\\Autori

MKMāris Krūmiņš

27.apr
Pēc sešu nedēļu pārtraukuma bērniem Spānijā beidzot atļauts atstāt dzīvesvietas un iziet svaigā gaisā. Tiesa, uz ierobežotu laiku un bez rotaļām ar vienaudžiem, taču tas vienalga ir labāk nekā līdzšinējā situācija, kad pilsētās dzīvojošajiem bērniem nācās visu laiku palikt mājokļos, jo to paredzēja valdības noteiktie ierobežojumi koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai.
 
26.apr
Slavenību pāris Ciara un Rasels Vilsons atklājuši, ka viņu ģimeni jau tuvākajā laikā papildinās dēliņš, kura nākšana pasaulē tiek gaidīta ar lielu nepacietību.
 
25.apr
Aktrise un dziedātāja Selēna Gomesa iesūdzējusi tiesā vairākas kompānijas, kuru izstrādātajā un izplatītajā viedtālruņu spēlē bez atļaujas izmantots viņas tēls. Variety raksta, ka viņas nolīgtie advokāti vēlas no šīm firmām piedzīt desmit miljonus dolāru lielu kompensāciju.
 
20.apr
Daudzviet Rietumeiropā zemnieku saimniecībās jau sācies ražas novākšanas laiks – kontinenta dienvidos strauji nogatavojas zemenes, bet ziemeļos sāk ievākt sparģeļus, redīsus un lapu salātus. Taču šogad liela daļa ražas var palikt uz lauka un aiziet bojā, jo akūti trūkst tās vācēju.
 
20.apr
Uzstājoties Elenas Dedženeresas sarunu šovā, dziedātāja un aktrise Dženifera Lopesa atzinusi, ka plānotās kāzas ar bijušo beisbolistu Aleksu Rodrigesu (abi - attēlā), visticamāk, šogad nenotiks.
 
20.apr
Interneta sociālajos tīklos ar priecīgām ziņām dalījušies aktieris Aleks Boldvins un viņa sieva Hilerija (abi – attēlā), kuru jau tā plašajā ģimenē gaidāms pieaugums – piektais mazulis.
 
19.apr
Pēc veiktās tiesu medicīnas ekspertīzes noskaidrojies, ka 25 gadus vecās modeles un reperes Chynna nāves iemesls ir narkotiku pārdozēšana, pavēstījis Filadelfijas veselības departaments.
 
19.apr
Izsoļu nama Julien's Auctions rīkotajā tiešsaistes izsolē par 910 000 dolāru pārdota lapiņa ar Pola Makartnija rakstīto slavenās The Beatles dziesmas Hey Jude tekstu (attēlā).
 
18.apr
Losandželosas apgabala prokuratūra izvirzījusi jaunas apsūdzības par seksuālo vardarbību Ņujorkā jau notiesātajam savulaik ietekmīgajam Holivudas producentam Hārvijam Vainstīnam (attēlā).
 
14.apr
Spānija, kurā Covid-19 pandēmija prasījusi vairāk nekā 17 500 cilvēku dzīvību, vakar atcēlusi atsevišķus ierobežojumus, ļaujot atsākt darbu daļai rūpnīcu un būvniecības uzņēmumu. Līdzīgi plāni, kas pagaidām gan lielākoties attiecas uz mazumtirdzniecību un pakalpojumu sfēru, ir arī vairākām citām Eiropas valstīm, un arī to valdības nonākušas nopietnas dilemmas priekšā – vai ekonomiskās aktivitātes pieaugums ir tā vērts, lai riskētu ar vēl plašāku koronavīrusa izplatības vilni?
 
13.apr
Amerikāņu aktrise un dziedātāja Reičela Blūma (attēlā) 32 gadu vecumā pirmo reizi kļuvusi par māmiņu, ziņo AP.
 
12.apr
Savulaik slavenās amerikāņu aktrises Dorisas Dejas īpašumā bijušie priekšmeti izraisījuši lielu tiešsaistes izsoles Julien's Auctions klientu interesi, un kopējie ienākumi sasnieguši gandrīz trīs miljonus dolāru – ievērojami vairāk nekā 600 000 dolāru, kā iepriekš bija prognozējis izsoļu nams.
 
12.apr
Par krietnu pārsteigumu parūpējusies skandalozā Lindsija Loena (attēlā), pēc 12 gadu pārtraukuma izlaižot jaunu mūzikas ierakstu un pavēstot, ka gatavojas reanimēt savu dziedātājas karjeru, kas kritiķu ieskatā gan nekad nav sākusies.
 
11.apr
Slavenību pāris Keitija Perija un Orlando Blūms (attēlā) atklājuši, ka viņu pirmdzimtā būs meitiņa, bet pašlaik visā pasaulē valdošās vīrusa pandēmijas dēļ kāzas nebūs iespējams nosvinēt pirms mazuļa nākšanas pasaulē.
 
6.apr
Pieņemoties spēkā Covid-19 pandēmijai, aizvien biežāk publiski izskan žēlabas, ka tā vai cita pasaules valsts nav spējusi iegādāties nepieciešamo speciālo aprīkojumu – respiratorus, ķirurgu sejas maskas vai cimdus, nerunājot nemaz par pašlaik tik deficītajām plaušu ventilēšanas ierīcēm. Ir valstis, kur šāda veida preču pašlaik ir pietiekami un arī inficēšanās gadījumu skaits nav īpaši liels, taču arī tās cenšas piebremzēt eksportu – ja nu situācija pēkšņi dramatiski pasliktinās. Citas valstis un to kompānijas savukārt izmanto visus līdzekļus, lai pie nepieciešamās produkcijas tiktu.
 
5.apr
Londonā pagaidām nenoskaidroti noziedznieki iekļuvuši kāda kolekcionāra mājās un nozaguši piecus šaujamieročus (tiesa, ne lietošanas kārtībā), kas savulaik izmantoti bondiānas filmu uzņemšanā.
 
4.apr
Amerikāņu dzeltenā prese vēsta par romantiskajām attiecībām, kas izveidojušās starp dziedātāju Demiju Lovato un aktieri Maksu Ēriču.
 
4.apr
Interneta sociālajos tīklos par gaidāmo ģimenes pieaugumu paziņojuši komiķis Kevins Hārts un viņa sieva Eniko.
 
1.apr
Par koronavīrusa globālās pandēmijas epicentru pašlaik kļuvušas Savienotās Valstis, kur Covid-19 prasījis jau vairāk nekā 3300 cilvēku dzīvības. Īpaši kritiska situācija izveidojusies Ņujorkā, un šī štata gubernators Endrū Kuomo lūdzis jebkāda veida palīdzību, īpaši norādot uz medicīniskā personāla trūkumu. Vienlaikus viņš bijis spiests atzīt, ka gaidīt atbalstu no citām ASV pavalstīm nav vērts, jo arī tās pašas jau drīz vien saskarsies ar tikpat lielu krīzi kā Ņujorkas un Kalifornijas štati.
 
29.mar
Londonas tiesai nācies atcelt prāvu, kurā bija plānots skatīt Džonija Depa prasību pret avīzi The Sun un tās izdevējiem, jo aktieris, kurš pašlaik atrodas savā īpašumā Francijā, nevar ierasties Londonā noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ.
 
28.mar
Amerikāņu dziedātāja Keitija Perija ir gandarīta, jo Losandželosas federālā tiesa atcēlusi zemākas instances spriedumu, saskaņā ar kuru viņa bija atzīta par vainīgu plaģiātā.
 
26.mar
Eiropas Savienība beidzot nolēmusi uzsākt sarunas par Ziemeļmaķedonijas un Albānijas pievienošanos blokam. Šādu lēmumu atbalstījuši ES valstu ārlietu ministri, un šodien to iecerēts apstiprināt valstu vadītāju samitā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tiks rīkots videokonferences formātā. Precīzs sarunu uzsākšanas datums tuvākajā laikā gan netiks izziņots, jo abām valstīm (jo sevišķi Albānijai) vēl jāpaveic pāris mājasdarbu.