Nepieļauj šīs kļūdas, mazgājot veļu!
Protams, var saprast, ka ne vienmēr ir laiks uzreiz iztīrīt no apģērba traipu, kas tikko uz tā uzradies. Tomēr svarīgi ir pēc iespējas ātrāk tikt no tiem vaļā. Jo ātrāk sāksiet, jo veiksmīgāk iztīrīsiet traipus no apģērba. Pēc iespējas ātrāk apstrādājiet traipu ar veļas tīrīšanas līdzekļiem, tādējādi samazinot iespēju, ka apģērbs būs neatgriezeniski sabojāts.
Ja lietosiet pārāk daudz veļas mazgājamā līdzekļa, pastāv iespēja, ka jūsu veļas mašīnai būs grūti izskalot to laukā no apģērba un uz tā paliks pulvera traipi. Ja lietosiet par maz veļas mazgāšanas līdzekļa, apģērbs var pietiekami labi neizmazgāties. Tā vietā sekojiet līdzi norādījumiem uz veļas mazgājamā līdzekļa iepakojuma un izmantojiet to precīzi tik daudz, cik norādīts!
Lai ierīces darbotos labi un veiktu savu funkciju - mazgāt un žāvēt apģērbu - svarīgi ir parūpēties arī par pašu iekārtu tehnisko stāvokli. Regulāri iztīriet veļas žāvētāja filtru, tāpat veiciet arī veļas mašīnas apkopi.
Daudzus apģērba gabalus var mazgāt kopā, un to kopšana īpaši neatšķiras. Taču ir apģērbs, kas prasa īpašu uzmanību un rūpes. Tieši tāpēc pirms drēbju mazgāšanas iepazīstieties ar to, kā tie jākopj. Aplūkojiet birkas! Ja apģērbs prasa īpašu kopšanu un jūs to neievērojat, varat to sabojāt!
Pastāv uzskats, ka, drēbes mazgājot vēsā ūdenī, apģērbs nesarausies vai nezaudēs krāsu. Tā gluži nav taisnība. Protams, daļa taisnības šajā ir, taču ne visi apģērbi ir piemēroti mazgāšanai vēsā ūdenī. Dažiem audumiem nepieciešams silts vai pat karsts ūdens, lai tos varētu izmazgāt perfekti tīrus. Tāpēc ne vienmēr apģērba mazgāšana vēsā ūdenī būs labākais risinājums.