\\Autori

MKMāris Krautmanis

Vakar, 8:36
Kristaps Grantskalns ir uzņēmējs, kas 2006. gadā atgriezies uz pastāvīgu dzīvi Latvijā no ASV. Viņš nāk no ģimenes, kura daudz cietusi no padomju laika represijām un rezultātā daudzi tās locekļi apmetušies uz dzīvi ārpus Latvijas.
 
20.okt
The new ruling coalition of the Riga City Council has stood out right from the beginning with brilliant plans to benefit the people of Riga. Two posts of vice mayors have been created, the mayor and vice mayors of Riga will have a total of 11 advisers. So at least jobs are being created!
 
14.okt
Par aicinājumu “iziet ielās”, par pasākumu, kurā ieradās ne ta 200, ne ta 2000 cilvēki, par kovidu un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar pie frakcijām nepiederošo Saeimas deputātu Aldi Gobzemu.
 
12.okt
Māris Dzenītis: “Vairāk nekā desmit gadus mani publiski nepatiesi apvainoja un piecus no tiem es sēdēju uz apsūdzēto sola, lai advokāts Vonsovičs varētu pelnīt naudu no aizsaulē aizgājušā mecenāta Borisa Tetereva, kuram pret mani pretenziju nebija.”
 
11.okt
Par to, kas bija, par to, kas būs Rīgas domē, Neatkarīgās intervija ar bijušo Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāju, tagad arhitektūras, projektēšanas un restorānu biznesa uzņēmuma SIA “Vincents” vadītāju Emīlu Jakrinu.
 
6.okt
Young pianist and singer Dženifere Rumpāne has now been released from an Italian prison and is under house arrest in preparation for an appeals court. Six years ago, she took a bus. As her mother Vija Rumpāne told Neatkarīgā, her daughter had not been fare-dodging – she had a ticket, but at the moment when the controllers asked her to show it, she could not find it immediately - she searched her pockets, her bag and panicked. When asked her name and where she lived, Dženifere said the first name that came to mind because she was very stressed about the situation she was in. She showed the passport to the police and was released and told not to do that again. The musician could not imagine the horrific consequences of her violation.
 
5.okt
Par vēsturiskām siltuma un OIK “sērgām”, kuras pārdzīvojis Tukums, par “Kampara bibliotēku”, par joprojām neierīkotu autostāvvietu Kurzemes ielā un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar diviem Tukuma domes priekšsēdētāja vietniekiem ‒ Jāni Eisaku (Latvijas Zemnieku savienība) un Agri Zvaigzneskalnu (Latvijas Zaļā partija).
 
2.okt
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
30.sep
Par trūkumiem smago noziegumu izmeklēšanas kvalitātē un advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību Neatkarīgās intervija ar juristu, Latvijas Universitātes lektoru Gunāru Kūtri.
 
26.sep
Par advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību un ar to saistītām aktuālām lietām Neatkarīgās intervija ar bijušo sevišķi svarīgu lietu izmeklētāju, juristu Aivaru Borovkovu. 
 
24.sep
Ir notikusi ārkārtīgi nežēlīga advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība. Neatkarīgās intervija ar vienu no viņa draugiem ‒ sabiedrisko attiecību speciālistu Jāni Riņķi.
 
18.sep
Par jauno tabakas produktu apkarošanu un Covid-19 ierobežošanu Neatkarīgās intervija ar ārstu Pēteri Apini.
 
9.sep
Par maskām, Covid-19 ierobežojumiem un citām aktualitātēm uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas deputāts Aldis Gobzems.
 
8.sep
Iekšējās drošības birojs (IDB) 4. septembrī aizturēja un pēc tam atbrīvoja Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu. Piemērojot drošības līdzekli, viņam aizliegts pildīt robežsardzes priekšnieka pienākumus. Pie Pujāta notikusi arī kratīšana.
 
7.sep
Par valdības nodokļu politiku un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).
 
4.sep
Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir gatava nākamā gada valsts budžeta kontekstā atkāpties no prasības celt diferencēto neapliekamo minimumu līdz 500 eiro, ja vietā tiks piedāvāts skaidrs atbalsts ģimenēm, informējis Tieslietu ministra birojs.
 
3.sep
Par ainu Rīgā pēc ārkārtas domes vēlēšanām Neatkarīgās intervija ar fotogrāfu, publicistu Mārci Bendiku.
 
2.sep
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas ir notikušas, rezultāti ir tādi, kādi ir, un ar tiem rīdziniekiem būs jādzīvo piecus gadus, ja nekas neatgadīsies. Ir daudzas labas lietas un ir sliktas lietas.
 
2.sep
Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” līderis ar visiem spēkiem centās izvairīties no intervijas Neatkarīgajai par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gaitu un rezultātiem, sakot, ka viņš nav tas, kam būtu jāizsakās, jo pats ir bijis “satiksmes dalībnieks”. Tomēr uz dažiem jautājumiem viņš atbildēja.
 
31.aug
Latvijas Zaļā partija (LZP) un Latvijas Zemnieku savienība (LZS) startēja kopīgā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā, taču Rīgas domē neiegūs mandātus, jo nepārvarēja 5% barjeru, iegūstot 4,07% nobalsojušo vēlētāju atbalsta. Tas ir vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, tomēr nav pietiekami.
 
24.aug
Jaunā konservatīvā partija (JKP) kopš sākta gala ir pozicionējusies kā viskvēlākā cīnītāja pret korupciju, par demokrātiju, tiesiskumu un visādām tādām vērtībām. Bēda tikai, ka savā praktiskā darba ikdienā partija šīm vērtībām spļauj virsū.
 
19.aug
Par valdības rīcību Covid-19 krīzes laikā un par Finanšu ministrijas piedāvātajām nodokļu izmaiņām Neatkarīgās intervijas ar sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” līderi Jāni Urbanoviču.