\\Autori

MKMāris Krautmanis

17.mai
Par dzīvi opozīcijā, par OIK, par Valsts prezidenta vēlēšanām un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētāju Edgaru Tavaru.
 
9.mai
1. maijā ir stājies spēkā jaunais Trauksmes celšanas likums. Ko tas nozīmē, kāpēc tāds likums bija vajadzīgs, kas tagad mainās, kad šis likums ir sācis darboties, par to Neatkarīgās intervija ar vienu no likumprojekta autorēm, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultanti Inesi Kušķi.
 
16.apr
Par pārmaiņām Latvijas Zemnieku savienībā, par dzīvi opozīcijā, par drošības un aizsardzības aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Saeimas deputātu, bijušo aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS).
 
5.apr
Par zinātnes komercializāciju, par finansējuma trūkumu pētniecībai, par izciliem izgudrojumiem un atklājumiem, kurus Latvijai vēl jāiemācās piedāvāt pasaulei, un citām izglītības un zinātnes aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti.
 
19.mar
Par «bezkompromisu tiesiskumu» Jaunās konservatīvās partijas mērcē, par valsts noslēpuma glabāšanu, par pārmērīgi ilgajām tiesu prāvām un citām tieslietu jomas aktualitātēm intervija ar zvērinātu advokātu, Atmodas laika iekšlietu ministru Aloizu Vazni.
 
18.mar
Par attiecībām ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni, par iecerēm policijas izmeklēšanas kvalitātes paaugstināšanā, par policistu algām un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV).
 
12.mar
Izdevniecībā „Antava” iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”, kas jau ieguvusi dižpārdokļa statusu. Uz vāka tai ir sabiedrība pazīstamas sejas – Ilmārs Rimšēvičs, Raivis Dzintars, Dace Melbārde, Vaira Vīķe – Freiberga. Kad ieskatās ciešāk, fonā var samanīt arī melnbaltu Andrieva Niedras profilu un Viktora Arāja portretu. Grāmatas pieteikumā sacīts: „Māris Ruks „Lettoniā” iestājās vienlaikus ar Ilmāru Rimšēviču, Kasparu Gerhardu un tajā pašā laikā, kad korporāciju sektu pasaulē ieslīga arī Dace Melbārde u.c. Grāmatas autors bijis labi pazīstams ar daudziem grāmatā aprakstītajiem korporeļiem un tiem pietuvinātiem cilvēkiem, kas ietekmējuši un ietekmē Latvijas valsti un gandrīz katru tās iedzīvotāju joprojām. „
 
12.feb
Daudziem varbūt ir piemirsies, tomēr jāatgādina, ka Rīgas domes sadarbība ar Čehijas un Polijas uzņēmumiem, kas piegādā tramvajus, trolejbusus un autobusus ar zīmolu Škoda un Solaris, tika sākta jau laikā, kad pie varas bija citi politiskie spēki, ne pašreizējā Saskaņas un Gods kalpot Rīgai koalīcija. 2007. gada rudenī jaunajā trolejbusā Škoda 24Tr Irisbus pirmais iekāpa toreizējais mērs Jānis Birks no TB/LNNK. Savukārt trolejbusu pasūtījums tika veikts vēl pirms tam – Jaunā laika mēra Aivara Aksenoka laikā.
 
6.feb
Par to, kas notiek ar obligāto iepirkuma komponenti (OIK), un to, kas vēl notiks, Neatkarīgās intervija ar Saeimas Saskaņas frakcijas deputātu Ivaru Zariņu.
 
29.jan
Par jaunās valdības deklarāciju, par tajā paustajām idejām pārņemt ostas pilnīgā valdības pārraudzībā un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar bijušo deputātu vairākos Saeimas sasaukumos un pašlaik Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektoru Kārli Leiškalnu.
 
24.jan
Par Rīgas domes atlaišanu, par pašvaldību reformu, par iecerēm zemkopības ministra amatā Neatkarīgās intervija ar bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, nule apstiprināto zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (Nacionālā apvienība).
 
16.jan
Par nodegušo namu Kalnciema ielā 2b un graustu problēmu Rīgā, par iecerēm jaunajā amatā, par Āgenskalna tirgu, piemiņas vietu Zolitūdē un citām galvaspilsētas aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar jauno Rīgas vicemēru Oļegu Burovu.
 
31.dec 2018
Jau pirms vēlēšanām bija jaušams, ka šajā reizē ir liels pieprasījums pēc «jaunām sejām» politikā. Tā arī ir noticis. 13. Saeimas vēlēšanās tauta ir nikni «iztīrījusi kadrus», padzenot no parlamenta divas trešdaļas veco deputātu.
 
27.dec 2018
Gada nogalē Kazahstānā svin Kazahstānas Republikas neatkarības dienu, kā arī Pirmā Kazahstānas Republikas Prezidenta dienu.
 
20.dec 2018
Par Rīgas satiksmes skandālu, par to, kāpēc atkāpies no uzņēmuma valdes locekļa amata un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu.
 
13.dec 2018
Par jauno budžetu, par naidu un draudzību starp partijām jaunās valdības veidošanā un citām aktuālām iekšpolitikas lietām Neatkarīgās intervija ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) politikas komisijas vadītāju Mārtiņu Bondaru (Attīstībai/Par!).
 
4.dec 2018
Par «jaunajiem un vecajiem» politiskajiem spēkiem, par «sarkanajām līnijām», par valsts noslēpuma pielaidi Aldim Gobzemam un citām sabiedriski politiskām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar bijušo premjeru Vili Krištopanu.
 
14.nov 2018
Par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, jauniem spēkiem politikā un «sarkanajām līnijām», par sabiedrības sašķeltību un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa Saeimas frakcijas līderi, sabiedriskās organizācijas Baltijas forums prezidentu Jāni Urbanoviču.
 
26.okt 2018
Tukuma novadā pašlaik aktuāla tēma ir par lielas olu ražotnes izveidi, kas pirmajā brīdī visiem šķitusi lieliska doma – būs investīcijas, darba vietas. Taču, papētot lietu dziļāk, Tukuma novada domes opozīcijas deputāti pauž bažas, ka, iespējams, briest liela afēra, pašvaldības mantas izšķērdēšana un varbūt ir arī korupcija domes vadības līmenī. Par šo un citiem novadam aktuāliem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Tukuma novada domes deputāti, žurnālisti, rakstnieci Gunu Rozi (Nacionālā apvienība (NA)) un Tukuma novada domes deputāti, uzņēmēju, juristi Daigu Reču (No sirds Latvijai (NSL)).
 
16.okt 2018
Par sniega krabjiem un krabjiem politikā pēc Saeimas vēlēšanām Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidentu, 13. Saeimas deputātu Didzi Šmitu (KPV LV).
 
10.okt 2018
"Neatkarīgās" lasītāju zvani.
 
8.okt 2018
Par lielākajiem zaudētājiem 13. Saeimas vēlēšanās var uzskatīt līdzšinējo valdošo koalīciju, kurai vairs nesanāk vairākums jaunajā parlamentā. Nesanāk, ja saskaita kopā Zaļo un zemnieku savienības, Nacionālās apvienības (NA) un Jaunās Vienotības mandātus. Pat arī tad, ja pie valdošās koalīcijas nosacīti pieskaitām Attīstībai/Par!, kurp pārceļoja liela daļa vecās Vienotības politiķu, līdz vairākumam tik un tā pietrūkst.