Veselība

7.jan 2020
Uztura speciālisti, blogeri un sabiedrībā populāri cilvēki mēdz labrāt dalīties atziņās par veselīgu uzturu, nereti minot tādus superveselīgus produktus kā čia sēklas un godži ogas. Taču ne mazāk jaudīgas ir vietējās linsēklas un dzērvenes. Protams, šo produktu uzturvērtība nav identiska, taču galvenā veselīga uztura ideja ir tāda, ka jācenšas lietot pēc iespējas vairāk pašu zemes produktu, norāda Rimi veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
7.jan 2020
Kurkuma tiek uzskatīta par garšvielu karalieni un ne velti - tā ne tikai piešķir ēdienam garšu un krāsu, bet labvēlīgi ietekmē arī mūsu veselību. Kurkuma nāk no Indijas, kur jau izsenis augstu tiek vērtētas arī tās ārstnieciskās īpašības.
6.jan 2020
Jāatzīst, ka olu ietekme uz mūsu veselību vienmēr tikusi apšaubīta, taču tagad to labās īpašība ir pierādītas dažādos veidos. Izrādās, ka ieteicamā šo produktu ikdienas deva ir 2-3 olas. Kopā ar portālu "Brightside" aplūkosim, kā tad olas palīdz mūsu erganismam.
2.jan 2020
"No Jaunā gada sākšu sportot un dzīvot veselīgāk!" - reti kurš no mums vismaz reizi dzīvē nav izvirzījis sev šādu apņemšanos. Taču bieži vien šie plāni tā arī paliek nerealizēti - reizēm trūkst laika, citreiz motivācijas vai rodas dažādi apstākļi, kas traucē šo ieceri vērst par realitāti. Kādēļ tā notiek? Ko ieplānojam nepareizi? Veiksmīgas sportošanas uzsākšanas padomos dalās  viens no CrossFit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa. 
17.dec 2019
Kakao īpaši piestāv Ziemassvētku laikam, taču šajā gadījumā mēs nerunājam par saldinātajiem kakao, ko tik kāri ar mazajiem zefīriem dzer saldummīļi. Lai patiesi palīdzētu savam organismam, jāizmanto dabīgais kako pulveris, kas garšas ziņā būs daudz rūgtāks.
16.dec 2019
Vecākiem jāsaprot, ka viņi ir atbildīgi par to, kādā stāvoklī ir viņu bērnu zobi. Agrīni un pietiekami rūpējoties par bērna zobiem, no nopietnām problēmām iespējams izvairīties un nenonākt situācijās, kad steidzami jāmeklē bērnu zobārstniecība, lai veiktu akūtu labošanu vai pat zoba izraušanu.
10.dec 2019
Indonēzijā, Indijā, Pakistānā un teritorijās Āfrikas austrumos, krustnagliņas tiek augstu vērtētas to pozitīvās ietekmes uz mūsu veselību dēļ. Krustnagliņas uzlabo gremošnas sistēmu un palīdz kontrolēt diabēta simptomus. Uzzini, ko vēl spēj šī garšviela, ko Ziemassvētku laikā esam paraduši spraust apelsīnos smaržas dēļ.
6.dec 2019
Kanēlis ir garšviela, kuras ārstnieciskās īpašības tiek novērtētas jau tūkstošiem gadu. Tas ne tikai lieliski papildina dažādus ēdienus, jo īpaši desertus, bet arī palīdz mūsu organismam.
4.dec 2019
Gada tumšākajā mēnesī enerģija bieži vien vajadzīga pat vairāk nekā citkārt, jo līdztekus saviem parastajiem pienākumiem veicami arī svētku priekšdarbi, un ir lieliski, ja tiem var nodoties radoši un priecīgi, nevis pagurumā piespiest sevi darboties tāpēc, ka tā vajag.
19.nov 2019
Rudenī biežāk uz mūsu lūpām un degunos parādās kāds nevēlams "viesis"- aukstumpumpa. Aukstumpumpas izraisa herpes vīruss, kas "mitinoties" ikvienā no mums, tāpēc nav "brīnumlīdzekļa", kas pilnībā novērstu to parādīšanos. Taču ir līdzekļi, kas palīdzēs mazināt to nepatīkamos simptomus- iekaisumu, niezi, sāpes un citus. Portāls "Healthline" uzskaitījis dabiskus līdzekļus, kas palīdzēs mājas apstākļos atbrīvoties no "nevēlamā ciemiņa".
5.nov 2019
Iedomājoties par alus ietekmi uz mūsu veselību, parasti prātā nāk slavenie "alus vēderi". Taču izrādās, ka mērena - uzsvars uz MĒRENA - šī dzēriena lietošana var pat uzlabot mūsu veselību, piemēram, mazinot sirds slimību risku un stiprinot kaulus.
28.okt 2019
Mār­rut­kus iz­man­to, lai uz­la­bo­tu ape­tī­ti, nor­ma­li­zē­tu gre­mo­ša­nas trak­ta dar­bī­bu, mārrutki palīdz arī tad, ja no­māc zo­bu sā­pes. Izrādās, ka mārrutka dziednieciskās spējas ar to vien nebeidzas.
24.okt 2019
Alveja ir gandrīz kā mājas aptieciņa un spa salons vienā augā. Tās pārsteidzošās īpašības palīdz ādai, matiem, zobiem un daudz kam vēl. Ieskatīsimies, kā alveja spēj mums palīdzēt justies un izskatīties labāk.
22.okt 2019
Ingvers šobrīd daudziem ir lielākais palīgs cīņā pret rudens saaukstēšanos un ne velti. Šim super-augam piemīt daudz labu īpašību, kas palīdz mūsu veselībai. Atklāj ingvera dziedinošās īpašības un pagatavo kādu no dzērieniem, par ko tava imūnsistēma būs īpaši pateicīga.
21.okt 2019
Sākoties apkures sezonai, aktuāla problēma ir tās radītais sausais gaiss telpās. Mitruma līmeni gaisā samazina ne tikai centrālapkure, bet arī apsildāmās grīdas un dažādas citas elektroniskās ierīces. Ilgstoši atrodoties pārāk sausā gaisā, mazinās imunitāte, āda kļūst sausa un jutīga, kā arī pastiprinās alerģiju risks, jo putekļu cirkulācija ir intensīvāka. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa skaidro, kā sauss gaiss ietekmē ikviena pašsajūtu un dalās padomos, kā pasargāt organismu apkures sezonā.
21.okt 2019
Rudens ir laiks, kad īpaši pievēršam uzmanību savai imūnsistēmai. Viens no senākajiem un dabiskākajiem palīgiem parasti ir ķiploks. Ikviens, kurš ir izmantojis sabiedrisko transportu rudens sezonā zina, ka rīta ķiploku ēdāji tajā ir sajūtami jau pa gabalu. Lai specifiskās smakas dēļ nebūtu jāatsakās no veselīgā ķiploka, Lifehacks ienira interneta dzīlēs, meklējot veidus, kā cīnīties ar ķiploku smaku bez zobu tīrīšanas līdzekļiem.
20.okt 2019
Novītuši ziedi, veca plīša rotaļlieta vai nevajadzīgi koka knaģi - nevajag uzreiz mest šīs lietas ārā. Piedāvājam radošas idejas, kā no tām radīt jaunas un funkcionālas lietas tavam mājoklim.
19.okt 2019
Lai gan bumbieri nespēj pārspēt savā popularitātē ābolus, tie joprojām ir nozīmīgi pašmāju augļi, ko baudīt arī rudenī. Arī bumbieriem piemīt daudz veselībai pozitīvu īpašību. Apskatīsim, kā bumbieris palīdz mūsu organismam un atklāsim daudz ko tādu, par ko iespējams nemaz nenojauti.
18.okt 2019
Lai gan mūsu pašu kokos augošie kastaņi nav lietojami uzturā, veikalos iespējams iegādāties ēdamos kastaņus, kurus ērti pagatavot arī mājās. Itālijā ceptus kastaņus sākumā dēvēja par "nabadzīgu cilvēku pārtiku", bet mūsdienās tie kļuvuši jau par luksusa našķi rudenī un ziemā.
18.okt 2019
Kad kļūst drēgnāks un Latvijas dabā zeltainos un zaļos toņus nomaina pelēkas krāsu gammas un lietus, cilvēku prāts kļūst bēdīgāks un neviļus ir piezagusies rudens depresija. Aptaujājām sabiedrībā zināmas personības, lai uzzinātu, kāda viņiem oma un garastāvoklis šajā laika posmā un vai ir kāda noderīga recepte, ar ko padalīties, lai cīnītos pret rudens depresiju.
18.okt 2019
Ja vēl pirms pāris gadiem burgers tika uzskatīts par vienu no neveselīgākajiem produktiem, kuru iekļaujam uzturā, tad šobrīd par godu šim ēdienam tiek rīkoti festivāli, restorāni savā ēdienkartē iekļauj burgerus no pašceptas maizes, pašu gatavotām mērcēm un Latvijā audzētu liellopu gaļas. Atspoguļojot sabiedrībā valdošos mītus, uztura speciāliste Guna Rijkure skaidro, kas patiesībā slēpjas burgera sastāvā un vai patiešām burgers ir tik melns kā viņu mālē.
17.okt 2019
Āboliem piemīt daudz vērtīgu īpašību. Ābols dažādās kombinācijās ar citiem produktiem radīs lieliskas sejas maskas mājas apstākļos, kas uzlabos sejas ādas veselību.