Tautsaimniecība

2.jūl
Elektrības un gāzes sadārdzinājumu jutīs ne tikai mājsaimniecības, kad būs jāmaksā kārtējais rēķins. Uzņēmumiem, kuri savu produktu ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, pieaugs izmaksas, kas varētu izraisīt vispārēju cenu kāpumu.
 
21.jun
Uzņēmumu reģistrs reģistrējis ceturtdien, 17.jūnija, akcionāru ārkārtas sapulces ievēlēto jauno zāļu ražotāja AS "Olainfarm" padomi un izmaiņas valdē, liecina "Firmas.lv" informācija. 
 
15.jun
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 11.jūnijā apmierinājusi zāļu ražotājas AS "Olainfarm" lielākā akcionāra SIA "Olmafarm" pieteikumu par pagaidu aizsardzību pirms prasības celšanas, nosakot, ka "Olmafarm" ir tiesīgs izlietot no "Olainfarm" akcijām izrietošās tiesības, tai skaitā balsot "Olainfarm" kārtējās un ārkārtas akcionāru sapulcēs.
 
14.jun
Cenšas slepus pārdot farmācijas uzņēmuma Olainfarm akcijas, vēsta Guntara Gūtes raksts "Krāpšanas mēģinājuma anatomija" laikrastā "Diena".
 
9.jun
Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" padomes locekļi Haralds Velmers un Kārlis Krastiņš un vairākas citas personas ar vairāku Čehijas un Kipras uzņēmumu ķēdes starpniecību, iespējams, bija plānojuši iegūt kontroli pār vairāk nekā 50% "Olainfarm" akciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie marta vidū sastādītie līgumu projekti.
 
9.jun
Banku ekonomisti ir vienisprātis – patēriņa cenas turpinās palielināties. Visstraujākais cenu kāpums varētu būt pārtikas precēm. Tiesa, ekonomisti šaubās, vai pārtikas inflācija varētu sasniegt 2008. gada līmeni, kad tā tika mērīta ar divciparu skaitli.
 
4.jun
SIA “OLMAFARM” ir gandarīta par tiesas lēmumu, ar kuru ir noraidīts Black Duck Invest pieteikums par prasības nodrošināšanu. Kā jau ziņots, reiderismā iesaistītā Black Duck Invest centās aizliegt izmaksāt dividendes visiem AS “Olainfarm” akcionāriem, kā arī centās aizliegt atcelt no AS “Olainfarm” padomes locekļu amata Kārli Krastiņu un Haraldu Velmeru, kas iesaistīti krāpšanas lietā.
 
4.jun
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidījusi Čehijas kompānijas "Black Duck Invest" pieteikumu pret zāļu ražotāja AS "Olainfarm" lielāko akcionāru SIA "Olmafarm" par prasības nodrošināšanu pirms prasības celšanas, liecina tiesas lēmums.
 
4.jun
No Čehijas atsūtītie fotoattēli par Latvijas pasūtīto elektrovilcienu būvēšanu beidzot tomēr attaisno pirms vairāk nekā desmit gadiem izdomāto formulu “vilciens ir sabiedriskā transporta satiksmes mugurkauls”.
 
2.jun
Pirmdien Centrālā statistikas pārvalde publicēja Latvijas IKP 2021. gada pirmā ceturkšņa rādītājus, kuri nebija iepriecinoši. IKP šā gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, ir samazinājies par 1,3%.
 
28.mai
Krievijas propagandisti uzņēmumu “Latvijas dzelzceļš” (LDz) apraksta jau kā mironi, bet Krievijas dzelzceļnieki – apciemo kā vājinieku.
 
24.mai
Ceturtdien a/s “Olainfarm” padomes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem – rīcībspējīga valdes locekļa ievēlēšana, tā arī netika izpildīts. Pret izvirzīto Jāņa Leimaņa kandidatūru ar izšķirošo balsi nobalsoja padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.
 
21.mai
Bēdīgi slavenais individuālo politisko kampaņu rīkotājs Kārlis Gudonis ir atkopies pēc personas maksātnespējas procesa un atkal sācis aktīvu darbību, ar skubu iesaistoties uzņēmumos Latvijā. Īpašs aktivitāšu sarakstā ir Gruzijas uzņēmums, kurā K. Gudonim pieder daļas un kurš pūļa finansējuma piesaistes platformā Crowdestor aizņēmies 1,115 miljonu eiro, kuru atdošana šobrīd ir vairāk nekā apšaubāma, vēsta Jāņa Goldberga materiāls "Pūļa aizdevumi bez regulējuma – iespēju laiks" laikrakstā "Diena".
 
19.mai
AS “Olainfarm” akcionāru vairākums pieprasa Kārlim Krastiņam un Haraldam Velmeram nekavējoties atkāpties no Olainfarm padomes locekļu amatiem saistībā ar uzticības zaudēšanu un jauniem apstākļiem saistībā ar iespējamo krāpšanas lietu ar Olainfarm akcijām.
 
19.mai
Mājokļu cenu pieaugums Latvijā 2021. gadā ir tikpat neizbēgams, cik neiespējami ir Eiropas Centrālajā bankai (ECB) Frankfurtē (Vācijā) apturēt eiro drukāšanu.
 
17.mai
Jau trīs gadus notiek cīņa par kontroli farmācijas milzī "Olainfarm". Kāds Čehijas uzņēmums apgalvo, ka kļuvis par lielāko kompānijas akcionāru. Policija gan izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas. TV3 raidījuma "Nekā personīga" rīcībā esoši dokumenti liecina, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānoja tikt arī "Olainfarm" padomes locekļi Haralds Velmers un Kārlis Krastiņš.
 
17.mai
Sevi par “Eiropas lidsabiedrību Nr. 1” saucošā “Ryanair” apņēmusies šoruden ierīkot Rīgas lidostā savu bāzi un tādējādi palielināt maršrutu un reisu skaitu starp Latviju un 30 tiešas sasniedzamības vietām 14 valstīs.
 
17.mai
Padomju Savienības pēdējiem gadiem līdzīgā naudas drukāšana Eiropas Savienībā un citur pasaulē atņems cilvēkiem Latvijā viņu uzkrājumus jeb zārka naudu un piespiedīs atcerēties ar labu vārdu kādreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski par viņa spēju nosargāt latu vērtību. 
 
17.mai
Pirms gada, gatavojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, partijas un partiju apvienības ievēlēšanas gadījumā rīdziniekiem solīja labāku dzīvi. Taču realitātē Rīgā joprojām ir dārgāks sabiedriskais transports un lielāki izdevumi par mājokli nekā, piemēram, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā un Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.
 
12.mai
Latvijas statistiķu oficiāli atzītie gada inflācijas 1,7% signalizē, ka eiro un citu nosaukumu naudas zīmju pasaulē sadrukātas pietiekami hiperinflācijas izraisīšanai.