\\Autori

MKMāris Krūmiņš

11.apr
Latvijā lielu jautrību izraisījusi kādas trauksmes cēlājas vēršanās policijā, prasot noskaidrot, kādēļ Rīgas zoodārzā mītošais ķengurs Kingarū guļ «nedabīgā» pozā. Arī plašajā pasaulē policistus, mediķus un glābējus bieži mudina risināt situācijas, kas īsti nav viņu kompetencē, un teju ikviens operators, kurš atbild uz zvaniem, kaut reizi bijis spiests uzklausīt pavisam absurdas lietas.
 
9.apr
Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors ir izmisumā – jau trešo gadu neviens nesteidz iegādāties pēc īpaša pasūtījuma izgatavoto lepno «Boeing 787 Dreamliner» lidmašīnu, ko savulaik nopirka viens no viņa priekštečiem prezidenta amatā. Ņemot vērā Covid 19 ietekmi uz aviācijas nozari un ekonomiku vispār, cerības uz naudīga pircēja atrašanu kļūst aizvien mazākas.
 
27.mar
Latvijā lielu jautrību izraisījusi kādas trauksmes cēlājas vēršanās policijā, prasot noskaidrot, kādēļ Rīgas zoodārzā mītošais ķengurs Kingarū guļ «nedabīgā» pozā. Arī plašajā pasaulē policistus, mediķus un glābējus bieži mudina risināt situācijas, kas īsti nav viņu kompetencē, un teju ikviens operators, kurš atbild uz zvaniem, kaut reizi bijis spiests uzklausīt pavisam absurdas lietas.
 
22.dec 2020
2020. gada Ziemassvētku laiks ieies vēsturē kā ļoti dīvains. Par svētku galveno simbolu kļuvušas sejas maskas, bet pulcēšanās ierobežojumi un prasības pēc distancēšanās nolaupa kopības izjūtu, par ko kaut kur noteikti ļauni smejas Grinčs. Daudzās valstīs atcelti svētku dievkalpojumi vai vismaz būtiski ierobežots to apmeklētāju skaits, nedarbojas Ziemassvētku tirdziņi. Ziemassvētku vecīši nedodas apdāvināt bērnus, bet pie pilsētu galvenajos laukumos uzslietajām izrotātajām eglēm novietoti plakāti ar atgādinājumiem par piesardzības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.
 
27.apr 2020
Pēc sešu nedēļu pārtraukuma bērniem Spānijā beidzot atļauts atstāt dzīvesvietas un iziet svaigā gaisā. Tiesa, uz ierobežotu laiku un bez rotaļām ar vienaudžiem, taču tas vienalga ir labāk nekā līdzšinējā situācija, kad pilsētās dzīvojošajiem bērniem nācās visu laiku palikt mājokļos, jo to paredzēja valdības noteiktie ierobežojumi koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai.
 
26.apr 2020
Slavenību pāris Ciara un Rasels Vilsons atklājuši, ka viņu ģimeni jau tuvākajā laikā papildinās dēliņš, kura nākšana pasaulē tiek gaidīta ar lielu nepacietību.
 
25.apr 2020
Aktrise un dziedātāja Selēna Gomesa iesūdzējusi tiesā vairākas kompānijas, kuru izstrādātajā un izplatītajā viedtālruņu spēlē bez atļaujas izmantots viņas tēls. Variety raksta, ka viņas nolīgtie advokāti vēlas no šīm firmām piedzīt desmit miljonus dolāru lielu kompensāciju.
 
20.apr 2020
Daudzviet Rietumeiropā zemnieku saimniecībās jau sācies ražas novākšanas laiks – kontinenta dienvidos strauji nogatavojas zemenes, bet ziemeļos sāk ievākt sparģeļus, redīsus un lapu salātus. Taču šogad liela daļa ražas var palikt uz lauka un aiziet bojā, jo akūti trūkst tās vācēju.
 
20.apr 2020
Uzstājoties Elenas Dedženeresas sarunu šovā, dziedātāja un aktrise Dženifera Lopesa atzinusi, ka plānotās kāzas ar bijušo beisbolistu Aleksu Rodrigesu (abi - attēlā), visticamāk, šogad nenotiks.
 
20.apr 2020
Interneta sociālajos tīklos ar priecīgām ziņām dalījušies aktieris Aleks Boldvins un viņa sieva Hilerija (abi – attēlā), kuru jau tā plašajā ģimenē gaidāms pieaugums – piektais mazulis.
 
19.apr 2020
Pēc veiktās tiesu medicīnas ekspertīzes noskaidrojies, ka 25 gadus vecās modeles un reperes Chynna nāves iemesls ir narkotiku pārdozēšana, pavēstījis Filadelfijas veselības departaments.
 
19.apr 2020
Izsoļu nama Julien's Auctions rīkotajā tiešsaistes izsolē par 910 000 dolāru pārdota lapiņa ar Pola Makartnija rakstīto slavenās The Beatles dziesmas Hey Jude tekstu (attēlā).
 
18.apr 2020
Losandželosas apgabala prokuratūra izvirzījusi jaunas apsūdzības par seksuālo vardarbību Ņujorkā jau notiesātajam savulaik ietekmīgajam Holivudas producentam Hārvijam Vainstīnam (attēlā).
 
14.apr 2020
Spānija, kurā Covid-19 pandēmija prasījusi vairāk nekā 17 500 cilvēku dzīvību, vakar atcēlusi atsevišķus ierobežojumus, ļaujot atsākt darbu daļai rūpnīcu un būvniecības uzņēmumu. Līdzīgi plāni, kas pagaidām gan lielākoties attiecas uz mazumtirdzniecību un pakalpojumu sfēru, ir arī vairākām citām Eiropas valstīm, un arī to valdības nonākušas nopietnas dilemmas priekšā – vai ekonomiskās aktivitātes pieaugums ir tā vērts, lai riskētu ar vēl plašāku koronavīrusa izplatības vilni?
 
13.apr 2020
Amerikāņu aktrise un dziedātāja Reičela Blūma (attēlā) 32 gadu vecumā pirmo reizi kļuvusi par māmiņu, ziņo AP.
 
12.apr 2020
Savulaik slavenās amerikāņu aktrises Dorisas Dejas īpašumā bijušie priekšmeti izraisījuši lielu tiešsaistes izsoles Julien's Auctions klientu interesi, un kopējie ienākumi sasnieguši gandrīz trīs miljonus dolāru – ievērojami vairāk nekā 600 000 dolāru, kā iepriekš bija prognozējis izsoļu nams.
 
12.apr 2020
Par krietnu pārsteigumu parūpējusies skandalozā Lindsija Loena (attēlā), pēc 12 gadu pārtraukuma izlaižot jaunu mūzikas ierakstu un pavēstot, ka gatavojas reanimēt savu dziedātājas karjeru, kas kritiķu ieskatā gan nekad nav sākusies.
 
11.apr 2020
Slavenību pāris Keitija Perija un Orlando Blūms (attēlā) atklājuši, ka viņu pirmdzimtā būs meitiņa, bet pašlaik visā pasaulē valdošās vīrusa pandēmijas dēļ kāzas nebūs iespējams nosvinēt pirms mazuļa nākšanas pasaulē.
 
6.apr 2020
Pieņemoties spēkā Covid-19 pandēmijai, aizvien biežāk publiski izskan žēlabas, ka tā vai cita pasaules valsts nav spējusi iegādāties nepieciešamo speciālo aprīkojumu – respiratorus, ķirurgu sejas maskas vai cimdus, nerunājot nemaz par pašlaik tik deficītajām plaušu ventilēšanas ierīcēm. Ir valstis, kur šāda veida preču pašlaik ir pietiekami un arī inficēšanās gadījumu skaits nav īpaši liels, taču arī tās cenšas piebremzēt eksportu – ja nu situācija pēkšņi dramatiski pasliktinās. Citas valstis un to kompānijas savukārt izmanto visus līdzekļus, lai pie nepieciešamās produkcijas tiktu.
 
5.apr 2020
Londonā pagaidām nenoskaidroti noziedznieki iekļuvuši kāda kolekcionāra mājās un nozaguši piecus šaujamieročus (tiesa, ne lietošanas kārtībā), kas savulaik izmantoti bondiānas filmu uzņemšanā.
 
4.apr 2020
Amerikāņu dzeltenā prese vēsta par romantiskajām attiecībām, kas izveidojušās starp dziedātāju Demiju Lovato un aktieri Maksu Ēriču.
 
4.apr 2020
Interneta sociālajos tīklos par gaidāmo ģimenes pieaugumu paziņojuši komiķis Kevins Hārts un viņa sieva Eniko.