ASV, Teksasā par slepkavību nāvessods izpildīts Sjūzenai Baso. Tiesa viņu bija atzinusi par vainīgu garīgi slima cilvēka spīdzināšanā un nogalināšanā 1998. gadā ar nolūku iegūt viņa pabalstus.
Grieķijas budžeta ieņēmumi pērn pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā pārsnieguši izdevumus. Labo ziņu vēstījumu gan aizēno vispārējais valsts ekonomikas stāvoklis, kā arī tiesvedība pret taupības pasākumiem.
Ķīnā un dažās citās Āzijas valstīs kopš pērnā gada konstatēti vairāki gadījumi, kad cilvēki inficējas ar putnu gripas vīrusa paveidu H7N9. Starp cilvēkiem šis vīruss vēl neizplatās, taču nav izslēdzama iespēja, ka tas šādas īpašības laika gaitā varētu attīstīt.
Uz aizdomu pamata par dalību krāpšanas shēmā saistībā ar profesionālajiem eksāmeniem no darba atstādināti 34 ASV gaisa spēku virsnieki, kas atbild par kodolraķetēm. Pēdējā laikā ir notikuši arī citi ar amerikāņu kodolraķešu spēkiem saistīti incidenti.
Sākot ar 2014. gadu, visās Eiropas Savienības (ES) valstīs ir atcelti nodarbinātības ierobežojumi Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem. Daļa valstu ar gaida jaunu viesstrādnieku vilni, taču Rumānijas un Bulgārijas valdība šīs bažas sauc par nepamatotām.
Pāvests Francisks sava amata termiņa pirmajā gadā ar savu vienkāršību, pieticību un draudzīgumu ir mainījis katoļu baznīcas akcentus un iemantojis plašas simpātijas. Taču tas vēl nenozīmē plašu reformu apsolījumu.
Ziemassvētki ir ar senām tradīcijām bagāti svētki, un daudzās valstīs tiem ir dažādas specifiskas izpausmes. Taču reliģisko un vēsturisko atsauču dēļ ne vienmēr izdodas panākt, ka šīs tradīcijas saistās tikai ar priecīgām nokrāsām.
Pieaugot elektronisko ierīču lietojumam ikdienā, pieaug arī šo ierīču pārstrādes problēma pēc to kalpošanas beigām. ANO ziņojumā norādīts, ka uz jaunattīstības valstīm nelegāli ik gadus tiek nosūtīti miljoni tonnu elektronisko atkritumu, kur tie apdraud gan vidi, gan cilvēku dzīvību.
Vairāki simti tūkstoši protestētāju vakar atkal pulcējās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, lai pieprasītu valdības atkāpšanos. Īpašu opozīcijas satraukumu izraisījusi iespēja, ka Ukraina varētu būt slepus noslēgusi vienošanos par attiecību stiprināšanu ar Krieviju.
Ukrainas atteikums parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES) iezīmēja Viļņā pagājušajā nedēļā notikušās ES Austrumu partnerības sanāksmes noskaņu.
Zolitūdes traģēdija ir piesaistījusi arī plašu ārzemju mediju uzmanību. Tikai daži no tiem ir sūtījuši savus korespondentus uz Rīgu, taču mediji seko līdzi gan glābšanas darbiem, gan nelaimes iemeslu meklējumiem un Latvijas amatpersonu rīcībai.
Mūzikas producents un dziedātājs Tedijs Rilijs ir iesūdzējis tiesā mūziķi Lady Gaga, jo viņa tam neesot samaksājusi līgumā paredzēto naudu par līdzdalību 2009. gadā tapušās dziesmas Teeth sarakstīšanā.
Pagājušajā nedēļā Čehijā notikušajās ārkārtas vēlēšanās vislabākos panākumus ir guvuši sociāldemokrāti, taču jaunais parlaments ir sadrumstalots un koalīciju izveidot būs sarežģīti. Vēlēšanu rezultāts parāda sabiedrības uzticēšanās trūkumu līdzšinējām lielajām partijām.
Līdz Soču olimpiskajām spēlēm nākamā gada februārī ir palikuši daži mēneši. Mazāk nekā tūkstoš kilometru attālajā Volgogradā šonedēļ notikušais autobusa sprādziens ir atgādinājis par drošības riskiem reģionā.
Cīņas mākslu meistars Džekijs Čans, kas pirms gada paziņoja, ka metīs mieru aktiera karjerai, par šo lēmumu vairs nav tik pārliecināts. Tagad viņš nolēmis, ka pensionēšanās laiks būs atkarīgs no tā, kā jutīsies viņa ķermenis.
Pēc pagājušajā nedēļā notikušās bēgļu kuģa avārijas Eiropas politiķi sola meklēt risinājumus, lai novērstu līdzīgas traģēdijas nākotnē. Taču bēgļu un citu iebraucēju plūsma uz Eiropu nedrošās laivās nav jauna problēma, un vienkāršu risinājumu šeit nav.
Vācijas tiesa pašlaik izskata kādas turku ģimenes sūdzību pret valsti, kura iebilst pret viedokli, ka vācu valodas mācīšanās un rietumniecisko paražu pieņemšana ir priekšnoteikums pabalstu saņemšanai.