Ārsts brīdina par bīstamāko laiku, kad doties gulēt

© unsplash.com

Ārsts Saurabs Sets sociālajā medijā "TikTok" saviem 504 000 sekotāju atklāj, kurš, pēc viņa domām, ir vissliktākais laiks, kad doties gulēt, un kā tas ietekmē jūsu veselību, vēsta "The Sun".

"Ja jūs regulāri ejat gulēt pēc pusnakts, jums var rasties vairākas veselības problēmas," saka ārsts no Kalifornijas ASV.

ASV Nacionālais veselības dienests, līdzīgi kā eksperti Latvijā, norāda, ka veselīgais skaits stundu, cik daudz dienā ikvienam cilvēkam būtu jāguļ, ir septiņas līdz deviņas.

Tieši tāpēc ārsts ir pārliecināts, ja ejat ikdienā gulēt pēc pusnakts, tad pastāv liela iespējamība, ka neguļat pietiekamu stundu skaitu, kas laika gaitā var atstāt iespaidu uz jūsu veselību un pašsajūtu.

"Katrs gadījums ir citādāks, bet jums ir nepieciešams atbilstošas kvalitātes miegs, lai ķermenis spētu optimāli funkcionēt un atjaunoties," uzsver ārsts.

Ārsts izceļ, ka pirmā pazīme, kas liecina par nepietiekamu miegu, var būt pēkšņs svara pieaugums. Slikta miegs vai nepietiekams miegs izjauc ēstgribas hormonu darbību, liekot justies nemitīgi izsalkušiem.

Pētījums, kas publicēts Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā, atklāja par 20% lielāku aptaukošanās risku tiem, kuri dodas gulēt pusnaktī vai vēl vēlāk, salīdzinot ar tiem, kuri dodas gulēt laika posmā no 20.00 līdz 22.00.

Vēl viena lieta, ko ārsts izceļ, ja mēs dodamies gulēt pēc pusnakts, tad nākamajā dienā varam justies nomāktāki, kā arī paaugstinās stresa līmenis.

Stenfordas medicīnas pētījums, kas publicēts žurnālā "Psychiatry Research", atklāja, ka tiem, kuri iet gulēt vēlāk par pulksten 1.00, ir lielāks risks saslimt ar garīgās veselības problēmām, piemēram, depresiju un trauksmi.

Dodoties gulēt pirms pusnakts, nākamajā dienā uzlabosies koncentrēšanās un kognitīvās spējas, atmiņa.

Britu Sirds fonda pētījums atklāja, ka cilvēkiem, kuri aizmieg no pulksten 20 līdz 23, ir viszemākais sirds un asinsrites slimību risks, savukārt tiem, kuri aizmieg pusnaktī vai vēlāk, šis risks paaugstinās.

Dzīvesstils

Zinātnieki no Misisipi universitātes atklājuši negatīvu korelāciju starp kādas garšvielas izmantošanu un recepšu medikamentu lietošanu. Pētnieki neiesaka ēdiena garšu bagātināt ar šo garšvielu, ja ikdienā lietojat recepšu medikamentus, raksta "The Sun".

Svarīgākais