Piektdiena, 9.jūnijs

redeem Gita, Ligita

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardMāris Krautmanis / Autori

13. Saeimas vēlēšanās bijušo KNAB izmeklētāju un caurkritušu politikāņu kopa startēja kā Jaunā konservatīvā partija (JKP), bet vēlāk pārsaucās par partiju “Konservatīvie” (K).
30.sep 2022 Māris Krautmanis
13. Saeimas vēlēšanās partija “Jaunā Vienotība” ieguva tikai 6,69% vēlētāju balsu, stipri vien izzaudējot savas priekšteces – partijas “Vienotība” – ietekmi 12. Saeimā (“Vienotībai” bija 23 mandāti). Tomēr šis rezultāts partijai deva astoņu mandātus. Pēc tam, kad divi premjera amata kandidāti neguva Saeimas atbalstu (Aldis Gobzems un Jānis Bordāns), par premjeru izdevās kļūt Krišjānim Kariņam (JV). Apbrīnojamā kārtā Kariņam ir izdevies amatu saglabāt, vadot valsti visu 13. Saeimas sasaukuma laiku. Nav pat bijis arī kādas nopietnas politiskas šūpošanās, kas apdraudētu Kariņu, lai gan viņa premjerēšana iekrita valstij skarbā laikā – sērgas pandēmija, energoresursu krīze, Krievijas agresija Ukrainā un vēl dziļāka energoresursu krīze un inflācija.
27.sep 2022 Māris Krautmanis
Kā Jelgava gatavojas ziemai, kādus taupības vai “zaļus” pasākumus pilsēta var atļauties enerģētikas krīzes un Krievijas agresijas laikā? Par to jautājumi Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam.
26.sep 2022 Māris Krautmanis
Arī pedagogi ir masveidā izceļojuši no Krievijas un Baltkrievijas. Tie ir cilvēki, kas nav varējuši samierināties ar ideoloģisko spiedienu, kas bija jau 2014. gadā un īpaši pieņēmās spēkā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Viņus centās piespiest skalot smadzenes saviem skolēniem. Daudzi atsakās to darīt un brauc projām.
6.sep 2022 Māris Krautmanis
Gordejs Belovs ir Filipa Orļika vārdā nosauktās Starptautiskās klasiskās universitātes pasniedzējs, Ekonomikas katedras docents, Nikolajevas apgabala teritoriālās kopienas (pašvaldības) deputāts, labdarības fonda “Mf. 7:7” dibinātājs. Savulaik viņš bieži piedalījās Krievijas televīzijas diskusijās. Tie laiki ir pagājuši – tagad tur diskusiju vairs nav, bet ir tikai propaganda. Pašlaik viņš atrodas Nikolajevā un dienē teritoriālās aizsardzības vienības rindās. Par to, kas pašlaik norisinās kara plosītajā Ukrainā, “Neatkarīgās” intervija ar Gordeju Belovu.
3.aug 2022 Māris Krautmanis
A conversation with Inga Vanaga, Chairperson of the Latvian Trade Union of Education and Science Employees (LIZDA).
27.jūl 2022 Māris Krautmanis
Saruna ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju Ingu Vanagu
27.jūl 2022 Māris Krautmanis
The satirist Mikhail Zhvanetsky is said to have said that it is better to deal with troubles in the order in which they occur. But the Ukrainian war, refugees, the looming food crisis, rising car fuel and combustible fuel prices all overlap... It seems like we have enough problems, but it is not enough yet. Lest the people of Latvia think that life is a peach, Covid that has been killing life and ruining the country's economy for the past two years is slowly returning to the top of the list of current disasters.
25.jūl 2022 Māris Krautmanis
This summer, many airports around the world have been in chaos due to last-minute flight cancellations. In June, various problems led to the cancellation of a large number of flights in Asia, pilot shortages left LaGuardia and Newark airports (USA) semi-paralyzed, and global air transport problems converged in Europe, where airport chaos spread from London to Amsterdam and Berlin. The number of flights cancelled is estimated in the many thousands. The situation has now improved somewhat, but even now a passenger cannot be sure that his lovely journey will go as planned and that he will not be stranded for hours or even days in a hotel or airport premises.
25.jūl 2022 Māris Krautmanis
Elena Rybakina of Kazakhstan has won the Wimbledon Tennis Championships. She became a Kazakh citizen in 2018, but until then was a Russian citizen. Either way, this is a huge, unprecedented sporting achievement for the country of Kazakhstan, and an opportunity to be proud.
13.jūl 2022 Māris Krautmanis
The Russian army invaded Ukraine on February 24 without any sensible motivation and continues to do terrible things there - kill, rape, loot, destroy infrastructure. And lie - lie all the time.
11.jūl 2022 Māris Krautmanis
Saruna ar Latvijas Restorānu biedrības prezidentu Jāni Jenzi
27.jun 2022 Māris Krautmanis
A conversation with Jānis Jenzis, President of the Latvian Restaurant Association.
27.jun 2022 Māris Krautmanis
***
23.jun 2022 Māris Krautmanis
Saruna ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču
20.jun 2022 Māris Krautmanis
16. jūnijā plkst.18 Domina Shopping grāmatnīcā "Polaris" ASV dziedātāja un mūziķe, aktrise, mūzikas producente, "krievu roka krustmāte" Džoana Stingreja (Joanna Stingray) Rīgā prezentēs savu grāmatu "Red Wave: An American in the Soviet Music Underground" (“Sarkanais vilnis. Amerikāniete padomju mūzikas pagrīdē”). Viesu tulks būs viņas draugs, mūzikas kritiķis Aleksandrs Kans, nesen izdotās grāmatas “Galvenās 20. gadsimta dziesmas. No diksilenda līdz hiphopam” autors.
16.jun 2022 Māris Krautmanis
Based on amendments to the law, the National Electronic Mass Media Council (NEPLP) decided this morning to ban the distribution in Latvia of the remaining 80 Russian-registered TV channels that were previously available to Latvian viewers.
8.jun 2022 Māris Krautmanis
Par krimināllietu, kurā attaisnots, par valstiskiem pasākumiem pret sankcijām pakļautiem Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem, par aktuāliem finanšu politikas jautājumiem “Neatkarīgās” intervija ar Saeimas deputātu, Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Ati Zakatistovu.
6.jun 2022 Māris Krautmanis
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ir attaisnojusi krāpšanā apsūdzēto uzņēmēju Viesturu Tamužu un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu. Kas bija šī lieta, no kā tā sākās, kāds tai sakars ar iekšpolitikas kaislībām – par to “Neatkarīgās” intervija ar uzņēmēju Viesturu Tamužu.
27.mai 2022 Māris Krautmanis
Saruna ar Saeimas deputātu, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Armandu Krauzi (ZZS)
23.mai 2022 Māris Krautmanis
The European edition of Novaya Gazeta, published in cooperation with the Rīgas Viļņi publishing house, has been published in Latvia since Friday. Novaya Gazeta, edited by Nobel laureate Dmitry Muratov, was forced to suspend its work in Russia after the country's war against Ukraine imposed impossible conditions on objective media work. These included the censors' demand not to call a spade a spade - not to call the war in Ukraine a war, but a "special military operation". It has become humiliating, unbearable and dangerous for the newspaper's journalists to be in Russia.
11.mai 2022 Māris Krautmanis
Saruna ar Armandu Krauzi, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju
10.mai 2022 Māris Krautmanis