Par ko sapņo neredzīgie: 5 interesanti fakti par miegu

© Foto: pixabay.com

Kas ir interesants tik noslēpumainā procesā kā miegs? Daži interesanti fakti, kas liek aizdomāties par gulēšanu.

  • Japānā gulēšana darbā ir izplatīta un sociāli pieņemama. Patiesībā tas tiek uzskatīts par centības pazīmi, jo "cilvēks ir tik ļoti nodevies savam darbam, ka strādāja līdz spēku izsīkumam". Šeit iesakņojušies tā sauktie inemuri (tulkojumā kā “klātbūtne un miegs”), japāņu gulēšanas darba kultūra.

Foto: pixabay.com

  • Regulāras fiziskās aktivitātes parasti uzlabo miegu. Bet paturiet prātā, ka intensīvi treniņi tieši pirms gulētiešanas, gluži pretēji, neļaus aizmigt.
  • Lai gan gandrīz visa 25 gadus veco cilvēku paaudze sapņo krāsainus sapņus, tūkstošiem cilvēku, kas vecāki par 55 gadiem, joprojām ir jāsamierinās ar vienkrāsainiem sapņiem. Viņu bērnība pagāja melnbalta TV ekrāna priekšā.

Foto: pixabay.com

  • Kad delfīns guļ, vienmēr ir izslēgta tikai viena smadzeņu puslode. Otrā puse šajā laikā ir “drošības” režīmā: acs šīs puslodes pusē ir atvērta, lai nekas nenotiktu. Tad arī otra puslode atpūšas tāpat - īsi sakot, delfīns guļ pa daļām.
  • Arī neredzīgie var sapņot. Turklāt, ja aklums ir iedzimts, šādi cilvēki sapņo, pamatojoties uz smaržām, skaņām un taustes sajūtām.

Dzīvesstils

Katra izdarītā izvēle atklāj kaut ko svarīgu par mūsu personību. Šis spalvu tests palīdzēs atklāt negaidītas rakstura šķautnes. Nepalaidiet garām iespēju labāk izprast sevi – jo sevis izzināšana ir personīgās izaugsmes atslēga. Vai vienmēr esat vēlējies sevi iepazīt mazliet labāk? 

Svarīgākais