Uztura speciāliste Anna Elkina sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar padomiem, kā iegūt pēc iespējas produktīvāku miegu pat tad, ja nav iespējams gulēt nepieciešamās stundas (parasti iesaka gulēt septiņas līdz astoņas stundas dienā).
Pēdējo 12 mēnešu laikā gandrīz katram trešajam jeb 32% Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies miega kvalitāte, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 3100 iedzīvotājus.
Kafija ir iemīļots dzēriens daudziem cilvēkiem. Pētnieki ilgstoši ir izcēluši gan kafijas labās, gan sliktās iezīmes. Ir veikts jauns pētījums, kurš atklāj kafijas negatīvo ietekmi uz miega kvalitāti, ziņo "UPI".
Miegs tiešā veidā ietekmē mūsu dzīves kvalitāti, tāpēc izgulēties ir īpaši svarīgi. Kādi paradumi un kā guļ latvieši noskaidro veikalu tīkls "top!" aptaujā.
Slikts un nekvalitatīvs miegs negatīvi ietekmē mūsu emocionālo stāvokli, kognitīvās funkcijas un fizisko veselību. Lūk, 7 psihiatra ieteikumi kvalitatīvākam miegam.
Pietiekami ilgs naktsmiers tradicionāli ir viens no mediķu ieteikumiem imunitātes stiprināšanai, taču daļa cilvēku miega nozīmi joprojām nenovērtē. Tikmēr zinātnieki savos pētījumos miega un imunitātes saistībai pievēršas arvien vairāk, un viņu uzmanības lokā ir nonācis melatonīns, tautā saukts par miega hormonu.
Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā "Molecular Psychiatry", atklājis, ka cilvēki, kuri ceļas agri no rītiem, ir labāk pasargāti no depresijas, ziņo CNN.
Lai arī 49% miega režīms pēdējo 12 mēnešu laikā nav mainījies, tomēr gandrīz trešdaļai jeb 31% aptaujāto kopš pandēmijas sākuma miega režīms ir kļuvis kopumā neregulārāks (iešana gulēt, celšanās, miegā pavadītais laiks), kamēr 17% atzinuši, ka pēdējā gada laikā miega režīms ir kļuvis regulārāks.