vai nākotnē publiski privātas partnerības projekti varētu veicināt veselības nozares infrastruktūras attīstību, un citām veselības aprūpes nozares aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar veselības ministri Ilzi Viņķeli.
 
14.nov 2019
Par vasaras notikumu Siguldā, kad vienlaikus smagi sasirga daudz bērnu, par salmonellām un zarnu nūjiņām, par trakumsērgu un Āfrikas cūku mēri Neatkarīgās intervija ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektoru Māri Balodi.
 
7.nov 2019
Par valsts budžetu, par Ukrainas komercbankai konfiscēto naudu un «Pūces reformu», par partiju finansēšanu un citiem aktuāliem politikas jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju, opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātu Armandu Krauzi.
 
1.nov 2019
Kazahstāna ir valsts, kuru ceļotājam no Latvijas ir vērts apmeklēt un kur daudz ko redzēt. Priekšstats par Kazahstānu, ka tā būtu noplukusi postpadomju zeme, ir pagalam aplams. Pašlaik tā ir Centrālāzijas līdere visās jomās, dinamiska un attīstīta.
 
30.okt 2019
Par finanšu noziedzniekiem konfiscētas naudas izmaksāšanu vai neizmaksāšanu skolotājiem algās, par pašvaldību rindu pie «Valsts kases lodziņa», par sarukušo fiskālo telpu un citām finanšu nozares aktualitātēm un paradoksiem Neatkarīgās intervija ar Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāju, valdības finanšu konsultantu Jāni Plato.
 
25.okt 2019
Par finansējumu mediķu algām un slimnīcām, par iespējamu sadarbību ar privātiem investoriem, par «bēgošajām medmāsām» un citām aktuālām veselības aprūpes problēmām Neatkarīgās intervija ar Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti.
 
15.okt 2019
Par 26. oktobrī paredzēto sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa kongresu, par to, vai Saskaņā ir saskaņa, un par to, kas jāraksta Latvijas «laimes grāmatas» pirmajā lappusē, Neatkarīgās intervija ar Saskaņas Saeimas frakcijas vadītāju Jāni Urbanoviču.
 
9.okt 2019
Par panākumiem un iecerēm attīstīt Liepājas degradētās teritorijas un bijušās rūpnīcas Liepājas metalurgs nekustamo īpašumu, par problēmām pašvaldībām aizņemties un par nepareizībām VARAM ministra Jura Pūces (Attīstība/Par!) pašvaldību teritoriālajā reformā Neatkarīgās intervija ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti (Latvijas Reģionu apvienība).