Uz kura sāna gulēt ir drošāk un veselīgāk - skaidro ārsts

© Pexels.com

Cilvēki, kas guļ uz kreisā sāna, ir veselīgāki un viņiem ir mazāk gremošanas problēmu nekā tiem, kas guļ uz labā sāna vai muguras, saka Ali Rezaei, gastroenterologs no Cedars-Sinai medicīnas centra Losandželosā, raksta izdevums “YourTango”.

Pēc ārsta domām, ja ir elpošanas problēmas, gulēt uz muguras nav vēlams, savukārt gulēšana uz labā sāna izraisa gremošanas traucējumus.

"Vairāki pētījumi ir parādījuši, ka gulēšana labajā pusē palielina skābes refluksa un grēmu epizožu skaitu, salīdzinot ar gulēšanu kreisajā pusē," saka Rezaei.

Ārsts arī skaidro, ka galvas stāvoklis ietekmē gremošanas darbību miega laikā un gultas galvgaļa pacelšana var nodrošināt mazāku atviļņa epizožu skaitu.

Pexels.com

Kā liecina pētījumi, Rezaei saka, ka labākā gulēšanas pozīcija ir uz kreisajiem sāniem, un "jūs, visticamāk, ievērojami uzlabosiet savu veselību un varbūt pat izglābsiet savu dzīvību."

Holistiskajā medicīnā kreiso pusi sauc par “dominējošo limfātisko pusi”, jo, kad cilvēks guļ uz kreisā sāna, viņa ķermenis efektīvāk filtrē toksīnus caur limfmezgliem. Gulēšana šādā stāvoklī arī uzlabo asinsriti un palīdz smadzenēm. Iemesls, kāpēc gulēšana uz kreisā sāna sniedz tik daudz priekšrocību, ir ķermeņa iekšējo orgānu anatomija un izvietojums, saka ārsts.

Gulēšana uz kreisā sāna ir ieteicama arī cilvēkiem ar skābes refluksu. 2022. gadā veikts pētījums parādīja, ka, guļot uz kreisā sāna, skābes agresīvā iedarbība ir ievērojami mazāka, un arī barības vads attīrās ātrāk.

Tikmēr gulēšana uz labā sāna, pēc gastroenterologa Rezaei domām, var izraisīt organisma sistēmu darbības palēnināšanos un palielina letālu slimību, tostarp sirds slimību, iespējamību.

Veselība

Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?

Svarīgākais