Virtuve

15.sep 2009
Pirms kāda laika ēst gatavošanu mājās uzskatīja teju vai par atavismu, bet šodien daudziem attieksme ir mainījusies.
8.sep 2009
Garneles ir mazi vēžveidīgie, kas sastopami praktiski visās pasaules jūrās. Tās atšķiras pēc izmēra – vienā kilogramā var būt 20 pašas lielākās garneles vai pat 100 pašas mazākās.
8.sep 2009
Veikala "Dabīgi produkti" direktore Ilze Ezergaile ir pārliecināta, ka ekodzīvesveids Latvijā kļūst aizvien populārāks.
photo_camera
1.sep 2009
Neviens jau neapstrīd, ka skolasbērniem ik dienu nepieciešams silts ēdiens, tomēr ir daudz cēloņu, kāpēc no mājām uz skolu tiek ņemtas līdzi sviestmaizītes.
1.sep 2009
Mārrutku saknes un lapas parasti izmanto, konservējot dārzeņus, visbiežāk vasarā skābējot gurķus.
25.aug 2009
„Virtuve ir vieta, kur ģimene pulcējas, lai kopā ieturētu maltītes, satiktos pēc garas darba dienas. Dažkārt tā ir arī vieta, kur pasēdēt ar draugiem vai labiem kaimiņiem. Tāpēc viens no svarīgākajiem jautājumiem - vai virtuves mēbeles ir atbilstošas un piemērotas jūsu dzīves stilam? Paļaujieties uz mums, palīdziet mums un mēs izveidosim jums labāko virtuves risinājumu,” uzsver SIA Sanoda mēbeļu projektētājs un konsultants Valdis Ķezbers.
25.aug 2009
Lasīt brūklenes ir patīkami. Pēc tām nav jābrien purvā kā pēc dzērvenēm vai jālaužas cauri dzelkšņiem, kā lasot kazenes.
25.aug 2009
Lauka jeb cūku pupas, kas pazīstamas ļoti sen, izmanto kā dārzeņus un tāpat kā citas pupas – nogatavojušās un vēl pilnīgi nenogatavojušās.
18.aug 2009
Vasara, kā zināms, ir aktīvākais ārstniecības augu vākšanas laiks. Tie, kas neslinko,ievāc visdažādākos augus, no kuriem var pagatavot zāļu tējas un visdažādākos to maisījumus.
11.aug 2009
"Izmantojot šīs plītis, ēdienu iespējams pagatavot ātri, turklāt šis process būs drošs un ekonomisks," uz indukcijas sildvirsmas galvenajām priekšrocībām norāda Electrolux pārstāvniecības Latvijā iebūvējamās tehnikas pārdošanas vadītājs Jānis Cimdiņš.
11.aug 2009
Ja vien dabai neuznāk kādi īpaši untumi, tieši gailenītes ir tās, kas vēsta par sēņošanas sezonas sākumu.
28.jūl 2009
Vasaras nogale ir bagāta ar nobriedušiem augļiem un dārzeņiem, tāpēc tas ir piemērots laiks, lai glāze svaigi spiestas sulas kļūtu par ikrīta rituāla sastāvdaļu.
21.jūl 2009
"Ikdienā bieži vien nav laika, lai maltīti varētu baudīt nesteidzoties. Man patīk to darīt, tāpēc, kad nav nekur jāsteidzas, skaisti servēju galdu, izvēlos lielus šķīvjus, lai ēdiens uz tā varētu izcelties, pagatavoju ko garšīgu un kopā ar savu otru pusīti vai draugiem izgaršoju katru kumosu," idillisku ainu uzbur gleznotāja Linda Daņiļevska.
14.jūl 2009
"Neesmu nekāda dižā ēst gatavotāja – kotletes iemācījos cept tikai 44 gadu vecumā. Taču – lai dzīvotu, ir jāēd un bērns arī jābaro," savu attieksmi pret dzīves prozaisko pusi pauž Valmieras Drāmas teātra aktrise Dace Eversa.
7.jūl 2009
"Es nealkstu pēc eksotiskiem ēdieniem – čūskām un pērtiķu astēm. Ja mājās ir gaļa un kartupeļi, esmu paēdis," savus ēšanas paradumus raksturo mediju grupas MTG tirgus reģionālā biznesa konsultants Raivo Rosts.
7.jūl 2009
Fenheli pazīst kā garšaugu un arī ārstniecības augu. Tas ir čemurziežu dzimtas pārstāvis, kuru jau izsenis augstu vērtē tā maigā aromāta dēļ, kas atgādina anīsa liķieri. Fenhelim piemīt patīkama smarža un saldena garša.
30.jun 2009
Nav vairs iespējams izsekot, kurš un kāpēc izdomājis tieši 10 kilogramu lielu devu, bet tāda nu reiz tiek minēta dažādos avotos.
16.jun 2009
"Ēdiena gatavošanā nav nekā sarežģīta. Vajag tikai mazliet saprāta, talanta un garšas izjūtas," ir pārliecināts dziedātājs Goran Gora, īstajā vārdā Jānis Holšteins-Upmanis (25). Jānis pats sevi dēvē par "pilnīgi traku pavāru", kam ļoti patīk gatavot ēst.
9.jun 2009
Izpētīts, ka tautas, kurās daudz ilgdzīvotāju, savā ēdienkartē iekļauj pamatīgu zaļumu klāstu. Zaļumu ēšana, protams, nav vienīgais ilga mūža nosacījums, tomēr ļoti veselīgs un labs ieradums.
2.jun 2009
"Virtuvē nejūtos kā svešiniece. Man patīk gatavot ēst, un rezultāts arī nav peļams, dažkārt ir pat sekmīgs," savu kulināres talantu vērtē Valmieras drāmas teātra aktrise Elīna Vāne.
26.mai 2009
Sparģeļu laiks ir tad, kad zied maijpuķītes, ceriņi un dzied putniņi. Vairākās Eiropas valstīs sparģeļi ir pavasara simbols, tiem par godu pat rīko īpašus svētkus. Sparģeļu sezona turpinās līdz Jāņiem.
12.mai 2009
"Esmu caurbira – nekas neiet labumā. Lai cik daudz ēstu, viss manī pazūd kā mucā bez dibena," apgalvo Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis.