Pasaulē lielākajā pētījumā par dzīvi mājās noskaidrots, ka viens no būtiskākajiem elementiem, kas ļauj mums justies mājās labi, ir sajūta, ka kontrolējam savu dzīvi. Tomēr viens no šķēršļiem katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam, kas liedz to izjust un justies labi, ir sajūta, ka mājas darbi nekad nebeidzas. Eksperti dalās praktiskos padomos, kā līdzsvarot mājās paveicamos darbus un atvēlēt laiku arī atpūtai.
Nav nekāds pārsteigums, ja vasaras laikā, atrodoties svaigā gaisā, mums uzbrūk knišļi. Lai arī tas nav pārsteigums, taču jebkurā gadījumā tas ir nepatīkami, tāpēc ir nepieciešams rīkoties. Pagatavojiet pats savu knišļu atbaidīšanas līdzekli. To uzpūšot uz ādas, iespējams, sevi pasargāsiet no sāpīgajiem kodumiem!
Lai ar basām pēdām justos kā uz samta paklāja, vajadzīgs labi kopts, biezs, lekns un gluds piemājas mauriņš. Tas sniedz patīkamas sajūtas un rotā katru dārzu un pagalmu, tomēr prasa arī zināmu ieguldījumu kopšanā. Kādas pļaušanas un laistīšanas palīgierīces izvēlēties, stāsta “Kesko Senukai Latvia” preču kategorijas vadītājs Mārtiņš Grīva.
Šokolādes un lazdu riekstu krēms "Nutella" ir daudzu cilvēku iemīļots. Tas labi sader kā ar pankūkām, tā grauzdētu maizi. Veikalos pieejami dažādi šāda veida krēmi, kurus ražo arī citi uzņēmumi, taču vispopulārākais ir tieši uzņēmuma "Ferrero" ražotais krēms.
Šis ir īstais brīdis, lai eksperimentētu ar dažādām rabarberu receptēm! Šoreiz Lifehacks.lv komanda izmēģināja fikso rabarberu mini "plātsmaizīšu" recepti. Jau laikus varam minēt, ka tās izdevās ļoti gardas!
Klāt ir tas laiks, kad mēs biežāk dodamies atpūsties pie dabas. Šādu atpūtu svaigā gaisā pamatīgi var sabojāt odi un citi insekti, kas uzbrūk nepamanīti. Ir dažādi aromāti, kas atbaidīs insektus, lai tie mums neuzbruktu.
Variācijas, kā pagatavot smūtijus, ir neizsmeļamas, mainot dažādas sastāvdaļas, var iegūt arvien jaunas garšu buķetes. Smūtiji var būt barojoši, sātīgi un pat veicināt svara zudumu. Lai pagatavotu smūtiju, kas palīdzēs mazināt svaru, ieteicams sekot līdzi šiem četriem zemāk minētajiem ieteikumiem!
Olbaltumvielas jeb proteīni ir viena no svarīgākajām uzturvielām. Svarīgi ir uzņemt pārtiku ar augstu olbaltumvielu saturu, jo proteīni palīdz ne tikai mazināt izsalkumu, aktivizēt vielmaiņu, bet arī veidoties muskuļiem.
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām. Kādi ikdienas ieradumi kaitē zobu izskatam un veselīgumam, kādi ir izplatītākie mīti un kā palīdzēt zobus uzturēt veselīgus un baltus, skaidro zobārste Darja Ķīse un farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Neatkarīgi no tā, vai dzerat smūtijus brokastīs, lietojat tos kā uzkodu vai maltītes aizstājēju, tiem ir daudz priekšrocību - tos var ātri pagatavot, tie ir sātīgi un šķiedrvielām bagāti. Daudzi smūtijus dzer arī, lai veicinātu svara zudumu. Iesakām vienu smūtija recepti, kurš no ekspertu puses ir atzīts par labu esam, lai to lietotu svara zaudēšanas procesā!
Vispārīgi cukuru var iedalīt divos veidos - pievienotais un dabīgais cukurs. Pievienotais cukurs ir tas, kurš papildus tiek pievienots klāt pārtikas produktiem, maltītēm, bet dabīgais cukurs ir tas, ko kāds produkts, piemēram, auglis pats par sevi satur. Šoreiz noskaidrosim, kuri augļi dabīgi satur vismazāk cukura.
Cik bieži jūs maināt puķu vāzēs ūdeni? Vai tas ir jādara ievērojot noteiktu "grafiku", vai jāvadās pēc sajūtām? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz floriste.
Pavasaris nes līdzi atjaunotnes un piedzīvojumu sajūtu, iedvesmojot daudzus iepazīt jaunas garšas un nebijušu kulinārijas pieredzi. Āzijas virtuves pasaule ir ļoti daudzveidīga, tā piedāvā dažādus ēdienus, un to vienkāršā pagatavošana ir lieliski piemērota aizņemtiem darbdienas vakariem, kad ēdiens jāpagatavo ātri, uzsver Paulig un "Santa Maria" mārketinga aktivitāšu vadītāja mazumtirdzniecībā Latvijā Inga Auziņa, piebilstot, ka tieši garšvielu maisījumi un mērces piedāvā ērtu īsāko ceļu, lai šādi sāktu gatavot.
Katram var gadīties, rakstot kaut ko vai lasot, apliet grāmatu, kladi ar ūdeni vai citiem šķidrumiem. Šādās situācijās mēs ātri cenšamies grābt dvieļus, lupatiņas, lai saglābtu papīra lapas. Izrādās, ka ir pavisam cita metode, kā to izdarīt, vienlacīgi nesabojājot papīru.
Pievienot sāli beigās vai sākumā? Nomazgāt vistu pirms gatavošanas vai tomēr nē? Labāk svaigi vai konservēti tomāti? Sabiedrībā pastāv daudz dažādu priekšstatu par ēdiena gatavošanu, sākot no omīšu ēst taisīšanas paražām un meistarstiķiem līdz sociālo tīklu guru ieteikumiem – gatavošanas paradumi nereti pāriet no paaudzes paaudzē. Par to, cik šie priekšstati ir patiesi vai tomēr mītiski, zināšanās dalās šefpavārs Normunds Baranovskis.
Grumbiņas un krunciņas ir neizbēgama novecošanās pazīme. Protams, var dažādi mēģināt ar tām cīnīties un tās maskēt, taču ar laiku tās tāpat liks par sevi manīt. Ir vairāki faktori, kas ietekmē grumbiņu vedošanos, tostarp novecošanās, ģenētika un arī sejas mīmikas. Šoreiz pievērsīsim uzmanību tieši mīmikas krunciņām, kā dažādas sejas izteiksmes var veicināt krunciņu parādīšanos.
Mēbeles uz ritentiņiem var atvieglot ikdienu. Piemēra, ja jums ir galds uz ritentiņiem, jūs pavisam viegli varat mainīt tā atrašanas vietu. Tāpat arī, piemēram, kumode uz ritentiņiem būs visai praktiska, jo varēsiet vieglāk izmazgāt grīdu. Izrādas, ka nav nepieciešams speciāli iegādāties šādas mēbeles, bet varat jau esošās pavisam viegli pielāgot.
Augus nepieciešams laistīt, lai tie varētu augt un priecēt mūs. Vai zinājāt, ka atkarībā no gadalaika mainās arī augu laistīšanas "noteikumi" jeb tas, cik bieži tos nepieciešams laistīt?
Tautas ticējumam, ka rabarberus drīkst ēst tikai līdz Jāņiem, ir racionāls pamats: pārauguši rabarberi satur daudz skābeņskābes, kas nenāk par labu ne garšai, ne ēdāja veselībai. Tāpēc šis ir labākais laiks, kad ar tiem mieloties.
Novecošana ir dabisks un pakāpenisks process ikviena cilvēka organismā, kas izpaužas fiziski, psihiski un sociāli. Sievietēm kļūstot vecākām, rūpes par savu veselību paliek arvien svarīgākas, jo ķermenis piedzīvo būtiskas pārmaiņas. To, kā rūpēties par sievietes veselību, skaidro farmaceite Zane Melberga.