Medicīnas speciālists ir atklājis, ka nepietiekama miega daudzums var saīsināt dzīves ilgumu. Šis raksts ir paredzēts visām nakts pūcēm. Iespējams, patiks palikt nomodā līdz agrām rīta stundām, neskatoties uz negatīvo ietekmi uz jums nākamajā rītā, taču ir gūta šokējoša atklāsme par to, ko tas var nodarīt veselībai ilgtermiņā, raksta Ladbible.
Ieteicamais miega daudzums pieaugušajiem ir septiņas līdz deviņas stundas naktī, lai gan to var būt grūti pastāvīgi sasniegt, ja viss dienā ir pārāk saplānots.
Taču ir svarīgi darīt visu iespējamo, tāpēc tas nozīmē, ka pirms gulētiešanas ir jāizvairās no ritināšanas tālrunī vai skatīties Netflix, lai “atslēgtos”.
Stresa par savu dienu vai rūpes par nākamo var izraisīt arī pārmērīgu stimulāciju un stresu pirms aizmigšanas.
Acīmredzot tas var saīsināt dzīvi, kā paskaidroja ārsts Dens Frīdrihs: "Ja jūs domājat, ka katru nakti varat izdzīvot tikai četras līdz piecas stundas miegā, jūs gaida priekšlaicīga nāve,
"Un tāpēc pētījumi atkal un atkal ir parādījuši, ka optimālais miega daudzums ir no sešām līdz astoņām stundām naktī, vēlams vismaz septiņas," viņš atklāja.
Bet izrādās, ka arī nevajadzētu gulēt vairāk par noteikto daudzumu, skaidrojumu turpināja veselības eksperts. Dens Frīdrihs turpināja: "Ja jūs guļat vairāk nekā deviņas stundas, tas arī kaitē veselībai, bet gulēt mazāk par piecām stundām ir sliktākais, ko varētu darīt."
Viņš piebilda, ka tas nozīmē "paaugstinātu mirstību", piebilstot, ka "sirds un asinsvadu slimības" un "visu veidu slimības" ir saistītas ar miega trūkumu.
Citi pētījumi liecina, ka nepietiekama gulēšana var kaitēt veselībai, jo vecāka gadagājuma cilvēki guļ mazāk nekā piecas stundas naktī, palielina viņu priekšlaicīgas nāves iespējamību par 25 procentiem.
Londonas Universitātes koledža ir veikusi dažus pētījumus, iesaistot 7864 cilvēkus, kas vecāki par 50 gadiem visā Apvienotajā Karalistē, atklājot, ka, jo vecāks esat, jo lielāka iespēja, ka ciešat no ilgstošiem veselības traucējumiem miega trūkuma dēļ.
Daktere Severine Sabia, pētījuma vadošā autore, uzsvēra: "Multimorbiditāte (divu vai vairāku ilgtermiņa veselības stāvokļu klātbūtne) pieaug valstīs ar augstu ienākumu līmeni, un vairāk nekā pusei gados vecāku pieaugušo tagad ir vismaz divas hroniskas slimības.Tas ir izrādījies liels izaicinājums sabiedrības veselībai, jo multimorbiditāte ir saistīta ar augstu veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu, hospitalizāciju un invaliditāti."
Viņa arī teica, ka multimorbiditāte ir saistīta ar īsu miega ilgumu.
Daktere Sabia norādīja uz lietām, uz ko būtu jākoncentrējas, lai uzlabotu miega ilgumu un kvalitāti, izceļot tumšu, klusu guļamistabu, miega higiēnu un komfortablu temperatūru.
Vingrošana un gaismas iedarbība dienas laikā arī nodrošina labāku miegu, savukārt lielas maltītes un elektronisko ierīču lietošana pirms gulētiešanas nav ieteicama.