Veselība

6.jan 2020
Jāatzīst, ka olu ietekme uz mūsu veselību vienmēr tikusi apšaubīta, taču tagad to labās īpašība ir pierādītas dažādos veidos. Izrādās, ka ieteicamā šo produktu ikdienas deva ir 2-3 olas. Kopā ar portālu "Brightside" aplūkosim, kā tad olas palīdz mūsu erganismam.
4.jan 2020
Izrādās, ka tam, kāpēc ēdiens otrā dienā mēdz garšot labāk ir ķīmisks pamatojums, raksta "The Healthy".
30.dec 2019
Visbiežāk negadījumi un dažādas traumas rodas tieši svētkos, tos sagaidot draugu, kolēģu un tuvinieku lokā, kā arī dažādos pasākumos. Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) datiem ikdienā mediķi vidēji dodas uz 130 - 150 izsaukumiem ar traumām, savukārt svētkos izsaukumu skaits pieaug pat par trešdaļu, Jaungada naktī traumu skaitam pārsniedzot 200.
30.dec 2019
Aizvadītajās divās nedēļas ziņots par šosezon pirmajiem trim nāves gadījumiem saistībā ar gripas infekciju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
29.dec 2019
Uztura speciāliste Andžela Lemonda no ASV norāda, ka mandeļu piens nav tik veselīgs, kā cilvēki mēdz domāt.
28.dec 2019
Speciāliste atklāj pārsteidzošu faktu par to, kas kopīgs glazētajām konfektēm ar nagu laku, vēsta "The Healthy".
27.dec 2019
Cilvēkiem ir priekšstats, ka termins "apstrādāts produkts" nozīmē, ka produkts apstrādes procesā zaudē savas vērtīgās uzturvielas. Taču izrādās, ka tā nebūt nav.
26.dec 2019
Tuvojoties Ziemassvētkiem, gandrīz katrs ieplāno apmeklēt kādu svētku koncertu vai satikt sen neredzētus draugus, tomēr sirsnīgos brīžus nereti var sabojāt zarnu trakta radītais diskomforts. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 72% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopumā mēdz saskarties ar vēdera uzpūšanos, no kuriem 29% norādījuši, ka šīs problēmas dēļ ir izvairījušies no publisku pasākumu apmeklēšanas. Lai Ziemassvētku laiku nesabojātu vēdera uzpūšanās, uztura ieteikumos dalās uztura speciāliste Liene Sondore.
26.dec 2019
Šogad gripas epidēmija ir sākusies īpaši agri, jau 11. decembrī, un šobrīd tā turpina vērsties plašumā. Turklāt pirmssvētku rosība - publiskie pasākumi, tirdzniecības centru un citu sabiedrisku vietu apmeklēšana var ievērojami palielināt risku saslimt ar gripu un veicināt tās vispārējo izplatību. Kā pasargāt sevi un savu ģimeni no gripas, lai svētku laiku nepavadītu, cīnoties ar saslimšanu? Padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
26.dec 2019
Rīgas dome nākamgad plāno nodrošināt veselības apdrošināšanas polises arī interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem, izriet no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 2020.gada budžeta pieprasījuma.
26.dec 2019
Nepareiza putras izvēle var novest pie vairākām kaitēm, pārliecināti ir dietologi, raksta "newsyou.info".
24.dec 2019
Ārsti pastāstījuši, kāpēc ūdens atkārtota vārīšana ir kaitīga organismam, raksta "hyser.com.ua".
22.dec 2019
Uztura speciāliste norāda uz sastāvdaļu, kas ir kopīga veikalos nopērkamajām salātu mērcēm un kafijas krējumiem ar krāsu, vēsta "The Healthy".
22.dec 2019
Zinātnieki no Braitonas universitātes Lielbritānijā uzsver - ir alkoholiskie dzērieni, kas ātrāk par citiem apreibina un rezultātā noved pie specīgām paģirām, raksta "Daily Mail".
22.dec 2019
Kā izrādās, šokolāde ir ne tikai lielisks gardums, bet lieliski palīdz novērst dažādas slimības, raksta "changeua.com".
21.dec 2019
Britu pētījums atklājis, ka cilvēki, kuri gandrīz katru dienu uzturā lieto asus ēdienus, dzīvo ilgāk, nekā tie, kuri asus ēdienus ēd retāk, vēsta "The Healthy".
21.dec 2019
Ziemassvētki un Jaunais gads nereti ir tas laiks, kad cilvēki ēd un dzer, ko vien sirds kāro. Taču organismam tas ir milzīgs trieciens, raksta "The Guardian".
21.dec 2019
Šajā sezonā (2019-2020) gripas epdiēmija daudzos pasaules reģionos varētu būt īpaši smaga, raksta "fakty.ua".
19.dec 2019
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Gaiļezers ambulatorās nodaļas infektoloģe, hepatoloģe Sniedze Laivacuma veiksmīgi aizstāvējusi medicīnas zinātņu promocijas darbu Rīgas Stradiņa universitātē, iegūstot medicīnas zinātņu doktores grādu. Darba nosaukums ir Ehinokokozes diagnostikas pilnveidošana, izmantojot etioloģiskus, bioķīmiskus, imunoloģiskus un imūnģenētiskus marķierus, un riska faktoru apzināšana Latvijā. Tas veltīts Latvijā vēl pilnībā neapzinātai hroniski noritošai parazitārai slimībai, kuras diagnostikas un ārstēšanas principi būtu uzlabojami.
19.dec 2019
«Pēdējā laikā vērojama pozitīva tendence, ka cilvēki arvien vairāk vēršas ar savām problēmām pie psihologiem un psihoterapeitiem, kuri pēc pamatizglītības nav ārsti, un, strādājot ar saviem klientiem, šie speciālisti spēj pamanīt situācijas, kad ir runa par traucējumiem, kur nepieciešama medikamentu lietošana, citādi psihoterapija nepalīdzēs,» stāsta psihiatre Lada Stoligvo. «Arvien biežāk viņiem izdodas pierunāt šādus klientus iet pie psihiatra, kuram tālākajā ārstēšanas procesā nereti nākas saskarties ar pacientu aizspriedumiem.»