\\Autori

MKMāris Krūmiņš

3.dec
Kanādiešu dziedātāja Avrila Lavinja atkal ir brīva sieviete, jo izjukušas viņas attiecības ar amerikāņu bagātnieku Filipu Serofimu, raksta UPI, atsaucoties uz amerikāņu mediju vēstīto.
 
3.dec
Christie’s izsolē, kas notikusi Parīzē, kāds anonīms pircējs samaksājis 4 miljonus eiro par gleznu, kurā attēlots komponists Volfgangs Amadejs Mocarts.
 
3.dec
Pēc desmit gadu pārtraukuma uz skatuves plāno atgriezties dāmu grupa Pussycat Dolls, un jau izsludināti pirmie desmit koncerti, kas nākamā gada pavasarī notiks Īrijā un Apvienotajā Karalistē.
 
3.dec
Savulaik slavenā modele un televīzijas zvaigzne Ketija Praisa, kura daudziem labāk pazīstama ar savu skatuves vārdu Jordan, oficiāli atzīta par bankrotējušu.
 
27.nov
Īsta panika pārņēmusi korejiešu popgrupas BTS fanus, jo šīs valsts aizsardzības ministrija paziņojusi, ka visiem septiņiem puišiem nāksies doties obligātajā karadienestā.
 
26.nov
Kāds anonīms pircējs Dalasā notikušajā Heritage Auctions izsolē samaksājis 1,26 miljonus dolāru par 1939. gadā izdotu komiksu grāmatiņu.
 
26.nov
Atlantas pilsētas policija saņēmusi iesniegumu no mūziķes Igijas Azalijas, kura kļuvusi par zagļu upuri – no viņas īrētās mājas pazudušas dārglietas 366 000 dolāru vērtībā.
 
12.nov
Par to, ka Alisters Kroulijs bija īsta leģenda, nešaubās neviens. Taču par viņa paveikto domas dalās – vieni sauc Krouliju par XX gadsimta pirmās puses lielāko magu un vienu no dižākajiem domātājiem, bet citi viņu uzskata par narkomānu un neiedomājami perversu izvirtuli.
 
31.okt
Il­gus ga­dus sa­bied­rī­bā val­dī­ja uz­skats, ka sta­ļi­nisms un as­tro­lo­ģi­ja ir di­vas ne­sa­vie­no­ja­mas lie­tas – pro­ti, vie­nī­gā «pa­rei­zā» mā­cī­ba to­laik bi­ja ko­mu­nisms, bet viss pā­rē­jais ti­ka uz­ska­tīts par mā­ņiem un tum­so­nī­bu. To­mēr ga­du gai­tā ar­hī­vos iz­de­vies at­rast fak­tus, kas liek uz Jo­si­fu Sta­ļi­nu un vi­ņa pie­ņem­ta­jiem lē­mu­miem pa­rau­dzī­ties maz­liet ci­tā gais­mā. Ap­gal­vot, ka viņš se­ko­jis kā­da sle­pe­na as­tro­lo­ga pa­do­miem, bū­tu pār­stei­dzī­gi, ta­ču «tau­tu tēvs», ma­zā­kais, nav bi­jis pil­nī­gi at­klāts, 1931. gadā no­ti­ku­ša­jā sa­ru­nā ar vā­cu rakst­nie­ku Emī­lu Lud­vi­gu apgal­vo­jot, ka ne­tic lik­te­nim.
 
30.okt
Ekstravagantā amerikāņu repere Niki Minaža (attēlā) oficiāli salaulājusies ar savu izredzēto Kenetu Petiju, ar kuru kopā dzīvo kopš pagājušā gada, vēsta UPI, atsaucoties uz mūziķes ierakstiem interneta sociālajos tīklos.
 
29.okt
Ņujorkā notikušajā izsolē par 334 000 dolāru pārdota vilnas jaka, ko grupas Nirvana līderis Kurts Kobeins valkāja leģendārajā MTV Unplugged koncertā 1993. gadā.
 
29.okt
Veikalu plauktos pagājušonedēļ nonākusi grāmata Gracefully You: How to Live Your Best Life Every Day, kuras autore dejotāja Dženna Duāna cita starpā aprakstījusi arī savu neveiksmīgo laulību ar aktieri Čeningu Teitumu.
 
28.okt
Sestdien Francijā stājies spēkā likums, kas nosaka elektrisko skrejriteņu jeb elektroskūteru izmantošanas kārtību. Pašlaik pats svarīgākais ir tas, ka ar šiem un līdzīgiem transporta līdzekļiem vairs nedrīkst traukties pa ietvēm (ja vien vietējā pašvaldība nav to atļāvusi), bet nākamā gada vasarā stāsies spēkā arī ātruma ierobežojumi. Municipalitātēm ir arī tiesības aizliegt skrejriteņu pamešanu dažādās sabiedriskās vietās, taču Parīzes pieredze liecina, ka vainīgos šādos gadījumos ir ļoti sarežģīti identificēt.
 
24.okt
Iespējamība, ka Apvienotā Karaliste no Eiropas Savienības izstāsies 31. oktobrī, būtiski sarukusi pēc tam, kad britu parlamenta vairākums atteicies izskatīt ar Brexit saistīto likumprojektu trīs dienu laikā. Premjers Boriss Džonsons atsaucis likumprojektu un paziņojis, ka tagad gaidīs ES lēmumu par izstāšanās termiņa pagarināšanu. Amatpersonas Briselē likušas saprast, ka tāds noteikti būs, taču pagaidām nav skaidrs, uz cik ilgu laiku. Ja Brexit tiks atlikts līdz nākamā gada 31. janvārim, britu valdība centīsies šajā starplaikā panākt jaunu parlamenta vēlēšanu sarīkošanu.
 
22.okt
Pagājušās nedēļas nogalē kādā senā un greznā savrupmājā Rodailendā kāzas nosvinējuši aktrise Dženifera Lourensa un mākslas darbu tirgotājs Kūks Meronijs, par kuru saderināšanos kļuva zināms februārī.
 
22.okt
Amerikāņu country mūzikas zvaigznei Grečenai Vilsonei bēdīgi beidzies ceļojums uz Ņūmeksiku –neilgi pēc uzstāšanās festivālā viņa izdzīta no viesnīcas par trokšņošanu.
 
15.okt
Nebūs daudz pārspīlēts, apgalvojot, ka Tibetas budistu garīgais līderis, XIV dalailama mūsdienās ir ieguvis teju vai šovbiznesa zvaigznes statusu. Uz viņa lekcijām plūst cilvēki, kuriem par budismu ir tikai attāla nojausma, viņu par savējo uzskata gados jauni ļaudis, ar viņu tiekas tās amatpersonas, kas nebaidās no Ķīnas valdības dusmām, jo oficiālā Pekina turpina iztēlot trimdā padzīto dalailamu kā «bīstamu separātistu». Bet viņš pats savos gados saglabājis itin labu fizisko formu un laiku pa laikam pārsteidz žurnālistus ar izteikumiem, par kuriem nav skaidrs – tie domāti nopietni vai tomēr kā joks.
 
30.sep
Šodien zemes klēpī tiks guldīts ievērojamais Francijas valstsvīrs Žaks Širaks – konservatīvais politiķis, kurš savulaik bija samērā skeptisks attiecībā uz Eiropas vienotību, taču vēlāk savas domas mainīja. Ž. Širaks 12 gadus pildīja Francijas prezidenta pienākumus, bet pirms tam 18 gadus vadīja Parīzes mēriju un divas reizes bija arī premjers. Līdzgaitnieki viņu atceras kā izlēmīgu politiķi, kurš nav kautrējies no skarbiem izteicieniem, nedomājot par to, kā tie atsauksies uz viņa tālāko karjeru, savukārt nelabvēļi akcentē korupcijas skandālus, kuru dēļ eksprezidents tika notiesāts.
 
26.sep
Tikai pāris dienu pēc tam, kad Šveicē simboliski tika pieminēta Picoli ledāja bojāeja, speciālisti pauduši bažas, ka jau tuvākajā laikā var sabrukt cits Alpu ledāj – Eiropas augstākās virsotnes Monblāna masīvā esošais Planplinsjū. Siltie laikapstākļi vasarā un rudenī var novest pie tā, ka atdalīsies aptuveni 250 000 kubikmetru liela ledus masa, un netālās Itālijas pilsētiņas Kurmajoras mērs Stefano Miserokči jau licis slēgt vairākus autoceļus un parūpēties, lai cilvēki neatrastos dažās naktsmītnēs, kas atrodas šī ledāja ceļā.
 
24.sep
Par pasaules vecāko tūrisma kompāniju uzskatītās Thomas Cook bankrots draud ar haosu visā nozarē un licis Apvienotajai Karalistei izsludināt lielāko pilsoņu repatriāciju miera laikos – tuvāko divu nedēļu laikā mājās jāatgādā aptuveni 155 000 kompānijas klientu, un aplēses liecina, ka šī operācija Matterhorn valdībai varētu izmaksāt 100 miljonus sterliņu mārciņu. Aptuveni 450 000 ārvalstu klientu, kuri ārzemju ceļojumos devušies ar Thomas Cook starpniecību, jāsazinās vai nu ar kompānijas filiālēm, kur iegādāti ceļojumi, vai apdrošinātājiem, un domājams, ka arī viņi netiks pamesti likteņa varā.
 
3.sep
Vienas no gada krāšņākajām kāzām nule kā nosvinētas Anglijā, kur gredzenus mijusi dziedātāja Elija Goldinga un mākslas darbu tirgotājs Kaspers Džoplings.
 
3.sep
Amerikāņu komiķis Kevins Hārts diezgan nopietni traumējis muguru autoavārijā, kas notikusi Kalifornijas štatā, vēsta interneta ziņu vietne TMZ.com.