Šogad pensionārus, kas brīvprātīgi vēlējās iesniegt iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju, aicināja nākt jau pēc ieturētās pensijas daļas atmaksas. Savukārt tiem pensijas saņēmējiem, kuriem deklarācija katru gadu obligāti jāiesniedz līdz 1. aprīlim, piemēram, pašnodarbinātajiem, šogad iesniegšanas laiks pagarināts līdz 1. jūlijam. Tātad viņi deklarāciju var iesniegt vēl tikai šodien un rīt.
Iespēja aiziet pirms noteiktā laika pensijā man bija kā glābiņš, Neatkarīgajai saka pensionāre Dzidra. Viņa aizgāja pensijā, nesasniegusi 60 gadu vecumu.
Pietiekami smaga vienošanās varētu būt par atteikšanos no atvieglotajām pensijām – lai gan tiesības tās saņemt kopumā ir nelielam skaitam pensionāru un tiek uzskatīts, ka atvieglotās pensijas ir zināma veida atlikums no padomju laikiem, pašlaik cilvēkiem ir tiesības par darbu smagos un kaitīgos apstākļos pensijā aiziet agrāk.
Izdienas pensijas ir viens no visvairāk apskatītajiem jautājumiem Saeimā – pirmkārt, tāpēc, ka Satversmes tiesas spriedums skaidri atcēla ierobežojumus tikai daļai samazināto izdienas pensiju. Otrkārt, ir skaidrs, ka izdienas pensijām nepieciešams vienots regulējums – pašlaik tās nosaka vairāki likumi un vēl vairāk noteikumi. Izdienas pensiju vecuma paaugstināšana, tiesa, konkrēti nepasakot līdz kādam gadu skaitlim, paredzēta arī Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajā koncepcijā par sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti ilgtermiņā.
Vēl mēnesis atlicis tiem pensionāriem, kuri vēlas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegt ienākumu deklarāciju. Tā vēlreiz jāiesniedz arī tiem pensionāriem, kuri šos dokumentus nodeva vēl pirms 1. aprīļa, kad saņēma ieturēto pensijas daļu.
Eiropas Komisija (EK) izteikusi ierosinājumu, ka pensionēšanās vecumu Eiropas Savienībā (ES) vajadzētu paaugstināt regulāri, lai bloka dalībvalstu iedzīvotāji pensijā pavadītu ne vairāk kā trešdaļu dzīves, vēsta laikraksts "Financial Times Deutschland".
Tukša muldēšana, pļāpas! – visai ērcīgi politisko partiju pārstāvju runas vērtēja pensionāri, kuri no visas Latvijas bija pulcējušies pirmdien uz Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) domes sēdi.
Nopietni sagatavotajā Labklājības ministrijas (LM) ekspertu diskusijā par sociālās apdrošināšanas sistēmas īstermiņa un ilgtermiņa problēmām izskan bažas, ka, pensiju piemaksas pārceļot uz pamata budžetu, tās vienkārši varētu "aizmirst" vai pateikt, ka nav naudas to izmaksai.
Aptuveni 81% pensionāru saņem pensijas, kuras ir mazākas par 200 latiem mēnesī, šodien Labklājības ministrijā (LM) notikušās publiskās diskusijas par valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas finansiālo stabilitāti un ilgtspēju laikā uzsvēra Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Aina Verze.
Valdība no pensionāriem jau reiz naudu ir aizņēmusies, tiesa, nepajautājot atļauju un neparedzot nekādus aizdevuma procentus. Tas notika pagājušā gada vasarā, kad tika pieņemts lēmums samazināt pensijas par 10 vai pat par 70 procentiem strādājošiem pensionāriem.
Pagaidām nav pamata atcelt priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju, bet tā varētu būt apspriežama iespēja tālākā perspektīvā, saka Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.
Lai mazinātu dažāda veida baumu izplatību un stresu vecākās paaudzes cilvēkos, Latvijas Pensionāru federācijai ir jāturpina informatīvais darbs Latvijas reģionos, sniedzot cilvēkiem patiesas ziņas par to, kas notiek valstī un it īpaši sociālajā sfērā, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja federācijas vadītāja Aina Verze.
Šis papildu finansējums mums ļauj strādāt bez piespiedu brīvdienām februārī, martā un aprīlī – mēnešos, kuri ir vissaspringtākie pensiju aprēķiniem, Neatkarīgajai saka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) speciāliste Edīte Olupe.
Nebūtu prātīgi, ja iedzīvotāju ienākuma nodokli pensionāriem atvilktu no visas atmaksājamās pensijas daļas, jo tad pensionāram būtu jāšķiras no ceturtās daļas pensijas, Neatkarīgajai bažas uztic pensionāri.
Lielākā daļa pensionāru februārī sāk saņemt pilnas pensijas, tomēr joprojām nav atrisināts jautājums par izdienas pensiju saņēmējiem un priekšlaikus pensijā aizgājušajiem iedzīvotājiem.
Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pensionāriem vajadzētu saņemt gan algu, gan pensiju. No šodienas tiek atcelti pensiju ierobežojumi pensionāriem un viņi saņems pensijas pilnā apmērā.
Laimīgi būs tie pensionāri, kuri aizgāja priekšlaicīgā pensijā līdz 2009. gada 30. jūnijam, jo jau no februāra viņiem, tāpat kā citiem pensionāriem, atcels 10 procentu pensiju samazinājumu.