Miegs

4.mar 2023
Kad nepietiek spēka saņemties uzrakstīt e-pastu vai paēst.
25.feb 2023
Vai zinājāt, ka atsevišķi pārtikas produkti, dzērieni var nelabvēlīgi ietekmēt mūs miega kvalitāti, ja tie tiek ēsti, dzerti vakarā? Pateicoties tajā esošajām uzturvielām, stimulantiem, tie mums sniedz enerģiju un mundrumu! Izlasiet un uzziniet, ko nekādā gadījumā nevajadzētu lietot uzturā vakaros!
23.feb 2023
Pilnvērtīgs, sabalansēts uzturs un kvalitatīvs miegs ir vitāli svarīgi mūsu veselībai. Lai naktīs labāk gulētu, eksperti min, ka ne vienmēr nepieciešams ķerties pie medikamentiem, arī atsevišķi pārtikas produkti var veicināt miegainību.
5.feb 2023
Drēgna ziema, daudz darba un dienas laikā nāk miegs, līdz atvaļinājumam vēl tālu, bet vakarā moka bezmiegs – vai pazīstamas sajūtas? Par laimi šo apstākļu ķēdē vismaz vienu mēs noteikti varam kontrolēt un uzlabot patstāvīgi – tas ir miegs. Kvalitatīvi guļot un atpūšoties, varam uzlabot savu labsajūtu, tāpēc ārste psihiatre Natālija Bērziņa skaidro, ko tieši nozīmē “kvalitatīvs miegs”, savukārt zīmols “Dzintars” dalās padomos, kā mājas apstākļos realizēt relaksējošu rituālu, kas būtiski uzlabos ikviena naktsmieru.
25.dec 2022
Laimes izjūta dienas laikā var izraisīt nemierīgu miegu, atklājuši zinātnieki no Oburnas universitātes. Pētījums tika publicēts žurnālā Child Development.
15.dec 2022
Veselības eksperti nosauc piecus populārus vakara paradumus, kuri var tiešā mērā veicināt svara pieaugumu un bezmiegu.
26.nov 2022
Var šķist, ka miegā ar mums nenotiek nekas īpašs. Maksimums - mēs apgriežamies uz otriem sāniem un dažreiz sapņojam. Bet patiesībā sapnī ar mums var notikt lietas, kurām pat grūti noticēt, raksta Lifehacker.
4.nov 2022
Vienmēr runājot par svara zaudēšanu tiek izceltas divas lieta - sports un veselīgs uzturs. Tomēr tikpat svarīgs ir arī kvalitatīvs un labs miegs. Ja naktī negulēsiet pietiekami ilgi, tad jums var rasties lielāka tieksme notiesāt kalorijām bagātus ēdienus. Pie tā tiešā mērā būs vainojami divi hormoni - grelīns (bada hormons) un leptīns (sāta hormons). Ja ķermenis nebūs pietiekami labi atpūties, tad var rasties šo hormonu disbalanss. Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, kāpēc labs miegs var veicināt svara zudumu!
23.okt 2022
Katram no mums ir sava iecienītākā poza, kā gulēt. Vieniem labāk patīk gulēt uz muguras, citiem savukārt uz vēdera. Noskaidrojiet, kā katra gulēšanas poza var ietekmē jūsu veselību.
16.okt 2022
Izrādās, ka runas par to, ka tehnoloģijas ietekmē mūsu miegu, nemaz nav tehnofobijas izdomājums. Zinātnes sasniegumu žurnāls Tech Like This publicēja uzreiz divus desmitus jaunu pētījumu, kas pierāda viedtālruņu negatīvo ietekmi uz miega kvalitāti, raksta Super.
29.sep 2022
Mēs zinām, ka miegs ir ļoti svarīgs. Ja miegā pavadām par maz stundu, tad tas var atstāt negatīvu iespaidu uz mūsu veselību. Izrādās, ka arī pārlieku ilga gulēšana, var nebūt veselīga!
26.sep 2022
Sabalansēts uzturs un fiziskās aktivitātes ir būtiski svarīgas labai veselībai. Taču bieži vien domājot par veselīgu dzīvesveidu tiek aizmirst par miegu. Nekvalitatīvs, nepietiekams miegs var ne tikai ietekmēt garastāvokli, bet arī pašsajūtu. Lai miega deficīts neietekmētu jūsu ikdienas gaitas, izlasiet, ko nepieciešams darīt, lai labāk izgulētos.
24.sep 2022
Tējas ir ļoti gardas un veselīgas. Tās var uzlabot ne tikai veselību, bet arī sniegt enerģiju! Uzziniet, kuras tējas nav ieteicams dzert īsi pirms gulētiešanas, lai nepiedzīvotu miega problēmas!
11.sep 2022
Lai prāts labāk strādātu un skolā būtu vieglāk mācīties, svarīgi ir bērniem doties laicīgi pie miera. Skolotāja skaidro, cikos bērniem ieteicams doties gulēt, lai skolā nenāktu miegs un būtu vieglāk mācīties.
9.sep 2022
Lai labi izgulētos arī īsākā laikā nekā rekomendētās 8 stundas, ir jāievēro daži noteikumi gan vakarā, gan visas dienas garumā, vēsta "Womanhit".
23.jūl 2022
"Miegs ar ieslēgtu gaismu vai ieslēgtu televizoru palielina diabēta, aptaukošanās un sirds un asinsvadu slimību risku," brīdina somnoloģe Darja Ļebedeva, raksta Medikforum.
17.jūl 2022
Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju guļ sešas līdz astoņas stundas diennaktī, secināts "Benu aptiekas" Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompāniju SKDS.
14.jūl 2022
Miegs cilvēka organismam ir tikpat svarīgs kā gaiss, ūdens un pārtika. Pieaugušam cilvēkam ieteicamais miega ilgums ir 7 līdz 9 stundas. Latvijā šajā ziņā atklājas neviennozīmīga aina – vidēji 9 stundas vai vairāk miegā pavada 4 % aptaujāto iedzīvotāju, 8 stundas – 27 %, 7 stundas – 39 %, 6 stundas – 25 %, bet 5 stundas vai mazāk – 5 %, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompāniju SKDS.
5.jūl 2022
Melatonīns ir hormons, kas regulē miega un nomoda ciklu. To bieži sauc par "miega hormonu". Tas ir hormons, kas ietekmē cilvēka bioloģisko diennakts ritmu. Vakarā melatonīna līmenis organismā paaugstinās un cilvēks kļūst miegaināks, savukārt no rīta notiek pretējs process - cilvēks kļūst arvien mundrāks. Uzziniet, kuri produkti var veicināt melatonīna izstrādi organismā. 
2.jūl 2022
Dietalogs Kims Javics atklāj vērtīgu padomu visiem, kuri vēlas uzlabot savu miega kvalitāti, vēstīts portālā "Eat This, Not That."