\\Autori

MKMāris Krūmiņš

12.jun
Pagājušās nedēļas nogalē kādā rančo Kalifornijas štatā notikusi aktiera Krisa Prata un publicistes Katrīnas Švarcenegeres kāzu ceremonija.
 
12.jun
Kāds zinātājs sarunā ar People apstiprinājis pagājušonedēļ dzeltenās preses uzjundītās baumas par aktiera Bredlija Kūpera un modeles Irinas Šeikas attiecību izjukšanu.
 
7.jun
Ar plašiem pasākumiem Apvienotajā Karalistē un Francijā pieminēta 75. gadskārta kopš rietumu sabiedroto spēku desanta Normandijas piekrastē – 1944. gada 6. jūnija rītā uzsāktā militārā operācija ievadīja tā sauktās otrās frontes atklāšanu un veicināja nacistiskās Vācijas sagrāvi Otrajā pasaules karā. Desants, kurā piedalījās vairāk nekā 150 000 karavīru (lielākoties amerikāņi, briti un kanādieši), joprojām ir lielākā šāda veida militārā operācija pasaules vēsturē.
 
5.jun
Britu aktieris Kits Heringtons, kurš seriālā Troņu spēle atveidoja Džonu Snovu, jau kādu laiku atrodas rehabilitācijas klīnikā, apstiprinājuši viņa pārstāvji.
 
4.jun
Šonedēļ arī Krievijā notiks filmas Rocketman, kas vēsta par Eltona Džona dzīvi, pirmizrāde, taču mūziķa un lentes autoru sašutumu izraisījis tas, ka filma ir cenzēta.
 
4.jun
Šodien aprit 30. gadskārta kopš traģiskajiem notikumiem Pekinas Tjaņaņmeņas laukumā, kad Ķīnas varasiestādes pret vairākas nedēļas protestējušajiem civiliedzīvotājiem sūtīja armiju, un demonstrāciju apslāpēšana prasīja simtiem cilvēku dzīvības. Ķīnā šos notikumus nav pieņemts (pareizāk sakot, aizliegts) apspriest.
 
30.mai
Pirmā Eiropas Savienības līderu tikšanās pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušajām Eiroparlamenta vēlēšanām apliecinājusi, ka izvēlēties kandidātus vadošajiem amatiem nebūs vienkārši, jo vērā ņemami ne tikai politiskie un ģeogrāfiskie, bet pat dzimuma aspekti. Otrdienas samitā panākta vienošanās par to, ka kandidāti uz Eiropas Komisijas prezidenta, Eiropadomes prezidenta, Eiropas Centrālās bankas vadītāja un ES ārlietu koordinatora amatu jāizraugās līdz 21. jūnijā ieplānotajai sanāksmei, turklāt vairums valstu un valdību vadītāju piekrituši, ka divos no šiem amatiem jābūt sievietēm.
 
29.mai
Austrālijas federālā tiesa nospriedusi, ka aktieris Džefrijs Rašs saņems 2,8 miljonu Austrālijas dolāru (vairāk nekā 1,7 miljoni eiro) lielu kompensāciju no izdevniecības, kuras publicētajā laikrakstā viņš apmelots.
 
29.mai
Jaunākās Bondiānas filmas uzņemšanā iestājusies pauze, jo galvenās lomas atveidotājs Daniels Kreigs filmēšanas laikā Jamaikā paslīdējis un savainojis potīti.
 
28.mai
Ar koncertu Dublinā savu atkalapvienošanās turneju ievadījusi grupa Spice Girls, kas šoreiz gan spējusi sapulcināt vien četras no piecām sastāva dalībniecēm.
 
28.mai
Svētdien notikušajā balsošanas otrajā kārtā par Lietuvas prezidentu pārliecinoši ievēlēts 55 gadus vecais ekonomists Gitans Nausēda, kurš iepriekš strādājis SEB bankā un bijis pazīstams kā Lietuvā un pasaulē notiekošo ekonomisko procesu komentētājs. Vēlēšanās G. Nausēda balotējās kā neatkarīgais kandidāts un solīja, ka darīs visu iespējamo, lai mazinātu ienākumu nevienlīdzību, kuras līmenis Lietuvā ir otrs augstākais visā Eiropas Savienībā, atpaliekot vien no Bulgārijas.
 
23.mai
Vācijas valdība vakar saskaņojusi likumprojektu, kas paredz vienkāršot vilku medības, atļaujot izšaut tos dzīvniekus, kuri apdraud zemnieku ganāmpulkus. Likumprojekts, kas vēl jāapstiprina parlamentā, tapis pēc ilgstošiem strīdiem un diskusijām starp Lauksaimniecības un Vides aizsardzības ministriju, un to bargi kritizējuši dzīvnieku tiesību aizstāvji, norādot, ka viss atkal var beigties ar Vācijā dzīvojošo vilku pilnīgu iznīdēšanu.
 
22.mai
Lai pieliktu punktu ieilgušajai tiesvedībai par paternitātes noskaidrošanu, Briseles apelāciju tiesa pieprasījusi bijušajam Beļģijas karalim Albertam II iesniegt ekspertiem savus DNS paraugus, nolemjot, ka katra kavēšanās diena viņam izmaksās 5000 eiro.
 
22.mai
Amerikāņu dziedātājai Britnijai Spīrsai ir nepieciešams atrisināt veselu virkni veselības problēmu, pirms viņa atkal varēs kāpt uz skatuves, intervijā interneta ziņu vietnei TMZ.com paziņojis mūziķes ilggadējais menedžeris Lerijs Rūdolfs.
 
21.mai
Pēc vairāk nekā divus gadus ilguša romāna saderinājušies aktrise Skārleta Johansone un televīzijas raidījumu vadītājs Kolins Džosts.
 
20.mai
Šonedēļ 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs (ieskaitot Apvienoto Karalisti, kuras politiķi tā arī nav spējuši vienoties par to, kā pildīt referendumā pausto tautas gribu un izstāties no ES) notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās proporcionāli valstu iedzīvotāju skaitam tiks sadalīts 751 mandāts.
 
15.mai
Vakar ar pirmo pusfinālu Telavivā sākās 64. Eirovīzijas dziesmu konkurss. Ņemot vērā norises vietu, tas politizēts daudz vairāk nekā iepriekšējos gados – palestīnieši un viņiem simpatizējošie mudinājuši pasākumu boikotēt, Izraēla to cenšas izmantot sava tēla spodrināšanai, islāmistu kaujinieki draudējuši ar uzbrukumiem, turklāt laika ziņā konkurss sakrīt ar Katastrofas dienu, kad palestīnieši piemin 1948. gadā notikušo padzīšanu no dzimtajām vietām.
 
10.mai
Šīs nedēļas sākumā apritēja 25 gadi kopš britu karaliene Elizabete II un toreizējais Francijas prezidents Fransuā Miterāns svinīgi atklāja tuneli, kas Lielbritāniju savieno ar Franciju. Par Lamanša vai Eirotuneli dēvētais 50 kilometru garais tunelis tika uzbūvēts salīdzinoši ātri – nepilnos sešos gados, taču gan briti, gan franči ironizē, ka tā celtniecība ilgusi gandrīz 200 gadu, jo pirmais būves plāns tika izstrādāts tālajā 1802. gadā.
 
8.mai
Losandželosas tiesa noteikusi trīs gadu pārbaudes laiku aktierim Vinsam Vonam (attēlā), kurš pērn tika pieķerts reibumā vadām automašīnu.
 
8.mai
Amerikāņu dziedātājai Kellijai Klārksonei (attēlā), kura vadīja Billboard balvu pasniegšanas ceremoniju, no balles nācies doties uz slimnīcu, kur viņai izoperēts apendicīts.
 
7.mai
Amerikāņu dzeltenās preses rīcībā nonākusī informācija liecina, ka aktrise Keira Naitlija un viņas dzīvesbiedrs mūziķis Džeimss Raitons (abi attēlā) gaida ģimenes pieaugumu.
 
7.mai
Ceremonijā, ko vadījis Elvisa Preslija atveidotājs, Lasvegasā jāvārdu viens otram sacījuši aktrise Sofija Tērnere un mūziķis Džo Džonass (abi – attēlā).