Veselība

26.mar 2020
Kā nevājināt savu imunitāti laikā, kad pasaulē valda koronavīrusa pandēmija? Kā ikdienā arī turpmāk stiprināt savu organisma spēju pasargāt mūs no slimošanas? Lūk, pamatprincipi stiprai imunitātei.
23.mar 2020
Covid-19 inkubācijas periods ir 14 dienas, kas ir laiks, kuru daudziem no mums jāpavada izolētiem savos mājokļos, ja esam riska grupā - kontaktējušies ar inficētu personu vai nesen atgriezušies no ārzemēm. Taču šāda izolācija ietekmē ne tikai nosauktos- daudzi paši izvēlas palikt mājās un pēc iespējas samazināt sociālos kontaktus, ko iesaka arī eksperti. Pirmais panikas vilnis, kad cilvēki steidzās izpirkt veikalus, iespējams, ir nedaudz norimis, taču joprojām neskaidrs ir tas, kas notiks tālāk un cilvēki cenšas iegādāties pārtiku pēc iespējas gudrāk un ilgākam laikam. "Today" ir apkopojis produktus, kas ne tikai ir ilgi uzglabājami, bet arī vērtīgi mūsu organismam laikā, kad lielāko dienas daļu pavadām mājās un mūsu ikdienas aktivitātes ir limitētas.
22.mar 2020
Mājās atrodaamās ikdienišķās lietas var izrādīties ārkārtīgi bīstamas, ja tās nelietojam pareizi. "Brightside" ir apkopojis 5 bīstamākos priekšmetus, kuri ir vai ikviena mājā, kuru nepareiza izmantošana var radīt nopietnu apdraudējumu veselībai.
20.mar 2020
Šī viegli pagatavojamā pasta būs lielisks palīgs cīņā ar vīrusiem un stiprinās organismu. Šādu pastu ir viegli pagatavot un īpaši šajā laikā tā palīdzēs mūsu imūnsistēmai būt neuzņēmīgai pret vīrusiem.
20.mar 2020
Ja meklē veidus, kā sevi pasargāt no vīrusiem, atbilde var būt pavisam tuvu - pārtikas veikalā. Ēdot noteiktus ēdienus, var palīdzēt savai imūnsistēmai. Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību, lai pārtikas produkti sagādātu organismam vajadzīgos vitamīnus. "Natural Cures" atklāj, kurus pārtikas produktus izvēlēties, lai parūpētos par savu imūnsistēmu.
18.mar 2020
Manuprāt, ikviens zina, ka starp griķiem un labu veselību jāliek vienādības zīme. Taču vai zinām, kāpēc tieši tie ir tik veselīgi? Kā tieši tie uzlabo mūsu pašsajūtu un vērtīgi mūsu organismam? "Organic Facts" uzskatitījis griķu vērtīgākās īpašības un atklāj, kā tie palīdz mūsu veselībai.
14.mar 2020
Gada vēsajā periodā sejas āda tiek pakļauta papildu slodzei – mitrums, vēja brāzmas un pazeminātā gaisa temperatūra savienojumā ar sauso gaisu iekštelpās tai ir īsts pārbaudījums. Šādos apstākļos šūnu atjaunošanās procesi un ādas vielmaiņa palēninās, tādejādi liekot ādai izskatīties raupjai, sausai, pelēkai un blāvai. Kā parūpēties par sejas ādu, lai, sagaidot pavasari, tā būtu mirdzoša, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.
14.mar 2020
Vai mēdz savu zāļu plauktiņu piekraut ar dažādiem vitamīniem? Izrādās, ka bieži tie būtībā ir pilnīgi bezvērtīgi un viegli aizstājami ar dabīgiem produktiem, kuri mūsu organismam būs daudz noderīgāki.
13.mar 2020
Šobrīd koronavīrusa dēļ apkārt valda satraukums un piesardzība. Lai gan Latvijā vēl ielās cilvēki ar sejas aizsargmaskām neiziet, pieprasījums pēc tām aptiekās ir pieaudzis. Šādu masku iespējams pagatavot arī mājās.
13.mar 2020
Pasaules veselības organizācija (PVO) ir apkopojusi izplatītākos mītus un jautājumus par jauno koronavīrusu, kas satraukuši cilvēkus visā pasaulē. Uzzini, kādi ir šie mīti un, kāpēc tie nav patiesi.
12.mar 2020
Kafija ir viens no populārākajiem dzērieniem pasaulē. Daudzi profesionāļi uzskata, ka šis dzēriens ir arī veselīgs, taču ir veidi, kā kafiju padarīt "superveselīgu".
11.mar 2020
Dietelogi nosaukuši piecus saldus produktus, no kuriem ikvienam no mums būtu jāizvairās, jo tie bīstami mūsu veselībai. Speciālisti norāda, ka šajos produktos ir daudz ķīmisko vielu, kas var kaitēt organismam, vēsta portāls "otkrito.lv"
10.mar 2020
Lai organisms strādātu "kā pulkstenis", svarīgi ir pievērst uzmanību arī tam ko ēdam. Šie produkti palīdzēs pasargāt sirds veselību un uzlabos mūsu asinsvadus, vēsta "you-journal.ru".
9.mar 2020
Arvien vairāk cilvēku pievēršas veģetāram dzīvesveidam. Tāpēc ir būtiski ir saprast, kas notiek, kad izslēdzam kādu pārtikas grupu no savas ēdienkartes. Portāls "The List" atklāj, kā atteikšanās no gaļas produktiem ietekmē mūsu veselību.
8.mar 2020
Viens ir mūsu faktiskais vecums, tad vēl ir vecums "pēc sajūtām" un, visbeidzot, mūsu bioloģiskais vecums, pār kuru valda ķermenis. Ja ķermenis novecos agrāk par mums, tad tas ietekmēs ne tikai mūsu izskatu, bet arī pašsajūtu. Portāls "Brightside" ir apkopojis ieradumus, kas kaitē mūsu organismam un liek tam straujāk novecot.
1.mar 2020
C vitamīnam dažādos avotos tiek piedēvētas teju vai brīnumspējas cīņā ar vīrusiem un dažādām saslimšanām, tāpēc uzturzinātnes speciāliste Dzintra Kokta kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI apkopojusi galvenos faktus par C vitamīnu un padomus, kā šo būtisko vielu veiksmīgāk uzņemt ar savu ikdienas uzturu, lai imunitātes stiprināšanu var apvienot ar garšīgu ēdienu un nevajadzētu lietot farmācijas preparātus.
27.feb 2020
Līdz ar pavasara atnākšanu beidzas gada grūtākais periods sejas ādas kopšanā –, jo ziemā to ietekmē straujas gaisa temperatūras un relatīvā mitruma izmaiņas un, protams, vitamīnu deficīts. Dabai atmostoties no ziemas miega, mainās arī ādas stāvoklis – neatkarīgi no vecuma un ādas tipa. Tas jāņem vērā, izvēloties pavasarim atbilstošas ādas kopšanas metodes.
25.feb 2020
Daudzas ikdienā it kā pašsaprotamas lietas mēdz mums patiesībā kaitēt. Diez vai aizdomājamies, cik patiesībā kaitīgas ir vannas putas un, ka švamme, ar ko mazgājam traukus patiesībā sevī slēpj baktēriju "karaļvalsti". "Brightside" apkopojis vispārpieņemtus sieviešu ieradumus, no kuriem būtu jāatbrīvojas.
24.feb 2020
Katrs tējas baudītājs zina, ka tēja var būt lielisks papildinājums jebkuram dienas laikam – vai baudi to, lai gūtu mundrumu dienas sākumam, vai vēlies nomierināt sevi stresa brīžos. Dienas laikā var nobaudīt daudz dažādu tējas garšu, svarīgākais – atrast pareizo tējas veidu, kas atbilstu noskaņojumam, ēdienam vai dienas laikam. Lai mums ierastajā tējas rituālā ieviestu jaunas garšas, ar citātu tējas baudīšanas filozofiju iepazīstina “DAMMANN Tēja” pārstāvis Latvijā un Lietuvā Arturs Grikke.
23.feb 2020
Nierakmeņu lēkmes sāpes jau izsenis tiek uzskatītas par vienām no spēcīgākajām sāpēm, ko cilvēk spēj piedzīvot. Kādēļ rodas nierakmeņi, kādas ir ārstniecības iespējas un kā tās ir mainījušās laika gaitā? Ko varam darīt profilakses nolūkos, lai samazinātu iespēju ar šādu problēmu sastapties? Noderīgu informāciju sniedz BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas urologs Pēteris Vaganovs un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
21.feb 2020
Šie ieteikumi skaistumam un labai pašsajūtai varbūt var šķist savādi, taču tie noteikti ir iedarbīgi un tos der izmēģināt. Portāls "Brightside" apkopojis dīvainus trikus, kas palīdzēs uzlabot pašsajūtu pēc sporta treniņiem, veikt masāžu mājas apstākļos vai padarīt uzklāto grimu efektīvāku.
19.feb 2020
Par trauksmi un panikas lēkmēm pasaulē runā arvien vairāk. Arī Latvijā tā ir kļuvusi par izplatītu problēmu, arī jauniešu vidū. Diemžēl izglītotība šajā jomā ir ļoti zema, tāpēc bieži vien cilvēki vēršas pēc palīdzības tikai tad, ja papildus rodas vēl citas problēmas, piemēram, attiecību sabrukšana. Kā atpazīt trauksmi un panikas lēkmes, kādēļ tās rodas un ko varam darīt, lai no tā izvairītos vai to novērstu? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, psihoterapeits Andris Veselovskis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.