"Miegs ar ieslēgtu gaismu vai ieslēgtu televizoru palielina diabēta, aptaukošanās un sirds un asinsvadu slimību risku," brīdina somnoloģe Darja Ļebedeva, raksta Medikforum.
Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju guļ sešas līdz astoņas stundas diennaktī, secināts "Benu aptiekas" Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompāniju SKDS.
Miegs cilvēka organismam ir tikpat svarīgs kā gaiss, ūdens un pārtika. Pieaugušam cilvēkam ieteicamais miega ilgums ir 7 līdz 9 stundas. Latvijā šajā ziņā atklājas neviennozīmīga aina – vidēji 9 stundas vai vairāk miegā pavada 4 % aptaujāto iedzīvotāju, 8 stundas – 27 %, 7 stundas – 39 %, 6 stundas – 25 %, bet 5 stundas vai mazāk – 5 %, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompāniju SKDS.
Melatonīns ir hormons, kas regulē miega un nomoda ciklu. To bieži sauc par "miega hormonu". Tas ir hormons, kas ietekmē cilvēka bioloģisko diennakts ritmu. Vakarā melatonīna līmenis organismā paaugstinās un cilvēks kļūst miegaināks, savukārt no rīta notiek pretējs process - cilvēks kļūst arvien mundrāks. Uzziniet, kuri produkti var veicināt melatonīna izstrādi organismā.
Kopumā 39 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi nedēļā saskaras ar miega traucējumiem, to skaitā 11 % – katru vai gandrīz katru nakti, 15 % – 2 līdz 3 reizes nedēļā, 13 % – reizi nedēļā, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS. Tikmēr 21 % ar miega traucējumiem saskaras vidēji 1 līdz 2 reizes mēnesī, 23 % – retāk, 14% – nekad, bet 3 % konkrētu viedokli sniegt nevarēja.
Jau gadiem ilgi ir notiek debates par to, cik stundu miega nepieciešams cilvēkam. Daži norāda, ka astoņas stundas, bet citi - četras. Viens pētījums liecina, ka optimālais daudzums ir septiņas stundas. Lai apstiprinātu šo rezultātu, zinātnieki izmantoja datus no Lielbritānijas biobankas, vēsta Medikforum.
Ja jums ir problēmas iemigt, iespējams, pie vainas var būt jūsu vakara paradumi. Šie deviņi paradumi, īsi pirms gulētiešanas, var nelabvēlīgi ietekmēt jūsu miega kvalitāti.
Laboratorijas eksperimentā jaunā pētījumā atklājies, ka gulēšana pat tikai vienu nakti pie vāja apgaismojuma, piemēram, no televizora, paaugstina cukura līmeni asinīs un paātrina sirdsdarbību veseliem jauniešiem, raksta CNN.
Pat tad, kad ir liels nogurums, nereti strauji joņojošās domas neļauj aizmigt. Eksperti CNN nosaukuši piecas metodes, kas palīdzēs domas apstādināt un iemigt.
Aptaujā, izvēloties vairākus atbilžu variantus, noskaidrots, ka miegainību dienas laikā izjūt 23% respondentu arī tad, ja naktī ir gulējuši pietiekami.
Neirologi Pasaules miega dienā uzsver, cik svarīgs ir pilnvērtīgs miegs ikviena cilvēka dzīvē. Nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs ietekmē koncentrēšanās spējas, atmiņu, garastāvokli.
Aizmigšana un nepilnvērtīgs miegs ir problēma daudziem. Veselības portāls "healthline" nosaucis 8 dabiskus līdzekļus, kas var palīdzēt, ar tiem domājot līdzekļus, kas nav speciāli jāizraksta ārstiem.
Jaunā pētījumā atklāts, ka cilvēki arvien vairāk, lai iemigtu, izmanto medikamentu - melatonīnu. Šāda medikamentu lietošana var radīt veselības problēmas, ziņo "CNN".