Miegs

28.mar 2021
Organisms prot sintezēt vielu, kas ļauj līgani ieslīgt miegā – melatonīnu. Tomēr daudzi cilvēki mokās, nespējot iemigt, jo īpaši, ja miega režīms jāpārkāto, piemēram, pārejot uz vasaras laiku.
21.mar 2021
Lai arī pāreja uz vasaras laiku ir viens no gada siltās sezonas vēstnešiem, pulksteņa pagriešanai var būt arī negatīva ietekme uz cilvēka organismu – tā var pasliktināt pašsajūtu un pat izraisīt miega traucējumus.
14.mar 2021
Zinātnieki apšaubījuši vispārpieņemto snaušanas nozīmi. Izrādās, ka tā pat var būt kaitīga.
7.mar 2021
Apmēram līdz viena gada vecumam mēdz būt ierasts, ka bērniņš guļ kopā ar vecākiem - notiek zīdīšana, mamma var justies nogurusi, un bērniņš arī mierīgāk guļ, jūtot tuvu cilvēku klātbūtni.
5.mar 2021
Daudzi no mums mēdz pēkšņi pamosties nakts vidū, kad nemanot prātu pārņem ikdienas problēmas, ka neļauj atkal aizmigt. Miega eskperti dalījušies ar 8 padomiem, kas palīdzēs "atslēgties" smadzenēm un iegūt tik ļoti nepieciešamo miegu, raksta CNN.
27.feb 2021
Aptuveni katru desmito (14%) cilvēku pēdējā gada laikā nomocījušas krākšanas problēmas miegā, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" pētījums. Miega medicīnas speciālisti norāda, ka krākšana nav nevainīga parādība miegā, gluži pretēji - atstājot to bez vērības, var iedzīvoties arī nopietnās saslimšanās.
24.feb 2021
Daudzi cilvēki izvēlas gulēt ar zeķēm kājās, taču mediķi atklājuši, ka tas nebūt nav veselīgi, raksta "Maximum".
6.jan 2021
Pēc garām brīvdienām nereti miega režīms tiek sagrozīts, nespējot laicīgi aizmigt un no rīta laikā piecelties. Tomēr ir vairāki neparasti paņēmieni, kas var palīdzēt ātrāk iemigt, lai jau no rīta mostos izgulējies un gatavs dienai.
27.dec 2020
Mediķi nosaukuši veidu, kā praktiski jebkuras saslimšanas gadījumā paātrināt izveseļošanās procesu, raksta "belnovosti.by".
21.okt 2020
Nepietiekams miegs var radīt garastāvokļa izmaiņas, atmiņas, domāšanas, uzmanības un koncentrēšanās traucējumus un pat novirzes normālā hormonālā apritē. Nevajadzētu pieļaut, ka miega traucējumi kļūst ilgstoši un būtiski apdraud dzīves kvalitāti. Par bezmiega ēnu iedomājamies arī, pavirzot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ un pārejot uz ziemas laiku. Kā saprast, ka bezmiega ir par daudz un ko ar to iesākt?
11.okt 2020
Šobrīd ceļošanas iespējas ir ierobežotas, tomēr daudzi pavada lielu daļu mūža tādā režīmā, it kā pastāvīgi mainītu laika zonas. Ar to saskaras, piemēram, naktsmaiņu darbinieki un tie, kam darbs sākas ļoti agri. Tiek izjaukts organisma dabiskais ritms, jo cilvēkam visu laiku jāmostas agrāk, nekā gribētos. Tā notiek arī tad, ja cilvēks nedēļas nogalē guļ ilgāk nekā darba dienās.
2.okt 2020
Miega kvalitāte ietekmē mūsu veselību, taču ķermeņa labsajūtai svarīga ir arī poza kādā guļam. Portāls "Bright Side" nosaucis 4 iemeslus, kāpēc gulēšana uz muguras ir vispiemērotākā veselības uzlabošanai.
28.sep 2020
Miega trūkums var negatīvi ietekmēt mūsu ķermeni un prātu, tāpēc ir svarīgi zināt, kā ar to cīnīties. "Bright Side" dalījies ar praktiskiem padomiem, kā cīnīties ar bezmiegu un uzlabot miega kvalitāti.
20.sep 2020
Zināms, ka labs miegs ir ļoti svarīgs cilvēka labsajūtai, tomēr retais zina, ka miegs ietekmē arī apetīti nākamajā dienā. Miega speciāliste Dr. Natālija Bērziņa brīdina, ka nākamajā dienā pēc slikti gulētas nakts vairāk gribēsies ēst.
8.sep 2020
Cilvēki uzreiz pēc ēšanas mēdz justies miegaini un vēlas pasnaust. Bet, kā izrādās, tieši no tā vajadzētu izvairīties. Gulēšana vai pat neliela snauda tūlīt pēc ēšanas var izraisīt diskomfortu.
19.aug 2020
Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka regulāra mošanās naktīs ne vien pasliktina darbaspējas, bet arī var liecināt par nopietnām saslimšanām - cukura diabētu, urīnpūšļa problēmām, sirds mazspēju, savukārt vīriešiem - arī prostatas saslimšanu.
9.aug 2020
Pēc dietologu domām šie pieci veselīgie produkti patiesībā kaitē mūsu miegam, tāpēc no tiem vajadzētu vairākas stundas pirms miega atteikties.
24.jūl 2020
Pieaugušajam miegā jāpavada vidēji 7–9 stundas, bet, aprunājoties ar saviem tuviniekiem, būsiet pārsteigti, cik daudzi sūdzas par miega grūtībām. Par bezmiegu var runāt vien tad, ja miega traucējumu epizodes atkārtojas vismaz trīs naktis nedēļā 1–3 mēnešus ilgā laika periodā. Taču ir četras bieži sastopamas situācijas, kuras atstājot bez vērības, palielinās arī risks, ka bezmiegs var piezagties nepamanīts, skaidro ārste, psihiatre Nātālija Bērziņa. Savukārt farmaceite Ivanda Krastiņa stāsta, kādi dabīgi līdzekļi var palīdzēt noskaņoties miegam.
23.jūl 2020
Mēs visi esam pieredzējuši, ka tūlīt pēc ēšanas uznāk nepārvarams miegs. Izrādās, ka miegainību var izraisīt ne tikai nogurums vai smaga diena darbā, bet arī izvēlētais ēdiens.
15.jūl 2020
Labs miegs ir viens no kvalitatīvas dzīves rādītājiem. Cilvēkam, kļūstot vecākam, arvien biežāk var parādīties miega traucējumi un bezmiegs. Naktsmieru var ietekmēt visdažādākie faktori, turklāt pat vairāki vienlaikus.