GADA APSKATS: Brexit joprojām miglā tīts

© REUTERS/ SCANPIX

Nākamā gada 29. martā Apvienotajai Karalistei būtu jāizstājas no ES, taču joprojām nav skaidrs, kā šis process notiks.

Briselē, Londonā un citās Eiropas galvaspilsētās politiķi un uzņēmēji gatavojas tam, ka izstāšanās varētu notikt bez vienošanās, kas nozīmētu milzīgus sarežģījumus un haosu. Bumba pašlaik ir britu laukuma pusē, un premjere Terēza Meja izmisīgi cenšas pārliecināt parlamenta deputātus atbalstīt vienošanos, ko viņas valdība panākusi vairāk nekā pusotra gada ilgajās sarunās ar Briseli.

Līguma projekts nepatīk nedz radikālajiem Brexit piekritējiem, kuri sūrojas, ka tas ierobežos valsts suverenitāti, nedz Brexit pretiniekiem, kuri uzskata, ka vēl nav par vēlu sarīkot vēl vienu referendumu, kurā vairākums varētu nobalsot par palikšanu ES sastāvā. Gan Brisele, gan T. Mejas valdība uzsvēruši, ka nekādi labojumi, grozījumi vai korekcijas saskaņotajā līguma tekstā vairs nav iespējami.

Pasaulē

2024. gadā Eiropas konteineru ostas ievērojami uzlabojušas savu darbību, atgūstoties no 2023. gadā novērotā krituma. Desmit lielākās Eiropas konteineru ostas apkalpoja gandrīz 65 miljonus TEU (divdesmit pēdu ekvivalenta vienība, precīza mērvienība, ko izmanto, lai noteiktu konteinerkuģu un termināļu kravas ietilpību). Salīdzinot ar 2023. gadu, pieaugums ir 5,8 procenti, raksta Polijas ekonomikas ziņu portāls "wnp.pl”.

Svarīgākais