Šermuļus izraisoši medicīniskie pētījumi atklājuši, ka, kad cilvēks nomirst, viņš to zina, jo smadzenes turpina funkcionēt un cilvēks zina, kas notiek apkārt īsi pēc sirds apstāšanās, vēsta "Mirror".
Jo kūtrāk mēs izmantojam savu prātu un ieslīgstam rutīnā, jo mazākas izredzes saglabāt prāta asumu vecumdienās. Zināms, ka prātu uzturēt labā formā palīdz krustvārdu mīklu risināšana, jaunas informācijas iegaumēšana un jaunu darbību apguve, pat dzejoļu mācīšanās no galvas – gluži kā skolas laikos.
26 gadus vecā Portlendas iedzīvotāja Koula Koena jau kopš bērnības bija saskārusies ar pamatīgām problēmām ar matemātiku, orientēšanos apkārtējā vidē, un dažādām citām lietām, kuras nesagādāja itin nekādas problēmas viņas vienaudžiem. Izrādījās, ka meitenes smadzenēs ir citrona izmēra caurums, raksta NY Post.
Mūsu smadzenes un to iespējas ir iespaidīgas, tomēr, izpratnes trūkums par to funkcijām un darbību novedis pie dažnedažādiem mītiem. Šeit apkopoti un izskaidroti pieci populārākie mīti par smadzeņu darbību.
ASV policija arestējusi 22 gadus vecu jaunieti, kurš atzinies slepkavībā un kanibālismā. Jaunietis apēdis noslepkavotā vīrieša sirdi un smadzenes, raksta Fox News.
Kopš pagājušā gada novembra, kad Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā tika ieviesta jauna galvas smadzeņu operācija, pielietojot fluorescento gaismu, šī operācija ar konstrastvielas pielietošanu veikta pieciem pacientiem, turpretī bez tās - 15 pacientiem, aģentūru LETA informēja slimnīcas Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Egils Valeinis.