Gadu mija

31.dec 2018
Vasaras vidū pasaules uzmanība bija pievērsta Taizemei, kur kādā alu kompleksā pēc spēcīgām lietusgāzēm bija iesprostoti 12 jauni futbolisti un viņu treneris.
 
31.dec 2018
2018. gads ir uz mūžīgiem laikiem iecirsts Latvijas vēsturē ar to, ka valstij atņemtas tiesības dot pieraksta vietu komercbankām.
 
31.dec 2018
Vasara tiešām bija ļoti karsta un sausa – dega visās malās un lielās platībās. Atbildīgie dienesti kaut kam tādam nebija gatavi. Neprata sadarboties.
 
31.dec 2018
Gada nogalē ikviens no mums izvērtē pagājušos notikumus, izvirza jaunus mērķus un, protams, meklē iedvesmu ieceru īstenošanai. Kā noteikt prioritātes un kur ņemt spēkus, gada beigās ir bieži uzdotie jautājumi pašam sev.
 
31.dec 2018
Jau pirms vēlēšanām bija jaušams, ka šajā reizē ir liels pieprasījums pēc «jaunām sejām» politikā. Tā arī ir noticis. 13. Saeimas vēlēšanās tauta ir nikni «iztīrījusi kadrus», padzenot no parlamenta divas trešdaļas veco deputātu.
 
31.dec 2018
Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Tajā varēs noklausīties muzikālu grupu un solistu sniegumu, kā arī koncertprogrammu “Vecgada disko nonstop ballīte”, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus.
 
30.dec 2018
Eiropas ziemeļos šī vasara bija diezgan karsta un daudzviet arī ļoti sausa – par zaudēto ražu un nespēju sagatavot lopbarības krājumus ziemai sūdzējās zemnieki Zviedrijā, Somijā, Baltijas valstīs, Dānijā, Polijā un Vācijā.
 
30.dec 2018
Gadu mijas maltīte ir viena no skaistākajām ģimenes kopā būšanas tradīcijām, kas namamātei prasa īpašu meistarību un izdomu. Lūk, dažas iedvesmojošas idejas.
 
30.dec 2018
Cerības uz Krievijas un Rietumu attiecību uzlabošanos izplēnēja martā, kad Solsberijas pilsētiņā Anglijā tika saindēts bijušais dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita.
 
30.dec 2018
Atjaunojamie resursi, zaļā enerģija un obligātā iepirkuma komponente šogad kļuva par izplatītākajiem lamuvārdiem Latvijas sabiedrības leksikā. Politiķu dotais solījums atbrīvot to no zaļā jūga izrādījies neizpildāms.
 
29.dec 2018
31.decembrī no plkst.23.30 Valmieras centrā ikviens aicināts uz Jaunā gada sagaidīšanu, kur gadumijā visus priecēs uguņošana.
 
29.dec 2018
Nākamā gada 29. martā Apvienotajai Karalistei būtu jāizstājas no ES, taču joprojām nav skaidrs, kā šis process notiks.
 
29.dec 2018
No 2018. gada atvadoties, vērts veikt tradicionālo atskatu uz kultūras jomā paveikto. Paveroties atpakaļ, redzamas spožas virsotnes, ko pārspēt būs liels izaicinājums turpmākajos gados. Diemžēl netrūkst arī kultūrpolitisku ziepju operu, bez kurām mēs itin labi varētu iztikt. Tomēr kur nu latvieši bez nevajadzīgām kaislībām un nesaprotamiem seriāliem.
 
29.dec 2018
Šogad turpinājās viļņošanās izglītības jomā, kuru jau gadiem moka nebeidzamas un nepārdomātas reformas. Lielu satraukumu nozarē radīja jaunais mācību saturs, un kā auksta ūdens šalts nāca tā izstrādātāju iecere pamatskolā samazināt literatūras un mūzikas stundas. Arī centralizētais eksāmens matemātikā sašūmēja sabiedrību – tā rezultāti jau gadiem slīd lejup.
 
29.dec 2018
2019. gada 1. janvārī stāsies spēkā vairāk nekā 90 tiesību aktu (t. sk. grozījumi) likumi, MK noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u. c., liecina šobrīd izsludinātās oficiālās publikācijas (situācija 18.12.2018.). Aktuālais saraksts pieejams Latvijas Republikas tiesību aktu vietnē Likumi.lv, izvēloties sadaļu > Jaunākie > 01.01.2019. > Stājas spēkā. LV portāls iedzīvotājiem piedāvā skaidrojumus un atbild uz iesūtītajiem jautājumiem sadaļā “E-konsultācijas". Turpinot iepriekšējos gados iedibināto praksi, portāls veido 2019. gada izmaiņu apkopojumu atsevišķā publikāciju sarakstā.
 
29.dec 2018
Nevarēja taču Latvijas valsts simtgades Saeimas vēlēšanas noritēt «kā parasti»! Arī valdības veidošana, kas ieies vēsturē un par kuru varēs rakstīt mācību grāmatu nodaļās «Kā nedarīt».
 
29.dec 2018
Tā kā veselības aprūpes nozarei klājies šogad, nav noticis vēl nekad iepriekš. Neraugoties uz būtisku papildu finansējumu veselības nozarē, atklājies, ka nauda neatrisina visas problēmas, un, tā kā veselības aprūpē tās krājušās daudzus gadus, tieši šogad «naudas maiss» starp nebūšanām iesprūdis.
 
28.dec 2018
Dzirkstošais vīns gadumijas sagaidīšanai kaut kā vienmēr tiek sagādāts. Pat ja mājinieki nolemj, ka bez tā varētu iztikt, pudeli atnes kāds viesis vai zem eglītes atstāj novēlojies Ziemassvētku vecītis. Pat gaidot Jaungada salūtu Daugavas abās malās, neraugoties uz aukstumu un drēgnumu, dzirkstošais vīns daudziem rīdziniekiem ir azotē līdzi ar plastmasas glāzēm un, pienākot pusnaktij, korķi lido gaisā paukšķēdami. Etiķetes prasību neievērošanu atsver romantika. Sagaidot gadumiju mājās, ir lielākas iespējas ievērot dažādas dzirkstošā vīna pasniegšanas nianses.
 
28.dec 2018
Gadumijā katru gadu nopietnas traumas gūst vairāki cilvēki. Lielākoties cilvēki cieš svētku salūta laikā, jo ir pārgalvīgi un neievēro piesardzību, lietojot pirotehniku. Bieži traumas ir smagas un dažkārt tās atstāj paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina cilvēkus parūpēties, lai Jaungada sagaidīšana kopā ar ģimeni un draugiem būtu droša.
 
28.dec 2018
Dārgāka degviela, maize, olas, milti, atkritumu apsaimniekošana – tie ir tikai atsevišķi produkti un pakalpojumi, par ko šogad ir bijis jāmaksā dārgāk. Tomēr šā gada cenu kāpumu nevar salīdzināt ar treknajiem gadiem, kad atsevišķos mēnešos inflācija bija mērāma par ar divciparu skaitli. Gada laikā patēriņa cenas Latvijā ir palielinājušās par aptuveni 3 procentiem