Veselība

27.mai 2020
Tie, kuri rūpējas par savu organismu un pievērš pastiprinātu uzmanību savam ikdienas uzturam, nereti mēdz jaukt veselīgus produktus ar neveselīgiem. Šie ir 7 populāri mīti par veselīgu uzturu, kas patiesībā mūsu organisma veselībai nodarīs vairāk slikta nekā laba.
25.mai 2020
Mūsdienās, kā vēl nekad, cilvēki seko līdzi savam uzturam un tā kvalitātei. Kāpēc to mazināt, ēdot labus un veselīgus produktus nepareizi? Tomātus, zemenes, gurķus un citus vērtīgs produktus īstenībā jāēd tā, lai izceltu to veselīgās īpašības, norāda "Bright Side".
24.mai 2020
Miegs ir svarīgs ne tikai veselībai, bet arī mūsu omai nākamajā dienā. Dažreiz vakariņās apēstais var būt iemesls tam vai naktī gulēsim rāmi un mierīgi, vai mūsu miegs būs saraustīts.
22.mai 2020
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
21.mai 2020
Jā, ceriņi ir veselīgi un ēdami. Ceriņu ziedus ievāc to ziedēšanas laikā, taču jāatceras, ka ceriņi nedrīkst būt potēti. Ceriņiem piemīt antibakteriālas īpašības, kā arī tie nomierinoši iedarbojas uz cilvēka psihi. Lūk, vienkārša ceriņu sīrupa recepte.
20.mai 2020
Tūlīt, tūlīt jau atkal mūs priecēšot siltāks laiks- tā vismaz sola meteorologi. Lai vasaras sākums nav jāsagaida ar puņķiem un klepu, atbrīvojies no kļūdainiem ieradumiem, kas veicina saaukstēšanos. "Brigtside" apgalvo, ka izvairoties no tiem, noteikti saglabāsi labu veselību.
19.mai 2020
Lai cik garda un veselīga ir maltīte, tā var zaudēt savas vērtīgās īpašības, ja to atkārtoti silda mikroviļņu krāsnī. Dažreiz tas var beigties arī ar saindēšanos. Šos astoņus veselīgos produktus nav ieteicams atkārtoti sildīt, lai izvairītos no saindēšanās riska.
18.mai 2020
Mandeles ir tik veselīgas, ka var pat izglābt mūsu dzīvību. Apkopojām 5 pārmaiņas, ko piedzīvos organisms, ja ik dienas ēdīsi mandeles.
17.mai 2020
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
15.mai 2020
Ķīnas medicīnā mēle tiek izmantota kā viens no galvenajiem diagnozes noteicējiem, jo tās vizuālās indikācijas var noteikt veselības problēmu sakni. Ir lietderīgi regulāri pārabudīt savu mēli, lai saprastu kā dažādi ēdieni, miega režīms un uzturs ietekmē tās izskatu. Pievērs uzmanību izmaiņām, jo tās var liecināt par veselības problēmām. Portāls "Leaf" uzskaitījis 5 mēles pazīmes, kas var liecināt par veselības problēmām.
13.mai 2020
Lai mēs būtu veselīgi, mums ne tikai jāievēro higiēna, bet tā jāveic pareizi, citādi varam gūt pretēju efektu. Daudziem būs pārsteigums, cik patiesībā daudz ikdienišķo higiēnas procesu mēs darām aplam.
11.mai 2020
Nesabalansēta diēta nogalina vairāk cilvēku nekā smēķēšana. Zinātnieki atklājuši, ka svarīgu uzturvielu trūkums var nopietni ietekmēt mūsu veselību. Daudzus produktus iekļaujam savā uzturā, jo tiem it kā ir daudz vērtīgu elementu, taču patiesībā tie mūsu organismu pamazām iznīcina. "Brghtside" uzskaitījis produktus, kuru lietošana ilgtermiņā var pamatīgi sabojāt mūsu veselību.
6.mai 2020
Ķploks ir, nebaidīsiemies šī vārda, brīnumlīdzeklis, taču, kas notiks ar mūsu organismu, ja to ēdīsim katru dienu? Portāls "Brightside", atsaucoties uz neseniem pētījumiem, atklāj, kā ķiploks ietekmē mūsu organismu, ja to ēdam katru dienu.
3.mai 2020
Mēdz teikt, ka kafijas mīļotājiem ir divas personības - viena parādās pirms kafijas tases, bet otra - pēc. Ja tā notiek arī ar tevi, iespējams jau zini, cik lielu atkarību kafija spēj radīt. "Brightside" atklāj, kas var notikt ar mūsu organismu, kad pārstājam dzert kafiju.
2.mai 2020
Labs miegs ir ļoti svarīgs ne tikai mūsu fiziskajai, bet aŗi mentālajai pašsajūtai. Pieaugot stresam, tas uzreiz ietekmē mūsu miegu, tāpēc "Brightside" apkopojis dzērienus, kas palīdzēs pārvarēt bezmiegu un ļaus pilnvērtīgi izgulēties.
1.mai 2020
Plaušas ir dzīvībai nozīmīgs orgāns, un viena no to galvenajām funkcijām ir organisma apgādāšana ar tam nepieciešamo skābekli. Lai plaušas būtu veselas, ir svarīgi atteikties no ieradumiem, kas tām kaitē, un iekļaut ikdienā tādus paradumus, kas to veselību stiprina.
29.apr 2020
Šobrīd mājās gatavošana ir ieguvusi jaunu nozīmi, kad esam pašizolācijā vai pēc iespējas cenšamies samazināt aktivitātes ārpus mājas. Paša gatavotām maltītēm ir daudz plusu - tās ir veselīgākas, tu zini visas sastāvdaļas un produktus, tās pat var nereti pārspēt restorānus arī garšas ziņā. Taču virtuvē mums ir izveidojušies paradumi, par kuriem pat neaizdomājamies, ka tie var mūs apdraudēt. "Brightside" nosauc septiņas kļūdas, kuras ikviens no mums mēdz pieļaut, mājās gatavojot maltīti.
27.apr 2020
Apelsīnu sula, kārumi, krekeri un citi produkti, kas mums liek justies labāk slimošanas laikā, izrādās nenāk mūsu organismam par labu. Daudzi no šiem produktiem pastiprina iekaisumu un neļauj organismam uzņemt vajadzīgo šķidrumu. Uztura speciālisti portālam "Insider" nosaukuši produktus, no kuriem jāizvairās, ja esi saslimis.
25.apr 2020
Dažreiz pat nenojaušam, ka slāpes, tirpoņa vai nogurums patiesībā var liecināt par daudz ko vairāk. Pievērs uzmanību savam organismam un atklāj, vai tas necenšas tevi par kaut ko brīdināt. "Brightside" nosaucis septiņas pazīmes, kā organisms mums cenšas "pateikt", ka kaut kas nav kārtībā.
24.apr 2020
Daba mostas, un līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāju vēlme sakopt savu pagalmu vai dārzu. Īpaši aktuāli tas kļuvis šopavasar, kad daudzi no mums vairāk laika pavada mājās vai izvēlas pašizolēties vasarnīcās un lauku mājās. Dārza darbu veikšanas laikā svarīgi atcerēties par drošību – lai nopietni savainotos, nemaz nav jādarbina motorzāģi vai jāveļ lieli akmeņi, traumas var gūt arī ar sīku akmentiņu vai pat zāles stiebru. Kā izvairīties no dārza darbu traumām un ko iesākt, ja gadījies savainoties, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.
24.apr 2020
Šobrīd internetā ļoti populāras ir gan individuālas, gan grupu tiešsaistes sporta nodarbības, taču, ko darīt, ja ar sportu esi uz "jūs", bet jūti, ka dzīve pa mājām sākusi ietekmēt ķermeņa aprises? Lūk, padomi, kā vienkārši, bet efektīvi ieviest savā ikdienā fiziskas aktivitātes, lai vēlāk nebūju jāizjūt izolācijas sekas.
22.apr 2020
Pavasarī, kad organisms pēc ziemas ir novājināts, uzturā jāiekļauj pēc iespējas vairāk vitamīnu – efektīvs veids, kā tos uzņemt, ir mikrozaļumi. Mikrozaļumi ir bagāti ar visām organismam un veselībai svarīgajām vielām – vitamīniem, antioksidantiem un minerāliem. Tas tāpēc, ka, lai no sēkliņas sāktu dīgt dīglis, augšanas sākuma procesā ir ielikta visa dzīvā enerģija un spēks, kas dīgstā saglabājas līdz pat pirmajām dīgļlapiņām. Par mikrozaļumiem un to, kāpēc tos vērts iekļaut uzturā, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.